اروپاراهنمای سفر

راهنمای سفر به استانبول [بخش دوم]

این نوشتار ادامه‌ی بخش اول راهنمای سفر به استانبول است.

بهترین مراکز خرید استانبول

نوبت به معرفی بهترین مکان‌ها برای خرید در استانبول رسیده است. قبل از آن که به معرفی این مکان‌ها پرداخته شود باید ذکر کنم که استانبول شهری وسیع و شلوغ است و بدیهی است که در این شهر بزرگ کلی مرکز خرید و بازار سنتی و بوتیک و … وجود داشته باشند. در چنین شرایطی نمی‌توان در یک متن اینترنتی در مورد راهنمای سفر به استانبول تمامی مکان‌ها برای خرید در استانبول را ذکر کرد، بنابراین آن‌چه که در ادامه می‌آید بخشی از مکان‌هایی‌ست که در استانبول می‌توان در آن‌ها به خرید پرداخت:

1- خیابان استقلال

خیابان استقلال استانبولخیابان استقلال هم خیابانی برای خرید است و هم آن که یکی از جاذبه‌های گردشگری استانبول به شمار می‌رود. در این خیابان به کلی فروشگاه و بوتیک دسترسی دارید و همچنین چندین رستوران و کافه هم در آن فعالیت دارند. هم می‌توانید به پرسه‌زدن در آن بپردازید و هم آن که به خرید مشغول شوید.

این خیابان در منطقه‌ی بی‌اغلو قرار دارد و به میدان تکسیم منتهی می‌شود.

2- بازار بزرگ استانبول

راهنمای سفر به استانبولاین بازار قدیمی‌ترین بازار سرپوشیده‌ی جهان است که هنوز هم زنده است. بازار بزرگ استانبول در قرن هجدهم ساخته شده و همواره از رونقی بسیار برخوردار بوده است. به این بازار که بروید به کلی کالای ترکی و غیرترکی دسترسی دارید. روزانه هزاران نفر از ترک‌ها و غیرترک‌ها در این بازار پرسه می‌زنند و مشغول خرید می‌شوند. بد نیست شما هم در طی سفر به استانبول سری به این بازار بزنید و حتی اگر خرید نکردید هم می‌توانید از زیبایی‌های آن لذت ببرید.

این بازار در روزهای یکشنبه تعطیل است، در عوض بازاری دیگر با همین سبک و سیاق در استانبول وجود دارد که یکشنبه‌ها هم باز است؛ بازاری که در ادامه معرفی می‌شود.

آدرس: Beyazıt, Kalpakçılar Cd. No:22, 34126 Fatih/İstanbul, Turkey

3- بازار ادویه

بازار ادویهبازار ادویه یا بازار مصری بازاری مشهور در استانبول است و یکی از بهترین مکان‌های خاورمیانه برای خرید انواع ادویه، روغن، صابون‌های گیاهی و موارد این قبیل است. البته در این بازار فقط این کالاها عرضه نمی‌شوند بلکه تنوع جنس در آن بالاست.

برای دسترسی به بازار ادویه باید به آدرس زیر بروید:

Rüstem Paşa, Erzak Ambarı Sok. No:92, 34116 Fatih/İstanbul, Turkey

4- خیابان بغداد

این خیابان یکی از اصلی‌ترین خیابان‌ها در قسمت آسیایی استانبول است. هم خیابانی برای پرسه‌زدن و کافه‌گردی و رستوران‌گردی است و هم خیابانی برای دسترسی به کلی فروشگاه و بوتیک. حتماً در طی سفر به استانبول و مراجعه به قسمت آسیایی این شهر سری هم به خیابان بغداد بزنید.

این خیابان منطقه‌های مال‌تپه و کادیکوی در قسمت آسیایی استانبول را دربرمی‌گیرد. توجه داشته باشید که خیابان بغداد از شلوغ‌ترین خیابان‌های استانبول است و همچنین می‌توانید شب‌ها هم در این خیابان گشت‌وگذار داشته باشید.

5- استانبول‌مال

حال که نگاهی به یک سری از مکان‌های قدیمی در استانبول برای خرید داشتیم نوبت به آن رسیده که چند تا از مراکز خرید مدرن و لوکس استانبول را هم معرفی کنیم. استانبول‌مال یکی از همین مراکز خرید است. این مرکز خرید لوکس و مدرن در منطقه‌ی باشاک‌شهیر و در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد. بیش از 400 فروشگاه در این مرکز خرید فعالیت می‌کنند و در آن به چندین مرکز سرگرمی، چندین رستوران، چندین کافه و 16 سالن سینمایی بزرگ دسترسی خواهید داشت.

آدرس: Mahmutbey Mahallesi, Süleyman Demirel Blv, 34306 Başakşehir/Istanbul

6- جواهرمال

جواهیر مال استانبولمرکز خرید جواهیر هم از بهترین مراکز خرید استانبول است و گزینه‌ای عالی برای خرید در استانبول به شمار می‌رود. این مرکز خرید در منطقه‌ی شیشلی قرار دارد و درست در جلوی ایستگاه متروی شیشلی واقع شده، بنابراین به سادگی می‌توانید از طریق مترو به این مرکز خرید لوکس بروید.

جواهیر مال بیش از 350 فروشگاه در خود دارد و در آن به طیف گسترده‌ای از اجناس و کالاها دسترسی خواهید داشت. در ضمن یکی از بهترین شهربازی‌های کل استانبول هم در طبقه‌ی اول این مرکز خرید واقع شده.

آدرس: No:22 Buyukdere Cad ,Sisli Merkez, Sisli, Istanbul, Turkey

7-  Sapphire

راهنمای سفر به استانبول
راهنمای سفر به استانبول

مرکز خرید لوکس با ساختمانی بسیار مرتفع. این مرکز خرید لوکس در منطقه‌ی Levent قرار دارد و ارتفاع آن درست 283 متر است. البته کل این ساختمان 54 طبقه به فروشگاه‌های تجاری اختصاص داده نشده ولی به هر حال تعداد فروشگاه‌ها در این مرکز خرید لوکس و گران زیاد است و به انواع کالاها در آن دسترسی خواهید داشت.

آدرس: Emniyetevleri, Eski Büyükdere Cd. No:1, 34415 Kâğıthane/İstanbul, Turkey

8- مرکز خرید کانیون

کانیون مرکز خریدی بسیار زیباست و معماری آن توانسته در جشنواره‌ای جایزه هم برای خود دست و پا کند. این مرکز خرید هم در منطقه‌ی تجاری Levent  قرار دارد و بدون شک یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید در سفر به استانبول است. حتماً سری هم به این مرکز خرید بزنید.

************

برای دسترسی به کامل‌ترین راهنمای خرید در استانبول می‌توانید از این لینک استفاده کنید: راهنمای خرید در استانبول.

چند نکته‌ی کاربردی در سفر به استانبول

به وعده‌های خود عمل کردیم. ابتدا به معرفی کلیت شهر استانبول و مناطق آن پرداختیم، پس از آن نگاهی به بهترین جاذبه‌های گردشگری استانبول داشتیم و پس از جاهای دیدنی استانبول یک سری تفریح خاص استانبول معرفی شدند. بعد از آن به سراغ بهترین هتل‌های استانبول رفتیم و در آخر هم چند تا از بهترین مکان‌های استانبول برای خرید معرفی شدند. اکنون نوبت به ذکر یک سری نکته‌ی کاربردی در سفر به استانبول رسیده است.

1- تا جای امکان با مترو یا دولموش در سطح شهر تردد کنید. تاکسی‌ها هزینه‌ی زیادی دریافت می‌کنند و البته امنیت‌شان هم نسبت به سایر وسایل حمل و نقل عمومی در استانبول کمتر است.

2- مترو، دولموش، تراموا، متروبوس، فرابر [روی آب‌های تنگه‌ی بسفر]، تاکسی و اتوبوس از جمله وسایل حمل و نقل عمومی در استانبول هستند. همانطور که در بالا هم اشاره شد بهتر است از مترو و دولموش و البته اتوبوس‌های عمومی برای تردد در سطح شهر استانبول استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد حمل و نقل عمومی در استانبول روی لینک کلیک کنید. راهنمای مترو استانبول هم از طریق این لینک قابل استفاده است: مترو در استانبول.

3- در طی سفر به استانبول از رستوران‌های کوچکی که هیچ شهرتی ندارند غذا نخورید. در رستوران‌های مشهور هم بهتر است روی غذاهای رایج آن‌ها حساب کنید. در کل مواظب مسمومیت غذایی در سفر باشید.

4- برای تردد ارزان‌تر و بدون دردسرتر سعی کنید یک «استانبول‌کارت» تهیه کنید. این کارت مخصوص وسایل حمل و نقل عمومی در استانبول است.

5- امنیت در استانبول خیلی زیاد نیست، پس باید تا جای امکان اقدامات احتیاطی را انجام دهید. بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که کمترین پول نقد را به همراه داشته باشید و همچنین تنهایی به مناطق خلوت نروید. ضمناً یکی از خیابان‌های استانبول خیابانی بدنام است، تحت هیچ شرایطی نزدیک این خیابان هم نشوید. نام این خیابان، «Tarlabasi» است.

چند نکته‌ی کاربردی در سفر به استانبول
راهنمای سفر به استانبول

6- برای خرید سوغات استانبول هم دست‌تان باز است. هم مکان‌های زیادی برای خرید سوغات وجود دارند و هم انواع مختلفی از سوغات در دسترس‌تان هستند. بازار ادویه، خیابان بغداد، خیابان استقلال و بازار بزرگ از بهترین مکان‌های استانبول برای خرید سوغات هستند.

چای ترکی، قهوه‌ترکی، قهوه‌جوش ترکی، صابون سیاه ترکی، لامپ ترکی و حوله ترکی از جمله سوغاتی‌هایی هستند که می‌توانید در سفر به استانبول بخرید. برای آگاهی از سوغاتی‌های استانبول از این لینک استفاده کنید: سوغات استانبول.

سخن آخر

با هم مروری بر بهترین نکاتی که می‌توانند در سفر به استانبول مفید باشند داشتیم. بدون تردید اگر تجربیات‌تان از سفر به استانبول را از طریق قسمت نظرات با ما و کاربران در میان بگذارید هم به ما و هم به کاربران کمک کرده‌اید.

در آخر آن که برای سفر به استانبول می‌توانید از تورهای ویژه‌ی آژانس ساحل شنی استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد تور استانبول و رزرو تور با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن