اندونزیجاذبه‌های گردشگری

25 تا از جاذبه‌های گردشگری بالی اندونزی

بالی از زیباترین جزایر جهان است و آنقدر جاذبه‌ی گردشگری دارد و آنقدر تفریحات مختلف در آن می‌توان تجربه کرد که حتی اگر سفری یک ماهه هم به این جزیره‌ی زیبا داشته باشید باز هم نمی‌توانید تمامی جاذبه‌های گردشگری آن را ببینید و تمامی تفریحاتی که در آن‌جا می‌توان تجربه کرد را تجربه کنید؛ با این حال یک سری از جاذبه‌های گردشگری بالی شهرت و محبوبیت بیشتری نسبت به دیگر جاذبه‌ها دارند. بهتر است در سفر به بالی این جاذبه‌های گردشگری بالی را در اولویت قرار دهید. در ادامه در مورد همین جاذبه‌های گردشگری صحبت خواهد شد. با هم مروری بر 25 تا از جاهای دیدنی بالی خواهیم داشت.

در ضمن این خبر خوب را برای علاقه‌مندان به سفر به بالی دارم که برای سفر به این جزیره‌ی زیبا در کشور اندونزی می‌توانند از تور بالی آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید یا روی لینک تور بالی کلیک کنید یا با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری بالی | جاهای دیدنی بالی

1- ساحل کوتا

ساحل کوتا بالیساحل کوتا از بهترین سواحل بالی است. این ساحل زیبا البته شلوغ‌ترین ساحل بالی نیز هست. هر زمان که به این ساحل بروید با خیل عظیم جمعیت مواجه خواهید شد، در عوض این فرصت را هم دارید که مشغول لذت‌بردن از تفریحات ساحلی شوید. شنا، قایق‌سواری، موج‌سواری، دراز کشیدن در معرض آفتاب و کلی تفریح دیگر در این ساحل امکان انجام دارند.

همچنین ساحل کوتا به سبب محبوب‌بودن از فروشگاه‌ها و هتل‌های زیادی در نزدیکی خود برخوردار است. هر وسیله‌ای که برای تجربه‌ی تفریحات ساحلی در این ساحل نیاز داشته باشید را می‌توانید در آن‌جا تهیه کنید.

در کل در طی سفر به بالی این ساحل از آن ساحل‌هایی است که نباید بازدید از آن‌ها و گردش در آن‌ها را از دست بدهید. در ضمن ما پیش‌تر در مطلبی جداگانه به معرفی سواحل بالی پرداخته‌ایم، برای دسترسی به آن نوشتار می‌توانید از لینک روبه‌رو استفاده کنید: بهترین سواحل بالی.

2- معبد اولون دانو  [Ulun Danu]

جاذبه‌های گردشگری بالیبالی پر از معابد زیبا و خاص است. یکی از بهترینِ این معابد همین معابد اولون دانو است. این معبد در لبه‌ی دریاچه‌ی Baratan در بالی قرار گرفته و بنابراین به دیدن این معبد زیبا که بروید این فرصت را هم دارید که گشتی هم در اطراف آن به خصوص در اطراف دریاچه بزنید.

جالب آن که خود معبد هم به الهه‌ی دریاچه اختصاص داده شده و یکی از آرام‌ترین و ساکت‌ترین منطقه‌های جزیره‌ی بالی است. فکر می‌کنم بد نباشد در طی سفر به بالی سری هم به این معبد زیبا بزنید.

3- پارک Treetop Adventure

جاذبه‌های گردشگری بالیپارک‌های Treetop Adventure در برخی از شهرهای توریستی وجود دارند و خوشبختانه یکی از بهترینِ آن‌ها در جزیره‌ی بالی هم هست. در این پارک ماجراجویی، طیف وسیعی از مدارهای مختلف حول هر درخت و بین درختان وجود دارند که می‌توانید در بالای آن‌ها راه بروید و ترشح بالای آدرنالین را در بدن‌تان تجربه کنید. در این پارک جنگلی، هم خانواده‌ها می‌توانند لذت ببرند، هم زوج‌ها و هم حتی افرادی که به تنهایی به بالی سفر کرده‌اند.

4- جنگل میمون در اوبود

جاذبه‌های گردشگری بالی اوبود از بهترین منطقه‌های بالی است. به این منطقه‌ی زیبا از بالی که سفر کنید می‌توانید چند روز حتی مشغول بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن شوید. یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری اوبود بالی جنگل میمون است. جنگل میمون محل زندگی میمون‌هایی از نوع ماکاک است. به این جنگل که بروید می‌توانید همراه با این ماکاک‌ها عکس بگیرید و با آن‌ها بازی کنید. همچنین چندین معبد قدیمی هم در همین جنگل میمون وجود دارند و امکان بازدید از آن‌ها را نیز دارید.

5- زمین‌های برنج تگالالانگ

جاهای دیدنی بالیاوبود بیش از هر چیزی به همین زمین‌های برنج تگالالانگ مشهور است. این زمین‌ها بسیار زیبا هستند و امکان پیاده‌روی در بین آن‌ها وجود دارد. زیبایی این زمین‌ها چنان است که به جرأت می‌توان آن‌ها را از بهترین مکان‌های کل قاره‌ی آسیا برای عکاسی معرفی کرد.

در ضمن طراحی این زمین‌های برنج بر طبق سیستم آبیایی سنتی بالی است و گفته می‌شود طراحی آن‌ها را یکی از اهالی بالی با نام Rsi Markandey بر عهده داشته است. این منطقه هم از آن مناطقی است که هر زمان به آن‌ها بروید کلی گردشگر را مشغول پیاده‌روی، عکاسی و کارهای دیگر خواهید دید.

همچنین امکانات زیادی هم در این منطقه از جزیره‌ی بالی وجود دارد از جمله فروشگاه، هتل، کافه و رستوران. یک روستای کوچک هم در همان نزدیکی وجود دارد که اهالی‌اش به حضور گردشگران عادت کرده‌اند و اتفاقاً بسیار هم مهمان‌نواز اند. در این روستا می‌توانید مشغول خرید صنایع دستی شوید.

6- معبد The Pura Taman Saraswati در اوبود

این معبد نیز در منطقه‌ی اوبود بالی قرار دارد و آنقدر زیباست که نمی‌توان سخن از جاذبه‌های گردشگری بالی به میان آورد و نامی از این معبد به زبان نیاورد. این معبد زیبا از قدیمی‌ترین معابد بالی است و هنوز هم یکی از محل‌های عبادت پیروان بودیسم به شمار می‌رود. همچنین در نزدیکی آن کافه‌ای معروف نیز وجود دارد که هم امکان نوشیدن نوشیدنی‌های مختلف را در آن دارید و هم آن در برخی شب‌ها در این کافه می‌توانید شاهد برگزاری مراسم‌های مختلف شوید.

7- معبد تانالوت [Tanah Lot]

معبد تانالوتمی‌توان گفت که مشهورترین معبد کل جزیره‌ی بالی همین معبد تانالوت است. این معبد در دل آب واقع شده و تاریخچه‌ای بسیار جالب دارد. می‌گویند یکی از راهبان به جزیره‌ی بالی آمده و پادشاه او را دعوت کرده است. این راهب از جزیره‌ی مشهور جاوه به سمت بالی آمده بوده تا دین هندوییسم را تبلیغ کند و اولین جایی از جزیره‌ی بالی که راهب پای خود را در آن گذاشته همین مکانی بوده که معبد تانالوت در آن قرار دارد. پس از رفتن به خانه‌ی حاکم بالی، راهب به تبلیغ عقاید خود می‌پردازد، اما عقاید او در تضاد با برخی از عقاید حاکم قرار دارند و اینگونه می‌شود که دستور به اخراج راهب می‌دهد.

زمانی که راهب در حال ترک بالی است در همین مکان معبد تانالوت شال خود را می‌اندازد و شال‌اش به مار تبدیل می‌شود. این‌گونه می‌شود که هم حاکم و هم مردم بالی به او ایمان می‌آورند. مدتی بعد در همان مکانی که شال به مار تبدیل شده معبدی می‌سازند و نام آن را تانالوت می‌گذارند.

این معبد تانالوت بسیار زیباست و از قدیمی‌ترین معابد بالی به شمار می‌رود. بدون شک باید در طی سفر به بالی سری به این معبد بزنید و از آن بازدید کنید. در ضمن رستوران‌هایی هم در اطراف این معبد وجود دارند.

8- Amed

AmedAmed از مشهورترین جاهای دیدنی بالی است. این منطقه بزرگ است و ساحل و جنگل و … را شامل می‌شود. بهترین کاری که در Amed می‌توانید انجام دهید غواصی است. آب‌های اطراف این منطقه گزینه‌هایی عالی برای غواصی به شمار می‌روند.

خوشبختانه Amed خلوت‌تر و ساکت‌تر از بسیاری از جاهای بالی است و بنابراین اگر از شلوغی گریزان هستید بد نیست به سمت Amed بروید.

9- باغ وحش بالی

باغ وحش بالی یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری بالی است. این باغ وحش بزرگ در منطقه‌ی Gianyar قرار دارد و مکانی عالی برای دیداری نزدیک با حیوانات جنوب شرقی آسیا است. می‌دانید که اندونزی از بهترین منطقه‌های جهان از لحاظ تنوع حیوانات است و در باغ وحش بالی هم حیوانات متنوعی برای بازدید وجود دارند.

ببر، شیر، فیل، پلنگ، انواع پرنده‌ها و حتی کرگدن در باغ وحش بالی زندگی می‌کنند و امکان تماشای آن‌ها توسط بازدیدکنندگان وجود دارد.

10- سانور

سانور یکی از شهرهای منطقه‌ی بالی است و البته از زیباترین شهرها به شمار می‌رود. به این شهر که بروید کلی جاذبه‌ی گردشگری در دسترس‌تان هستند و البته تفریحات ساحلی را هم می‌توانید در این منطقه تجربه کنید. کایت‌سواری محبوب‌ترین تفریح ساحلی در سانور بالی است و حتم دارم بسیاری از شما نیز در سفر به بالی و البته شهر سانور کایت‌سواری را تجربه خواهید کرد از انجام آن لذت خواهید برد.

همچنین امکان غواصی اسکوبا هم در سانور وجود دارد و این خبری خوب برای علاقه‌مندان به غواصی در جنوب آسیا است. به شهر سانور اگر رفتید ساحل سانور را هم مد نظر قرار دهید. این ساحل هم از بهترین و البته آرام‌ترین سواحلی بالی است و گزینه‌ای عالی برای غرق‌شدن در آرامش در بالی به شمار می‌رود.

11- معبد Uluwatu

سفر به بالیتا کنون از سه معبد به عنوان جاذبه‌های گردشگری بالی نام برده‌ام، ولی چاره‌ای نیست. برخی از معابد بالی چنان زیبا هستند یا موقعیت‌شان چنان عالی‌ست که نمی‌توان آن‌ها را در زمره‌ی جاهای دیدنی بالی نیاورد. معبد اولوواتا یکی دیگر از بهترین و مشهورترین معابد بالی است. چنان‌که در تصویر می‌بینید این معبد مشرف به پرتگاه قرار دارد و 70 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده. در کنار آن می‌توانید چشم‌اندازی بسیار زیبا را در پیش چشم داشته باشید. اگر بتوانید به‌هنگام غروب به سمت این معبد بروید فرصت تماشای منظره‌ی زیبای غروب آفتاب را نیز خواهید داشت. همچنین در این معبد میمون‌های زیادی وجود دارند که البته بسیاری‌شان بازیگوش هستند، ولی در کل باید مواظب آن‌ها باشید.

12- کوه باتور [Batur]

کوه باتور از دیگر جاذبه‌های گردشگری بالی است. در سفر به بالی اگر به دنبال تجربه‌ی هیجان باشید می‌توانید صعود به کوه زیبای باتور را در برنامه قرار دهید. این کوه ارتفاعی 1700 متری از سطح دریا دارد و کوهی آتشفشانی است. در طی سال تورهایی برای بالا رفتن از آن برگزار می‌شوند. این تورها به طور معمول از ساعت 4 صبح آغاز می‌شوند و علت آغازشان در این ساعت این است که صعودکنندگان به بالای کوه منظره‌ی زیبای طلوع خورشید را از دست ندهند.

13- رودخانه‌ی Ayung

چنان‌که در بالا هم بارها گفته شد در بالی، در جای‌جای آن، فرصت تجربه‌ی ورزش‌های آبی وجود دارد. یکی دیگر از مکان‌های بالی که امکان تجربه‌ی ورزشی آبی در آن فراهم است رودخانه‌ی آیونگ است. این رودخانه امکان رودگردی را برای اهالی بالی و گردشگران فراهم ساخته است. امکان موج‌سواری‌ای سخت و هیجان‌انگیز هم در قسمت‌های مختلف این رودخانه وجود دارند. زمانی که در قایق روی آب‌های این رودخانه هستید چشم‌اندازی عالی از روستاهای اطراف و جنگل در پیش چشم خواهید داشت.

14- موزه‌ی دون آنتونیو بلانکو [Don Antonio Blanco]

جاهای دیدنی بالیدر بالا به معرفی برخی از جاذبه‌های گردشگری بالی که در منطقه‌ی اوبود قرار دارند پرداخته شد، اما آن‌ها تمامی جاذبه‌های گردشگری اوبود نبودند. در اوبود به جاذبه‌های گردشگری متعددی دسترسی دارید. یکی دیگر از این جاذبه‌های گردشگری موزه‌ی رنسانس بلانکو یا موزه‌ی دون آنتونیو بلانکو است. این موزه خانه‌ی دون آنتونیو بلانکو است، هنرمندی ملیتی اسپانیایی داشت ولی در فیلیپین به دنیا آمد. این هنرمند سال‌هایی در بالی زندگی کرد و در سال 1999 درگذشت.

خانه‌ی او در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین موزه‌های بالی است. به این موزه که بروید به کلی نقاشی زیبا دسترسی خواهید داشت و قطعاً اگر اهل هنر باشید از بازدید از این موزه نهایت لذت را خواهید برد.

15- موزه‌ی استانی بالی

پانزدهمین مورد از فهرست ما در مورد جاذبه‌های گرشگری بالی که ییشنهاد می‌شود در طی سفر به بالی از آن دیدن کنید موزه‌ی استانی بالی است. مسئولین این موزه ادعا دارند که این موزه قدیمی‌ترین موزه در کل بالی است. در آن حدود 10 هزار عنصر برای بازدید به نمایش درآمده‌اند. این موزه مکانی عالی برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ و مذهب بالی است. کلی آثار هنری و تاریخی در آن قابل تماشا هستند. برخی از این آثار تاریخی قدمت‌شان به سده‌ها پیش از میلاد می‌رسد.

16- ساحل Balangan

بسیاری از سواحل بالی شلوغ اند و پرهیاهو. این سواحل برای کسانی که به دنبال آرامش هستند و می‌خواهند از جمعیت زیاد به دور باشند گزینه‌هایی مناسب نیستند؛ اما بالی آنقدر ساحل دارد که دست آخر ساحلی برای کسانی که به دنبال سکوت و آرامش هستند پیدا شود. ساحل بالانگان یکی از همین سواحل آرام و به دور از هیاهو است. در این ساحل، که تقریباً 40 دقیقه با ساحل کوتا فاصله دارد، می‌توانید در سکوت به تماشای امواج دریا و غروب خورشید بنشینید. جنگل هم در نزدیکی این ساحل وجود دارد و امکان جنگل‌گردی هم در کنار آن دارید.

17- گوا گاجا [Goa Gajah]

جاذبه‌های گردشگری بالیگوا گاجا به معنی غار فیل است. این غار در اوبود قرار دارد و از محبوب‌ترین جاهای دیدنی بالی است. اعتقاد بر این است که این غار از قرن نهم مورد استفاده‌ی اهالی بالی قرار می‌گرفته و بنابراین می‌توان آن را از جاذبه‌های گردشگری تاریخی بالی نیز معرفی کرد.

شش مجسمه‌ی زن که دارای گلدان‌های پر از آن هستند در این غار قرار دارند و از شهرتی بسیار برخوردار هستند. گفته می‌شود آبی که در گلدان‌های این مجسمه‌ها وجود دارد خاصیت درمانی دارد و بنابراین به این غار که بروید می‌بینید که عده‌ای در حال نوشیدن آب‌های گلدان‌ها هستند.

18- کاخ اوبود

می‌بینید که چند تا از جاذبه‌های گردشگری بالی در اوبود قرار دارند. کاخ اوبود هم یکی از جاهای دیدنی بالی است و در طی سفر به بالی نباید بازدید از آن را از دست دهید.

این کاخ با نام کاخ سلطنتی اوبود یا پوری سان شناخته می‌شود و در ربع‌قرن اول قرن نوزدهم ساخته شده است. امروزه یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی اوبود همین کاخ است و ازآن‌جا که در نزدیکی جاده قرار دارد یکی از توقف‌گاه‌های شلوغ در بالی محسوب می‌شود.

این کاخ همچنین شب‌ها میزبان برنامه‌های زیادی است و نمایش‌ها و فستیوال‌های زیادی در آن برگزار می‌شوند.

19- آبشار گیت‌گیت [Gitgit]

Gitgitحیف است به بالی سفر کنید و به بازدید از آبشار گیتگیت نروید. این آبشار از زیباترین آبشارهای کل کشور اندونزی است. این آبشار 35 متر طول دارد و در نزدیکی دنپاسار، مرکز استان بالی، واقع شده. نزدیک به همین آبشار جنگلی بزرگ نیز وجود دارد و بنابراین به دیدن آبشار که بروید می‌توانید پس از آن مشغول گردش و گشت‌وگذار در جنگل شوید.

در ضمن در پایین این آبشار فضا برای شنا هم وجود دارد، ولی افسانه‌هایی از گذشته حول این استخرِ پایین آبشار هستند که بر طبق آن‌ها زوج‌ها نباید در این استخر با هم شنا کنند چراکه این کار موجب می‌شود رابطه‌شان به سردی گراید.

20- پارک پرندگان بالی

بیستمین مورد از فهرست ما در مورد جاذبه‌های گردشگری بالی پارک پرندگان این جزیره‌ی زیباست. پارک پرندگان بالی مکانی است که هزاران پرنده در آن نگهداری می‌شوند و چندین گونه‌ی غیرمعمول از پرندگانی که در اندونزی زندگی می‌کنند نیز در این پارک پرندگان نگهداری می‌شوند و قابل مشاهده هستند.

به این پارک که بروید می‌بینید که به بخش‌های مختلفی تقسیم شده و هر بخش انعکاس‌دهنده‌ی زیستگاه طبیعی پرندگان است. همچنین طوطی‌ها و پرندگان زیبای زیادی هم در این پارک وجود دارند و فضای نگهداری این طوطی‌ها و پرندگان زیبا یادآور توصیفاتی است که از بهشت برای‌مان کرده‌اند.

21- Pasar Badung

Pasar BadungPasar Badung بازاری در شهر دنپاسار، مرکز استان بالی، است و در ساحل رودخانه‌ی Badung قرار دارد. این بازار از بهترین مکان‌های اندونزی برای خرید میوه‌جات، سبزی‌جات و صیفی‌جات است و همچنین انواع خشکبار، آجیل، روغن و خوراکی‌های سنتی اندونزی هم در آن پیدا می‌شوند.

در کل حتی اگر قصد خرید نداشته باشید هم بد نیست سری به این بازار بزنید. صرف گشت و گذار در آن می‌تواند از بهترین کارهایی باشد که می‌توانید در طی سفر به بالی انجام دهید.

22- ساحل اولوواتا [Uluwatu]

ساحل اولوواتا هم از دیگر سواحل زیبای بالی است. در این ساحل هم می‌توانید غرق تنهایی و سکوت و آرامش شوید و به دور باشید از جمعیت انبوه سایر سواحل بالی. خبر خوب این است که در نزدیکی این ساحل غاری با همین نام اولوواتا وجود دارد که بازدید از آن هم می‌تواند برای علاقه‌مندان به کاوش و جستجو در طبیعت از کارهای لذت‌بخش باشد.

23- ساحل سمینیاک [Seminyak]

ساحل سمینیاکسمینیاک از شلوغ‌ترین و محبوب‌ترین سواحل بالی است. کسانی که در طی سفر به بالی به دنبال ساحلی عمومی و شلوغ برای تجربه‌ی تفریحات ساحلی هستند می‌توانند روی سمینیاک حساب کنند.

انواع تفریحات ساحلی در این ساحل قابل انجام هستند و همچنین امکان اجاره‌ی چتر هم در این ساحل فراهم است. در کل این ساحل ساحلی بسیار شلوغ و عمومی است و فروشگاه‌ها و کافه‌های زیادی در نزدیکی آن فعالیت دارند.

24- پارک آبی واتربوم

جزیره‌ی زیبایی همچون بالی باید هم از پارک آبی برخوردار باشد. پارک آبی این جزیره با نام واتربوم یکی از بهترین پارک‌های آبی کل آسیاست و بدون شک باید در طی سفر به بالی سری هم به آن بزنید و از تفریحاتی که در این پارک آبی قابل‌انجام هستند نیز لذت ببرید.

این پارک آبی در چند سال اخیر به عنوان بهترین پارک آبی آسیا شناخته شده و در نظرسنجی‌هایی که توسط سایت‌های گردشگری مشهور جهان از جمله تریپ‌ادوایزر صورت گرفته توانسته عنوان سومین پارک آبی محبوب جهان را از آن خود کند. در این پارک آبی به سرسره‌های مهیج و استخرهای متنوع دسترسی خواهید داشت و لذاتی فراموش‌نشدنی را تجربه خواهید کرد.

25- پارک سافاری بالی

پارک سافاری بالی | سفر به بالی | جاذبه‌های گردشگری بالیبیست و پنجمین و آخرین مورد از فهرست ما در مورد جاذبه‌های گردشگری بالی پارک سافاری این جزیره است. در این پارک می‌توانید از نزدیک حیوانات را تماشا کنید. روزانه تورهای زیادی برای گردش درون این پارک برگزار می‌شوند و قطعاً با انتخاب یکی از این تورها و گردش در این پارک گردش منحصربه‌فردی را در جریان سفر به بالی تجربه خواهید کرد.

سخن آخر

این نوشتار به معرفی 25 تا از جاذبه‌های گردشگری بالی یا جاهای دیدنی بالی پرداخت. با هم دیدیم که در طی سفر به بالی می‌توان از چه مکان‌هایی بازدید کرد و فرصت تجربه‌ی چه تفریحاتی وجود دارد. همانطور که در بالا هم اشاره شد این موارد فقط بخشی از جاهای دیدنی بالی هستند، چراکه نمی‌توان تمامی جاذبه‌های گردشگری بالی اندونزی را در نوشتاری اینترنتی گردآورد. همین 25 مورد هم نشان می‌دهند که بالی چه جای شگفت‌انگیزی است و همچنین بیشتر عیان می‌سازند که چرا سالانه میلیون‌ها نفر بالی را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می‌کنند.

در کل بالی از زیباترین مناطق جهان است و هم شهرهای آن بسیار دیدنی هستند و هم آن که در روستاهای این جزیره می‌توان گردشی عالی را تجربه کرد. سانور، اوبود و آمد از زیباترین مناطق روستایی بالی هستند و پیشنهاد می‌شود در طی سفر به بالی هر سه‌ی این مناطق را برای بازدید در برنامه قرار دهید.

باری دیگر یادآور می‌شوم که برای سفر به بالی این فرصت را دارید که از تور بالی آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. تور بالی آژانس مسافرتی ساحل شنی شامل خدماتی همچون اقامت در هتل با صبحانه، گشت شهری، ترانسفر فرودگاهی، ویزای توریستی اندونزی، بلیط رفت و برگشت هواپیما، راهنمای تور فارسی‌زبان و کلی سرویس دیگر است. برای آن که اطلاعاتی کامل در مورد تور بالی ما کسب کنید می‌توانید از شماره‌تلفن 02157938 استفاده کنید.

در ضمن ما تور اندونزی را هم در تورهای خارجی‌مان داریم و از آن نیز برای گردش در جاکارتا و سایر مناطق زیبای اندونزی می‌توانید استفاده کنید. از طریق شماره‌تلفن 02157938 که با کارشناسان ما تماس بگیرید، می‌توانید تمامی سوالات‌تان در مورد تور اندونزی، تور جاکارتا و تور بالی را از کارشناسان ما بپرسید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن