آسیاراهنمای سفر

10 تا از بهترین تفریحات رایگان سنگاپور

سنگاپور از ثروتمندترین کشورهای آسیا و جهان است. این کشور کوچک در چند دهه‌ی اخیر رشد اقتصادی بسیار خوبی را تجربه کرده و در بسیاری از شاخص‌های اقتصادی به رده‌های اول جهان رسیده است. از نظر صنعت توریسم هم وضع سنگاپور بسیار خوب است و سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر از سرتاسر آسیا و جهان است. با این حال، سنگاپور کشوری گران است و خصوصاً برای ما ایرانیان که ارزش پول‌مان بالا نیست مخارج در این کشور سنگین هستند. کسانی که محدودیت در خرج‌کردن دارند به هنگام سفر توریستی به سنگاپور باید تا جای امکان مواظب خرج‌های‌شان باشند. خوشبختانه در سنگاپور امکان تجربه‌ی کلی تفریح متنوع وجود دارد و باز هم خوشبختانه از میان این تفریحات، برخی یا کلاً نیاز به صرف هزینه ندارند یا مقدار هزینه‌ی لازم برای آن‌ها بسیار اندک است. این نوشتار بر روی معرفی تفریحات رایگان سنگاپور و تفریحاتی که به هزینه‌ی کمی نیاز دارند تمرکز دارد.

تور سنگاپور

تفریحات رایگان سنگاپور

1- قدم‌زدن در سوپردرختان باغ‌های خلیج

تفریحات رایگان سنگاپورباغ‌های خلیج از زیباترین جاذبه‌های گردشگری سنگاپور هستند، با درختانی غول‌پیکر و البته زیبا و دل‌فریب. به این منطقه از دولت‌شهر سنگاپور که بروید شاید پس از چند دقیقه گمان کنید در یکی از لوکیشن‌های فیلم‌های علمی-تخیلی قرار دارید. در این باغ‌ها درختانی بسیار زیاد وجود دارند و از میان این درختان متعدد، 12 سوپردرخت وجود دارند که ارتفاعی بسیار بالا دارند. در میان این سوپردرختان جایگاهی برای پیاده‌روی و گردش وجود دارد که با نام SkyWalk شناخته می‌شود. بر روی این SkyWalk که پیاده‌روی کنید اوج لذت و هیجان را تجربه خواهید کرد.

این درختان و در کل باغ‌های خلیج فاصله‌ی کمی تا هتل مشهور مارینا بی سندز دارند و به صورت پیاده‌ از طریق پیاده‌رویی مخصوص می‌توان میان این دو تردد داشت.

2- گردش در اطراف خلیج مارینا

در نزدیکی باغ‌های خلیج، در جوار هتل مارینا بی سندز، خلیج مارینای سنگاپور خودنمایی می‌کند. در این مکان می‌توانید به گردش بپردازید و همزمان مشغول عکاسی از منظره‌های بسیار زیبای این منطقه شوید. در خلیج مارینا اوج مدرن‌بودن و باکلاس‌بودن سنگاپور را حس خواهید کرد. خوشبختانه برای گردش در این منطقه به صرف هیچ هزینه‌ای نیاز ندارید، هرچند که می‌توانید بر حسب سلیقه و شرایط خود از فروشگاه‌های آن منطقه خرید کنید.

3- عکاسی در کنار مرلیون

تفریحات رایگان در سنگاپوریکی دیگر از تفریحات رایگان سنگاپور رفتن به پارک مرلیون، گردش در آن و عکاسی در کنار مجسمه‌ی مشهور مرلیون است. مجسمه‌ی شیر-ماهی مرلیون در نزدیکی خلیج مارینا یکی از مشهورترین مجسمه‌های کل آسیاست و حتی به نوعی نمادی برای سنگاپور محسوب می‌شود. گفته می‌شود سر این مجسمه که به شکل شیر است، نمادی از معنی سنگاپور به زبان مالایی یعنی «شهر شیر» است و بدن آن که به شکل ماهی است نمادی برای گذشته‌ی دور سنگاپور که دهکده‌ای برای ماهیگیران بوده محسوب می‌شود.

 این مجسمه‌ی بزرگ در همین پارک مرلیون قرار دارد و همواره از دهان آن آب خارج می‌شود. دشوار بتوان تصور کرد که کسی به سنگاپور سفر کند و عکسی در کنار این مجسمه‌ی زیبا نگیرد.

جالب آن که در کنار این مجسمه‌ی 9 متری چشم‌اندازی زیبا از هتل سه‌قلوی مارینا بی سندز در پیش چشم خواهید داشت و همین منظره می‌تواند گزینه‌ای عالی برای عکاسی در سنگاپور باشد.

4- گشت‌وگذار در پارک طبیعی مک‌ریچی [MacRitchie]

پل MacRitchie
نمایی از پل معلق مک‌ریچی

پارک مک ریچی یکی از زیباترین پارک‌های طبیعی آسیاست. به این پارک که بروید فرصت کاوش در طبیعتی زیبا و گردش در مکان‌هایی عالی را خواهید داشت. یک پل معلق و باریک در همین پارک مک ریچی وجود دارد که بدون‌تردید راه‌رفتن روی آن یکی از بهترین تفریحاتی است که می‌توانید در سنگاپور تجربه کنید. این پل 250 متر طول دارد و ارتفاع آن از سطح زمین هم حدود 25 متر است. بیش از آن که ارتفاع این پل از سطح زمین موجب هیجان شود، معلق‌بودن آن است که هیجان را برای شما به همراه خواهد داشت.

بازدید از پارک مک ریچی و راه‌رفتن روی این پل زیبا را در طی سفر به سنگاپور از دست ندهید.

5- لذت‌بردن از تفریحات ساحلی

ساحل سیلوسو در سنگاپور
نمایی از ساحل سیلوسو در سنگاپور

تفریحات ساحلی را هم به عنوان تفریحات رایگان سنگاپور معرفی کرد. سنگاپور از آن مناطقی است که هم می‌توان در آن‌ها کلی تفریح خاص تجربه کرد و هم آخر سر به سروقت ساحل‎های‌شان رفت و هم آفتاب گرفت، هم قایق‌سواری کرد و هم از سایر تفریحات ساحلی لذت برد.

در جزیره‌ی سنتوزا در نزدیکی سنگاپور، چندین ساحل عالی باری تجربه‌ی تفریحات ساحلی وجود دارند و بدون شک علاقه‌مندان به سواحل از گردش در این جزیره لذت خواهند برد. سه ساحل در این جزیره وجود دارند که هر سه گزینه‌هایی مناسب برای گردشگران هستند: یک ساحل با نام ساحل سیلوسو [Siloso]، یک ساحل با نام ساحل پاوالان [Palawan] و دیگری با نام ساحل تانجونگ [Tanjong].

از میان این سه ساحل، شلوغ‌ترین ساحل را می‌توان ساحل سیلوسو دانست – ساحلی که در اکثر زمان‌ها گردشگران زیادی در آن در حال پرسه هستند و فروشگاه‌ها و رستوران‌های زیادی هم در آن فعالیت دارند. ساحل دوم یعنی ساحل پاوالان ساحل خلوت‌تری نسبت به دو ساحل دیگر است و می‌تواند تا حدی گزینه‌ای مناسب برای کسانی باشد که به دنبال لذت‌بردن از آرامش ساحلی خلوت و آرام هستند و ساحل سوم یعنی ساحل تانجونگ هم ساحلی خانوادگی برای کسانی است که همراه با کودک یا کودکان‌شان به سنگاپور و جزیره‌ی سنتوزا سفر کرده‌اند.

6- بازدید از موزه‌ی هنر و علم

موزه‌ی هنر و علم سنگاپور یکی از بهترین مراکز هنری جهان است و در هفته نمایش‌های هنری و گاه کنسرت‌های زیادی در این ساختمان برگزار می‌شوند. خوشبختانه به بسیاری از جاهای این موزه و این ساختمان می‌توانید به صورت رایگان دسترسی داشته باشید.

در این موزه افزون بر بازدید از کلی مجموعه‌ی هنری زیبا، در بسیاری از شب‌ها می‌توانید از رقص و آواز و اجرای زنده‌ی گروه‌های خاص موسیقی در سنگاپور لذت ببرید.

7- بازدید از بزرگ‌ترین مسجد سنگاپور

دین برخی از اهالی سنگاپور اسلام است و بدیهی است که در چنین شرایطی بتوانید یک سری مسجد در سنگاپور پیدا کنید. از میان این مساجد، بدون شک مسجد سلطان مشهورترینِ آن‌هاست. بازدید از این مسجد زیبا هم می‌تواند یکی دیگر از بهترین تفریحات رایگان سنگاپور باشد.

 این مسجد در منطقه‌ای قرار دارد که با نام «عربستان کوچک» مشهور است. در این منطقه جز این مسجد چند عنصر دیگر که به زندگی اعراب و مسلمانان مربوط باشند نیز برای بازدید وجود دارند.

مسجد سلطان مسجدی است که دستور آن را اولین شاه سنگاپور با نام سلطان حسین در سال 1824 صادر کرده و در طی این سال‌ها همواره یکی از مهم‌ترین مساجد آن منطقه بوده است.

8- گردش در خیابان حاجی لین

خیابان حاجی لینخیابان حاجی لین در نزدیکی مسجد سلطان قرار دارد و بنابراین وقتی که به سمت مسجد سلطان رفتید می‌توانید با چند دقیقه پیاده‌روی به خیابان حاجی لین برسید. حاجی لین خیابانی زیبا در همان منطقه‌ی «عربستان کوچک» است و با نام «خیابان مد» مشهور است. فروشگاه‌های کوچک و بزرگ این خیابان جدیدترین محصولات دنیای مد را عرضه می‌کنند. قصد خرید هم اگر نداشته باشید از گردش در این خیابان زیبا بی‌تردید لذت خواهید برد.

9- بازدید از کلیسای St Andrew

بهترین تفریحات رایگان در سنگاپوریکی دیگر از تفریحات رایگان سنگاپور بازدید از بزرگ‌ترین کلیسای این کشور است. کلیسای سنت‌آندره افزون بر آن که بزرگ‌ترین کلیسای سنگاپور است، قدیمی‌ترین کلیسای انگلیکان در این کشور محسوب می‌شود.

کلیسای سنت‌آندره در میانه‌های قرن نوزدهم ساخته شده و همانطور که در تصویر می‌بینید بسیار معماری زیبایی دارد. به درون کلیسا هم که بروید وضعیت معماری به همین شکل است و از نقاشی‌های روی کاشی‌ها بسیار لذت خواهید برد.

فراموش نکنید که درصدی از مردمانی که در منطقه‌ی سنگاپور زندگی می‌کرده‌اند و می‌کنند، مسیحی بوده‌اند و هستند. جز این کلیسا، چندین کلیسای دیگر هم در سنگاپور وجود دارند، ولی معروف‌ترینِ همه‌ی آن‌ها همین کلیسای سنت‌آندره است.

10- بازدید از معابد سنگاپور

معبد دندان بودا در سنگاپور
نمایی از معبد دندان بودا

در جای‌جای سنگاپور و به خصوص در منطقه‌ی چینی‌های این کشور، معابد زیادی وجود دارند که البته برخی از آن‌ها بسیار زیبا و خاص اند. معبد دندان بودا و معبد سری ماریامان که البته اتفاقاً هر دو در منطقه‌ی چینی‌های سنگاپور قرار دارند دو تا از بهترین معابد سنگاپور هستند که خوشبختانه می‌توانید در طی سفر به سنگاپور خیلی راحت از آن‌ها بازدید کنید.

معبد دندان بودا از شاخص‌ترین معابد بودایی در کل آسیا است و گفته می‌شود در طبقه‌ی آخر آن گنبدی دو تنی از طلا وجود دارد که درون این گنبد «دندان مقدس بودا» نگهداری می‌شود. به بازدید از این معبد که بروید فرصت بازدید از این دندان را خواهید داشت.

معبد سری ماریامان هم قدیمی‌ترین معبد کل کشور سنگاپور است و معماری سردر آن که ترکیبی از عروسک‌های متعدد است شهرتی جهانی دارد.

سخن آخر

با هم نگاهی به یک سری از تفریحات رایگان سنگاپور داشتیم. خوشبختانه جز این 10 مورد، تفریحات رایگان دیگری هم در سنگاپور وجود دارند و قابل دسترسی اند. لطفاً اگر تجربه‌ی سفر به سنگاپور را دارید برخی از این تفریحات را به ما و کاربران معرفی کنید.

در آخر آن که عزیزانی که به دنبال سفر به سنگاپور هستند این فرصت را دارند که از تور سنگاپور آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنند. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد تور سنگاپور و رزرو تور با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن