معرفی رستوران‌ها

 ۱۵ تا از بهترین رستوران‌های لیسبون

لیسبون پایتخت پرتغال و از مراکز مهم تجاری این کشور است. در این شهر رستوران‌های زیادی وجود دارند و تهیه یک لیست از بهترین رستوران‌های لیسبون قطعا کار آسانی نیست. جالب است که بدانید سرآشپزهای پرتغالی که برای یادگیری مهارت‌های جدید به خارج از کشور می‌روند، متوجه رقابت شدید در بین رستوران‌های اروپایی می‌شوند وهنگامی‌که به لیسبون برمی‌گردنند، رستوران‌هایی جدید و مدرن بازمی‌کنند تا از دیگر رستوران‌های لیسبون بهتر باشند و مشتری بیشتری جذب کنند. برای چشیدن طعم لذیذ غذاهای پرتغالی و همچنین غذاهای بین‌المللی  گزینه‌های زیادی در لیسبون در دسترس دارید. این نوشتار 15 تا از این گزینه‌ها را به‌عنوان بهترین رستوران‌های لیسبون معرفی می‌کند.

بهترین رستوران‌های لیسبون

1- Taberna da Rua das Flores

بهترین رستوران‌های لیسبونقطعاً فضای سنتی رستوران‌ها، آن دسته از گردشگرانی را که به‌دنبال صرف غذا در محیطی دنج و زیبا هستند را به خود جذب می‌کند. رستوران Taberna da Rua das Flores یکی از رستوران‌های برتر لیسبون است که سبکی سنتی دارد، محیطی با کاشی‌های آبی رنگ و کابینت‌های شیشه‌ای و صنایع سنتی دیگر که آرامش عمیقی را برای گردشگران ایجاد می‌کند .

برخلاف محیط سنتی این رستوران، منوی غذایی آن روزانه و با توجه به غذاهای تازه و جدید، که ترکیبی از ماهی و گوشت و غذاهای دریایی است، پیوسته تغییر می‌کند. قطعا باید در یکی از بهترین رستوران‌های لیسبون طعم صدف‌ها و ماهی خال خالی، تارتار و بالاتر از آن مزه‌ی یک شراب پر از موس شکلاتی را امتحان کنید. باید بدانید در این رستوران سنتی، پرداخت پول فقط نقدی صورت می‌گیرد – مانند رستوران‌های قدیمی پرتغال.

آدرس: Rua das Flores 103, 1200-194 Lisboa, Portugal

2- Pharmacia

بهترین رستوران‌های لیسبون یکی دیگر از رستوران‌های برتر لیسبون است که دارای  دکوراسیون جالب دارویی است، این دکوراسیون  به‌گونه‌ای طراحی شده که ساختمان رستوران را با موزه دارویی Farmacia به اشتراک می‌گذارد و موضوع هر چیزی در این رستوران به دارو برمی‌گردد، مانند اندازه‌گیری کردن نوشیدنی‌ها در فنجان و سطل‌های یخ که از کیف کمک‌های اولیه ساخته شده‌اند. همچنین این رستوران یک تراس با چشم‌اندازی عالی بر روی رودخانه تاراگوس دارد که می‌توانید به هنگام صرف  بهترین petiscosها مانند کروکت اردک با مربای پرتقال یا غذاهای گرم مانند برنج با کدوتنبل و نعناع از منظره‌ی آن لذت ببرید و با آرامشی که از این منظره می‌گیرید غذای خود را نوش جان کنید. همچنین در این رستوران می‌توانید غذاهای کاملا سنتی پرتغالی را هم امتحان کنید.

آدرس: Mal. Saldanha 1, 1249-069 Lisboa, Portugal

3- Ceia

Ceia نام یکی از متفاوت‌ترین و بهترین رستوران‌های لیسبون است و در اصل به معنای شام در زبان پرتغالی است. در تاریخچه‌ی این رستوران آمده است که در سال ۱۷۲۸ در مرکز شهر Santa Claraساخته شده‌است و با افراطی‌گری‌های کارمندانش شناخته می‌شده‌است.

در حال حاضر این رستوران فقط برای صرف شام باز است و تنها 14 نفر مهمان پذیرش می‌کند که بیشتر شبیه به صرف شام در مهمانی‌های شبانه است که این مهمانی سه تا چهار ساعت طول می‌کشد.

علاوه بر لذت صرف شام در محیطی زیبا، با گفت و گو با دیگر مشتریان حتما دوست‌های زیادی پیدا خواهید کرد و نیز در این رستوران کوکتل‌ها و غذاهای دریایی سرو می‌شوند. این رستوران قطعاً تجربه‌ی پرهزینه و گرانی است – به طوری که یک شام صد یورو و کوکتل‌های و شراب‌ها قیمت بیشتری دارند.

آدرس: Campo de Santa Clara 128, 1100-473 Lisboa, Portugal

4- The Food Temple

بهترین رستوران‌های لیسبونهمان طور که در بالا به آن اشاره کردم گوشت و ماهی از اجزای جداناشدنی غذاهای پرتغالی هستند، ولی با این حال رستوران‌های لیسبون برای گیاهخوارها نیز منوی مخصوص خود را دارند. در رستوران The Food Temple که یکی از بهترین رستوران‌های لیسبون است و مناسب برای سلیقه‌ی غذایی گیاهی شما است، می‌توانید از منوی گیاهی آن لذت ببرید که در قسمت شمالی منطقه Mouraria قرار گرفته‌است.

همچنین در این رستوران پرچم‌های مقدس نپال به نمایش گذاشته شده‌اند. نوشیدنی‌های گیاهی و ارگانیک را می‌توانید در این رستوران امتحان کنید  و نیز برای دسر به سراغ کیک قهوه خام بروید و اگر گیاهخوار نیستید از غذا خوردن در فضای پر جنب و جوش آن لذت خواهید برد.

آدرس: Beco do Jasmim 18, 1100-289 Lisboa, Portugal

5- Butchers

در یکی دیگر از بهترین رستوران‌های لیسبون می‌توانید گوشت و کباب بهشتی خود را پیدا کنید. گوشت کباب شده عالی که بر روی یک میز پونصد گرمی برای شما سرو می‌شود، و حتی می‌توانید یک قطعه کوچک آن را به شکل استیک با سالاد و سیب زمینی سرخ شده امتحان کنید.

آدرس: R. Polo Sul 15C, 1990-271 Lisboa, Portugal

6- Bota Sal

این رستوران در سال 2017 با توسعه‌ی سالن افسانه‌ای Praia do Pego که مورد علاقه مدونا خواننده‌ی معروف آمریکایی است، افتتاح شد. از غذاهای این رستوران می‌توان به ماهی مرکب به سبک Algarve، سوپ ماهی با نان سرخ شده و برنج صدف سیاه با نوارهای بیکن و کمی غذای گوشتی به‌ویژه  دسر، کاستارد شیر آغشته به اسطوخودوس اشاره کرد همچنین دکوراسیون دریایی آن همراه با دیوارهای فلزی راه راه سبز روشن و صندلی‌های چوبی این رستوران، فضای آن را دلنشین و آرامش‌بخش کرده‌اند.

آدرس: R. Domingos Sequeira 38, 1250-096 Lisboa, Portugal

7- A Cevicheria

رستوران‌های پرتغالرستوران سوپ سرد سبزیجات لیسبون یکی از رستوران‌هایی است که نام آن از یکی از غذاهای اصلی منوی سرآشپز Kiko Marinsانتخاب شده‌است. این سرآشپز همچنین روش سرو جدید ترشی ماهی خام را ابداع کرده‌است. سوپ سرد سبزیجات این رستوران همراه با شیر ببر، نعناع و جلبک و انبه در منظره‌ی چشم‌نواز سرو می‌شوند، پیشنهاد می‌شود برای شروع غذا ابتدا یک نوشیدنی میگو میل کنید.

این رستوران در نزدیکی لیسبون در منطقه Príncipe Realواقع شده‌است.

8- Pesca

قطعاً شما عاشق این رستوران دریایی خواهید شد زیرا غذاهای آن‌جا ذائقه‌ی غذایی شما را تحریک می‌کند و این رازی است که در ارائه غذاهای این رستوران نهفته است. همچنین در این رستوران صدف سرد همراه با خرده‌های بادام، تارتار با توت فرنگی و آب چغندر، برنج خرچنگ با گندم سیاه، سرو می‌شوند و نیز در شب‌های گرم لیسبون می‌توانید در باغ پشتی این رستوران غذا بخورید.

آدرس: R. da Escola Politécnica 27, 1250-099 Lisboa, Portugal

9- O Talho

با وجود این‌که مغازهای قصابی زیادی در لیسبون وجود دارند، در این رستوران می‌توانید بهترین غذاهای گوشتی را امتحان کنید و نیز برش‌های گوشتی خودتان را انتخاب کنید.

این رستوران در لیسبون نزدیک به ساختمان Corte Ingles واقع است و همچنین می‌توانید پس از خرید کردن دوباره کارت خود را شارژ کنید و لذت بخش‌ترین تارتار همراه با ودکا آن را بچشید. افزون بر این در آن‌جا می‌توانید همبرگر، استیک یا کالباس که همه به‌صورت عالی ارائه شده و طبخ می‌شوند را امتحان کنید و نیز اگر حساسیت به بادام زمینی نداشته باشید شاید بخواهید بادام زمینی دالچه دالچه را بخورید.

آدرس: R. Carlos Testa 1, 1050-046 Lisboa, Portugal

10- Atalho Real

بهترین رستوران‌های پرتغالاگر می‌خواهید در یک فضای عالی، از وعده‌های غذایی خود لذت ببرید، به آتلیو رئال، کاخ آنتیک در Príncipe Real در نزدیکی باغ گیاه شناسی لیسبون بروید.  آشپزخانه‌ی این کاخ سابق به رستوران زیبایی تبدیل شده‌است که غذاهای گوشتی را از سراسر جهان سرو می‌کند. اگر آب و هوا اجازه بدهد می‌توانید هنگام صرف گوشت عالی خود در باغ بنشینید واز منظره‌ی آرامش بخش باغ گیاه‌شناسی لذت ببرید.

آدرس: Calçada da Patriarcal 40, 1250-182 Lisboa, Portugal

11- Ground Burger

این رستوران یکی از بهترین مکان‌های سرو برگر در لیسبون است. همبرگرهای سیاه گوشت گاو داخل نان تازه brioche  بسته‌بندی شده در محوطه این رستوران گذاشته می‌شوند و همراه با حلقه‌های پیاز و سیب زمینی سرخ کرده به شما این امکان را می‌‌دهند که در لیسبون احساس کنید در ایالات متحده هستید. بهتر است این غذا را با یک آبجو دست‌ساز سرو کنید.

آدرس: Av. António Augusto de Aguiar 148 A R/C, 1050-021 Lisboa, Portugal

12- Picamiolos

تجربه‌ی امتحان‌کردن غذاهای غیرمعمول در یکی از بهترین رستوران‌های لیسبون قطعا جالب و خاطره‌انگیز خواهد بود. گوش خوک از غذاهای همیشگی این رستوران بوده‌است و همچنین صاحبان این رستوران کرفس را به گوشت خوک کبابی همراه با جعفری و سایر قسمت‌های عجیب و غریب آن مانند کبد بره اضافه می‌کنند.

آدرس: Rua do Corpo Santo, n.ºs, 2,4 e 6, 1200-130 Lisboa, Portugal

13- Chutnify

بهترین رستوران‌های لیسبوناین رستوران در لیسبون با کوکتل‌های عجیب و غریب و غذاهای تند جنوب هند، تغییر در طعم غذای پرتغالی ایجاد می‌کند. کاری رایج‌ترین ادویه‌ای است که در خورش‌های آن‌جا به‌کار می‌رود. همچنین بهتر است از Kachumba Cooler یا Oh Calcutta، یک کوکتل با شکمبه پر،  پودر کاری، سفیده تخم‌مرغ، لیمو و انبه شروع کنید. پیشنهاد می‌شود برای دسر، موس هل انبه را امتحان کنید.

آدرس: Travessa da Palmeira 44, 1200-311 Lisboa, Portugal

14- Pastelaria Santo António

Pastelaria Santo António در خیابان جانبی در محل رسیدن به Castelo de São Jorgeکه یک شیرینی فروشی معروف در پرتغال است واقع شده‌است.‌ ساختمان این رستوران با  کاشی کاری آبی و سفید خود، نه تنها خانه پاستیل د ناتا بلکه بستنی های خوشمزه، کیک‌ها و ساندویچ‌ها را نیز در خود جای داده‌است.

آدرس: R. Milagre de Santo António N.10, 1100-351 Lisboa, Portugal

15- Beco Cabaret Gourmet

برای یک شب به یاد ماندنی از یک سفر فراموش‌نشدنی، به Beco Cabaret Gourmet که یکی از بهترین رستوران‌های لیسبون است بروید.

در این رستورانريال که متعلق به سرآشپز مشهور خوزه آویلز است،  یک ناهار‌خوری خوب وجود دارد که این مکان در پشت یک درب قرار دارد و تنها 20 میز که کنار هم قرار گرفته‌اند این فضا را پوشانده‌‌اند.

برای رفتن به این بخش از رستوران از قبل باید بلیط تهیه کنید. همچنین در این رستوران غذاها و سرگرمی‌های عالی وجود دارند و نیز منوی آن دارای  مزه‌های غافلگیر کننده‌است – مانند سیب های آب پز خرد شده که با گل‌های خوراکی تزیین می‌شوند.

سخن آخر در مورد بهترین رستوران‌های لیسبون

15 تا از بهترین رستوران‌های لیسبون در این نوشتار معرفی شدند، رستوران‌هایی که هر یک می‌توانند گزینه‌ای عالی برای تجربه‌ی یک وعده غذا یا دسر فراموش‌نشدنی در لیسبون، پایتخت پرتغال، باشند.

چنان‌چه تجربه‌ای از حضور در رستوران‌های لیسبون دارید عالی می‌شود اگر آن را با ما و کاربران تقسیم کنید. در ضمن برای سفر به لیسبون این فرصت را دارید که از یکی از بهترین تورهای آژانس گردشگری ساحل شنی یعنی تور بوداپست+بارسلونا+لیسبون استفاده کنید. دریافت اطلاعات کامل در مورد تور و رزرو آن از طریق تماس با شماره‌تلفن 02157938 امکان‌‌پذیر است.

منبع: tripsavvy

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 14 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن