آمریکاراهنمای سفر

14 تا از بهترین تفریحات کبک کانادا

کبک شهری در کانادا است که گفته‌می‌شود قدیمی‌ترین شهر این کشور است. زبان رسمی این شهر فرانسوی است و بیش از ۸۰ درصد مردم آن‌جا آن را مانند زبان مادری صحبت می‌کنند. درواقع در کبک زبان فرانسه برجسته‌تر از زبان انگلیسی است. شهر کبک دارای سبک و تاریخی غنی و مشخص است. در تاریخچه‌ی این شهر آمده‌است که در سال ۱۶۰۸ توسط کاوش‌گر فرانسوی ساموئل د چمپلین (Samuel de Champlain) کشف شده‌است و در بالای رودخانه‌ی سنت لارنس (Saint-Lawrence) واقع‌شده، که این موقعیت مکانی آن را به یک شهرک تجاری سودآور اروپایی تبدیل کرده‌است. همچنین امروزه کبک یکی از مهم‌ترین مناطق فرهنگی کانادا درنظر گرفته‌می‌شود. اگر قصد سفر به شهر کبک در کانادا را دارید و می‌خواهید از جاذبه‌ها و تفریحات این شهر اطلاعات کسب کنید، ما را دراین نوشته تا پایان همراهی کنید. با هم در ادامه مروری بر بهترین تفریحات کبک خواهیم داشت.

درضمن برای دریافت ویزای کانادا [به‌خصوص ویزای توریستی کانادا] می‌توانید روی خدمات آژانس گردشگری ساحل شنی حساب کنید. پیکاپ ویزای کانادا از امارات و ترکیه و همچنین سوپرویزای کانادا هم از خدمات ما در راستای سفر به کانادا هستند.

بهترین تفریحات کبک

1- قدم‌زدن در شهر قدیمی کبک

بهترین تفریحات کبکهنگامی‌که به شهر کبک فکر می‌کنید، ممکن است اولین تصویری که از این شهر به ذهن‌تان خطور کند، خیابان‌های قدیمی کبک باشد که جزئی از میراث جهانی یونسکو است.‌ قدم‌زدن در این شهر قدیمی آمریکای شمالی، بخش اساسی سفر به این استان است. شهر قدیمی کبک با دیوارهای مستحکم احاطه شده‌است و جاذبه‌های زیادی برای دیدن دارد. شما می‌توانید یک قهوه بگیرید و در خیابان Saint-Paulقدم بزنید و از معماری کلاسیک شهری لذت ببرید.

2- بازدید از نمایشگاه Fairmont Chateau Frontenac

بهترین تفریحات کبکاین نمایشگاه در کبک توسط معمار آمریکایی Bruce Price طراحی شده‌است. جالب آن که یکی از هتل‌های معروف عکاسی در آمریکای شمالی در این نمایشگاه واقع شده که این هتل به سبک (Chateau) در سال ۱۸۹۳ به‌عنوان بخشی از یک پروژه‌ی توسعه توسط شرکت راه‌آهن اقیانوس آرام کانادا و با هدف ترویج گردشگری لوکس در شهر کبک ساخته شده‌است. گفتنی است که یک تمبر یادبود با تصویر این هتل، توسط شرکت پستی کانادا، در سال ۱۹۹۳ صادر شده‌است.

برای این‌که یک سفر خاص به کبک داشته باشید، بهتر است یک اتاق در این هتل رزرو کنید. اقامت یک شب در این هتل، ۲۰۰دلار هزینه خواهد داشت و همچنین این هتل دارای یک اتاق پنیر است که می‌توانید در این اتاق از بیش از ۱۰۰نوع پنیر که از سراسر استان جمع شده‌اند بازدید کنید.

3- تحسین‌کردن رودخانه‌ی سنت‌لارنس (St. Lawrence) از تراس دافرین (Dufferin Terrace)

موقعیت مکانی تراس دافرین (Dufferin Terrace) درست بیرون هتل (Chateau Frontenac) است و زیباترین تفرجگاه شهر کبک است که تمام زیبایی شهر را در خود جای داده‌است. این منظره از زمان ساخت‌اش تاکنون دوبار گسترش یافته است. این مجموعه‌ی محبوب گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند که همواره موسیقی زنده برای بازدیدکنندگان، در این مجموعه اجرا می‌شود. شما می‌توانید یک میان وعده از فروشندگان خیابانی بگیرید و در این مجموعه‌ی زیبا قدم بزنید.

4- حضور مراسم تغییر نگهبان در ارگ‌ کبک

ارگ کبک (Quebec) که در اواسط سال ۱۸۰۰ و با هدف دفاع از شهر ساخته شده‌است، یک مکان تاریخی ملی و بزرگ‌ترین قلعه‌ی انگلیسی در آمریکای شمالی است. این ارگ هم می‌تواند تفریحاتی عالی را برای شما در کبک کانادا به همراه داشته باشد. اگر در تابستان به این شهر سفر کرده‌اید، حتما صبح زود از خواب بیدار شوید تا مراسم سنتی تغییر نگهبان ارگ را که هر روز ساعت ۱۰ صبح، اجرا می‌شود را از نزدیک ببینید. مطمئن باشید که حضور در این مراسم یکی از بهترین تفریحات کبک کاناداست.

5- خرید در منطقه‌ی Petit-Champlain

منطقه‌ی Petit-Champlainقطعاً در هر سفری خرید یکی از بهترین کارهایی است که گردشگر می‌تواند انجام دهد. در کبک هم به‌واقع خرید از تفریحات محسوب می‌شود. در صورتی که به دنبال خرید در کبک بودید بد نیست سری به منطقه‌ی Petit-Champlain بزنید. منطقه‌ی Petit-Champlain منطقه‌ای مناسب برای انجام این کار است زیرا این محله دارای بوتیک‌های کوچک، مراکز خرید و مغازه‌هایی برای خرید انواع کالاها ست. همچنین شما می‌توانید برخی از قدیمی‌ترین معماری‌های باقی‌مانده از دوره‌‌ای که کبک مستعمره‌ی فرانسه بود را در این محله ببنید و نیز از یکی از قدیمی‌ترین راه‌پله‌های شهر، که دارای ۵۹ پله است، بالا بروید تا بهترین منظره از منطقه را از بالای آن تماشا کنید.

6- بازدید از میدان رویال (Royale)

کبک کانادابازدید از میدان رویال و گشت‌وگذار در اطراف آن یکی دیگر از بهترین تفریحات کبک است. میدان رویال در Lower Tow) که ورودی شهر کبک است، قرار گرفته و معماری آن توسط Samuel de Champlain که قلعه‌ی قدیمی کبک را در سال ۱۶۰۸ساخته، انجام گرفته‌است.

امروزه این میدان دربین فروشگاه‌ها و رستوران‌هایی که دارای معماری قدیمی و جدید هستند، قرار گرفته‌است. با قدم‌زدن در این میدان احساس می‌کنید که به دوران قدیم شهر کبک سفر کرده‌اید.

7- بازدید از قدیمی‌ترین فونیکولار کبک

فونیکولار کبک کانادااین قطار کابلی شیب‌دار، شاید عجیب‌ترین راه برای رسیدن به شهرهای قدیمی و پایین شهر کبک باشد. کابین‌های دوقلوی بلند 44 متری با طول 210 متر و با زاویه‌ی 45 درجه، به سواران این احساس را می‌دهند که سوار آسانسور شیب‌دار شده‌اند. این فونیکولار در سال ۱۸۷۹ به‌عنوان یک سیستم پیش‌ران آب ساخته شده‌بود و اکنون بازدید از آن یکی از منحصر‌به‌فرد‌ترین تجربیاتی است که می‌توانید در شهر کبک داشته‌باشید.

8- آشنایی با تاریخ دشت‌های‌ آبراهام (Abraham)

در تاریخچه‌ی دشت‌های آبراهام آمده‌است که در سال ۱۷۵۹ فرانسوی‌ها در این دشت‌ها از انگلیسی‌ها شکست خوردند و کانادا از زیر استعمار فرانسه خارج شد و نیز این نبرد تاثیر زیادی در توسعه و پیشرفت شهر کبک گذاشت. امروزه  این دشت‌ها محبوب‌ترین فضای سبز شهر کبک هستند و سالانه بیش از 4 میلیون بازدید‌کننده را به خود جلب می‌کنند.  مردم محلی و گردشگران به طور یکسان روزانه از پیک نیک‌ها، کنسرت‌ها و رویدادهای اجتماعی که در این دشت‌ها برگزار می‌شوند، لذت می برند.

9- خرید‌کردن در قدیمی‌ترین فروشگاه موادغذایی آمریکای شمالی

تفریحات کبکاین فروشگاه در Bohemian و در محله‌ی J.A کبک واقع شده‌است و قدیمی‌ترین فروشگاه موادغذایی در آمریکای شمالی است که به‌طور رسمی در سال ۱۸۷۱ افتتاح شده. دکوراسیون و موسیقی آن‌جا به دهه‌ی ۱۹۲۰ بازمی‌گردد. همچنین فروشگاه‌های آن‌جا به صورت محلی، گوشت و پنیر و  مواد این قبیل را از سراسر جهان تهیه می‌کنند و به بازدیدکنندگان می‌فروشند.

10- تجربه‌ی بزرگ‌ترین کارناوال یخی جهان

کبک کانادابزرگ‌ترین جشنواره‌ی زمستانی جهان، کارناوال سالانه‌ی کبک، که به آن کارناوال زمستانی می‌گویند  در ماه فوریه برگزار می‌شود. این جشن هر سال شهر کبک را متحول می‌کند. این مراسم شامل رژه‌ی مجسمه‌های یخی که در خیابان حرکت داده می‌شوند است. در هنگام قدم‌زدن در آن‌جا، حتماً شربت افرا یخ‌زده را امتحان کنید. بسیاری از گردشگران در این زمان فقط برای تجربه‌ی آن به شمال کبک در ماه فوریه سفر می‌کنند.

11- گردش در اطراف حوزه‌ی هنری شهر کبک

از بلوار رنه لویس (Rene Levesque) از محله‌ی (Montcalm) در شهر قدیمی کبک، به‌سمت مرکز bohemian ۱۰ دقیقه پیاده‌روی کنید. در آن‌جا خانه‌ی هنری موسیقی (Musee National de Beaux) و نیز تعدادی از گالری‌ها و سالن‌های تئاتر را خواهید دید که هر شب از هفته یک نمایش را اجرا می‌کنند. همچنین در خیابان کارتیه (Cartier) از آباژورهای آویزان از چراغ‌های خیابانی، که  زیبایی شهر را دوچندان کرده‌اند، بازدید کنید.

12- بازدید از شهر پررونق غذایی

مونترال (Montreal) که بیشتر به‌دلیل ناهارخوری‌های بزرگ‌اش در کبک مشهوراست دارای غذاهای خوشمزه‌ی بی‌نظیری است. در این شهر جالب‌ترین منوهای غذایی را پیدا خواهید کرد و همچنین برترین آشپزها را در آن‌جا خواهید دید و طرز تهیه‌ی غذاهای جدیدی را یاد خواهید گرفت.

13- گردش در محله‌ی Saint-Roch

این محله در شهر کبک به محله‌ی طبقه‌ی کارگران مشهور است اما امروزه به دلیل هجوم کارمندان و دانشجویان به‌طور کلی تغییر کرده‌است.  انبارهای رهاشده‌ی این محله، امروزه به کافی‌شاپ‌های مدرن تبدیل شده‌اند و خیابان‌های خالی سابق، اکنون با کارخانه‌های صنایع‌دستی و بوتیک‌ها پوشانده شده اند. همچنین این محله دارای یک سینمای قدیمی نیز هست که می‌توانید از آن بازدید کنید.

14- اقامت در هتل یخی

هتل یخی کبک کانادااقامت در هتل یخی مشهور کبک، تنها هتل یخی در آمریکای شمالی، برای کسانی که از سرماخوردگی نمی‌ترسند، می‌تواند تجربه‌ی جالبی باشد. این هتل که تنها در فصل زمستان باز است، دارای 42 اتاق، است که با 30 هزار تن برف ساخته شده‌اند. مبلمان یخی آن‌جا که  500 تن یخ در ساخت آن‌ها به‌کار گرفته‌شده این هتل یخی را تکمیل می‌کنند.

سال 2020 بیستمین سالگرد ساخت این هتل یخی است. برای جشن سالگرد، 20 اتاق بزرگ آماده شده‌است‌. همچنین یک مجسمه‌ی برفی از دروازه‌ی سن لوییس شهر کبک نیز در این هتل یخی قرار دارد که بازدید از آن برای مهمانان آزاد است.

سخن آخر

با هم مروری بر 14 تا از بهترین تفریحات کبک داشتیم. بدون‌تردید در شهر زیبای کبک در کانادا فرصت برای تجربه‌ی تفریحاتی دیگر جز این تفریحات هم وجود دارد. خوشحال می‌شویم اگر شما تجربه‌تان از تفریحات کبک کانادا را با ما و کاربران در میان بگذارید.

منبع: tripsavvy

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن