تور داخلیراهنمای سفر

چرا بلیط هواپیما چارتر تهران مشهد ارزان نیست؟

همان‌طور که می‌دانید مسیر تهران مشهد یکی از مسیرهای مهمی است که مسافرین زیادی دارد. مسافران از روش‌های متنوعی می‌توانند بلیط هواپیما تهران مشهد را تهیه کنند و بنابر عوامل متعددی امکان دارد در روزهای مختلف با قیمت‌های متفاوتی در خرید بلیط‌های پرواز مواجه شوند. به عنوان مثال ممکن است فردی در اول هفته بلیط رفت پرواز تهران مشهد را با نرخ 400 هزار تومان تهیه کرده باشد و همین مسافر مسیر برگشت را با قیمت 1 میلیون تومان خریداری کرده باشد. پس زمان خرید بلیط در قیمت آن بسیار مؤثر است. قیمت بلیط شرکت‌های هواپیمایی در مسیر تهران مشهد با یکدیگر متفاوت هستند و همین امر موجب تفاوت در تعیین نرخ بلیط‌های هواپیما می‌گردد.

همان‌طور که گفته شد عوامل دیگری بر قیمت بلیط‌ها تأثیرگذار هستند. اصلی‌ترین عامل این هست که شما بلیط هواپیما را به‌صورت سیستمی خریداری کنید یا به‌صورت چارتری تهیه نمایید، چرا که بلیط‌های چارتری بین عموم به عنوان بلیط‌های ارزان قیمت شناخته‌شده، در حالی که این طور نیست! اما سؤال پیش می‌آید که چرا گاهی اوقات بلیط‌های چارتر ارزان نیستند؟ در ادامه به بررسی این مورد می‌پردازیم.

بلیط چارتر چیست؟

در تعریف بلیط چارتر می‌توان گفت زمانی که آژانس‌های مسافرتی بلیط پروازهای پر رفت‌وآمد را به‌صورت عمده خریداری می‌کنند و همه یا بخشی از مسیرهای هوایی پر تردد به شرکت‌های چارترکننده اجاره داده می‌شود. سپس شرکت‌های چارترکننده براساس قوانین خاص خود قیمت بلیط‌های هواپیما را تعیین می‌کنند و به همین دلیل نرخ بلیط‌های هواپیما تهران مشهد در زمان‌های مختلف با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

قوانین بلیط چارتر

همان‌طور که گفته شد پروازهای سیستمی از طریق ایرلاین‌ها فروخته می‌شوند؛ اما پروازهای چارتری را آژانس‌های چارترکننده به فروش می‌رسانند. در صورت کنسلی بلیط‌های چارتری، مسافر باید جریمه بیشتری نسبت به بلیط سیستمی پرداخت کند.
چنان‌چه پروازی از نوع چارتری بیشتر از دو ساعت تأخیر داشته باشد، جهت دریافت کل وجه بلیط گاهاً نیاز است اصل بلیط مهر خورده را برای آژانس چارترکننده فرستاده شود. هم‌چنین در صورت عدم استفاده مسافر از پروازهای چارتری مبلغ بلیط نیز باطل خواهد شد.
نرخ گذاری در روزهای مختلف هفته و مناسبت‌ها براساس میزان عرضه و تقاضا از پایین‌ترین قیمت تا بالاترین نرخ براساس نرخ مصوب هواپیمایی کشوری در مسیرهای مختلف به فروش می‌رسند. بلیط نوزاد چارتری یعنی زیر 2 سال، 10 درصد بلیط بزرگسال محاسبه‌شده و نرخ کودک یعنی 2 تا 12 سال در پروازهای چارتری موجود نمی‌باشد.

بلیط هواپیما چارتر

عوامل مؤثر در ارزان‌نبودن بلیط چارتر

با توجه به این‌که از نظر عام بلیط چارتر ارزان‌تر از بلیط‌های سیستمی فروخته می‌شوند، اما گاهی اوقات مسافرین با بلیط‌های چارتر گران روبه‌رو شده که باعث تعجب آن‌ها می‌شوند. اما نمی‌دانند انتخاب ایرلاین شناخته‌شده و سطح بالا یا ایرلاین عادی با سطح پایین در ارائه خدمات، تعیین قیمت توسط چارترکننده‌ها، خرید حضوری یا اینترنتی بلیط‌های چارتر، خرید بلیط هواپیمای چارتر از وب‌سایت‌های نامرتبط و فاقد اعتبار و زمان خرید بلیط چارتر از جمله دلایل مهم بر این امر هستند.

تأثیر ایرلاین در قیمت بلیط هواپیمای تهران مشهد

انتخاب نوع شرکت‌های هواپیمایی توسط مسافر بنابر سطح خدمات ارائه‌شده نیز متفاوت است. به عنوان مثال ممکن است قیمت بلیط هواپیما از ایرلاین سطح بالای ماهان حتی از نوع چارتری گران‌تر از بلیط هواپیما از یک ایرلاین عادی دیگر با سطح کمتر باشد.

بلیط چارتر

چارترکننده‌ها چه نقشی در قیمت بلیط‌های هواپیما دارند؟

شرکت‌های چارترکننده زمانی که با صندلی‌های خالی هواپیما روبه‌رو می‌شوند، به جهت این‌که پرواز خالی یا با مسافر کم نداشته باشند، نرخ بلیط‌های هواپیما را کاهش می‌دهند. اما هستند آژانس‌های چارتری که با وجود خالی‌بودن صندلی‌های هواپیما باز هم حاضر نیستند بلیط‌های خود را ارزان‌تر از قیمت معمول بفروشند.

خرید بلیط هواپیما تهران مشهد به‌صورت حضوری یا اینترنتی؟

همان‌طور که مطلع هستید آژانس‌های هواپیمایی موجود در سطح شهر بلیط‌های خود را با درصدی روکشی به فروش می‌رسانند، همین امر شامل بلیط‌های چارتر هم می‌شود. به این معنا که شما با مراجعه به این آژانس‌ها و خرید بلیط چارتر باز هم باید مبلغی اضافه‌تر از قیمت اصلی بلیط چارتر پرداخت کنید، در صورتی‌که شما با خرید بلیط آنلاین از وب‌سایت‌های معتبر می‌توانید از قیمت چارتر بدون روکشی نیز بهره‌مند شوید.

فروش بلیط‌های چارتر در وب‌سایت‌های نامرتبط و فاقد اعتبار

با توجه به این‌که همیشه مسافران را به خرید بلیط چارتری به‌صورت اینترنتی تشویق کرده‌ایم، باز هم هستند وب‌سایت‌هایی که از این موقعیت سوء استفاده می‌کنند و بلیط‌های چارتر را گران‌تر از سایر وب‌سایت‌های معتبر ارائه می‌دهند. به همین جهت خواهشمندیم با جست‌وجوی دقیق ابتدا وب‌سایت‌های معتبر را پیدا کنید، سپس اقدام به خرید بلیط‌های چارتر نمایید.

بلیط ارزان چارتر

چه زمانی بلیط‌های چارتر ارزان هستند؟

شاید روزهای تعطیل و مناسبت‌ها در طول سال زمان خوبی برای سفر به مشهد باشند؛ اما دقت داشته باشید که با توجه تردد سفر در این ایام و افزایش تقاضای مسافرین، قیمت تمامی بلیط‌ها حتی از نوع چارتری در روزهای پیک سفر مانند شهادت امام رضا و یا عید نوروز نیز افزایش پیدا می‌کنند. به همان نسبت در روزهای عادی سال به علت کاهش سفر به مشهد یا هر شهر دیگری، شرکت‌های چارترکننده بلیط‌های خود را ارزان‌تر به فروش می‌رسانند.

چطور بلیط هواپیمای چارتر ارزان پیدا کنیم؟

یکی از روش‌های خرید بلیط چارتر ارزان، پایش لحظه‌ای وب‌سایت‌های معتبر فروش آنلاین بلیط است. افرادی که زمان خاصی برای سفر خود در نظر نگرفته‌اند، می‌توانند با جست‌وجو در وب‌سایت‌های معتبر و استفاده از فیلترهای طراحی‌شده در این نوع وب‌سایت‌ها، بلیط هواپیمای ارزان برای پرواز از تهران به مشهد را تهیه نمایند.

سرویس‌های اطلاع‌رسانی بلیط ارزان هواپیما

برخی از وب‌سایت‌های معتبر فروش آنلاین بلیط هواپیما دارای سرویس‌هایی هستند که مسافرین با استفاده از آن‌ها می‌توانند از ارزان‌شدن بلیط هواپیما تهران مشهد مطلع شوند. به این صورت که افراد با فعال‌کردن این سرویس‌ها و انتخاب مسیر و سقف قیمت مورد نظر خود در صورت ارزان‌شدن بلیط از آن مطلع می‌شوند. از جمله این سرویس‌ها می‌توان به سرویس «خبرم کن» یا «چند بخرم» اشاره کرد.

بلیط چارتری

مشاوره با کارشناسان فروش بلیط‌های هواپیما جهت خرید

در بعضی از وب‌سایت‌های معتبر فروش آنلاین بلیط، کارشناسانی تحت عنوان پشتیبان به مسافرین به منظور داشتن یک سفر عالی و اقتصادی کمک می‌کنند. این کارشناسان علاوه بر پشتیبانی از مسافران خود بعد از تهیه بلیط، به افرادی که قصد خرید بلیط هواپیما را دارند کمک می‌کنند و آن راه در تهیه بلیط مورد نظر نیز راهنمایی می‌کنند. کافی است با مراجعه به این وب‌سایت‌ها از طریق شماره‌های تماس با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

در این مقاله علاوه بر تعریف و قوانین بلیط‌های چارتری و پاسخ به این سؤال که چرا بلیط‌های چارتری ارزان نیست، سعی شد به بررسی زمان مناسب خرید بلیط چارتر در روزهای پیک سفر یا ایام عادی سال بپردازیم. هم‌چنین عوامل مؤثر بر قیمت بلیط مانند ایرلاین انتخابی و چارترکننده‌ها و خرید از وب‌سایت‌های نامعتبر نیز مورد بررسی قرار گرفته‌اند. در ادامه راهکارهایی جهت خرید بلیط ارزان هواپیما مانند استفاده از سرویس‌های اطلاع‌رسانی و استفاده از راهنمایی کارشناسان فروش نیز ارائه کردیم.
در پایان پیشنهاد ما به شما این است که جهت خرید بلیط هواپیما تهران مشهد حتی از نوع چارتری به‌صورت حضوری اقدام نکنید و با پیدا کردن وب‌سایت‌های معتبر در جهت خرید بلیط‌های چارتر سفر مقرون به‌صرفه‌ای را تجربه کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن