تور خارجیخدمات ساحل شنی

تور تفلیس | سفر به شهر سنت و مدرنیته

تور تفلیس یکی از بهترین تورهای خارجی آژانس گردشگری ساحل شنی است. خوشبختانه بسیاری از متقاضیان تورهای خارجی ما هم این را می‌دانند و به همین دلیل این تور به یکی از محبوب‌ترین تورهای ما تبدیل شده. می‌توانید با مبلغی کم و بدون دردسر برای دریافت ویزای توریستی کشور گرجستان، به تفلیس در قاره‌ی اروپا سفر کنید و روزها و شب‌هایی خاطره‌انگیز را برای خود رقم بزنید. برای دریافت اطلاعات کامل و دقیق در مورد تور تفلیس و رزرو تور با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

تور تفلیس

خدمات تور تفلیس

  • گشت شهری
  • رزرو هتل
  • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • بیمه‌ی مسافرتی
  • پرداخت هزینه‌های ورودی
  • پرداخت هزینه‌های حمل و نقل در مقصد

برای دریافت اطلاعات کامل در مورد خدمات ما در طی تور تفلیس با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

تفلیس کجاست؟

تفلیس در مرکز کشور گرجستان قرار دارد و بزرگ‌ترین شهر و پایتخت این کشور به شمار می‌رود. این شهر نیمی مدرن است و نیمی سنتی. نیمه‌ی سنتی تفلیس از طریق یک پل با نام پل صلح به نیمه‌ی مدرن این شهر متصل می‌شود. این شهر حدود 1 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت دارد و بیش از 1500 سال است که شهری مهم در جنوب شرق قاره‌ی سبز به شمار می‌رود. نام شهر تفلیس هم برگرفته از چشمه‌های آب گرمی است که از دیرباز این شهر به‌واسطه‌ی آن‌ها شهرت داشته. شهر بوداپست در مجارستان هم چشمه‌های آب گرم بسیار مشهوری دارد. شهرهای اراک و تهران از ایران جزو شهرهای خواهرخوانده‌ی تفلیس حساب می‌شوند.

جاذبه‌های گردشگری تفلیس

قطعاً به این شهر زیبا که سفر کنید و از جاذبه‌های گردشگری تفلیس که دیدن کنید بیشتر درک خواهید کرد که چرا تور تفلیس را یکی از بهترین تورهای خارجی معرفی کردم. چند تا از جاذبه‌های گردشگری متعدد این شهر عبارت اند از:

1- پل صلح

پل صلح تفلیس

همانطور که گفتم پل صلح متصل‌کننده‌ی قسمت سنتی شهر و قسمت مدرن آن است. این پل ترکیبی از شیشه و فولاد است و توسط معمارهای ایتالیایی ساخته شده.

2- قلعه‌ی ناریکالا

قلعه‌ی ناریکالا در تفلیس

قلعه‌ی ناریکالا حدود 16 قرن پیش در زمانی که حکومت ساسانیان بر ایران و مناطق اطراف حکومت می‌کرد ساخته شد و بنابراین می‌توان این قلعه را یک قلعه‌ی ایرانی در تفلیس معرفی کرد. این قلعه بر روی یک تپه در تفلیس قرار دارد و یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری تفلیس به شمار می‌رود. در طی تور تفلیس حتماً سری به این قلعه‌ی زیبا بزنید.

3- خیابان روستاولی

تور تفلیس

این که نام یک خیابان را در میان جاذبه‌های گردشگری تفلیس آوردم شاید برای شما عجیب باشد اما واقعاً این خیابان آنقدر زیبا و آنقدر باصفا است که حیف است نام‌اش در میان جاذبه‌های گردشگری تفلیس نباشد. خیابان روستاولی خیابانی طویل است و سرشار است از رستوران و کافه و دستفروش و مرکز خرید و فروشگاه. ضمناً این خیابان چندین کلیسای قدیمی تفلیس را هم در خود جای داده.  گردشگران خارجی زیادی در تمامی روزهای سال در این خیابان در حال تردد هستند و فضایی بسیار باحال و جذاب دارد.

4- کلیسای سیونی

تور تفلیس

چندین کلیسای سیونی در کل کشور گرجستان وجود دارند اما قطعاً بهترینِ آن‌ها کلیسای جامعی است که در شهر تفلیس قرار دارد. کلیسای سیونی تفلیس در قرن هفتم ساخته شده و یکی از بهترین کلیساهای قدیمی در کل اروپای شرقی است.

5- مجسمه‌ی مادر

تور تفلیس

مجسمه‌ی مادر یا کاتلیس ددا یکی دیگر از دیدنی‌های تفلیس است. این مجسمه بسیار معروف است و حیف است که به تفلیس سفر کنید و عکسی در کنار آن نگیرید. این مجسمه لباس سنتی پوشیده و در یک دست‌اش یک کاسه‌ی شراب دارد.

6- دریاچه‌ی تورتل

یکی از باصفاترین مکان‌های شهر تفلیس همین دریاچه‌ی تورتل است. این دریاچه خصوصاً در فصول تابستان بسیار جای جذابی برای قدم‌زدن و خوش‌گذراندن است. دریاچه‌ی تورتل در جنوب غربی شهر تفلیس قرار دارد و تابستان‌ها فستیوال‌هایی در اطراف آن برگزار می‌شوند. ضمناً چندین رستوران و کافه و فروشگاه هم در اطراف این دریاچه فعالیت دارند.

تفریحات خاصی که می‌توانید در تفلیس تجربه کنید

1- Kihnkali بخورید. خینکالی یکی از مشهورترین خوراکی‌های گرجستان است. خینکالی را از گوشت و قارچ و سبزی و انواع ادویه تهیه می‌کنند و بسیار خوش‌طعم است. در کشورهای اطراف گرجستان هم این خوراکی پیدا می‌شود، اما هیچ جا برای پیدا کردن این خوراکی مثل گرجستان و خصوصاً تفلیس نیست.

2- Khachapuri بخورید. خاچاپوری هم از خوراکی‌های معروف گرجستان است. خاچاپوری در واقع یک نان است و ترکیبی‌ست از آرد، روغن، شیر، شکر و گاهی نمک. بعضی مواقع تخم مرغ و کره هم روی آن می‌ریزند.

خاچاپوری
خاچاپوری به همراه تخم‌مرغ و کره

3- در خیابان Aghmashenebeli بگردید. این خیابان هم مثل خیابان روستاولی یکی از بهترین خیابان‌های تفلیس است. هم محیط این خیابان بسیار زیبا و خاص است و هم آن که کلی کافه در آن فعالیت دارند. اگر به دنبال خرید هستید هم می‌توانید روی این خیابان حساب کنید.

4- از حضور در حمام‌های سنتی آب گرم تفلیس لذت ببرید. منطقه‌ی Abanotubani در تفلیس از چندین حمام سنتی آب گرم برخوردار است. این حمام‌ها آب‌شان از چشمه‌های آب گرم تفلیس تأمین می‌شود و بسیار باصفا هستند. قطعاً حضورتان در این حمام‌ها یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید در طی تور تفلیس انجام دهید.

5-  از موزه‌های تفلیس بازدید کنید. تفلیس چندین موزه در خود دارد و اگر اهل تاریخ و فرهنگ هستید بد نیست از این موزه‌ها بازدید کنید. موزه‌ی ملی گرجستان به عنوان اصلی‌ترین موزه‌ی کل کشور گرجستان هم در همین شهر تفلیس قرار دارد. از میان طبقات این موزه یک طبقه هم به دوران گرجستان هنگامی که عضوی از جماهیر شوروی بود اختصاص داده شده.

خرید در تفلیس

برای خرید در تفلیس می‌توانید به خیابان روستاولی و خیابان کاشوتی بروید. در این خیابان‌ها چندین فروشگاه برای خرید وجود دارند. همچنین چند مرکز خرید لوکس و مدرن هم در تفلیس فعالیت می‌کنند.

تفلیس‌مال یکی از این مراکز خرید لوکس است. این مرکز خرید البته دقیقاً داخل شهر تفلیس نیست و کمی با شهر فاصله دارد. بیش از 100 فروشگاه در آن فعالیت دارند و از امکاناتی همچون مرکز سرگرمی، کافه، رستوران، پارکینگ و سینما هم برخوردار است.

تفلیس‌مال
تفلیس‌مال

جز این مرکز خرید، می‌توانید به سمت مرکز خرید ایست‌پویینت بروید. این مرکز خرید هم از لوکس‌ترین مراکز خرید گرجستان است و همچون مرکز خرید تفلیس‌مال دارای رستوران، کافه، سینما و امکاناتی دیگر است.

مرکز خرید مرانی هم می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای خرید در طی تور تفلیس باشد. مرانی خوشبختانه در خیابان روستاولی قرار دارد و دسترسی به آن ساده است.

چند نکته

1- برای تردد در سطح شهر تفلیس بهتر است یا از مترو استفاده کنید و یا اپلیکیشن Taxify را روی گوشی نصب کنید. این اپلیکیشن مربوط به تاکسی آنلاین است و هر جای تفلیس که باشید می‌توانید با استفاده از آن یک تاکسی برای خود بگیرید.

2- کشور ایران جزو کشورهایی است که شهروندان‌شان برای سفر توریستی به تفلیس نیاز به دریافت ویزا ندارند و همین امر یکی از علل آن است که گردشگران ایرانی زیادی مایل به سفر به تفلیس هستند.

3- در تفلیس سری به محله‌های سنتی هم بزنید. درست است که عمده‌ی جاذبه‌های گردشگری تفلیس در منطقه‌های مدرن این شهر اند، اما محله‌های سنتی هم دیدنی‌هایی در خود دارند و ارزش آن را دارند که لااقل چند ساعتی را در آن‌ها بگذرانید.

رزرو تور تفلیس

برای سفر به یکی از زیباترین شهرهای جنوب شرق اروپا – و در نزدیکی کشور خودمان – می‌توانید از تور تفلیس آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. برای رزرو تور با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید. کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمایی‌های لازم را خدمت شما ارائه می‌دهند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن