تور خارجیخدمات ساحل شنی

تور مثلث طلایی هند | سفری امن و ارزان به قلب تاریخ هند

سفر به مثلث طلایی را با تور مثلث طلایی هند آژانس گردشگری ساحل شنی تجربه کنید. برای دریافت اطلاعات کامل و رزرو تور می‌توانید از طریق شماره‌تلفن 02157938 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تور مثلث طلایی

خدمات تور مثلث طلایی هند

برای آن که به طور دقیق و کامل از خدمات آژانس مسافرتی ساحل شنی در طی تور مثلث طلایی آگاهی یابید بهتر است با کارشناسان ما تماس بگیرید، اما به طور خلاصه برخی از خدمات ما در طی تور مثلث طلایی به قرار زیر هستند:

  • بیمه‌ی مسافرتی
  • رزرو بلیط و رفت و برگشت
  • اخذ ویزای توریستی هند
  • واچر هتل
  • لیدر تور فارسی‎زبان
  • پرداخت هزینه‌های ورودی
  • هزینه‌های ترانسفر فرودگاهی

مثلث طلایی هند کجاست؟

مثلث طلایی هند عنوانی برای سه شهر از شهرهای توریستی هند است: دهلی، جیپور و آگرا. هرسه‌ی این شهرها در دورانی که گورکانیان بر هند حکومت کرده‌اند شهرهایی مهم بوده‌اند و از همین رو در حال حاضر کلی بنای توریستی از آن زمان در این شهرها به یادگار مانده که اکثرشان از جمله بهترین جاذبه‌های گردشگری هند و حتی آسیا به شمار می‌روند.

سلسله‌ی گورکانیان، که با نام حکومت مغول هم شناخته می‎شوند، سلسله‌ای ایرانی بودند که برای چند قرن بر هند حکومت کردند. اولین حاکم این سلسله «بابر» نام داشت. او توانست با کمک ایرانی‌ها و عثمانی‌ها دهلی را تصرف کند و حکومت خود بر هند را آغاز نماید. پس از او فرزندان و نوه‌های‎اش بر هند حکومت کردند، از جمله همایون‌شاه، اکبرشاه، جهانگیرشاه و شاه‌جهان. این شاهان به سازه‌ها علاقه‌ای بسیار داشتند و از این رو در دوران حکومت آن‌ها سازه‌های زیادی در دهلی، آگرا و جیپور ساخته شدند. از مشهورترینِ این سازه‌ها می‌توان به تاج‌محل و قلعه‌ی سرخ آگرا اشاره داشت.

مثلث طلایی هند در حال حاضر توریستی‌ترین منطقه‌ی کل کشور هند است و سالانه میلیون‌ها نفر به این منطقه از هند می‌روند و مشغول بازدید از بهترین دیدنی‌های آن منطقه می‌شوند. بیایید ببینیم اگر با تور مثلث طلایی هند به این منطقه سفر کنید می‌توانید از چه دیدنی‌هایی بازدید کنید.

جاذبه‌های گردشگری مثلث طلایی هند

توجه کنید که در این سه شهر کلی جاذبه‌ی گردشگری وجود دارند که البته نمی‌توان از تمامی آن‌ها در این نوشتار نام برد، بلکه فقط به چند تا از آن‌ها به عنوان نمونه اشاره می‌کنم:

1- قلعه‌ی سرخ در آگرا

تور مثلث طلایی

قلعه‌ی آگرا یا قلعه‌ی سرخ یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری مثلث طلایی است. درون قلعه چندین سازه‌ی زیبا وجود دارند و بنابراین هم می‌توانید از خود قلعه بازدید کنید و به گردش در محوطه‌ی آن بپردازید و هم آن که به بازدید از چندین سازه‌ی زیبا در درون آن مشغول شوید. قلعه‌ی آگرا به دستور اکبرشاه بازسازی شد. این قلعه از قبل وجود داشت اما شکوه چندانی نداشت تا آن که اکبر شاه دستور به بازسازی آن داد. قلعه‌ی سرخ یا قلعه‌ی آگرا اولین قلعه‌ی نظامی سلسله‌ی گورکانیان بود و به دستور اکبرشاه با ماسه‌سنگ قرمز بازسازی شد و بناهایی هم که درون آن ساخته شدند همه از ماسه‌سنگ قرمز ساخته شدند.

اما بعدها نوه‌ی اکبرشاه، یعنی شاه جهان‎، به دلیل علاقه‌ی زیادی که به سنگ مرمر سفید داشت بسیاری از بناهای داخل قلعه را تخریب کرد و بناهایی جدید با سنگ مرمر سفید به دستور او در آن ساخته شدند. در سفر به مثلث طلایی حتماً سری به قلعه‌ی سرخ بزنید – خصوصاً به دلیل آن که به تاج محل نزدیک است و دسترسی دشواری ندارد.

2- تاج محل در آگرا

تور مثلث طلایی

تاج محل یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری کل جهان است و یکی از عجایب هفتگانه‌ی جدید به شمار می‌رود. این بنا به دستور شاه جهان ساخته شد. قصه‌ی ساخت آن به این صورت است که شاه جهان یکی از همسران خود را بسیار می‌داشت و در جنگ‌ها هم او را همراه خود داشت. در یکی از جنگ‌ها این همسر شاه‌جهان، که اتفاقاً ایرانی هم بود، موقع زایمان فرزند چهاردهم‌اش می‌رسد و حین زایمان می‌میرد. قبل از آن که بمیرد به شاه‌جهان وصیت می‌کند: اول آن که بعد از او هیچوقت کسی را به زنی نگیرد و دوم آن که یک سازه به یاد او بسازد. پس از مرگ او شاه‌جهان بسیار محزون می‌شود و اکثر موهایش سفید می‌شوند. مدتی بعد هم دستور ساخت تاج محل را می‌دهد. از همین رو است که در حال حاضر تاج محل نمادی از عشق به شمار می‌رود.

تاج محل در واقع یک مجموعه است. این مجموعه شامل یک دروازه‌ی زیبا، یک باغ چهارقسمتی، خود بنای تاج محل، یک مسجد و یک مهمانخانه است. قبر نمادین شاه‌جهان و همسرش هم در وسط تاج محل قرار دارد، ولی قبر اصلی آن‌ها چندین متر زیر زمین است و کسی به آن قبرها دسترسی ندارد.

بدون تردید سفر شما به مثلث طلایی باید همراه با بازدید از تاج محل باشد.

3- آرامگاه همایون در دهلی

آرامگاه همایون در دهلی

گفتم که شاهان گورکانیان به معماری بسیار علاقه داشتند، از همین رو است که حتی مقبره‌های آن‌ها هم به خاطر معماری بسیار زیبا جزئی از جاذبه‌های گردشگری هند به شمار می‌روند. آرامگاه همایون در شهر دهلی یکی از بهترین سازه‌های دهلی است. این آرامگاه با ماسه‌سنگ قرمز برای دومین شاه گورکانیان ساخته شده و بنایی بسیار زیباست. همایون‎شاه پدر اکبرشاه بوده، یعنی همان کسی که دستور ساخت قلعه‌ی آگرا را داده بود.

آرامگاه همایون به دستور همسر او ساخته شد و گفته می‌شود چهارباغ تاج محل از روی چهارباغ این آرامگاه الگوبرداری شده. نظر خیلی از کارشناسان هم این است که چهارباغ موجود در این آرامگاه و تاج محل نشانه‌ای از نهرهای چهارگانه‌ی بهشت [که توصیف آن‌ها در قرآن آمده] است.

برای رفتن به این آرامگاه در دهلی باید به ایستگاه متروی جواهر لعل نهرو بروید، از آن‌جا تا مقبره حدود 15 دقیقه پیاده‌روی نیاز است.

4- قصر سلطنتی جال محل در جیپور

جال محل در جیپور

سه سازه‌ای که در بالا معرفی شدند در شهرهای آگرا و دهلی بودند، اما این قصر در شهر جیپور قرار دارد. قصر سلطنتی جال محل در گذشته برای اقامت تابستانی حاکم ساخته شده. زمانی که قصر ساخته شده 5 طبقه داشته ولی امروزه 4 طبقه‌ی آن در زیر اب قرار دارد و فقط یک طبقه‌ی آن بالای آب است. گاه از این قصر با نام قصر آب هم یاد می‌کنند. قطعاً این قصر هم ارزش بازدید دارد و بنابراین باید در برنامه‌تان ساعتی را هم برای بازدید از جال محل اختصاص دهید.

5- کاخ هوا محل در جیپور

تور مثلث طلایی هند

پنجمین جاذبه‌ی گردشگری مثلث طلایی در فهرست ما باز هم یک بنای زیبا در شهر جیپور است. هوا محل با پنجره‌های متعدد و رنگ گلبه‌ای خود مکانی خاص در شهر جیپور است و پیشنهاد می‌کنم در طی تور مثلث طلایی سری به این بنای خاص و زیبا بزنید. این بنا در گذشته محل اقامت زنان سلطنتی بوده و گفته می‌شود در اواخر قرن هجدهم ساخته شده است.

6- معابد دهلی

تور مثلث طلایی هند

دهلی از صدها معبد برخوردار است که از میان آن‌ها برخی شهرتی جهانی دارند. چند تا از معابد دهلی از جاذبه‌های گردشگری این شهر هستند و ارزش آن که ساعتی را برای بازدید از آن‌ها صرف کنید دارند. معبد لوتوس یکی از این معابد است و در حال حاضر یکی از شاهکارهای معماری جهان به شمار می‌رود. معبد Akshardham هم از بهترین معابد دهلی به شمار می‌رود. این معبد در سال 2005 ساخته شده ولی در طی همین 15 سال توانسته به یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای عبادت در دهلی تبدیل شود.

معبد Chattarpur هم از مشهورترین معابد دهلی به شمار می‌رود. این معبد بعد از معبد آکشاردام بزرگ‌ترین معبد دهلی است. تاریخ ساخت آن مربوط به دهه‌ی 70 قرن بیستم است.

7- Qutab Minar در دهلی

Qutab Minar

Qutab Minar بنایی قدیمی است که در قرن دوازدهم به دستور حاکم وقت دهلی ساخته شده. این برج 240 فوتی از ماسه‌سنگ قرمز و همچنین سنگ مرمر ساخته شده و یکی از خاص‌ترین جاذبه‌های گردشگری دهلی است. چند وقت پیش هم در زمره‌ی میراث جهانی یونسکو درآمد. گفته می‌شود پله‌های مارپیچ زیادی درون آن هستند که از طریق آن‌ها می‌توان به بالای برج رفت، اما چند سالی است که دسترسی به این پله‌ها امکان‌پذیر نیست و گردشگران می‌توانند فقط از بیرون به تماشای این برج بنشینند.

8- مقبره‌ی اکبرشاه در آگرا

قبر اکبرشاه

آگرا شهر مهمی برای اکبرشاه بود و پس از مرگ‌اش هم در همین شهر دفن شد. مقبره‌ی زیبای او در حال حاضر یکی از جاذبه‌های گردشگری آگرا است. این مقبره با ماسه سنگ قرمز ساخته شده و دارای 4 مناره است. جالب آن که ساخت مقبره به دستور خود اکبرشاه انجام شد و بسیاری از مراحل ساخت هم در زمان زنده‌بودن اکبرشاه انجام شدند. البته عمر اکبرشاه برای به پایان رسیدن ساخت این مقبره کفاف نداد و قبل از آن  که مقبره به طور کامل ساخته شود او دنیا را ترک گفت.

**************

این موارد صرفاً بخشی از جاذبه‌های گردشگری شهرهای دهلی، آگرا و جیپور هستند. با تور مثلث طلایی ساحل شنی که به این منطقه سفر کنید راهنمای تور بسیاری از بهترین جاهای دیدنی این سه شهر را به شما معرفی می‌کند. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد تور مثلث طلایی هند و رزرو تور با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

چند نکته در مورد تور مثلث طلایی هند

1- تور چارتر بوده و بنابراین غیرقابل استرداد است.

2- هزینه‌ی تور به هتلی که برای اقامت خود انتخاب می‌کنید بستگی دارد. بدیهی است که هرچه هتل لوکس‌تر باشد هزینه‌ی تور هم بیشتر خواهد بود. کارشناسان ما در این زمینه راهنمایی‌های کامل را به شما ارائه خواهند داد.

3- در طی تور روزهایی را برای گردش آزاد خواهید داشت و همواره با تیم همراه نخواهید بود.

4- کارهای ویزا، بلیط هواپیما و هتل تماماً بر عهده‌ی شرکت خواهد بود.

رزرو تور مثلث طلایی هند | تور ارزان هند

برای دریافت اطلاعات دقیق و کامل در مورد تور و همچنین رزرو تور با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن