آسیاراهنمای سفرمعرفی مراکز خرید

7 تا از بهترین بازارهای شناور بانکوک

آن‌ها را دوست داشته باشید یا نه، در سطح شهر بانکوک و بر روی کانال‌های آبی شهر به وفور در معرض دیدتان هستند. بازارهای شناور بانکوک مشهورتر از آن هستند که تا کنون عکس‌شان را ندیده باشید یا لااقل تعریف‌شان را نشنیده باشید. این بازارها از قایق‌های متعددی برخوردار اند که برخی حامل فروشندگان و اجناس‌شان هستند و برخی دیگر حامل خریداران و اجناسی که خریده‌اند.

حیف است که به بانکوک سفر کنید و سری به بازارهای شناور بانکوک نزنید. البته جز بانکوک در پاتایا و جاهای دیگر بانکوک هم اگر بگردید می‌توانید به این بازارهای شناور دسترسی داشته باشید، اما مشهورترین و بزرگ‌ترین بازارهای شناور در کل کشور تایلند در شهر بانکوک هستند.

این نوشتار بر روی بازارهای شناور بانکوک تمرکز دارد. در ادامه با هم مروری بر بهترین بازارهای شناور در بانکوک خواهیم داشت.

در ضمن اگر به دنبال سفر به بانکوک هستید این فرصت را دارد که از تور بانکوک آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. تورهای ترکیبی بانکوک+پاتایا و بانکوک+پوکت نیز از جمله تورهای ما برای سفر به بانکوک هستند. کسب اطلاعات بیشتر و ررزو تورها از طریق تماس با شماره‌تلفن 02157938 امکان‌پذیر است.

بهترین بازارهای شناور بانکوک

1- بازار شناور Damnoen Saduak

بازارهای شناور بانکوک
بازار شناور Damnoen Saduak

در بانکوک وقتی کسی می‌گوید که به دنبال رفتن به بازارهای شناور بانکوک است، اولین جایی که باید در ذهن‌تان بیاید بازارهای شناور سه‌گانه در Damnoen Saduak در غرب پایتخت است. کانال‌های آبی این بازارها در سال‌های 1866 1868 حفر شده‌اند و هنوز هم این منطقه پررونق‌ترین منطقه‌ی بانکوک برای بازارهای شناور است.

البته بازارهای شناور Damnoen Saduak در گذشته، در حدود 20 سال پیش، وضع بهتری داشتند و در حال حاضر بر طبق تجربه‌ی توریست‌هایی که گردش در آن‌ها را تجربه کرده‌اند آنقدر دود و صدا زیاد است که احتمالاً در طی گردش در بازار مدام در فکر بازگشت به هتل باشید.

2- بازار شناور Amphawa

بازارهای شناور بانکوک
بازار شناور Amphawa

بازار شناور Amphawa فاصله‌ی چندانی از بازارهای شناور قبلی ندارد. این بازار شناور از لحاظ شلوغی و شهرت، به نوعی دومین بازار شناور محبوب در بانکوک است و بنابراین باید توقع شلوغی و ازدحام را در آن داشته باشید. برخلاف بازار شناور قبلی، در این بازار شناور اکثر فروشندگان در قایق نیستند و در غرفه‌هایی نزدیک آب مشغول فروش هستند. این یعنی زمانی که در این بازار هستید برای خرید مدام باید از قایق پیاده شوید و دوباره سوار شوید.

ضمناًدر بازار شناور Amphawa فضا برای قدم‌زدن به خوبی مهیا است. نکته‌ی دیگر آن که این بازار شناور فقط از ساعات نزدیک ظهر تا غروب قابل دسترسی است؛ بنابراین باید خود را برای تحمل گرمای بانکوک در فصل تابستان آماده کنید.

3- بازار شناور Khlong Lat Mayom

بازارهای شناور تایلند
بازار شناور Khlong Lat Mayom

بازار شناور Khlong Lat Mayom می‌تواند جایگزین خوبی برای دو بازار شناور قبلی باشد. این بازار بسیار زیباست و با رفتن‌تان به محیط این بازار هم امکان خرید دارید و هم امکان پیاده‌روی در محیطی زیبا و البته هم امکان عکاسی. نکته‌ای که در این بین باید گفته شود این است که این بازار هم بیش از آن که بازار شناور باشد بازاری در کنار آب است. اکثر فروشندگان این بازار در کنار آب به صورت ثابت مشغول فروش هستند و نه بر روی قایق.

این بازار مقداری با شهر بانکوک فاصله دارد، ولی چون بازار مشهوری است در طی روز وسایل حمل و نقل زیادی به سمت آن حرکت می‌کنند.

در آخر آن که این بازار فقط برای روزهای شنبه و یکشنبه در دسترس است.

4- بازار شناور Taling Chan

بازار شناور Taling Chan
بازار شناور Taling Chan

این بازار شناور یکی دیگر از بهترین بازارهای شناور بانکوک است. برای دسترسی به این بازار شناور نیازی نیست که از بانکوک فاصله بگیرید، چراکه این بازار شناور کوچک در شهر بانکوک در گوشه‌ی شمال غربی رود چائوفرایا قرار گرفته‌است. این رود چائوفرایا از مشهورترین رودهای کل کشور تایلند است که از مرکز شهر بانکوک می‌گذرد. یک سوی این رود معبد مشهور وات آرون قرار دارد و در سویی دیگر معبد مشهور وات فو یا همان بودای خوابیده.

بازار شناور Taling Chan شلوغی بازار شناور Damnoen Saduak را ندارد و بنابراین اگر به دنبال جایی آرام برای خرید هستید این منطقه می‌تواند مناسب باشد. ضمناً این بازار شناور فاصله‌ی زیادی از جاده‌ی خائوسان ندارد. جاده‌ی خائوسان خیابانی در بانکوک است که نقشی همچون واکینگ استریت در پاتایا دارد.

5- بازار شناور Bang Nam Pheung

این بازار هم بازاری کوچک در بانکوک است ولی می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای گردش باشد. این بازار شناور هم در شهر بانکوک و در یکی از خمیدگی‌های تند رود چائوفرایا در منطقه‌ای موسوم به «ریه‌ی سبز بانکوک» [Bangkok’s Green Lun] قرار گرفته است.

برای دسترسی به این بازار هم مشکلی ندارید، هم می‌توانید از تاکسی‌ها استفاده کنید و هم از تاکسی‌های آنلاین یا اینترنتی.

6- بازار شناور Tha Kha

بازار شناور Tha Kha بازاری کوچک در نزدیکی شهر بانکوک است. این بازار هم در میان گردشگرانی که به دنبال تجربه‌ی چیزهای جدید در بانکوک هستند محبوب است. برای دسترسی به این بازار باید حدود 1 ساعت از شهر بانکوک فاصله بگیرید. بازار در واقع میان بازارهای Damnoen Saduak و Amphawa قرار گرفته است.

7- بازار شناور Bang Khla

آخرین مورد از فهرست ما در مورد بهترین بازارهای شناور بانکوک بازار Bang Khla است. این هم بازار شناوری کوچک است و در شرق بانکوک در کنار رود Bang Pakong قرار گرفته است. چندان در میان گردشگران محبوب نیست و علت اصلی آن هم نحوه‌ی دسترسی نسبتاً دشوار به این بازار است. در عوض خود بازار بسیار دنج و خاص است. اگر در سفر به بانکوک وقت و حوصله‌ی کافی داشتید شاید بد نباشد سری هم به این بازار زیبا در شرق بانکوک بزنید.

سخن آخر

با هم مروری بر 7 تا از بهترین بازارهای شناور بانکوک داشتیم. بدون تردید اگر تجربه‌ی گردش در هر یک از بازارهایی که در این نوشتار نام برده شدند را داشته باشید به خوبی می‌توانید با انتقال تجربه‌تان به ما و کاربران در بهتر شدن این نوشتار به ما یاری کنید.

در آخر باری دیگر یادآور می‌شوم که برای سفر به بانکوک می‌توانید از تورهای خارجی آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. برای آن که با کارشناسان تورهای خارجی ما صحبت کنید در ساعات اداری با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن