جاذبه‌های گردشگریجهان

10 تا از زیباترین و بهترین شهرهای رنگارنگ جهان

شهرت شهرهای جهان همواره به‌دلیل ساختمان‌های بتنی و شیشه‌ای بزرگ آن‌ها نیست بلکه در سراسر جهان، شهرهایی نیز وجود دارند که بتوانند با روشنایی خیره‌کننده خودشان با رنگارنگ‌ترین مناظر زیبای جهان رقابت کنند، از محله‌های تاریخی پرجنب و جوش کارتاگنا در کلمبیا گرفته تا دیوارهای صورتی جیپور در هند. در این نوشتار بهترین شهرهای رنگارنگ جهان را معرفی می‌کنیم، شهرهایی که چون واردشان شوید و در آن‌ها گشت‌وگذار کنید، از صرفِ تماشای ساختمان‌های رنگی‌شان لذت خواهید برد، چه رسد بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن‌ها.

بهترین شهرهای رنگارنگ جهان

1- شفشاون, مراکش (chefchaouen, morocco)

بهترین شهرهای رنگارنگ جهان
بهترین شهرهای رنگارنگ جهان

یکی از بهترین شهرهای رنگی جهان شهر آبی‌رنگ شفشاون در مراکش است‌. ماجراهای زیادی برای توجیه رنگ آبی این شهر در بین مردم مراکش وجود دارد، برخی بر این باور اند که استفاده از رنگ آبی در این شهر ناشی از اعتقادات عرفانی یهودیت است در حالی‌که بعضی نیز صحبت از پشه‌هایی می‌کنند که برای جلوگیری از تجمع آن‌ها در تپه‌هایی که شهر روی آن‌ها ساخته‌شده، از رنگ آبی استفاده شده است.

با وجود تمام این حدس و گمان‌ها، استفاده از رنگ آبی در معماری شهر شفشاون، این شهر را در گروه بهترین شهرهای رنگارنگ جهان قرار داده‌است و همین موجب شده که سالانه تعداد زیادی از گردشگران مراکش سری هم به این شهر زیبا بزنند.

2- بوسان، کره جنوبی (Busan, south korea)

بهترین شهرهای رنگارنگ جهان بوسان که دومین کلان‌شهر پرجمعیت کره جنوبی بعد از سئول است، به‌عنوان یکی از بهترین شهرهای رنگارنگ جهان نیز شناخته می‌شود. وجود روستایی فرهنگی به نام Gamcheon در دامنه‌ی کوه‌های بوسان، که به شکلی حیرت‌انگیز از خانه‌های رنگارنگی ساخته شده‌است، موجبات زیبایی بوسان را فراهم ساخته. این روستا یکی از زیباترین و بکرترین مکان‌ها در کره‌جنوبی و شاید در کل جهان است.

3- کیپ‌تاون، آفریقای جنوبی (Boo kaap, Cape Town, south Africa)

بهترین شهرهای رنگارنگ جهان
بهترین شهرهای رنگارنگ جهان

کیپ تاون یکی دیگر از بهترین شهرهای رنگی جهان است و در آفریقای جنوبی واقع شده‌است. جای تعجب نیست که کیپ تاون از جذابیت زیادی برخوردار باشد زیرا در شبه‌جزیره‌ی سرسبز کیپ قرار گرفته و از سه طرف توسط اقیانوس اطلس احاطه شده‌است.

در  شهر کیپ تاون، محله‌ای با نام بوکاپ – که یکی از قدیمی‌ترین مناطق مسکونی آفریقای جنوبی است – قرار دارد و در واقع شهرت کیپ‌تاون به‌عنوان شهری رنگارنگ به‌واسطه‌ی همین محله‌ی بوکاپ است. وجود خانه‌های رنگی و زیبای مسلمان‌های مالایی این ناحیه موجب شده که سالانه گردشگران زیادی به آن منطقه بروند.

4- کارتاگنا، کلمبیا ( Cartagena, colombia)

شهر Cartagena در کلمبیاوجود ساحل رویایی کارائیب کلمبیا در کارتاگنا و غذاهای دریایی تازه و ‌خوشمزه، این شهر قدیمی را برای مسافران جذاب کرده، اما فارغ از این موارد وجود ساختمان‌های رنگارنگ در محله‌ی تاریخی کارتاگنا، این شهر را در لیست بهترین شهرهای رنگارنگ جهان قرار داده است.

5- کپنهاگن، دانمارک (Copenhagen, Denmark)

Copenhagenکپنهاگ یا کپنهاگن یکی دیگر از بهترین شهرهای رنگارنگ جهان است. حتی اگر جاذبه‌ی این شهر مربوط به ساختمان‌های بی‌نظیرش نباشد، باز هم مکانی جالب برای بازدید خواهد بود.

سفر به کپنهاگ بدون قدم‌زدن در بندرگاه نیهاون (Nyhavn) کامل نمی‌شود. در واقع نیهاون، بندری است که ساختمان‌های آن با نقاشی‌های مختلف و خیره کننده از رنگ‌های روشن طراحی شده‌اند. همچنین جالب است بدانید اگر در تابستان به کپنهاگ سفر کنید، می‌توانید پدیده‌ی حیرت‌انگیز معروف به نیمه‌شب را ببینید، جایی‌که خورشید تنها پس از غروب آفتاب طلوع می‌کند.

6- جیپور، هند (Jaipur, India)

بهترین شهرهای رنگارنگ جهان
بهترین شهرهای رنگارنگ جهان

یکی دیگر از رنگارنگ‌ترین شهرهای جهان شهر جیپور در هند است. باوجودآن‌که جیپور به شهر صورتی شهرت دارد، دیوارها و ساختمان‌های آن دودی‌رنگ است. شهرت شهر جیپور به شهر صورتی، به دلیل وجود تاکسی‌های صورتی رنگی که می‌توانید با آن‌ها در جیپور بگردید و نیز سوغاتی‌های صورتی رنگ آن است.

 همچنین ماسه‌های قهوه‌ای صحرای تار جیپور باعث می‌شوند منظره‌ی جیپور صورتی رنگ به‌نظر برسند. یکی دیگر از جاذبه‌های بازدید از جیپور این است که فقط چند ساعت با قطار از جوداپور، با تنها شهر زیبای آبی هند، فاصله دارید و این یعنی اگر به سمت جیپور بروید با یک تیر دو نشان زده‌اید.

شهر جوداپور بسیار شبیه به شفشاون مراکش است و اگر نمی‌توانید به شهر رنگارنگ شفشاون سفر کنید، می‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای آن شهر باشد.

برای سفر به جیپور این فرصت را دارید که از تور مثلث طلایی آژانس ساحل شنی بهره ببرید. رزرو تور و دریافت اطلاعات بیشتر از طریق تماس با شماره‌تلفن 02157938 امکان‌پذیر است.

7- سانتورینی، یونان (Santorini, Greece)

جزیره سانتورینی جزیره‌‌ی سانتورینی در شرق یونان یکی دیگر از رنگارنگ‌ترین شهرهای جهان است. نکته‌ی جالب‌توجه درباره‌ی جزیره‌ی سانتورینی ترکیب رنگ آبی و سفید خیره‌کننده‌‌ی آن است.

سفید رنگ بسیاری از ساختمان‌ها و آبی علاوه بر رنگ سقف‌ها رنگ دریای درخشان یونان است. با اینکه نمای ساختمان‌های این جزیره رنگ‌های دیگری هم دارد، ترکیب بی‌نظیر رنگ‌های آبی و سفید به آن‌جا جذابیت شگفت‌انگیزی بخشیده‌است. یکی دیگر از جاذبه‌های این شهر رنگارنگ وجود پرتوهای رنگی هنگام غروب آفتاب است که آسمان منشور نورش را بر روی منظره‌ی تاریک شهر می‌تاباند.

برای دریافت ویزای شینگن یونان نیز می‌توانید روی خدمات آژانس گردشگری ساحل شنی حساب کنید. برای دریافت اطلاعات کامل با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

8- ناتینگ هیل، لندن (Notting Hill, London)

بهترین شهرهای رنگارنگ جهان مناظر شهری لندن بیشتر دارای رنگ‌های تیره هستند ولی استثناهایی وجود دارند، مانند وسایل پر زرق و برق کوچک و چکمه‌های قرمزمانند تلفن که در همه جای لندن پیدا می‌شوند. همچنین محله‌ی ناتینگ هیل، به‌ویژه‌ی جاده‌ی Portobello موجبات رنگارنگ‌شدن قسمتی از شهر لندن را فراهم آورده‌اند.

9- بورانو، ایتالیا (burano, Italy)

 burano ایتالیاشهرت شهر ونیز آن‌قدر زیاد است که نیاز به معرفی ندارد، اما یکی از منطقه‌های آن با نام بورانو شاید کمتر مشهور باشد. برای بازدید از ساختمان‌های رنگارنگِ بورانو قایق‌های زیادی در ونیز فراهم هستند و قطعاً اگر به دیدن این ساختمان‌ها بروید بسیار لذت خواهید برد.

در واقع همین ساختمان‌های رنگارنگ – که در نزدیکی پل ریالتو قرار دارند – است که بورانو را تبدیل به قسمتی جذاب برای گردشگران در شهر ونیز کرده‌اند.

10- کاتماندو، نپال (kathmando, Nepal)

بهترین شهرهای رنگارنگ جهان
بهترین شهرهای رنگارنگ جهان

دهمین مورد از فهرست ما در مورد بهترین شهرهای رنگارنگ جهان پایتخت نپال – شهر کاتماندو – است که دارای گنجینه‌های فرهنگی ومعماری بسیاری است.

بیشتر بخوانید: بهترین منظره‌های رنگارنگ جهان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن