گوناگون

بهترین روش‌ها برای افزایش امنیت در هتل

افرادی که در همه‌چیز احتیاط را رعایت می‌کنند، زمانی که به سفر می‌روند و در هتلی ساکن می‌شوند مدام در فکر امنیت هتل هستند. باورشان این است که در هتلی که کلیدش فقط در دست آن‌ها نیست ممکن است هر لحظه یک نفر وارد اتاق شود. اگر شما جزو این دسته از افراد هستید، خبر خوبی برای‌تان داریم. در این نوشتار به معرفی 5 تا از بهترین روش‌ها برای افزایش امنیت در هتل پرداخته خواهد شد.

اگر در هنگام مسافرت نگران امنیت در اتاق هتل هستید یا نمی‌دانید کلید اتاق‌تان در دست چه کسانی است یا ‌‌امنیت قفل اتاق شما در هتل چقدر خوب است، روش‌هایی که در ادامه می‌آیند را بخوانید و به کار گیرید.

روش‌های افزایش امنیت در هتل

1- از گوه‌ی درب استفاده کنید

ساده‌ترین راه برای امنیت بیشتر در اتاق هتل استفاده از یک گوه لاستیکی درب است. گوه‌ها ابزارهایی مثلثی‌شکل اند که می‌توان از آن‌ها برای جدا کردن دو شی یا بلند کردن و نگه داشتن یک شی استفاده کرد. مسافرانی که از آن‌ها استفاده کرده‌اند، از کارایی‌شان بسیار راضی بوده‌اند.

آن‌ها ارزان هستند، تقریباً هیچ جایی در کیف نمی‌گیرند و فقط در چند ثانیه قابل تنظیم اند. شما به راحتی می‌توانید انتهای نازک گوه را در زیر در اتاق هتل قرار دهید. سپس به آرامی گوه را به محل مورد نظر خود بزنید تا آن را ایمن کنید.

گوه‌های در به بهترین شکل روی سطوح سخت مانند چوب یا کاشی کار می‌کنند، اگرچه بعضی از آنها با نوار Velcro ( نام یک شرکت تولید بست است) همراه هستند تا جلوی برخورد درب با فرش را بگیرد. برای امنیت بیشتر، می‌توانید مدل‌هایی را نیز تهیه کنید که زنگ هشدار دارند و در هنگام اختلال در گوه، به صدا درمی‌آیند. دری که می‌خواهید ایمن کنید باید به سمت داخل باز شود تا گوه مؤثر باشد؛ هرچند که اکثر اتاق‌های هتل درشان رو به داخل باز می‌شود.

2- قفل‌های قابل حمل درب را به کار گیرید

یکی دیگر از روش‌های مطمئن برای افزایش امنیت در هتل استفاده از قفل قابل حمل درب است. آن‌ها شکل‌ها و سبک‌های مختلفی دارند اما همه به روشی مشابه کار می‌کنند و از باز شدن درب به سمت داخل جلوگیری می‌کنند. به همین دلیل  هنگامی که درب اتاق شما به بیرون باز می‌شود از درب اتاق محافظت نمی‌کنند. بیشتر قفل‌های قابل حمل دارای قطعه‌ای هستند که درون یک صفحه فلزی – جایی که قفل در آن قرار می‌گیرد – و قطعه‌ی دیگر آن در جای قفل که درست در پشت درب قرار دارد، جای می‌گیرد و این مانع از باز شدن درب می‌شود.

Portable Door Locksقفل‌های قابل حمل مختلف رویکرد‌های متفاوتی دارند؛ برخی از آن‌ها دارای قطعه‌ای هستند که زیر یک بخش از درب درون آن می‌چرخد و صفحه‌ای که به پایین درب پیچ می‌خورد.  هنگامی که کسی سعی در باز کردن درب می‌کند نیروی افقی به قسمت عمودی فشار منتقل می‌کند که این امر باعث می‌شود قفل در جای خود محکم‌تر شود و به این صورت امنیت آن نیز بیشتر می‌شود.

مانند گوه‌های درب که روی سطوح سخت بهتر کار می‌کنند اگر اتاق شما دارای کفپوش فرش شده باشد نمی‌تواند از آن  به همان اندازه محافظت کند.

3- می‌توانید هشدار تشخیص حرکت استفاده کنید

برای امنیت در هتل و محافظت بیشتر از درب ورودی اتاق خود زنگ تشخیص حرکت را در نظر بگیرید.  این سنسور‌های مادون قرمز می‌توانند در جلوی یک پنجره، درب یا هر جای دیگر اتاق (غیر از تختخواب شما) قرار بگیرند و هنگام تشخیص حرکت، زنگ خطرشان به صدا درمی‌آید. اطمینان حاصل کنید که مدلی را انتخاب کنید که دامنه کافی داشته باشد (حداقل 10 فوت، اما بیشتر بهتر است). اگر از پنجره محافظت می‌کنید هنگام انتخاب موقعیت مناسب برای زنگ هشدار، از پوشیدن پرده‌ها و تاباندن شاخه‌های درخت آگاه باشید.

 برخی از آن‌ها همچنین می‌توانند به عنوان دستگاه‌های امنیتی شخصی، با آلارم‌های بلند صدا استفاده شوند که می‌توانند به سرعت در مواقع اضطراری فعال شوند – بنابراین اگر برای شما این ویژگی مهم است، به دنبال این نوع از این آلارم‌ها باشید.

4- زنگ مسافرتی هم می‌تواند کاربردی باشد

زنگ مسافرتی ابزاری است که برای امنیت در هتل استفاده می‌شود. البته گاهی ممکن است دسترسی به اتاق را دچار مشکل کند و همه را بترساند. انواع مختلفی از این زنگ‌های خطر وجود دارند اما یک نوع  رایج‌تر آن‌ها از دسته‌ی درب آویزان می‌شود، همراه با دو قلاب فلزی یا تیغه‌ای که بین درب و قاب آن فشار داده می‌شود.

وقتی در باز می‌شود، میخ‌ها از هم جدا می‌شوند و صدای بلندی از زنگ به گوش می‌رسد.  این یک تکنیک ساده اما مؤثر است، با این مزیت که بر روی هر نوع درب کار خواهد کرد – از جمله آن‌هایی که به بیرون باز می‌شوند.

این هشدارها معمولاً فقط چند ثانیه طول می‌کشند و تا زمانی که تنظیم نشود، نیازی نیست که هربار که بیرون می‌روید یا به اتاق باز می‌گردید، نگران صدای زنگ هشدار باشید.

5- قفل‌کننده‌ی قفل [The Lock Locker] را به کار گیرید

سرانجام برای امنیت در هتل اگر درب شما دارای سیستم مکانیزم قفلی deadbolts است اما نگران پرسنل و سایرین هستید که هنوز به یک کلید یدکی دسترسی دارند، قفل‌کننده‌ی قفل به شما کمک می‌کند تا خاطرتان آسوده شود.  این دستگاه دو قسمتی است و دارای یک بخش مسطح طولانی‌ست که در اطراف دسته قرار می‌گیرد و یک قطعه‌ی گرد که در اکثر مکانیزم‌های قفلی جای دارد.

 هر دو قطعه را تنظیم کرده و این دو را با هم ترکیب کنید. در این حالت شما سیستمی را در اختیار دارید که غیرممکن است کسی بتواند مکانیزم قفلی آن را از بیرون باز کند – چه کلید داشته باشد و چه نداشته باشد.

سخن آخر

5 تا از بهترین روش‌ها برای افزایش امنیت در هتل و البته افزایش اطمینان‌خاطر را مرور کردیم. فکر می‌کنم باز هم روش‎هایی وجود داشته باشند که به‌کارگیری آن‌ها بتواند موجب آن شود که کسی از پشت نتواند در اتاق شما را باز کند. اگر از این روش‌ها اطلاع دارید لطفاً آن‌ها را به ما و کاربران معرفی کنید.

در آخر گفتنی است که به دنبال رزرو هتل اگر هستید می‌توانید از خدمات رزرو هتل آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. رزرو هتل در آسیا، در اروپا و در آمریکا همه از خدمات ما هستند. برای این منظور با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن