تور خارجیخدمات ساحل شنی

تور ایروان | تور ارمنستان

ایروان به‌جهت نزدیکی به کشورمان و همچنین به سبب آن که نیازی به ویزای توریستی ندارد یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای گردشگران ایرانی است. خوشبختانه این شهر جاذبه‌های گردشگری زیادی هم دارد و در طی سفر به ایروان می‌توان تفریحات متعدد و منحصربه‌فردی را هم تجربه کرد. این‌ها همه موجب می‌شوند که تور ایروان از تورهای محبوب آژانس گردشگری ساحل شنی باشد. اگر شما هم قصد سفر به ایروان در کشور ارمنستان را دارید می‌توانید از تور ایروان آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. برای رزرو تور ایروان و تور ارمنستان و همچنین دریافت اطلاعات دقیق و کامل در مورد تورها با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

تور ایروان

خدمات تور ایروان | تور ارمنستان

 • رزرو هتل
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • لیدر تور فارسی‌زبان
 • ترانسفر فرودگاهی
 • گشت شهری
 • پرداخت هزینه‌های ورودی
 • بیمه‌ی مسافرتی

برای دریافت اطلاعات کامل تماس بگیرید.

ایروان کجاست؟

ایروان بزرگ‌ترین شهر کشور ارمنستان و پایتخت این کشور است. این شهر بیش از 2500 سال است که مسکونی است و یکی از تاریخی‌ترین شهرهای منطقه به شمار می‌رود. ایروان از حدود 1 میلیون نفر جمعیت برخوردار است و مهم‌ترین شهر در کل کشور ارمنستان به شمار می‌رود.

از میان شهرهای ایران هم شهر اصفهان یکی از شهرهای خواهرخوانده‌ی شهر ایروان است. ایروان کلی جاذبه‌ی گردشگری دارد و اکثر آن‌ها هم تاریخی هستند. فراموش نکنید که اولین کشوری که به طور رسمی در قرن چهارم میلادی دین مسیحیت را پذیرفت ارمنستان بود و به همین دلیل کلی کلیسا و صومعه‌ی قدیمی در ارمنستان و خصوصاً در ایروان و حومه‌ی آن وجود دارند. بسیاری از این صومعه‌ها و کلیساها جزو جاذبه‌های گردشگری ایروان به شمار می‌روند و بد نیست در طی تور ایروان از آن‌ها بازدید کنید. در ادامه به معرفی این کلیساها و صومعه‌ها پرداخته خواهد شد.

جاذبه‌های گردشگری ایروان

1- میدان جمهوری

میدان جمهوری

البته که خود میدان جمهوری جاذبه‌ی گردشگری ایروان نیست بلکه محیط اطراف این میدان و سازه‌هایی که در این سو و آن سوی این میدان هستند جزئی از جاذبه‌های گردشگری ایروان به شمار می‌روند. میدان جمهوری در اوایل قرن بیستم ساخته شد و مدتی هم با نام میدان لنین شناخته می‌شد. این میدان در حال حاضر در اطراف خود چند تا از معروف‌ترین ساختمان‌های ایروان را در خود جای داده از جمله هتل ماریوت، خانه‌ی دولت شماره‌ی 1، موزه‌ی تاریخ، گالری ملی و خانه‌ی دولت شماره‌ی 2.

 یک آبنمای موزیکال مشهور هم در میدان جمهوری قرار دارد. همچنین این میدان در طی سال میزبان فستیوال‌های متعددی است.

2- صومعه‌ی گغارد

صومعه‌ی گغارد

صومعه‌ی گغارد در مرکز شهر ایروان نیست و حدود 5 کیلومتر با ایروان فاصله دارد با این حال این صومعه چنان زیباست و چنان ارزش تاریخی دارد که فکر می‌کنم لیاقت آن را دارد که به خاطر بازدید از آن مقداری از شهر ایروان فاصله بگیرید. ضمناً یک بنای تاریخی دیگر هم در نزدیکی این صومعه قرار دارد و بنابراین اگر از شهر فاصله بگیرید و به سمت صومعه‌ی گغارد بروید می‌توانید آن بنای تاریخی [یعنی معبد گارنی که در ادامه معرفی خواهد شد] را هم ببینید.

گریگوری روشنگر یکی از مشهورترین افراد در دنیای مسیحیت است و کسی است که عمدتاً از او به عنوان آورنده‌ی مسیحیت در ارمنستان یاد می‌کنند. صومعه‌ی گغارد در قرن پنجم و به دستور همین گریگوری روشنگر ساخته شده. چند قرن پس از ساخت صومعه به دستور او، صومعه کاملاً ویران می‌شود و یک صومعه‌ی جدید در همان محل می‌سازند. این صومعه‌ی گغارد که امروزه در 5 کیلومتری ایروان قرار دارد در واقع آن صومعه‌ی جدید است و گفته می‌شود در قرن دوازدهم ساخته شده. این صومعه چند کلیسا را در خود جای داده و ظاهری شبیه به سایر صومعه‌های کوچک اطراف ایروان دارد. صومعه‌ی گغارد در قلب طبیعت و در انتهای یک جاده‌ی باریک قرار دارد. این مکان بسیار باصفاست و فروشنده‌های محلی زیادی هم در اطراف آن هستند. خوشبختانه این امکان را دارید که به داخل صومعه بروید و از زیبایی‌های درونی صومعه هم بازدید کنید.

3- معبد گارنی

معبد گارنی

معبد گارنی یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری اطراف ایروان است. این معبد به عقیده‌ی بسیاری از مورخان معبدی مربوط به دوران بت‌پرستی قبل از میلاد است. معماری معبد از بسیاری جهات به معماری معابد قبل از میلاد در دوران یونان باستان شباهت دارد، اما موردی که موجب تردید در مرتبط بودن این معبد با بت‌پرستی می‌شود این است که اگر این معبد مربوط به دوران بت‌پرستی است چرا در قرن چهارم میلادی زمانی که به سبب نفوذ مسیحیت، افراطی‌ها در حال تخریب بناهای قدیمی بودند این معبد را تخریب نکردند؟ فرض‌های زیادی برای پاسخ به این پرسش مطرح شده‌اند که البته جای ذکر آن‌ها در این مختصر نیست.

به هر حال، این معبد به عنوان یک بنای تاریخی یکی از باارزش‌ترین سازه‌های اطراف ایروان است و بد نیست در تور ایروان به بازدید از آن بروید. در نظر داشته باشید که این معبد فاصله‌ی چندان زیادی با صومعه‌ی گغارد ندارد و از این رو منطقه‌ی بین این دو سازه را با نام منطقه‌ی گغارد-گارنی می‌شناسند. خود این منطقه هم زیباست و از طبیعتی عالی برخوردار است.

4- دریاچه‌ی سوان

دریاچه‌ی سوان هم از دل‌انگیزترین جاذبه‌های گردشگری اطراف ایروان است. این دریاچه 60 کیلومتر با ایروان فاصله دارد ولی آنقدر زیباست که اصلاً نباید به این 60 کیلومتر دقت کنید بلکه باید به این منطقه بروید و از زیبایی‌های دریاچه لذت ببرید و به تجربه‌ی تفریحات قابل‌انجام در آن منطقه بپردازید. قایق‌سواری و سایر ورزش‌های آبی از جمله تفریحاتی هستند که می‌توانید دریاچه‌ی سوان تجربه کنید. ضمناً دو صومعه‌ی قدیمی هم در نزدیکی دریاچه وجود دارند و قابل بازدید هستند.

5- کاسکاد

تور ارمنستان

کاسکاد ایروان با نام هزارپله هم شناخته می‌شود. این منطقه در واقع یک تپه است که از طریق پله‌هایی ریز ولی با تعداد زیاد قابل دسترسی است. البته می‌توانید از پله‌های معمولی استفاده نکنید و برای بالا رفتن از تپه دست‌به‌دامن پله‌های برقی شوید. به آن جا که بروید می‌توانید یک چشم‌انداز عالی از کلیت شهر ایروان در پیش چشم داشته باشید و بنابراین اگر به دنبال عکاسی در ایروان هستید باید حتماً سری به کاسکاد بزنید و به عکاسی در آن‌جا مشغول شوید.

6- خیابان شمالی

خیابان شمالی از بهترین خیابان‌های ایروان است. این منطقه می‌تواند گزینه‌ای عالی برای پیاده‌روی و خرید در ایروان باشد. در این خیابان رستوران‌ها، کافه‌ها و فروشگاه‌های زیادی وجود دارند و جو و صفایی عالی برقرار است. بد نیست چند ساعتی از تور ایروان ارمنستان را در این خیابان سر کنید.

7- پارک عشاق

پارک عشاق مشهورترین پارک کل کشور ارمنستان است و یکی از بهترین مناطق ایروان برای خوش‌گذراندن محسوب می‌شود.

*************

البته که این موارد فقط بخش کوچکی از جاذبه‌های گردشگری ایروان هستند. به این شهر که بروید به کلی جاذبه‌ی گردشگری و کلی امکان برای تفریح و لذت دسترسی دارید.

بهترین کافه‌های ایروان

تور ایروان

کافه‌های ایروان معروف هستند. اگر به دنبال نوشیدن نوشیدنی در کافه‌های برتر این شهر هستید فکر می‌کنم موارد زیر گزینه‌هایی مناسب برای شما باشند:

 • کافه‌ی Epicure: این کافه در مرکز شهر قرار دارد و انواع نوشیدنی [از جمله شراب ارمنی] در آن قابل تهیه هستند.
 • کافه‌ی The Green Bean: این کافه هم از گزینه‌های مناسب است و در نزدیکی کاسکاد قرار گرفته.
 • کافه‌ی The Italian: این کافه در میدان جمهوری ایروان قرار دارد و عمده‌ی غذاها و نوشیدنی‌هایی که سرو می‌کند ایتالیایی هستند.
 •  کافه‌ی Eat&Fit: ایت اند فیت هم از کافه‌های برتر ایروان است و مکانی دنج و خلوت و ساکت دارد.

بهترین مکان‌ها برای خرید در ایروان

تور ایروان

قطعاً یکی از رایج‌ترین کارهایی که گردشگران در طی تور ایروان انجام می‌دهند خرید است. خوشبختانه مکان‌هایی عالی برای خرید در ایروان وجود دارند از جمله:

 • خیابان شمالی: همانطور که در بالا هم اشاره کردم این خیابان پر از فروشگاه و بوتیک است و یکی از گزینه‌های مناسب برای خرید در ایروان به شمار می‌رود.
 • ایروان‌مال: ایروان‌مال مدرن‌ترین مرکز خرید ایروان و کل ارمنستان است. این مرکز خرید سال 2014 افتتاح شد و بیش از 100 فروشگاه در خود دارد. کافه‌ها و رستوران‌هایی هم در این مرکز خرید فعالیت می‌کنند. همچنین یک سالن سرپوشیده برای بازی کودکان هم در این مرکز خرید وجود دارد.
 • بازار ورنیساژ: بازار ورنیساژ بازاری سنتی و البته هنری است. به این بازار که بروید می‌بینید که افراد زیادی محصولاتی را برای فروش گذاشته‌اند که اغلب خود آن‌ها خالق آن محصولات بوده‌اند. اگر به دنیای هنر علاقه دارید بازدید از این بازار را مغفول نگذارید.4- مرکز خرید دالما گاردن: قطعاً معروف‌ترین مرکز خرید ایروان همین دالما گاردن است. این مرکز خرید بزرگ بیش از 150 فروشگاه در خود دارد و از امکاناتی همچون پارکینگ، کافه، سینما، رستوران، شهربازی [به نام قلعه‌ی قرمز] و سالن بولینگ برخوردار است. قطعاً اگر به دنبال خرید در ایروان هستید باید سری به این مرکز خرید بزرگ بزنید.
 • مرکز خرید مترونوم: این مرکز خرید هم گزینه‌ای مناسب برای خرید در ایروان است. هم مدرن است و هم آن که طیف گسترده‌ای از اجناس در آن یافت می‌شوند.

رزرو تور ایروان | ثبت‌نام تور ارمنستان

برای ثبت‌نام در تور ایروان با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید. کارشناسان تورهای خارجی ما قبل از ثبت‌نام‌تان تمامی توضیحات لازم را خدمت شما خواهند داد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن