اسکای‌لاین

گشتی در خیابان لا رامبلا در بارسلونا

خیابان لا رامبلا یا خیابان لاس رامبلاس از مشهورترین خیابان‌های غرب اروپاست، خیابانی‌ست که به‌جرأت می‌توان گفت که اکثر گردشگران در بارسلونا سری به آن می‌زنند. ولی نکته اینجاست که این خیابان چه در خود دارد که چنین در نزد گردشگران محبوب است و شهرتی بسیار برای خود دست‌وپا کرده؟ این نوشتار به پاسخ این پرسش می‌پردازد.

درضمن برای سفر به بارسلونای اسپانیا، این فرصت را دارید که از تورهای بارسلونای آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. تور پاریس+بارسلونا و همچنین تور بوداپست+بارسلونا+لیسبون از بهترین تورهای ما برای سفر به بارسلونا هستند. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد هر یک از تورها و رزرو آن‌ها از طریق شماره‌تلفن 02157938 با کارشناسان تورهای خارجی ما تماس بگیرید.

barcelona las ramblas
معرفی خیابان لا رامبلا؛ توریست‌پذیرترین خیابان بارسلونا

این خیابان با نام‌های لا رامبلا و لاس رامبلاس شناخته می‌شود، اما در خارج از ایران عمدتاً با نام لاس رامبلاس مشهور است؛ همچنین “Les Rambles” نام کاتالانیایی آن است.

همچون هر خیابان دیگری، لا رامبلا هم در یک زمانی به وجود آمده و رفته رفته تغییراتی در آن ایجاد شده‌اند تا به وضع کنونی رسیده. جرقه‌های اولیه‌ی زایش این خیابان به اوایل قرن پانزدهم میلادی باز می‌گردند. در سال 1440 بوده که با ساخت و سازهای ساختمان‌هایی در منطقه‌ی لاس رامبلاس این خیابان شکل گرفته است.تا اواخر قرن پانزدهم خیابان لاس رامبلاس ایجاد می‌شود و رفته رفته به اصلی‌ترین موقعیت و مکان شهر بارسلونا تبدیل می‎شود؛ به خیابانی که جشنواره‌ها، جشن‌ها، بازارهای موقت و فستیوال‌های ورزش در آن برگزار می‌شوند.

در همان دهه‌های ایجاد خیابان، چندین بنای مذهبی هم در خیابان ساخته می‎شوند، از جمله صومعه‌ی Jesuit Bethlehem مربوط به سال 1553 و همچنین صومعه‌ی Carmelite St. Joseph’s. درختان مشهور کنونی لاس رامبلاس در آن زمان وجود نداشتند و برای اولین بار در سال 1703 بوده که کاشته شده‌اند. گفته می‌شود در همین سال حدود 280 درخت در این سو و آن سوی لاس رامبلاس کاشته شده‌اند و کاشت همین درخت‌ها بوده که سنت کاشت درخت در لاس رامبلاس را موجب شده‌است.

 معمولاً مردم فکر می‌کنند که لاس رامبلاس بعد از منطقه‌ی بندری Placa de Catalunya قرار دارد ولی در واقع لاس رامبلاس در امتداد La Rambla de Catalunya,  Diagonal واقع شده‌است و نیز خیابانی با نام نو دو لا رامبلا (Nou de la Rambla) وجود دارد که درست عمود بر خیابان لاس رامبلاس است. این خیابان نودولا رامبلا خیابانی است که برخی گردشگران آن را با خود لا رامبلا اشتباه می‌گیرند.

جالب آن که شلوغی لاس رامبلاس کاری کرده که سارقان هم آن‌جا را مکان خوبی برای سرقت ببینند و بنابراین رسم است که در هر مطلبی که درباره‌ی لاس رامبلاس می‌نویسند به این نکته اشاره کنند که حتماً مراقب وسایل و پول‌های‌تان باشید؛ ولی با وجود این نگذارید ترس از سارقان سفرتان را خراب کند. چه بهتر که تا جای امکان پول نقد زیادی به همراه نداشته باشید و با کمترین وسیله‌ی همراه به این خیابان بروید.

با این توضیحات مقدماتی، نوبت به آن رسیده که به همراه یکدیگر مروری بر کلیت کارهایی که می‌توانید در طی مراجعه به خیابان لا رامبلا انجام دهید داشته باشیم. برای آشنایی بیشتر  از شمال تا جنوب این خیابان بی‌نظیر در بارسلونا  و آگاهی از تفریحات آن تا پایان این نوشته همراه ما باشید.

barcelona las ramblas
منطقه‌های خیابان لاس رامبلاس

1- Rambla de Catalunya

منطقه‌ای در خیابان لاس رامبلاس است که بیشتر گردشگران این بخش از خیابان لاس رامبلاس را فراموش می‌کنند. این خیابان پر از کافه‌ها و مغازه‌های گران‌ قیمت است.

2- Rambla de Canaletes

غرب این ناحیه از خیابان لاس رامبلاس پر از بارها و کافه‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی ارزان قیمت است.

3- Rambla de Sant Josep

این منطقه در خیابان لاس رامبلاس به‌خاطر گل‌خانه‌های‌اش معروف است و دارای مغازه‌های فروش حیوانات خانگی است. همچنین بازار مشهور Boqueria در این بخش از خیابان لاس رامبلاس قرار دارد.

4- Rambla del Caputxins

 آمفی تئاتر لیسو (Liceu) در این بخش از خیابان لا رامبلا یافت می‌شود. در سمت چپ این خیابان یک کوچه با مغازه‌های Placa Reial قرار دارد.

5- Rambla Santa Monica

 این ناحیه قسمتی از لاس رامبلاس است که به‌سمت بندر منتهی می‌شود و موزه‌ی Maritim در سمت راست این خیابان قرار دارد. هنگامی‌که به‌سمت انتهای خیابان می‌روید، مجسمه‌ی کریستوفر کلمب که در زبان محلی معروف به کلوم است را می‌بینید، همچنین ورود به این موزه ارزان است و نمایی عالی از خیابانی که از آن پایین رفته‌اید را به شما نشان می‌دهد.

تفریحاتی که در لاس رامبلاس می‌توانید انجام دهید.

1- لذت‌بردن از معماری سازه‌های زیبای خیابان

خیابان لا رامبلااگرچه نمای بیشتر معماری ساختمان‌ها در خیابان لا رامبلا بارسلونا توسط فروشگاه‌های تجاری پوشیده شده‌است، برخی از آن‌ها دارای معماری چشم‌گیر یک یا دو طبقه‌ای هستند. یکی از بهترین نمونه‌های معماری در این خیابان، معماری بانک Sabadell است؛ معماری‌ای که به‌وضوح تحت تاثیر معماری چینی است.

2- خرید در بازار La Boqueria

این بازار به‌نوعی پرچم‌دار دیگر بازارهای لاس رامبلاس به دلیل محصولات تازه و برتر آن است. در پشت این بازار رستوران‌های کوچک بسیار خوبی وجود دارند که غذاهای آن‌ها با استفاده از مواد اولیه خریداری شده از بازار تهیه می‌شوند و همچنین شیرینی‌های عالی نیز دارند، اگرچه کمی گران اند ولی امتحان‌کردن آن‌ها می‌ارزد.

3- تماشای هنرمندان خیابانی

خیابان لاس رامبلاس بارسلونادر خیابان لاس رامبلاس بارسلونا مجسمه‌های انسانی زیادی وجود دارد و هنگام پیاده‌روی در این خیابان، انگار که در یک موزه‌ی مجسمه سازی راه می‌روید. افزون بر این در خیابان لاس رامبلاس انواع حرکات آکروباتیک و رقص را در تمام طول سال می‌توانید مشاهده کنید.

4- استراحت در Placa Reial

خیابان لاس رامبلاس بارسلوناBarri Gotic فضایی بسیار زیبا و واقعی در خیابان لا رامبلا است که می‌توانید یک قهوه در آن‌جا تهیه کنید و به چراغ‌های گائودی که اولین آثار معماری عمومی در لاس رامبلاس است اند نگاه کنید و همچنین در کلوپ‌های موجود در Placa Reial به تفریح بپردازید.

5- گشت‌وگذار در کافه‌ها

کافه‌های بارسلونامنوی کافه‌ها در خیابان لاس رامبلاس، به‌دلیل مشتری‌های بین‌المللی کمی تغییر کرده‌اند، اما هنوز هم در برخی از کافه‌ها می‌توان منوی‌های قدیمی‌تر را مشاهده کرد و یک قهوه‌ی کلاسیک سفارش داد و در گذشته‌ی دور بارسلونا غرق شد.

6- بازدید از بنای کلمبوس (Columbus)

پایین‌تر از خیابان لاس رامبلاس، بنای یادبود کریستوفر کلمب، کاشف قاره‌ی آمریکا، قرار دارد. شما می‌توانید همراه با یک آسانسور کوچک از آن بالا بروید و منظره‌ی زیبای شهر را از بالای آن مشاهده کنید. بدون تردید عکاسی در این موقعیت هم یکی از بهترین کارها برای انجام است.

7- بازدید از نمایش‌های Liceu

آمفی تئاتر Liceu، که یکی از معروف‌ترین مکان‌ها برای نمایش‌های هنری در  بارسلونا است، در خیابان لاس رامبلاس واقع شده‌است. اگرچه این آمفی تئاتر بیشتر به اپراهای‌اش معروف است در طول سال نمایش‌های دیگری هم در آن برگزار می‌شوند.  Liceuبرنامه‌هایی که در سال آینده در آن‌جا برگزار خواهند شد را نیز برای گردشگران آماده کرده‌است.

8-  بازدید از نمایش‌های هنری در Palau de la Virreina

خیابان لا رامبلانمایشگاه‌های هنرهای معاصر درست در خیابان لا رامبلا قرار دارند و نیز مرکز اطلاعات فرهنگی بارسلونا  در طبقه هم‌کف این نمایشگاه‌ها واقع است. یکی از نکات جالب درباره‌ی آن این است که تعداد کمی از کارکنان‌شان مسلط به زبان انگلیسی هستند.

نمایشگاه‌های هنری دیگر، در پایین لاس رامبلاس، در مرکز d’Art Santa Mònica قرار دارند و بنابراین اگر اهل نمایشگاه‌های هنری هستید به‌خوبی می‌توانید در لا رامبلا خوش بگذرانید.

9- بازدید از Baroque Eglesia de Betlem

یک کلیسای قدیمی در خیابان لاس رامبلاس است که تضاد کاملی با تجارت‌گرایی عجیب و غریب در لاس رامبلاس دارد. بد نیست از این کلیسای قدیمی هم بازدید کنید.

10- بازدید از موزه‌ها

خیابان لا رامبلادر لا رامبلای بارسلونا  دو موزه وجود دارند. یک موزه با نام موزه‌ی Wax به مجسمه‌های مومی افراد مشهور اختصاص یافته‌است و نام موزه‌ی دیگر هم به اروتیک و موارد مربوط به آن اختصاص داده شده‌است.

سخن آخر

مروری بر کلیت خیابان لا رامبلا در بارسلونا داشتیم و با هم نگاهی کردیم به برخی از تفریحاتی که می‌توانید در این خیابان تجربه کنید. شما هم اگر تجربه‌ای از گشت‌وگذار در این خیابان دارید می‌توانید از طریق قسمت نظرات آن را با ما و کاربران در میان بگذارید.

در آخر آن که این فرصت را دارید که برای سفر به بارسلونا از تور پاریس+بارسلونا یا تور بوداپست+بارسلونا+لیسبون آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. شماره‌تلفن 02157938 برای کسب اطلاعات بیشتر در اختیار شماست.

منبع: tripsavvy

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 20 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن