خدمات ساحل شنی

بلیط هواپیما شیراز | رزرو تلفنی بلیط هواپیما ارزان

فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز یکی از بزرگ‌ترین و پرترددترین فرودگاه‌ها در کشور است و از نظر تعداد پروازهای ورودی و خروجی سالانه بعد از سه فرودگاه امام خمینی و مهرآباد تهران و فرودگاه هاشمی نژاد مشهد در رتبه‌ی چهارم در کشور قرار دارد. این فرودگاه در حال حاضر تعداد زیادی از پروازهای بین‌المللی را پوشش می‌دهد و بسیاری از مسافران از این فرودگاه برای تردد بین ایران و سایر کشورها استفاده می‌کنند. گذشته از این شهروندان بسیاری از شهرهای کشور از طریق این فرودگاه به شیراز و شهرهای اطراف آن دسترسی داشته و ایرلاین‌های متعددی در آن پرواز دارند. بنابراین برای سفر هوایی به شیراز یا از مبدأ این شهر، گزینه‌های تقریباً زیادی برای خرید بلیط هواپیما شیراز پیش روی دارید و می‌توانید با کمی تحقیق ارزان‌ترین و بهترین پرواز را برای خود و همراهان‌تان رزرو کنید.

برای پرواز به شیراز از تهران و سایر شهرها یا از مبدأ شیراز به سایر شهرهای ایران می‌توانید از طرق مختلفی مانند رزرو آنلاین بلیط هواپیما شیراز، استفاده از پروازهای چارتری، رزرو تلفنی بلیط هواپیما شیراز و البته مراجعه به دفاتر ایرلاین‌ها و آژانس‌های معتبر گردشگری اقدام کنید، اما مسلماً در این بین مشورت با کارشناسانی که بتوانند با توجه به شرایط و بودجه‌ی شما بهترین گزینه‌ها را پیش روی‌تان قرار دهند، می‌تواند سفری آسوده‌تر و ارزان‌تر را برای‌تان رقم بزند.

رزرو بلیط هواپیمای شیراز

بلیط هواپیما شیرازدر این راستا می‌توانید از مشاوره‌ی رایگان تلفنی کارشناسان قسمت فروش بلیط‌های داخلی آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید و به این منظور تنها کافی‌ست با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید. همکاران ما به شما کمک خواهند کرد تا بهترین بلیط هواپیما شیراز با توجه به شرایط خود را انتخاب و رزرو کنید، اما پیشنهاد می‌کنیم پیش از تماس با ما  با مروری بر موارد زیر از مهم‌ترین نکاتی که لازم است هنگام رزرو بلیط هواپیما شیراز مورد توجه قرار دهید و درباره‌ی آن‌ها با کارشناسان ما صحبت کنید داشته باشید.

نکات مهم برای رزرو بلیط هواپیما شیراز

می‌توان گفت قیمت بلیط هواپیما و کیفیت سفر دو فاکتور اصلی‌ای هستند که باید هنگام خرید بلیط هواپیما برای شیراز و هر مقصد دیگری مورد توجه قرار گیرند. البته این دو از هم جدا نیستند و ارتباط نزدیکی با هم دارند. برای داشتن بهترین انتخاب برای رزرو بلیط هواپیمای شیراز باید بین قیمت بلیط و کیفیت پرواز تعادل برقرار کنید تا بدین ترتیب بتوانید با پرداخت مبلغی که با توجه به بودجه‌ی شما مناسب تلقی ‌می‌شود، سفری باکیفیت هم داشته باشید. نکات زیر می‌توانند در این راستا به شما کمک کنند.

بلیط هواپیما شیراز
رزرو بلیط هواپیما تلفنی

1- به کلاس پرواز دقت کنید

بلیط‌های هواپیما بر اساس یک استاندارد جهانی به‌طور کلی در سه کلاس پروازی زیر دسته‌بندی می‌شوند که به ترتیب ارزان به گران شامل موارد زیرند:

 • کلاس اکونومی یا اقتصادی یا اکو
 • کلاس بیزنس یا تجاری
 • کلاس فرست یا درجه یک

اگر قصد دارید برای پروازهای داخلی بلیط هواپیما رزرو کنید، معمولاً تنها دو گزینه‌ی اکونومی و بیزنس را پیش روی دارید. کلاس اکونومی ارزان‌تر از کلاس بیزنس است، اما امکانات کمتری نسبت به آن دارد. دقت داشته باشید که اگرچه خدمات و امکاناتی که هر یک از این کلاس‌ها دارند تعریفی جهانی دارند، این‌گونه نیست که مثلاً کلاس اکونومی یک ایرلاین دقیقاً امکانات کلاس اکونومی ایرلاین دیگر را داشته باشد و این خود ضرورت توجه به ایرلاین مجری پرواز را هم نشان‌مان می‌دهد. در یک نگاهی کلی تفاوت دو کلاس بیزنس و اکونومی به‌صورت زیر است:

 • کابین کلاس اکونومی شلوغ‌تر از کابین کلاس بیزنس است.
 • صندلی‌های کلاس اکونومی کوچک‌ترند و فاصله‌ی کمتری با صندلی‌های دیگر دارند.
 • پذیرایی بهتری از مسافران کلاس بیزنس می‌شود.
 • مسافران کلاس بیزنس معمولاً در ورود و خروج در مبدأ و مقصد اولویت دارند.
 • مسافران کلاس بیزنس به امکاناتی مانند تجهیزات الکترونیکی صوتی و تصویری، بازی‌های کامپیوتری و مواردی از این دست دسترسی دارند.

البته بعضی از ایرلاین‌ها با دریافت مبلغی بیشتر، بعضی از امکانات کلاس بیزنس، مثل تجهیزات صوتی و تصویری را در اختیار مسافران کلاس اکونومی هم قرار می‌دهند.

اگر راحتی در سفر، خصوصاً در سفرهای طولانی‌مدت، به هر علتی مثلاً ابتلا به نوعی بیماری استخوانی و نیاز به جای پای زیاد، برای‌تان مهم است، بهتر است با پرداخت مبلغی بیشتر از کلاس بیزنس استفاده کنید، اما اگر امکانات معمولی برای‌تان کافی‌ست می‌توانید با خرید بلیط اکونومی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

بلیط فرست بیشتر مخصوص پروازهای خارجی و برای افرادی‌ست که می‌توانند پول بسیار زیادی را برای خرید یک بلیط هواپیما پرداخت کنند. مسافران این کلاس عموماً کابین‌هایی مجزا با امکانات کامل یک سوئیت را در اختیار دارند.

البته بعضی از ایرلاین‌ها کلاس دیگری به نام کلاس پریمیوم اکونومی را هم ارائه می‌دهند که بین دو کلاس اکونومی و بیزنس جای دارد. اگر قصد رزرو بلیط هواپیما شیراز را دارید پیشنهاد می‌کنیم حتماً ابتدا با مشورت با کارشناسان ما درباره‌ی کلاس پریمیوم اکونومی هم سؤال کنید، چرا که بعضی از ایرلاین‌ها این کلاس را، که بهتر از کلاس اکونومی‌ست و اگرچه کمی از آن گران‌تر است، امکانات به‌نسبت زیادی را در اختیارتان قرار می‎دهد، ارائه می‌کنند و شما عزیزان می‌توانید بلیط پریمیوم اکونومی این ایرلاین‌ها را از طریق آژانس گردشگری ساحل شنی رزرو کنید، امکانی که درصورت اقدام به خرید اینترنتی بلیط هواپیما شیراز ندارید.

2- به سیستمی یا چارتری‌بودن پرواز توجه کنید

بلیط‌های هواپیما از نظری دیگر به دو دسته‌ی سیستمی و چارتری تقسیم می‌شوند که ویژگی‌های هر کدام به‌صورت خلاصه به‌صورت زیر است:

ویژگی‌های بلیط‌های سیستمی

 • بلیط‌های سیستمی از پیش برنامه‌ریزی شده‌اند و می‌توان ماه‌های پیش از سفر، آن‌ها را رزرو کرد.
 • قیمت بلیط‌های سیستمی با نزدیک‌شدن زمان پرواز بیشتر می‌شود.
 • فروشنده‌ی بلیط‌های پرواز‌های سیستمی خود ایرلاین مجری پرواز و نمایندگان آن است.
 • معمولاً امکان استرداد وجه پرداخت‌شده برای بلیط‌های سیستمی پس از کسر جریمه وجود دارد.
 • بلیط‌های سیستمی برای کودکان زیر 2 سال و 2 تا 12 سال ارزان‌تر از بزرگ‌سالان است.

ویژگی‌های بلیط‌های پروازهای چارتری

 • فروشنده‌ی بلیط‌های پروازهای چارتری شرکت چارترکننده (کرایه‌کننده‌ی) صندلی‌های هواپیماست و تعیین قیمت بلیط‌های این پروازها محدودیت‌های قانونی کمتری دارد.
 • پروازهای چارتری زمان‌بندی مشخصی ندارند.
 • قیمت بلیط پروازهای چارتری با نزدیک‌شدن زمان پرواز کاهش پیدا می‌کنند، چرا که شرکت چارترکننده ترجیح می‌دهد صندلی‌های خالی‌مانده را با قیمت کمتری بفروشد تا این‌که اصلاً نفروشد و با صندلی‌های خالی، که قبلاً پول کرایه‌ی آن‌ها را به ایرلاین پرداخت کرده، پرواز کند.
 • معمولاً امکان استرداد وجه پرداخت‌شده برای رزرو بلیط چارتری وجود ندارد.
 • بلیط‌های چارتری تنها برای کودکان زیر 2 سال تخفیف دارند.

شما باید با توجه به شرایط و هدف خود از سفر، بهترین گزینه را از بین این دو انتخاب کنید. مثلاً اگر قصد سفری تفریحی دارید و زمان سفر برای‌تان مهم نیست، می‌توانید منتظر یک پرواز چارتری مناسب به شیراز شده و با رزرو بلیط چارتری در روزهای آخر مانده به پرواز، سفری ارزان‌تر به این شهر داشته باشید، اما اگر به‌عنوان مثال باید در روزی مشخص در شیراز باشید، بهتر است در اولین فرصت بلیط سیستمی رزرو کنید، چرا که ممکن است هیچ پرواز چارتری برای زمان مورد نظر شما برگزار نشود و منتظرشدن برای بلیط چارتری فرصت خرید ارزان‌تر بلیط سیستمی را هم از شما خواهد گرفت.

3- به توقف‌های بین مسیر دقت کنید

هنگام رزرو بلیط هواپیما در پروازهای بین‌المللی به توقف‌های بین مسیر توجه کنید و مطمئن شوید از نظر داشتن ویزای ترانزیت در فرودگاه بین مسیر مشکلی ندارید. گذشته از این می‌توانید با انتخاب پروازهایی که توقف بیشتری دارند بلیط ارزان‌تری بخرید.

4- به زمان رزرو بلیط هواپیما توجه کنید

به‌طور کلی بلیط هواپیما در زمانی که پرواز به یک مقصد خاص متقاضیان زیادی دارد، گران‌تر از دیگر ایام است و بنابراین بهتر است درصورت امکان سفرتان به شیراز را به زمانی موکول کنید که ترافیک سفر کم باشد. از سویی در پروازهای بین‌المللی می‌توانید با انتخاب پروازهای شبانه پول کمتری پرداخت کنید.

5- به کلاس نرخی توجه کنید

اگر فکر می‌کنید با مشکل اضافه‌بار مواجه خواهید شد یا احتمال کنسل‌شدن سفرتان را زیاد می‌بینید، بهتر است هنگام رزرو بلیط هواپیما برای شیراز، درباره‌ی کلاس نرخی هم با همکاران ما مشورت کنید.

بلیط هواپیما شیراز
رزرو مقرون‌به‌صرفه‌ترین بلیط هواپیما شیراز از آژانس گردشگری ساحل شنی

شما عزیزان می‌توانید مقرون‌به‌صرفه‌ترین، یعنی ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین بلیط هواپیما برای شیراز یا از مبدأ این شهر را از طریق آژانس گردشگری ساحل شنی برای خود و همراهان‌تان رزرو کنید. همکاری ساحل شنی با ایرلاین‌های مختلف و تخصص و تجربه‌ی چندین ساله‌ی کارشناسان ما، این موقعیت را برای‌مان فراهم ساخته تا بتوانیم بهترین گزینه‌ها را پیش روی شما قرار دهیم و شرایط را برای داشتن پروازی آسوده برای‌تان فراهم آوریم. برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره‌ی رایگان و رزرو بلیط هواپیمای شیراز با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن