اسکای‌لاین

ابزارهای آنلاین

محاسبه سن دقیق و تاریخ تولد

در تعریف کلی، فاصله زمانی از زمان آغاز یک فرآیند تا امروز بعنوان سن فرآیند درنظر گرفته می‌شود. حال چنان‌چه آغاز فرآیند، تولد موجود زنده مثلاً انسان باشد به این فاصله زمانی، سن انسان گفته می‌شود. معمولاًً سن افراد بصورت تقویمی و برحسب سال و ماه و روز سپری‌شده از زمان تولد آن‌ها بیان می‌گردد. برای محاسبه سن و پاسخ به این پرسش که من چند سالمه یا چند سال از عمر من گذشته، لازم است فاصله زمانی تاریخ تولد تا تاریخ امروز را براساس یک تقویم مشخص (شمسی، میلادی، قمری و…) تعیین نماییم.

در صورتی‌که می‌خواهید با وارد کردن تاریخ تولد، سن دقیق خودتون را متوجه بشید، تنها کاری که نیاز هستش انجام بدید این است که تاریخ تولد خودتون را توی کادر بالا وارد کنید و روی دکمه محاسبه کلیک کنید.

به شما می‌گوییم که در چه روزی از هفته بدنیا آمده‌اید و ماه تولد شما در کدام فصل بوده است.

به شما می‌گوییم چند روز دیگر تولد شماست، البته شما هم می‌توانید این اطلاعات را ذخیره نمایید یا برای دوستانتان هم بفرستید تا هم آنالیز تاریخ تولد شما را ببینند و شاید هم برای تولدتان سوپرایزی در نظر بگیرند!

به شما می‌گوییم که قلب شما در مجموع چقدر تپیده است و شما تا بحال چند بار نفس کشیده‌اید.

به شما می‌گوییم که چند سال، چند ماه، چند هفته، چند روز، چند ساعت، چند دقیقه و حتی چند ثانیه از تولد شما گذشته است.

به شما می‌گوییم که حیوان سال و ماه شما چیست.

به شما می‌گوییم که عنصر ماه شما و عدد شانس ماه شما چیست.

هم‌چنین شخصیت‌شناسی ماه تولد شما رو خواهیم گفت.

محاسبه سن به میلادی

ابزار بالا توانایی این موضوع را داره که زمانی که تاریخ تولد خودتون را داخلش وارد می‌کنید، به شما خروجی میلادی را تحویل بدهد. برای این موضوع تنها کاری که نیاز هستش تا انجام بدید اینه که تاریخ تولد خودتون را در کادر بالا وارد کنید و روی دکمه محاسبه کلیک کنید. ابزار محاسبه را انجام می‌دهد و تاریخ را به صورت میلادی در اختیار شما قرار می‌دهد.

محاسبه سن قمری

در صورتی‌که مایل هستید تا سن خود را به‌صورت قمری مشاهده کنید تنها کاری که باید انجام دهید این هست که تاریخ تولد خود را در کادر ابزار بالا وارد کنید و روی دکمه محاسبه کلیک کنید. ابزار به‌صورت آنی تاریخ تولد شما را به‌صورت قمری و میلادی به شما تحویل می‌دهد.

ابزارهای آنلاین

شاخص ترس و طمع رمز ارزها

شاخص Fear and Greed راهی برای شناسایی و ارزیابی احساساتی است که بازار رمز ارزها را به حرکت در می‌آورند که این احساس به‌صورت یک عدد بین صفر تا صد اندازه‌گیری می‌شود؛ ترس بیش از حد که با عدد پایین شناسایی می‌شود، علامت این است که سرمایه‌گذاران نگران شده و در حال فروش هستند؛ این می‌تواند سیگنال خرید برای تریدرها باشد. این شاخص از بین ۰ تا ۱۰۰ به این احساسات امتیاز می‌دهد.

معمولاً ۰ تا ۵۰ برای ترس و ۵۱ تا ۱۰۰ برای طمع به کار می‌رود؛ هر سایت و اندیکاتوری که این احساسات را نشان می‌دهد، امتیازهای متفاوتی دارد. اما همه آن‌ها در اصل یک کار را انجام می‌دهند.

احساسات بازار را به حرکت در می‌آورند؛ ترس قیمت را کاهش و طمع آن را افزایش می‌دهد. احساسات انسان غیرمنطقی است؛ زیرا بسیاری از مردم در شرایط خاصی، واکنش یکسانی دارند. این شامل تحلیل تکنیکال نیز می‌شود؛ استفاده از ابزارهایی مثل حجم و دیتاهای گذشته بازار، برای پیش‌بینی حرکات آینده قیمت.

بازه‌های عددی شاخص ترس و طمع به چه معناست

Extreme Fear: این عبارت مربوط به بازهٔ ۰ تا ۲۵ بوده و نشان‌دهندهٔ وجود ترس شدید در بازار است. بعضی از تحلیلگران تکنیکال این موقیعت را مناسب برای ورود به بازار می‌دانند.

Fear: این عبارت نیز زمانی نشان داده می‌شود که عدد نمودار بین بازهٔ ۲۵ تا ۵۰ بوده و بیانگر وجود ترس در بین سرمایه‌گذاران است.

Neutral: این عبارت متناظر عدد ۵۰ در نمودار می‌باشد و نشان‌دهندهٔ برابر بودن میزان ترس و طمع در بازار است.

Greed: زمانی که نمودار اعداد بین ۵۰ تا ۷۵ را نشان دهند، شاهد این عبارت خواهیم بود و به معنی طمع سرمایه‌گذاران برای سود بیشتر می‌باشد.

Extreme Greed: این آخرین وضعیت نمودار و مربوط به بازهٔ ۷۵ تا ۱۰۰ می‌باشد که نشان دهندهٔ طمع شدید کاربران است. تحلیلگران تکنیکال در مورد ورود به بازار در این مقطع هشدار می‌دهند زیرا بخاطر طمع کاربران و هجوم آن‌ها به بازار قیمت‌ها بیش از حد بالا رفته و هر لحظه امکان ریزش وجود دارد.

ابزارهای آنلاین

استخاره آنلاین با قرآن (ازدواج، معامله و…)

انسان موجودی عاقل و دارای اختیار می‌باشد و قدرت انتخاب دارد اما همیشه در موارد مهم زندگی دچار شبهه و تردید می‌شود و در انتخاب درست‌ترین راه دچار تزلزل می‌شود و می‌خواهد با اطمینان درست‌ترین تصمیم را بگیرد. در طول تاریخ بشریت مسلمانان با توجه به اعتقادی که به قرآن داشته‌اند همیشه این کتاب مقدس را ارج نهاده‌اند و در تصمیمات مهم زندگی خود استخاره و مشوت با قرآن کریم را به عقل و خرد و دانش خود ترجیح داده‌اند. تنها راه دست‌یافتن به اطمینان کامل و قوت قلب مراجعه به قرآن و انجام استخاره با قرآن می‌باشد. احادیث بسیاری از بزرگان در طول تاریخ در مورد اهمیت کتاب آسمانی و استخاره با آن نقل شده است و این نشان‌دهنده اهمیت موضوع می‌باشد. البته استخاره با قرآن جزء واجبات دین نمی‌باشد اما بهتر است در هر امر مهمی که برای انسان پیش‌آمده و وی را در دو راهی قرار داده با استخاره به قرآن تصمیم درست را بگیرد.

شرایط استخاره با قرآن

در رابطه با شرایط و زمان استخاره با قرآن احادیث و نظرات متعددی وجود دارد، اما رعایت موارد زیر از سوی علمای دینی و برخی بزرگان اسلام تأکید شده است:

– شنبه: از طلوع خورشید تا عصر
– یک‌شنبه: از صبح تا ظهر، سپس از عصر تا مغرب
– دوشنبه: از سپیده‌دم تا طلوع خورشید، سپس از ظهر تا مغرب
– سه‌شنبه: از صبح تا ظهر، سپس از عصر تا تاریکی شب
– چهارشنبه: از سپیده‌دم تا تاریکی شب
– پنج‌شنبه: از سپیده‌دم تا تاریکی شب
– جمعه: مثل روز پنج‌شنبه است.

هم‌چنین بهتر است که قبل از استخاره سه بار سورهٔ اخلاص (قل هو الله احد) را بخواند و سپس سه مرتبه صلوات بر محمد و آل محمد بفرستد و سپس نیت‌کرده و دعای مخصوص استخاره را نیز قرائت کند و به آن‌چه که مایل است استخاره کند، پسندیده‌تر آنست که با وضو و رو به قبله باشد چنان‌که گویا نماز به جا می‌آورد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن