اندونزیجاذبه‌های گردشگری

13 تا از بهترین سواحل بالی | 13 بهشت در بهشت اندونزی

لذت‌بردن در سواحلی بالی اصلی‌ترین علت سفر به بالی برای بسیاری از گردشگرانی است که به این منطقه از آسیا می‌روند. بالی بهشتی در کشور اندونزی از چندین ساحل زیبا و عالی برای تجربه‌ی هیجان ناشی از ورزش‌های آبی و همچنین آرامش در کنار آب و شن‌های درخشان برخوردار است. این که قبل از سفرتان به بالی بدانید که کدام‌یک از ساحل‌های بالی می‌توانند گزینه‌ای عالی برای اقامتی چند ساعته و یا حتی چند روزه باشند می‌تواند برای شما مفید باشد. این نوشتار بر روی معرفی 13 تا از بهترین سواحل بالی تمرکز دارد. من و شما به همراه یکدیگر خواهیم دید که گردشگران در طی سفر به بالی می‌توانند بر حسب اولویت‌های خود به سمت کدام سواحل بروند.

تور بالی

بهترین سواحل بالی

13- Pasir Putih

بهترین سواحل بالی

Pasir Putih روستایی زیبا و عالی در بالی است که قطعاً برای کسانی که به دنبال کاوش در منطقه‌ای آرام و جدید هستند می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد. این روستا یک ساحل عالی با شن‌های سفید هم دارد و بدون تردید دراز کشیدن در این ساحل و آفتاب‌گرفتن در آن یکی از بهترین کارها برای گردشگرانی است که در طی سفر به بالی به دنبال مکانی آرام و به دور از هیاهو هستند. ضمناً در نزدیکی این ساحل یک صخره‌ی مرجانی کوچک وجود دارد و عمدتاً گردشگران در اطراف آن به اسنورکلینگ مشغول می‌شوند.

آدرس: Jalan Raya Pasir Putih No.87 Selomukti Mlandingan, Pandansari, Pasir Putih, Kec. Bungatan, Kabupaten Situbondo, Jawa Timur 68353, Indonesia

12- Yeh Gangga

بهترین ساحل های بالی

تانالوت یکی از بهترین و معروف‌ترین معابد بالی است و قطعاً باید در طی سفر به بالی به دیدن این معبد که در دل آب قرار دارد بروید، خوشبختانه در نزدیکی این معبد یک ساحل با نام ساحل Yeh Gangga وجود دارد. این ساحل بهشتی برای ماجراجویان است. از تانالوت با اسب یا با موتور می‌توانید به این ساحل بروید و در مکان‌های بکر آن مشغول ماجراجویی و کاوش شوید. در نظر داشته باشید که فروشگاه و رستوران بزرگی در اطراف این ساحل وجود ندارد.

آدرس: Jl. Yeh Gangga I, Kabupaten Tabanan, Bali 82115, Indonesia

11- ساحل Nusa Dua

بهترین سواحل بالی

نوسا دوا یکی دیگر از بهترین سواحل بالی است. این ساحل در قسمت جنوبی بالی قرار گرفته و در اطراف آن آب‌هایی آرام و قابل شنا وجود دارند. اگر دوست دارید در بالی شنا کنید این ساحل می‌تواند انتخابی مناسب برای‌تان باشد. جز شنا، می‌توانید در این ساحل به انجام ورزش‌های ساحلی از جمله والیبال، فوتبال و … بپردازید. همچنین چندین هتل و اقامت‌گاه و رستوران و فروشگاه در آن نزدیکی وجود دارند. خلاصه آن که این مکان می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای اقامتی چند ساعته و یا چند روزه باشد.

10- Mushroom Bay

این ساحل هم یکی دیگر از بهترین سواحل بالی است. برای دسترسی به آن باید با قایق به جزیره‌ی Nusa Lembongan بروید. این ساحل در واقع برای خوش‌گذرانی خانوادگی و آفتاب‌گرفتن نیست بلکه بیشتر برای کسانی مناسب است که به دنبال اسنورکلینگ و غواصی هستند.

9- ساحل Balangan

ساحل Balangan

ساحل Balangan هم از بهترین ساحل‌های بالی اندونزی است. این ساحل به سادگی از کوتا قابل دسترس است و بنابراین کافی است که در کوتا از چند نفر پرس و جو کنید که تاکسی‌هایی که به سمت این ساحل می‌روند در کدام مکان‌ها ایستاده‌اند.

طبیعت اطراف ساحل هم بسیار زیباست و این یعنی در این ساحل هم می‌توانید به انجام تفریحات ساحلی مشغول شوید و هم آن که در محیط اطراف آن به پیاده‌روی در جنگل و طبیعت و ماجراجویی بپردازید.

آدرس: Balangan Beach, South Kuta, Badung Regency, Bali, Indonesia

8- ساحل Karma Kandara

سواحل بالی اندونزی

این ساحل در واقع یک ساحل اختصاصی است و برای ثروتمندان ساخته شده. همواره آخر هفته‌ها که می‌شود ثروتمندان بالی و البته گردشگران به سمت این ساحل می‌روند و استرس هرروزه‌ی خود را از روح و روان‎شان خارج می‌سازند. اقامت‌گاه‌های لوکسی هم در این ساحل اختصاصی ساخته شده‌اند و قابل استفاده هستند. یوگا، پدل‌بوردینگ، خدمات اسپا و کلی تفریح دیگر در این منطقه قابل انجام هستند. خلاصه به این ساحل که بروید فقط باید پول خرج کنید و در انتظار انواع لذات فراموش‌نشدنی باشید.

آدرس: Jl. Villa Kandara, Ungasan, Kuta Selatan, Ungasan, Kec. Kuta Sel., Kabupaten Badung, Bali, Indonesia

7- ساحل Pandawa

در روستای کوتا، در جنوبی‌ترین قسمت جزیره، یک ساحل با نام ساحل پانداوا وجود دارد و به‌جرأت می‌توان آن را یکی از آرام‌ترین سواحل کل آسیا معرفی کرد. چه تنهایی به این منطقه سفر کنید و چه با خانواده، در هر صورت ساحل چنان آرام است که فقط باید یک چتر اجاره کنید و کتاب‌تان را در آورید و همزمان با شنیدن صدای امواج مشغول لذت‌بردن از مطالعه‌ی کتاب و احساس نسیم ساحلی شوید.

6- ساحل Balian

ساحل بالین

ساحل همیشه نباید دارای شن‌های روشن و درخشان باشد. برخی گردشگران نه به سواحل با شن‌های سفید و درخشان بلکه به سواحل با شن‌های تیره علاقه دارند. قدم‌زدن بر روی شن‌های تیره‌ی سواحل برای این دسته از گردشگران بسیار لذت‌بخش است. ساحل بالیَن چنین ساحلی است. این ساحل از شن‌های تیره برخوردار است ولی در پسِ پشت‌ِ خود طبیعتی جنگلی و بسیار دل‌انگیز دارد. ساحل بالین می‌تواند مکانی عالی برای کسب آرامش در جنوب شرق آسیا و در خطه‌ی جنوبی جزیره‌ی بالی باشد.

ساحل بالین رستوران‌ها و فروشگاه‌های زیادی در نزدیکی خود ندارد ولی چند فروشگاه در آن منطقه حضور دارند و بنابراین حداقل یک سری چیزها را می‌توانید بخرید. همچنین این ساحل در نزدیکی خود از یک بازار شبانه هم برخوردار است. در نظر داشته باشید که اگر ورزشکار نیستید و یا مبتدی هستید نباید زیاد نزدیک دریا شوید چراکه شدت امواج در این منطقه زیاد است.

آدرس: Lalanglinggah, West Selemadeg, Tabanan Regency, Bali 82162, Indonesia

5- ساحل Suluban

ساحل سولوبان با نام ساحل نقطه‌ی آبی هم شناخته می‌شود. این ساحل هم یکی از بهترین سواحل بالی اندونزی است و عمدتاً برای مبتدی‌ها ساحل مناسبی نیست چراکه امواج شدیدی دارد. ساحل سولوبان منطقه‌ای عالی برای ماجراجویان است و از چندین غار هم برخوردار است. صخره‌های زیادی هم در این ساحل وجود دارند.

در نظر داشته باشید که قبل از رفتن به این ساحل باید وضعیت جزر و مد را جویا شوید چرا که برخی از مواقع سال نمی‌توانید به این ساحل بروید.

4- ساحل Padang Padang

ساحل پدنگ پدنگ

ساحل پدنگ پدنگ همانطور که نام زیبا و جالبی دارد خودش هم زیبا و جالب است. این ساحل بسیار دل‌انگیز و تماشایی است. عکاسی، پیاده‌روی، آفتاب‌گرفتن و والیبال‌بازی کردن از جمله بهترین کارهایی اند که می‌توانید در این ساحل انجام دهید. همانطور که در تصویر می‌بینید هم طبیعت اطراف ساحل بسیار زیباست، هم رنگ شن‌های ساحل و هم آن که از چشم‌اندازی فوق‌العاده برخوردار است.

برای دسترسی به این ساحل باید به کوتای جنوبی بروید.

آدرس: Padang Padang Beach, Pecatu, South Kuta, Badung Regency, Bali, Indonesia

3- ساحل Seminyak

ساحل سمینیاک

ساحل سمینیاک از محبوب‌ترین و بنابراین از شلوغ‌ترین سواحل بالی است. بسیاری از گردشگرانی که به بالی سفر می‌کنند سری هم به این ساحل می‌زنند. همه‌ی امکاناتی که از یک ساحل توقع دارید را این ساحل دارد جز خلوتی و سکوت. بنابراین اگر برای‌تان مهم نیست که ساحل خلوت باشد ساحل سمینیاک از بهترین گزینه‌ها برای اقامت ساحلی در بالی است.

تفریحات ساحلی را می‌توانید در این ساحل تجربه کنید و پس از خستگی می‌توانید به یکی از کافه‌ها و یا رستوران‌های نزدیک ساحل بروید.

2- ساحل Jimbaran

ساحل جیمباران بالی

ساحل جیمباران در جنوب غربی بالی قرار دارد. ساحل جیمباران در واقع حاشیه‌ی یک خلیج زیباست. در این منطقه هم امکان ماهیگیری  وجود دارد و هم امکان تجربه‌ی تفریحات ساحلی. خوشبختانه تعداد کسانی که به این ساحل می‌روند زیاد نیست و بنابراین اگر اهل شلوغی و هیاهو نیستید این ساحل زیبا با شن‌های روشن‌اش می‌تواند گزینه‌ای عالی برای شما باشد.

1- ساحل Kuta

ساحل کوتا بالی

قطعاً مشهورترین و محبوب‌ترین و بهترین ساحل در میان کل سواحل بالی همین ساحل کوتا است. این ساحل یکی از شلوغ‌ترین ساحل‌های بالی است و امکان انجام انواع تفریحات ساحلی در آن برقرار است، اما موج‌سواری رایج‌ترین کاری است که در آب‌های اطراف ساحل کوتا انجام می‌شود.

رستوران‌ها، کافه‌ها و فروشگاه‌های زیادی هم در نزدیکی ساحل هستند. خود ساحل هم در منطقه‌ی مسکونی کوتا قرار دارد و بنابراین از لحاظ دسترسی هیچ مشکلی وجود ندارد.

سخن آخر

13 تا از بهترین سواحل بالی را در این نوشتار به همراه یکدیگر مرور کردیم. قطعاً این که از میان این سواحل کدام‌یک می‌تواند گزینه‌ای عالی برای شما باشد به توقعات، شرایط و اولویت‌های شما بستگی دارد.

در آخر گفتنی است که اگر به دنبال سفر به بالی هستید این فرصت را دارید که از تور بالی آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد تور بالی و رزرو آن با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

منبع: tripsavvy

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن