جاذبه‌های گردشگریجهان

جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن برای جذب توریست‌ها

منطقه شنگن یا شینگن منطقه‌ای‌ در اروپاست که شامل 26 کشور است. این 26 کشور بر طبق عهدنامه‌ی شینگن این منطقه را تشکیل داده‌اند. شهروندان حدود 100 کشور از جهان برای ورود به هر یک از این 26 کشور نیاز به دریافت ویزایی واحد دارند، یعنی ویزای شینگن. با دردست‌داشتن ویزای شینگن می‌توان در هر یک کشورهای این منطقه تردد داشت، بدون آن‌که محدودیتی وجود داشته باشد. اکثر کشورهای شینگن جزو کشورهای پیشرفته‌ی جهان هستند و جاذبه‌های گردشگری شهری بسیار زیادی دارند. برخی از آن‌ها نیز طبیعتی فوق‌العاده دارند از جمله سوییس، دانمارک، نروژ و اتریش و از همین رو جاذبه‌های گردشگری طبیعی زیادی هم در این منطقه در دسترس گردشگرانِ طبیعت‌دوست هستند. در ادامه‌ی این نوشتار نگاهی خواهیم داشت به چند تا از بهترین جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن در اروپا.

در ضمن برای اخذ ویزای شینگن می‌توانید روی خدمات آژانس گردشگری ساحل شنی حساب کنید. جهت دریافت اطلاعات کامل در این زمینه با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن

نکته‌ای که باید قبل از ذکر جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن به آن اشاره داشته باشم این است که همانطور که در بالا هم گفته شد این منطقه شامل 26 کشور است و هر کشور نیز کلی جاذبه‌ی گردشگری دارد. بنابراین نمی‌توان در نوشتاری اینترنتی به معرفی تمامی جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن پرداخت، بلکه آن‌چه که در ادامه می‌آید فهرستی از «برخی» از جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن است. سعی بر این است که تمرکز روی معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری شینگن باشد:

1- برج ایفل در فرانسه

جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگنبدیهی است که برج ایفل از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری کل جهان است. این برج در سال 1889 در 100 سالگی انقلاب فرانسه توسط معمار معروف گوستاو ایفل ساخته‌شد. برج ایفل سه طبقه‌ی مجزا و عالی در خود دارد که هر یک از طبقه‌ها از چند فروشگاه و کافه برخوردار هستند. همچنین در دو طبقه‌ی بالایی یک مکان برای تماشای پاریس از ارتفاع وجود دارد. در هر یک از این سکوهای مشاهده، دوربین‌هایی وجود دارند که به‌واسطه‌ی آن‌ها می‌توان چشم‌اندازی عالی از کل پاریس از فراز برج ایفل داشت.

برج ایفل در نزدیکی رود سن و همچنین پارک Champ de Mars قرار گرفته‌است. این پارک بسیار زیباست و مکانی عالی برای گردش است. در هر ساعتی از روز که به این پارک بروید خیل عظیم فرانسوی‌ها و غیرفرانسوی‌هایی را می‌بینید که در آن پارک مشغول لذت‌بردن هستند.

جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگنجهت دریافت اطلاعات کامل در مورد برج ایفل کلیک کنید.

2- برج پیزا در ایتالیا

برج پیزابرج پیزا یکی دیگر از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن است. چنان‌که می‌دانید این برج کج است و شاید اصلاً بتوان گفت که علت شهرت‌اش از چند قرن پیش بدین‌سو همین کجی است. جالب آن‌که کجی برج پیزا موردی نبوده که معمارهای آن قصدش را داشته باشند. در واقع این برج به‌سبب آن‌که معماران اولیه‌ی برج کارشان را صحیح بلد نبوده‌اند کج شده‌است. برج در زمینی کم‌عمق قرار دارد. این زمین برای این برج مناسب نبوده و از همین رو به‌تدریج برج از حالت ایستا خارج شده و کج شده‌است. توضیح آن‌که قرار بود برج پیزا را در کنار کلیسای شهر بسازند، ولی فونداسیون کنار کلیسا کم‌ژرفا و سنگین بود و بنابراین به‌تدریج برج شروع به کج‌شدن کرد.

آن‌هنگام که معماران خواستند برج را از کج‌شدن خلاص کنند، کار از کار گذشته بود. از همین رو معماران سعی کردند اشتباه خود را با ساختن ستون‌های مرتفع و طاق‌های بلند در قسمت جنوبی برج جبران کنند. جالب آن‌که هنگامی که این کار را انجام دادند و به طبقه‌ی چهارم رسیدند، دریافتند که باید طاق‌های جنوبی را ۲ اینچ مرتفع‌تر از طاق‌های شمالی بسازند! برج همچنان در حال کج‌شدن بود.

این برج در شهر پیزا در کشور ایتالیا قرار دارد و یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی ایتالیاست. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد برج پیزا روی لینک کلیک کنید.

3- پارک ملی گائوجا در لاتویا

جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگنلاتویا یا لتونی کشوری سرسبز در قاره‌ی اروپا و منطقه‌ی شینگن است. جالب این‌جاست که حدود نیمی از این کشور را مناطق طبیعی پوشانده‌اند. چهار پارک ملی در این کشور قرار دارند و یکی از بهترین و معروف‌ترین‌های آن‌ها پارک ملی گائوجا است. این پارک ملی زیبا در Vidzeme واقع شده و بزرگ‌ترین پارک ملی لاتویاست. پارک ۹۱۷ کیلومتر مربع مساحت دارد و در راستای دره‌ی رودخانه‌ی گائوجا قرار دارد. نام پارک از همین رودخانه برگرفته شده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بهترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپا روی لینک کلیک کنید.

4- دریاچه کومو در کشور ایتالیا

جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگنکومو نام شهری در شمال ایتالیاست. در نزدیکی این شهر دریاچه‌ای بسیار زیبا وجود دارد که با نام دریاچه‌ی کومو شناخته می‌شود. این دریاچه مکانی عالی برای تجربه‌ی تفریحات آبی و ساحلی در شمال ایتالیاست. چندین دهکده و شهر کوچک نیز در اطراف این دریاچه هستند که همه زیبا اند و مکان‌هایی عالی برای گردش محسوب می‌شوند. این دریاچه بسیار زیبا و دل‌انگیز است و وجود آن در نزدیکی شهر کومو باعث شده که سالانه گردشگران زیادی به سمت این شهر از ایتالیا بروند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شهر کومو در ایتالیا روی لینک کلیک کنید.

5- خانه‌های Damrak در هلند

جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگنDamrak منطقه‌ای در مرکز شهر آمسترام است. این منطقه در کنار کانال‌های آبی آمستردام یک سری خانه‌ی رنگارنگِ بسیار زیبا در خود دارد – خانه‌هایی که در چند سال اخیر به سوژه‌های اصلی عکاسی در آمستردام تبدیل شده‌اند. حیف است سری به هلند و شهر آمستردام بزنید و از خانه‌های این منطقه دیدن نکنید.

همچنین بخوانید: بهترین منطقه‌های آمستردام برای عکاسی

6- حمام‌های آب گرم Széchenyi در مجارستان

مجارستان و پایتخت‌اش یعنی شهر بوداپست به چشمه‌های آب گرم معروف اند. از قرن‌ها پیش چندین چشمه‌ی آب گرم در این کشور وجود داشته‌اند و از حدود 150 سال پیش بدین سو، از این چشمه‌های آب گرم استفاده کرده‌اند و به‌واسطه‌ی آبِ این چشمه‌ها چندین حمام و استخر ساخته‌اند. مجموعه‌حمام آب گرم Széchenyi در یک کاخ نئوباروک در پارک شهر بوداپست واقع شده. این مجموعه‌حمام بزرگ‌ترین مجموعه‌حمام کل شهر بوداپست است و از ۱۵ استخر سرپوشیده و ۳ استخر روباز برخوردار است.

Széchenyi در سال ۱۹۱۳ ساخته شده و در تمامی روزهای سال باز است. آب‌های پرحرارت این مجموعه دارای کلسیم، منیزیم و هیدروژن کربنات هستند و موجب کاهش درد مفاصل و کاهش عوارض ناشی از آتروز می‌شوند.

همچنین بخوانید: بهترین چشمه‌های آب‌گرم بوداپست

7- تفرجگاه فیرا در کشور یونان

جزیره‌ی سانتورینی از جزایر متعدد در جنوب کشور یونان است. این جزیره بسیار زیباست و در نزدیکی کشور ترکیه قرار دارد. هرساله گردشگران زیادی از جای‌جای اروپا و حتی آسیا راهی جزیره‌ی سانتورینی می‌شوند و از زیبایی‌های این جزیره لذت می‌برند. تفرجگاه فیرا یکی از بهترین مکان‌های جزیره‌ی سانتورینی برای دریافت آرامش است. در این منطقه غروب خورشید به زیباترین شکل دیده می‌شود و از همین رو نزدیک غروب که می‌شود گردشگران زیادی دوربین‌به‌دست در این منطقه حضور می‌یابند و مشغول عکاسی از غروب خورشید می‌شوند. گفتنی است که تفرجگاه فیرا در نزدیکی کلیسای جامع قرار دارد و از چندین کافه و رستوران برخوردار است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بهترین مکان‌های جزیره‌ی سانتورینی برای تماشای غروب خورشید روی لینک کلیک کنید.

8- هال‌اشتات در کشور اتریش

جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگنهال‌اشتات از زیباترین منطقه‌های جهان است. بله، زیباترین! تصاویرِ این روستا یا دهکده‌ی کوچک در بسیاری از والپیپرها یا تصویرزمینه‌های گوشی و کامپیوتر استفاده شده‌اند. تفریحات زیادی می‌توان در هال‌اشتات تجربه کرد، از پیاده‌روی در اطراف دریاچه‌ی هال‌اشتات گرفته تا بازدید از برخی مکان‌های تاریخی این دهکده. بر روی آب‌های دریاچه‌ی هال‎اشتات امکان قایق‌سواری هم وجود دارد، اما فقط در نیمه‌ی نخست سال – چراکه در پاییز و زمستان آبِ این دریاچه یخ می‌زند. دیگر آن‌که هال اشتات در منطقه‌ی تفریحی Salzkammergut قرار دارد. این منطقه، منطقه‌ای وسیع از سالزبورگ تا Graz در کشور اتریش است و از آن‌جا که جاذبه‌های گردشگری زیادی در خود دارد به عنوان یک تفریح‌گاه در کشور اتریش شناخته می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هال‎اشتات در اتریش روی لینک کلیک کنید.

9- موزه‌ی لوور در کشور فرانسه

موزه لوورموزه‌ی لوور در پاریس یکی دیگر از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن است. موزه‌ی لوور در چند سال اخیر همواره پربازدیدترین موزه‌ی هنری جهان بوده‌است. این موزه سال‌های متمادی است که بهترین موزه‌ی هنری جهان شناخته می‌شود. چند میلیون اثر هنری از قبل از تاریخ تا دوران اخیر در این موزه نگهداری می‌شوند و قابل‌مشاهده هستند. گفتنی است که خود ساختمان موزه در سال‌های قبل از انقلاب فرانسه کاخ بود و اصلاً خود لویی چهاردهم بود که به‌دنبال تبدیل‌کردن این کاخ به موزه بود.

برای آشنایی با بهترین موزه‌های پاریس روی لینک کلیک کنید.

10- آکروپولیس در یونان

آکروپولیسیونان فارغ از آن‌که کلی جزیره‌ی زیبا دارد که می‌توان از سواحل و جنگل‌های آن‌ها لذت برد، کشوری تاریخی‌‌ست. هنوز هم آثاری از تمدن یونان باستان در شهرهای یونان و خصوصاً در آتن باقی مانده‌اند و قابل‎بازدید هستند. آکروپولیس یکی از آثار گرانبهای تمدن یونان باستان است که بخش‌هایی از آن در آتن باقی مانده‌اند.

آکروپولیس نام تپه‌ای در آتن باستان بوده که بر روی آن ساختمان‌های مهمی وجود داشته‌اند. معبد پارتنون مشهورترینِ این سازه‌هاست. این معبد مهم‌ترین معبد آن زمانِ آتن بوده و در قرن پنجم قبل از میلاد ساخته شده است. البته به‌جز این معبد چندین سازه‌ی دیگر بر روی این تپه وجود داشته‌اند و امروز بقایایی از چند تا از آن‌ها وجود دارد. قطعاً بازدید از آکروپولیسِ آتن برای گردشگرانی که به جاذبه‌های گردشگری تاریخی علاقه دارند یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهاست.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آکروپولیس آتن روی لینک کلیک کنید.

11- کاخ Hofburg در اتریش

جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگناتریش کشوری تاریخی در قلب اروپاست. بناهای تاریخی زیادی در شهرهای این کشور وجود دارند و عمدتاً از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن هستند. کاخ هافبورگ یکی از همین بناهای تاریخی‎ست.  کاخ هافبورگ در پایتخت اتریش یعنی شهر وین قرار دارد. کاخ در ابتدا برای خانواده‌ی سلطنتی Hasburgs ساخته شده و توسط این خاندان سلطنتی استفاده شده‌است. امروز هم قسمت‌هایی از این کاخ زیبا محل اقامت ریاست جمهوری اتریش و بخش‌هایی دیگر برای عموم مردم قابل بازدید هستند. جالب آن‌که این کاخ بیش از 2600 اتاق دارد که بعضی‌شان قرن سیزدهم، یعنی زمان ساخت کاخ، ساخته شده‌اند و اکثراً از معماری باروک، گوتیک، کلاسیک و رنسانس برخوردار هستند.

12- میدان مارین پلاتز در آلمان

جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگنمارین پلاتز یا میدان مریم میدانی در شهر مونیخ است و از قدیمی‌ترین میدان‌های جهان محسوب می‌شود. این میدان قطب گردشگری مونیخ است و کمتر گردشگری وجود دارد که به مونیخ سفر کند و سری به این میدان نزند. برخی از جاذبه‌های گردشگری مونیخ در اطراف همین میدان قرار دارند. این میدان در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده و از آن زمان تا کنون به نوعی قلب شهر مونیخ بوده است، به همین دلیل در اطراف آن ساختمان‌ها و مجسمه‌های تاریخی زیادی وجود دارند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مارین پلاتز روی لینک کلیک کنید.

13- موزه‌ی اورسی در فرانسه

جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگنموزه‌ی اورسی یکی دیگر از بهترین موزه‌های فرانسه و از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن است. این موزه اختصاصاً به آثار هنری امپرسیونیستی و پست‌امپرسیونیستی تعلق دارد و یکی از بهترین مکان‌های فرانسه برای علاقه‌مندان به دنیای هنر و به‌خصوص نقاشی و مجسمه‌سازی است. این موزه در کنار رود سن قرار گرفته و آثاری از برترین نقاش‌های جهان از جمله دگاس، پیکاسو، ونگوگ، رنوار، مونه، مانه، ماتیس و … در آن قابل‌بازدید هستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد موزه‌ی اورسی روی لینک کلیک کنید.

14- St Pauli در آلمان

جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگنسنت‌پاولی نام محله‌ای در شهر هامبورگ در کشور آلمان است. هامبورگ شهری بزرگ در شمال آلمان است و یکی از بهترین شهرهای توریستی منطقه‌ی شینگن محسوب می‌شود. این سنت‌پائولی منطقه‌ای بزرگ است و حدود 25 هزار نفر سکنه دارد. در سن‌پاولی، بارها، رستوران‌ها، کافه‌ها، کلاب‌های شبانه، اجراهای موسیقی زنده و موارد لذت‌بخش دیگری وجود دارند که موجب می‌شوند گردشگران از گشت‌وگذار در این منطقه‌ی زیبا خسته نشوند. چنان‌که در تصویر نیز عیان است، سن‌پاولی در جوار آب واقع شده و همین هم موجب زیبایی‌های بیش‌تر آن شده است.

15- ساختمان پارلمان مجارستان

ساختمان پارلمان مجارستان در شهر بوداپست و در نزدیکی رود دانوب قرار دارد. این ساختمان بسیار زیباست و معماری فوق‌العاده‌اش موجب شهرت بسیار فراگیرش شده‌است. معماری آن به سبک احیای گوتیک یا نئو گوتیک است. در این ساختمان صدها دفتر پارلمانی وجود دارند، ولی شرایط برای آن‌که گردشگران به بخش‌هایی از این ساختمان زیبا دسترسی داشته باشند نیز فراهم است. جهت گردش در بخشی از قسمت‌های ساختمان پارلمان، می‌توان از تورهای متعددی که در نزدیکی این ساختمان زیبا برای رزرو وجود دارند بهره گرفت.

16- کولوسئوم در ایتالیا

احتمالاً تا کنون چیزهایی از نبرد گلادیاتورها در روم باستان به گوش‌تان خورده. نبرد گلادیاتورها در مکان‌های مختلف انجام می‌شده، اما اصلی‌ترین مکان برای نبرد آن‌ها که با حضور امپراتور روم صورت می‌گرفته، تماشاخانه‌ی کولوسئوم بوده‌است. گفته می‌شود این تماشاخانه حدود 80 هزار نفر را در خود جای می‌داده. امروز البته به‌طور کامل برجا نیست ولی بقایای آن هم هنوز ارزش بازدید دارند.

کولوسئوم در شهر روم قرار دارد نمادی عظیم از امپراتوری روم باستان است. ما در نوشتاری مجزا به‌طور کامل به کولوسئوم پرداخته‌ایم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این تماشاخانه‌ی سترگ روی لینک کولوسوم کلیک کنید.

17- میدان دومو در ایتالیا

شهر میلان در ناحیه‌ی لمباردی در شمال ایتالیا از مهم‌ترین شهرهای ایتالیاست. بخشی از جاذبه‌های گردشگری ایتالیا در همین شهر میلان قرار دارند. میدان دومو یا میدان کلیسا چندین جاذبه‌ی گردشگری در خود دارد که قطعاً کلیسای جامع میلان معروف‌ترینِ آن‌هاست. کلیسای جامع میلان یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن و از بهترین کلیساهای جهان از لحاظ معماری است.

کلیسای جامع میلان میزبان اسقف اعظم میلان است. نکته‌ی جالبی که پیرامون این کلیسا وجود دارد و همواره در جاهای مختلف به آن اشاره می‌شود این است که ساخت آن تقریباً ۶ قرن طول کشیده‌است. ماجرا از این قرار است که در قرن چهاردهم طرح ساخت این کلیسا زده می‌شود و در سال ۱۹۶۵ – تقریباً ۵۸۰ سال بعد – کار ساخت آن تکمیل می‌شود. در طی این ۶ قرن هر بار به دلیلی کار ساخت این کلیسا متوقف شده و حتی دوره‌ای ناپلئون بناپارت هم دستور به ساخت این کلیسا داده است (زمانی که ایتالیا را تصرف می‌کند و تاج شاهنشاهی را در آن‌جا روی سر می‌گذارد). ویکی‌پدیای انگلیسی این کلیسا، ۷۸ معمار و مهندس که روی این کلیسا از سال ۱۳۸۷ تا ۱۹۸۸ کار کرده‌اند را فهرست کرده‌است.

کلیسای جامع میلان به سبک گوتیک ساخته شده و چنان‌که در تصویر می‌بینید بسیار زیباست. به این کلیسا «قلب میلان» را لقب داده‌اند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد میدان دومو ایتالیا روی لینک کلیک کنید.

سخن پایانی

چنان‌که در ابتدای این نوشتار هم اشاره کردم، در نوشتار حاضر فقط می‌توان به بخشی از جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن اشاره داشت. در واقع آن‌چه که آمد فقط مشتی بود نمونه‌ی خروار. این منطقه بسیار زیباست و تاریخ و طبیعتی فوق‌العاده دارد.

برای سفر به اروپا می‌توانید علاوه بر خدمات آژانس گردشگری ساحل شنی در مورد ویزای شینگن روی تورهای اروپای ما نیز حساب کنید. دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی ویزای شینگن و تورهای اروپا از طریق تماس با شماره‌تلفن 02157938 امکان‌پذیر است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن