قوانین رم

قوانین رم و 10 کاری که نباید در رم انجام دهید :

همه ی مسیرها به رم ختم میشوند . . . ،این جمله که ممکن است بارها و بارها به گوشتون خورده باشه یک گفته ی باستانی است و در واقع نوعی از قوانین رم به صورت غیر رسمی می باشد! و اگر این گفته  باستانی درست باشد ، شما به زودی به رم سفر خواهید کرد ! رمی ها به طور کلی انسانهای مهمان نوازی هستند و با توریست ها رفتار خوبی دارند . اما بهتر است قبل سفر به رم کارها و رفتارهایی که برای آنها جالب نیست را بدانید .

خلاصه ی کلام اینکه : کاری را که رمیها انجام نمی دهند انجام نده !!   برخی از رفتارهای توریستها برای رمیها اغلب خنده دار و گاهی نیز توهین آمیز تلقی می شود ، در اینجا به چند نکته ی مهم در این مورد اشاره می کنیم .

قوانین رم

1 . در هر فواره و آب نمایی که می بینید سکه نیاندازید ! فقط در فونتانا دی تروی !!!

تقریبا کف همه آبنماها و فواره های رم می توان برق سکه های بی شماری را دید ! این کار همیشه باعث می شود رمیها لبخند بزنند زیرا هر کسی که ساکن رم است می داند که تنها حوضچه مخصوص آرزو کردن و سکه انداختن تروی است ! فقط و فقط تروی !

2. هیچ وقت یک عالمه بلیط تکی نخرید !

به جایش از بلیطهای 3 روزه و 7 روزه و یا یک ماهه استفاده کنید ، بلیط حمل و نقل عمومی 1 یورو است ( احتمال دارد افزایش بیابد ) این بلیط به شما این اجازه را میدهد که یک سفر با مترو و یا 75 دقیقه سفر با اتوبوس ، داشته باشید . بنابراین اگر شما می خواهید رفت و آمد زیادی در سطح شهر داشته باشید بهتر است بلیطی تهیه کنید که به شما اجازه بدهد تا از مترو ، اتوبوس و تراموا یا واگن برقی (نوعی واگن است که بر روی ریل‌هایی که در خیابان قرار داده شده حرکت می‌کند) هرچقدر که می خواهید استفاده کنید . شما باید این بلیط ها را همیشه همراه داشته باشید .

3 روزه = 11 یورو / 7 روزه 16 یورو / یک ماهه 30 یورو

3. به وسایل خود بچسبید !

پول خود را در در دسترس ترین جیب لباس یا شلوار خود نگذارید ! اگر این کار عادت شماست ، جیب برهای رم عاشق شما خواهند شد !!! این یک باید بی چون و چرا است ! در رم حواستان به پول و مدارک مهمتان باشد . وسیله خود را در خیابان بدون توجه رها نکنید . گرچه این نکته خیلی شامل حال ایرانیها نمی شود چون به این وضع عادت دارند . تلفن و ام پی تری پلیر بیشترین وسیله هایی هستند که در رم دزدیده می شوند پس از آنها خوب مراقبت کنید .

4 . فواره ها و آبنما های سطح شهر برای این نیستند که پایتان را در آن بگذارید ، حتی برای یک لحظه !

رم در تابستان هوای گرمی دارد و ممکن است بر اثر راه رفتن زیاد بر روی سنگها پایتان درد بگیرد ، اما به هیچ عنوان به این فکر نکنید که پایتان را در آب تازه و خنک حوض بگذارید ، زیرا این کار ممنوع است و مردم محلی آن را بی احترامی می دانند !

5 . از منوهای توریستی تا آنجایی که می توانید دوری کنید

و به جای آن یک غذای مناسب گیر بیاورید ، این کار به نظر آسان می آید اما تعداد بسیار زیادی منوهای گول زنک مخصوص توریستها در مرکز شهر وجود دارد و اصلا آسان نیست که از آنها دوری کنید ، مخصوصا وقتی که اصلا نمی دانید به کجا بروید ، اگر خواستید یک خوراک مختصر داشته باشید می توانید با مراجعه به سوپری یک اسنک تهیه کنید یا در یک رستوران در هوای آزاد پنینی یا هر چیز دیگری سفارش دهید ، درست مثل محلی ها !

6. برای دیدن کلیساها در شب مراجعه نکنید

بهتر است برای بازدید از مکانهای بسته مخصوصا کلیساها و مخصوصا کلیساهای کوچک ، در شب مراجعه نکنید زیرا تقریبا نمی توانید هیچی از شکوه فوق العاده شان را ببینید !

7. در هنگام بازدید از کلیسا یا برخی مکانهای فرهنگی لباس خیلی باز نپوشید !

فکر خوبیست اگر همیشه یک روسری در کیف خود داشته باشید تا در هنگام بازدید از بعضی مکانها در صورت بروز مشکل بر دور شانه خود بپیچید ، برای برخی مکانها این محدودیت وجود دارد و ممکن است مانع از ورود شما بشوند .

8. آشغال خود را هرگز بر روی زمین نیاندازید

اگر در نزدیکی خود یک سطل آشغال پیدا نکردید آنرا همراه خود حمل کنید تا زمانیکه یک سطل پیدا کنید ، رم شهری فوق العاده زیباست اما متاسفانه برخی توریستها اهمیتی به این موضوع نمی دهند و به راحتی آشغال خود را روی زمین رها می کنند . رمیها از این کار خیلی بدشان می آید و روی شهرشان حساسیت دارند .

9 . لازم نیست برای هر جایی که می خواهید دیدن کنید پول بپردازید .

در رم مکانهای زیادی وجود دارد که بازدید از آنها مجانی است گرچه خیلی از موزه ها و مکانها ارزش پرداخت بلیط را دارند ، اما علاوه بر آنها اگر قبل از سفر به رم اندکی تحقیق کنید ، می توانید مکانهایی را بیابید که بازدید از آنها مجانی است . برای مثال موزه واتیکان در آخرین یکشنبه هر ماه مجانی است و همیینطور معبد رومی پانتئون هم مجانی است .

در کنار همه اینها بهتر است از مکانهای غیر توریستی هم دیدن کنید و طعم رم واقعی را بچشید ! قدم زدن در کوچه های کوچک رم و بازدید از بعضی مکانهای هنری که مجانی هم هستند مانند :

Big city park . villa pamphili . appiantica park

10. از غریبه ها گل یا هدیه ای قبول نکنید .

و اگر شخصی را دیدید که در خیابان می خواهد به شما هدیه یا گل دهد برای اینکه زیبا هستید یا برای اینکه برایتان در سفر شانس بیاورد یا هر دلیل دیگری آنرا قبول نکنید زیرا پس از آنکه آنرا قبول کردید از شما درخواست پول می کنند و ممکن است در برگرداندن آن وسیله دچار مشکل شوید . همین طور می توانید بایاد گرفتن جمله نه مرسی کار خود را راحت کنید !    

ایتالیا و رم یکی از خارق العاده ترین مکانها بر روی زمین برای دیدن و گشت و گذار هستند ! اگر امکان سفر به ایتالیا را دارید ، خود را از این سفر رویایی محروم نکنید !

 

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با مشاوران اسکای لاین از طریق شماره تلفن های 4-22119951 تماس حاصل فرمایید.

جهت اخذ وقت سفارت و یا پیکاپ پاسپورت با مشاوران ما تماس بگیرید.


 لینک های کمکی :

وقت سفارت امریکا                                                                              وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت آلمان                                                                            وقت سفارت انگلیس  


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اسکای لاین می باشد.

هرگونه کپی برداری بدون درج منبع غیر مجاز خواهد بود