تور خارجیخدمات ساحل شنی

تور مسکو | سفر به جواهر روسیه

سفر به پایتخت کشور روسیه و یکی از زیباترین شهرهای منطقه‌ی اوراسیا یعنی مسکو می‌تواند از بهترین سفرهای تمامی عمرتان باشد، خصوصاً اگر این سفر ارزان و البته امن باشد. برای سفری ارزان و امن به شهر مسکو می‌توانید از تور مسکو آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. برای کسب آگاهی کامل از خدمات تور مسکو، هزینه‌ی تور مسکو، زمان سفر به مسکو و موارد دیگر و همچنین رزرو تور مسکو با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

تور مسکو

خدمات تور مسکو

 • رزرو ویزای توریستی روسیه
 • اقامت در هتل با صبحانه
 • پرداخت هزینه‌های ورودی
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • راهنمای تور فارسی‌زبان
 • بیمه‌ی مسافرتی
 • گشت شهری
 • ترانسفر فرودگاهی

چند نکته در مورد تور روسیه

 • تور چارتر است و قابلیت کنسلی ندارد.
 • درصدی از هزینه‌ی تور به‌هنگام ثبت‌نام دریافت می‌شود.
 • برای دریافت ویزای توریستی روسیه به یک سری مدارک نیاز دارید از جمله فرم پرشده‌ی درخواست ویزا [که این فرم البته توسط کارشناسان ما در اختیار شما قرار داده می‌شود]، عکس رنگی زمینه‌سفید، گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار و دو برگه‌ی خالی و بیمه‌ی مسافرتی. خوشبختانه بیمه‌ی مسافرتی را هم آژانس مسافرتی ساحل شنی در اختیار شما قرار می‌دهد.

در تور مسکو چه تفریحاتی را می‌توان تجربه کرد؟

خوشبختانه مسکو از زیباترین شهرهای جهان است. در پایتخت روسیه می‌توان تفریحات متعددی را تجربه کرد و به بازدید از کلی جاذبه‌ی گردشگری تاریخی، مدرن، فرهنگی، طبیعی و … رفت. برخی از بهترین کارهایی که می‌توانید در تور مسکو انجام دهید به قرار زیر هستند:

1- در اطراف میدان سرخ مسکو بگردید

میدان سرخ مسکو

میدان سرخ مسکو یکی از مشهورترین میدان‌های جهان است. میدان سرخ مسکو در 150 سال گذشته همواره مهم‌ترین میدان در کل کشور روسیه بوده و نقشی مهم هم در سیاست این کشور ایفا کرده و هم در صنعت گردشگری آن. لنین سخنرانی‌های عمومی خود را عمدتاً در میدان سرخ انجام می‌داد، رژه‌های ارتش استالین در این میدان انجام می‌شدند و هنوز هم رژه‌های روز پیروزی و مراسم‌های بزرگ در همین میدان انجام می‌شوند.

برای شما گردشگرانی که با تور مسکو وارد این شهر شده‌اید البته این که لنین سخنرانی‌های‌اش را در این میدان انجام می‌داده شاید مهم نباشد. آن‌چه که برای شما مهم است جاذبه‌های گردشگری این میدان و یا تفریحاتی است که می‌توانید در آن‌جا تجربه کنید.

در میدان سرخ مسکو چندین جاذبه‌ی گردشگری وجود دارند و قطعاً اگر به این میدان بروید باید لااقل یک بعدازظهر کامل را صرف بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن کنید. کلیسای سنت باسیل یکی از این جاذبه‌های گردشگری است. این کلیسا از مشهورترین کلیساهای ارتدوکس جهان است و چنان‌که در تصویر می‌بینید از لحاظ معماری هم در وضعیتی عالی به سر می‌برد.

کلیسای سنت باسیل

معروف است که ایوان مخوف، پادشاه روسیه در اواخر قرون وسطی، زمانی که این کلیسا ساخته شده دستور داده که چشمان معمار آن را خارج سازند تا دیگر هیچ زمان نتواند چنین کلیسایی بسازد. البته که این ماجرا یک افسانه است ولی می‌تواند نشان‌دهنده‌ی آن باشد که معماری این کلیسا همواره در طی چند قرن اخیر زبانزد عام و خاص بوده.

کرملین یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری مسکو است. کرملین در واقع یک کاخ بزرگ است و در خود از چند ساختمان مختلف برخوردار است. یکی از این ساختمان‌ها، کاخ ریاست جمهوری است که البته بازدید از آن برای گردشگران میسر نیست، اما جز آن چندین ساختمان دیگر در کرملین هستند که برای گردشگران قابل بازدید اند. حتماً در مراجعه‌تان به میدان سرخ به کرملین بروید و از زیبایی‌های آن بازدید کنید.

جاذبه‌ی گردشگری دیگر که در اطراف میدان سرخ قرار دارد آرامگاه لنین است. در آرامگاه لنین مومیایی او نگهداری می‌شود. خود آرامگاه هم بسیار بزرگ است و در قسمتی از آن قبر استالین و چند تا از ژنرال‌های شوروی وجود دارند.

آرامگاه لنین

موزه‌ی تاریخی دولت، دروازه‌ی ایبرین و کلیسای کازان از دیگر جاذبه‌های گردشگری مسکو در اطراف میدان سرخ هستند. در کل بی هیچ تردیدی باید در طی تور مسکو سری به میدان سرخ مسکو بزنید و چند ساعتی را صرف بازدید از آن و جاذبه‌های گردشگری آن مکان کنید.

ضمناً یکی از قدیمی‌ترین و البته بزرگ‌ترین مراکز خرید مسکو یعنی مرکز خرید گوم هم در اطراف همین میدان قرار دارد.

2- چند ساعتی را در خیابان آربات سر کنید

خیابان آربات

میدان سرخ مسکو مشهورترین میدان روسیه است و خیابان آربات مسکو هم مشهورترین خیابان روسیه. این خیابان در گذشته محل زندگی چند تا از مشهورترین شاعران، نویسندگان و هنرمندان روسی بوده. به این خیابان که بروید خانه‌های قدیمی شاعران و نویسندگان روسی را می‌بینید.

 

همچنین در حال حاضر این خیابان به مکانی عالی برای خرید آثار هنری و البته تماشای آن‌ها تبدیل شده. قصد خرید سوغات مسکو را هم که داشته باشید باز هم می‌توانید روی این خیابان حساب کنید.

3- از سالن تئاتر Bolshoi بازدید کنید

تور مسکو

سالن تئاتر Bolshoi از قدیمی‌ترین سالن‌های تئاتر فعلی جهان است. این سالن تئاتر در نیمه‌های قرن نوزدهم ساخته شده و در طول عمر خود میزبان تئاترها، اپراها، باله‌ها و اجراهای مختلف زیادی بوده است. در سالن تئاتر Bolshoi هم می‌توانید به تماشای تئاتر بنشینید، هم از اپرا لذت ببرید، هم باله ببینید و البته هم از زیبایی‌های خود ساختمان لذت ببرید.

4- کلیسای جامع مسیح منجی را ببینید

تور مسکو

کلیسای جامع مسیح منجی از مشهورترین کلیساهای ارتدکس جهان است. این کلیسا در دهه‌ی 1990 ساخته شد. مکان ساخت کلیسا در واقع مکانی است که در گذشته هم کلیسا بوده. کلیسای قبلی در سال 1931 به دستور استالین تخریب شد و حدود 60 سال بعد، یعنی در دهه‌ی 90 قرن بیستم، است که کلیسای جدید در همان محل با نام کلیسای مسیح منجی ساخته می‌شود.

قبل از ساخت کلیسا در این مکان یک استخر روباز وجود داشت و به مدت حدود 5 قرن بزرگ‌ترین استخر روباز جهان بود. به هر صورت، کلیسای مسیح منجی یکی از زیباترین کلیساهای جهان است و به سبب ارتفاع 103 متری‌اش به عنوان مرتفع‌ترین کلیسای ارتدوکس جهان هم شناخته می‌شود.

5- به دیدن Kolomenskoye بروید

Kolomenskoye

Kolomenskoye در واقع یک منطقه در مسکو است. در این منطقه چند ساختمان وجود دارند از جمله یک موزه‌ی بسیار خوب، موزه‌ای که می‌تواند شما را با گذشته‌ی مسکو و خصوصاً مسکو در قرون وسطی آشنا کند. در نزدیکی این موزه چند جاذبه‌ی گردشگری تاریخی هم وجود دارند و بنابراین رفتن‌تان به سمت Kolomenskoye همراه است با بازدید از چند جاذبه‌ی گردشگری دیگر از جمله چند کلیسای باستانی، قدیمی‌ترین باغ در مسکو و همچنین اقامت‌گاه مورد علاقه‌ی تزار الکسی میخایلوویچ، یعنی پدر پتر کبیر.

6- از گردش در پارک Gorky لذت ببرید

پارک گورکی از بهترین پارک‌های روسیه برای لذت‌بردن و گردش و سرگرمی است. در این پارک می‌توانید در کلاس‌های یوگا شرکت کنید، می‌توانید والیبال بازی کنید، می‌توانید مشغول پینگ‌پنگ بازی‌کردن شوید و همچنین حتی امکان اجاره‌ی قایق و انجام قایق‌سواری هم برای‌تان فراهم است.

در این پارک همچنین یک موزه‌ی هنرهای معاصر هم وجود دارد و بنابراین حتی اگر اهل تفریحات هیجانی نباشید می‌توانید به بازدید از این موزه مشغول شوید. ضمناً در فصل زمستان این پارک به یکی از مکان‌های اصلی مسکو برای انجام اسکیت می‌شود.

7- خرید کنید

مرکز خرید گوم
نمایی از مرکز خرید گوم

بدون شک خرید از بهترین کارهایی است که عمده‌ی گردشگران می‌توانند در طی سفر به خارج از کشور انجام دهند. در تور مسکو هم خرید یکی از کارهای لذت‌بخش و تفریحی محسوب می‌شود، خصوصاً به دلیل آن که در مسکو مکان‌های زیادی برای خرید وجود دارند.

 • خیابان آربات یکی از این مکان‌هاست. در این خیابان فروشگاه‌های خرده‌فروشی زیادی فعالیت می‌کنند و قطعاً به این خیابان که بروید هم پیاده‌روی‌ای عالی را در مکانی زیبا تجربه خواهید کرد و هم آن که از خرید در آن لذت خواهید برد.
 • مرکز خرید گوم هم در میدان سرخ از بهترین گزینه‌ها برای خرید در مسکو است. این مرکز خرید بسیار لوکس است و معماری‌ای فوق‌العاده چشمگیر دارد.
 • مرکز خرید آویاپارک هم یکی دیگر از مکان‌های مناسب برای خرید در مسکو است. این مرکز خرید تقریباً تازه‌تأسیس است و بیش از 300 فروشگاه در خود دارد. مساحت این مرکز خرید چنان زیاد است که جز 300 فروشگاه، حدود 75 رستوران و 25 کافه را هم در خود جای داده.
 • مرکز خرید Izmailovo هم یک مکان مناسب برای خرید است. گستره‌ی محصولاتی که در این مرکز خرید عرضه می‌شوند زیاد است و بنابراین در این مرکز خرید دست‌تان برای خرید باز است.
 • مرکز خرید Evropeysky هم بسیار بزرگ و لوکس است. این مرکز خرید حدود 500 فروشگاه را در خود جای داده و مکانی عالی برای گردش تفریحی هم هست.

چیزهایی که می‌توانید در تور مسکو به‌عنوان سوغاتی بخرید

البته که در مراکز خرید مسکو و در خیابان‌های آن می‌توانید هر چیزی که خود نیاز دارید را بخرید، اما اگر به دنبال سوغاتی‌های مشهور مسکو هستید می‌توانید روی موارد زیر حساب کنید:

 • شکلات روسی [شکلات روسی از مشهورترین شکلات‌های جهان است. انواع شکلات‌های روسی در بسته‌بندی‌های شیک عرضه می‌شوند و فکر می‌کنم بد نباشد یک یا چند بسته شکلات بخرید.]
 • والنکی [والنکی چکمه‌ای نمدی در روسیه است که از دیرباز مورد استفاده قرار گرفته. خبر خوب این است که در سال‌های اخیر والنکی‌ها را با شکل و شمایلی جدید عرضه می‌کنند و اوضاع طوری شده که حتی جوانان مدرن روسی هم به سمت پوشیدن این چکمه‌ها آمده‌اند.]
 • لباس‌های خزدار [روسیه کشوری سرد است و بنابراین خز از دیرباز در لباس‌های روسی مورد استفاده قرار گرفته. امروز هم لباس‌های لوکس روسی در خود خز دارند. اگر محدودیتی‌ در خرج‌کردن ندارید می‌توانید در مسکو لباس‌های خز دار بخرید.]
 • عروسک‌های ماتریوشکا [عروسک‌های ماتریوشکا از مشهورترین سوغاتی‌های روسی هستند. بدون شک حیف است که به روسیه سفر کنید و چند عروسک ماتریوشکا به عنوان سوغات سفر با خود به ایران نیاورید.]

عروسک‌های ماتریوشکا

برای تردد در مسکو از این وسایل حمل و نقل استفاده کنید

مسکو شهری بزرگ است، ولی خوشبختانه وضعیت حمل و نقل عمومی در این شهر بسیار راضی‌کننده و عالی است. انواع وسایل نقلیه‌ی عمومی برای تردد در سطح شهر مسکو در دسترس هستند و از این بابت مشکلی وجود دارند. از بهترین وسایل حمل و نقل در مسکو می‌توانم به موارد زیر اشاره کنم:

 • مترو [متروی مسکو بخش عمده‌ای از سطح شهر مسکو را پوشش می‌دهد. خوشبختانه ایستگاه‌های مترو در مسکو بسیار زیبا هستند و خود می‌توانند به عنوان جاذبه‌های گردشگری مسکو معرفی شوند.]
 • مونوریل [مونوریل مسکو 5 کیلومتر طول دارد و بخشی از شهر مسکو را پوشش می‌دهد.]
 • تراموا [تراموای مسکو از قدیمی‌ترین ترامواهای جهان است و خوشبختانه با استفاده از تراموا می‌توانید به بسیاری از نقاط شهر دسترسی داشته باشید. در نظر داشته باشید که تردد با تراموا این مزیت را دارد که همزمان می‌توانید زیبایی‌های شهر را هم ببینید، این در حالی است که با مترو در زیرِ زمین هستید و زیبایی‌ای در برابر چشم‌تان نیست.]
 • مارشروتکا [مارشروتکا در واقع یک ون است و مختص کشور روسیه است. خوبی این مارشروتکاها این است که در ایستگاه‌های خاصی نیستند و در کل شهر پیدا می‌شوند.]

مارشروتکا

 • تاکسی [انواع تاکسی‌ها در مسکو فعالیت دارند، اما تاکسی‌های آنلاین گزینه‌هایی بهتر هستند. Tansex.Taxi و Uber از جمله شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات تاکسی آنلاین در مسکو هستند.]
 • اتوبوس

رزرو تور مسکو | تور مسکو ارزان

برای رزرو تور مسکو و البته دریافت اطلاعات کامل در مورد این تور با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن