اروپاجاذبه‌های گردشگریجهانراهنمای سفر

نگاهی به 10تا از بهترین سواحل لیسبون پرتغال

لیسبون شهری‌ست که در قسمت غربی اروپا و در مجاورت اقیانوس اطلس قرار دارد و سواحل زیبای آفتابی این اقیانوس از جاذبه‌های گردشگری آن هستند. کمتر گردشگری هست که به لیسبون سفر کند و از سواحل بکر با ماسه‌های طلایی و طبیعت چشم‌نواز آن دیدن نکند و اصلاً گاهی حتی آفتا‌ب‌گرفتن در این سواحل و شنا و پرداختن به ورزش‌های آبی علل اصلی سفر به این شهر اند. در این نوشتار سری به بهترین سواحل لیسبون می‌زنیم.

تور بوداپست+لیسبون+بارسلونا

معرفی بهترین سواحل شهر لیسبون

گذشته از موقعیت خاص جغرافیایی، سواحل لیسبون از این نظر زیبا و پرطرفدار هستند که به‌خاطر نظارت و مدیریت ویژه بسیار پاکیزه‌اند و در نتیجه‌ی این مدیریت دقیق آب این قسمت از اقیانوس اطلس از کیفیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این خدمات عالی غریق نجات، امنیت این سواحل را به‌خوبی تأمین کرده و این مسلماً در جذب گردشگرِ بیشتر نقش داشته است.

یکی از نکات قابل توجه در ارتباط با سواحل این شهر پرچم‌های مختلفی‌ست که در هر یک از آن‌ها افراشته شده. این پرچم‌ها رنگ‌های مختلفی دارند که هر یک گویای یک پیام خاص است. پرچم آبی نشانه‌ی کنترل و نظارت دقیق زیست‌محیطی بر یک ساحل است، پرچم قرمز به معنی مجازبودن شنا و پرچم زرد به معنی غیرمجازبودن شنا در ساحل است. پرچم شطرنجی نشان‌دهنده‌ی این است که ساحل به‌صورت موقت فاقد نظارت محافظ ساحلی است. در ادامه بیش‌تر با بهترین سواحل لیسبون و ویژگی‌های هر کدام آشنا خواهیم شد.

1- ساحل کارکاولوس (CARCAVELOS)

سواحل لیسبون
ساحل کارکاولوس

ساحل کارکاولوس از پرطرفدارترین سواحل شهر لیسبون است. نزدیکی این ساحل به شهر، دسترسی آسان با قطار شهری، آب بسیار تمیز، امنیت بالا، داشتن کافه‌ها، بارها، رستوران‌ها و پارکینگ‌های متعدد از جمله ویژگی‌های قابل توجه این ساحل‌اند. این ساحل در بسیاری از ساعات روز، به‌ویژه در روزهای تعطیل، شلوغ است، پس اگر از شلوغی زیاد خوش‌تان نمی‌آید، بهتر است آخر هفته‌ها به این ساحل نروید و در روزهای آخر هفته و سایر تعطیلات از سواحل دیگر لیسبون استفاده کنید. برای رفتن به این ساحل از مرکز شهر می‌توانید از وسایل نقلیه‌ی عمومی از جمله قطار و اتوبوس استفاده کنید و بدین‌ترتیب هم در زمان و هم در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

2- ساحل کاپاریکا (Caparica)

Costa Caparicaساحل کاپاریکا هم یکی از دیگر سواحل پرطرفدار پرتغال است و می‌توان آن را یکی از بهترین سواحل لیسبون دانست. این ساحل در نزدیکی رودخانه‌ی تاگوس (Tagus) قرار دارد و با استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی می‌توان به‌راحتی از مرکز شهر به آن رفت. شهر ساحلی کاپاریکا که در نزدیکی این ساحل قرار دارد شامل رستوران‌ها و کافه‌ها و بارها متعددی‌ست که در بیشتر ساعات شبانه‌روز پذیرای مهمانانی هستند که از این ساحل دیدن می‌کنند.

3- ساحل گینشو (Guincho)

گینشو بیش‌تر مورد توجه افرادی قرار می‌گیرد که برای موج‌سواری، قایق‌رانی و سایر ورزش‌های آبی به ساحل می‌روند و بادهای تند و موج‌های بزرگ، آن را به یکی از بهترین سواحل اروپا برای ورزش‌های آبی تبدیل کرده‌اند. البته اگر با ورزش‌های آبی ناآشنا هستید می‌توانید تنها برای لذت‌بردن از زیبایی ساحل و تماشای ورزشکارانی که به ورزش‌های آبی مشغول هستند به گینشو بروید و پیش از رفتن درنظر داشته باشید که این ساحل گزینه‌ی چندان خوبی برای آفتاب‌گرفتن روی ماسه‌های نرم نیست.

فاصله‌ی این ساحل با مرکز شهر بیشتر از دو ساحل قبل است و برای رفتن به آن باید اول به منطقه‌ی کشکایش (Cascais) و سپس با استفاده از اتوبوس‌های مخصوص بین این منطقه تا ساحل به گینشو بروید. یکی از مزایای این ساحل این است که در تمامی ایام سال حتی در تابستان‌ها تقریباً خلوت است و می‌تواند برای افرادی که از سواحل شلوغ گریزان‌اند گزینه‌ای ایده‌آل باشد.

4- ساحل ملکه (Queen’s Beach)

سواحل لیسبونساحل ملکه یا RAINHA یکی از جذاب‌ترین، پرطرفدارترین و شلوغ‌ترین سواحل لیسبون است. این ساحل یکی از سواحل کوچک این شهر است و امکانات تفریحی آن به‌نسبت کم است، اما با این حال طرفداران زیادی دارد و همیشه شلوغ است. این ساحل دارای پرچم آبی است و فاصله‌ی بسیار کمی با رستوران‌، کافه‌ و بار دارد. ضمناً در نزدیکی این ساحل ایستگاه قطار و اتوبوس قرار دارد و در کل دسترسی به آن بسیار آسان است.

5- ساحل ریبریا (Ribeira)

ساحل ریبریا یکی از بهترین سواحل شهر لیسبون برای لذت‌بردن از تفریحات مختلف آبی، خوردن خوراکی‌های خوشمزه در رستوران‌های اطراف و سپری‌کردن اوقاتی خوش در بارهای موسیقی است. این ساحل دارای پرچم آبی‌ست و شناکردن در آن مجاز است.

6- ساحل دوکس (Duquesa)

بهترین سواحل پرتغالساحل دوکس به‌خاطر نزدیکی به کاخ دوکس پالملا (Dukes of Palmela Palace) به این نام خوانده می‌شود و یکی از بهترین سواحل لیسبون برای ورزش‌های آبی‌ست. در این ساحل انواع امکانات و تجهیزات ورزشی‌هایی مثل قایقرانی، غواصی و اسکی روی آب در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده می‌شود.

این ساحل دارای پرچم آبی است و کمک‌های اولیه و خدمات مربوط به شرایط اورژانسی برای کمک به مراجعان درصورت بروز حادثه درنظر گرفته شده‌اند و درنتیجه می‌توان با آسودگی خاطر در آن شنا کرد. گفتنی است که در نزدیکی ساحل دوکس انواع رستوران، کافه و بار نیز مشغول پذیرایی از گردشگران و بازدیدکنندگان محلی هستند.

7- ساحل پاکو (Poco)

ساحل پاکو یکی از بهترین سواحل نزدیک به لیسبون برای خانواده‌هایی‌ست که با کودکان خود به این شهر سفر می‌کنند. در این ساحل یک زمین مخصوص بازی کودکان درنظر گرفته شده و درنتیجه والدین می‌توانند در تمام طول حضور خود در ساحل فرزند خود را ببینند و از امنیت او اطمینان کامل داشته باشند. این ساحل همچنین به‌سبب برخورداری از کمک‌های اولیه و امکانات مخصوص افراد کم‌توان گزینه‌ی خوبی برای این دسته افراد است. طبیعت زیبای ساحل پاکو و امکانات خوب آن می‌توانند لحظات خوشی را برای شما و همراهان‌تان رقم بزنند، اما اگر اهل شلوغی و سر و صدا نیستید بهتر است ساحل دیگری را انتخاب کنید.

8- ساحل مویتاس (Moitas)

ساحل های لیسبونساحل مویتاس بین کشکایش و اشتوریل قرار دارد و با توجه فاصله‌ی به‌نسبت زیاد از مرکز شهر خلوت‌تر از سایر سواحل لیسبون است. خلوتی، آرامش و امنیت این ساحل در کنار آب بسیار پاکیزه، آن را به یکی از بهترین سواحل شهر لیسبون برای خانواده‌ها تبدیل کرده‌اند. این ساحل دارای پرچم آبی است و در آن کمک‌های اولیه و چند رستوران و کافه هم در دسترس هستند.

9- ساحل پورتینیو د آرابیدا (Portinho da Arrábida)

این ساحل در پارک طبیعی آرابیدا قرار دارد و پوشش گیاهی زیبای پارک در کنار آبی دریا و ماسه‌های سفید فضایی آرامش‌بخش را برای علاقه‌مندان به طبیعت شکل داده‌اند. شناکردن و غواصی در این ساحل مجاز است، اما امکان ماهیگیری در آن وجود ندارد چرا که این مکان به‌عنوان یک ذخیره‌ی طبیعی محافظت‌شده است. فضای این ساحل متفاوت از سایر سواحل شلوغ توریستی لیسبون است و می‌تواند برای افرادی که در جست‌وجوی آرامش هستند گزینه‌ی بهتری باشد.

10- ساحل تاماریز (Tamariz)

ساحل تاماریز یکی از سواحل منطقه‌ی ساحلی اشتوریل (Estoril)، هم در بین اهالی این منطقه پرطرفدار است و هم بین گردشگرانی که به لیسبون سفر می‌کنند. در این ساحل کافه‌ها، رستوران‌ها و بارهای متعددی مشغول به کار هستند و گذشته از این می‌توانید در آن از تفریحاتی مثل گشت‌زدن در آب با قایق پدالی، غواصی با استفاده از تجهیزات غواصی کرایه‌ای، استراحت زیر سایه‌بان‌های چتری و بسیاری موارد دیگر لذت ببرید. ساحل تاماریز جزو سواحلی‌ست که پرچم آبی دارند و درنتیجه آب آن بسیار زلال و تمیز است. این ساحل در نزدیکی ایستگاه قطار منطقه‌ی اشتوریل قرار دارد و دسترسی به آن آسان است.

سخن پایانی

در این نوشتار نگاهی به بهترین سواحل لیسبون انداختیم و به ویژگی‌های هر کدام پرداختیم. لیسبون شهر سواحل زیبای طلایی‌ست و گردشگاه‌های ساحلی این شهر بیشتر از آن‌چه در این فهرست آمده‌اند هستند. اگر تجربه‌ی سفر به این شهر و حضور در یکی از سواحل آن را دارید حتماً آن‌ها را با ما و دیگر مخاطبان در میان بگذارید.

تور بوداپست + لیسبون + بارسلونا

منابع: 10best | tripsavvy

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن