اروپاراهنمای سفر

کامل‌‌ترین راهنمای اینترنتی سفر به استانبول [بخش اول]

استانبول از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در میان ایرانیان است، ولی متأسفانه یک راهنمای سفر کامل و جامع در اینترنت برای ایرانیانی که به‌دنبال سفر به بزرگ‌ترین شهر در کشور ترکیه هستند وجود ندارد. این نوشتار سعی دارد جای خالی این راهنمای جامع و کامل را پر کند. اگر می‌خواهید به استانبول سفر کنید پیشنهاد می‌شود این نوشتار را تا انتها دنبال کنید. ابتدا یک معرفی کلی از شهر استانبول ارائه می‌شود، پس از آن با هم مروری بر بهترین جاذبه‌های گردشگری استانبول خواهیم داشت، در مرحله‌ی بعد به معرفی تفریحات خاصی که می‌توانید در استانبول تجربه کنید پرداخته خواهد شد.

پس از این سه مرحله به معرفی بهترین هتل‌های استانبول برای اقامت خواهم پرداخت، در مرحله‌ی چهارم بهترین مراکز خرید استانبول معرفی می‌شوند و در آخر یک سری نکته‌ی کاربردی برای سفر به استانبول [از جمله حمل و نقل عمومی در استانبول و سوغات استانبول] ذکر خواهند شد. با ما تا انتهای این نوشتار همراه باشید.

ضمناً برای سفر به استانبول این فرصت را دارید که از تور استانبول آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. تور استانبول از تورهای ویژه‌ی آژانس مسافرتی ساحل شنی است و خدماتی ویژه در طی آن ارائه می‌شوند. برای دریافت اطلاعات بیش‌تر با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

معرفی کلی شهر استانبول و منطقه‌های آن

استانبول شهری در استان استانبول در شمال غربی کشور ترکیه است. این شهر تنها شهر جهان است که در دو قاره واقع شده و بنابراین یک قسمت آن با نام قسمت اروپایی استانبول مشهور است و قسمت دیگر با نام قسمت آسیایی استانبول.

به سبب آن که استانبول برای چند قرن پایتخت امپراتوری عثمانی بوده، در حال حاضر جاذبه‌های گردشگری تاریخی در این شهر بسیار زیاد هستند. اهمیت بالای این شهر در جغرافیایی سیاسی ترکیه هم موجب شده که همواره استانبول مورد توجه حکومت‌ها و دولت‌های مختلف قرار گیرد و بنابراین این شهر از رونق اقتصادی زیادی هم برخوردار است.

استانبول در حال حاضر نزدیک به 40 منطقه دارد، برخی از این مناطق در قسمت آسیایی قرار دارند و برخی دیگر در قسمت اروپایی واقع هستند.

منطقه‌ی Esenyurt در قسمت اروپایی استانبول پرجمعیت‌ترین منطقه‌ی استانبول است. حدود 900 هزار نفر در این منطقه زندگی می‌کنند. مساحت Esenyurt فقط 43 متر مربع است!

منطقه‌ی Bağcılar پس از Esenyurt پرجمعیت‌ترین منطقه‌ی استانبول است. این منطقه 792 هزار نفر جمعیت دارد و مساحت آن 52 کیلومتر مربع است. به استانبول اگر سفر توریستی داشته باشید چندان به این منطقه‌ها کاری نخواهید داشت چرا که اکثر جاذبه‌های گردشگری استانبول در چند منطقه‌ی خاص واقع شده‌اند.

منطقه‌ی فاتح یکی از این مناطق است. این منطقه میزبان بسیاری از جاذبه‌های گردشگری استانبول است. خود منطقه‌ی فاتح به چند محله تقسیم می‌شود که البته محله‌ی سلطان احمد مشهورترینِ این محله‌ها است.

منطقه‌ی بشیکتاش هم از مناطقی است که جاذبه‌های گردشگری زیادی در خود دارند. جز این دو منطقه، باید به منطقه‌ی بی‌اغلو هم سر بزنید. این منطقه هم پر از جاذبه‌های گردشگری، رستوران، هتل، کافه و بازارهای قدیمی است. منطقه‌ی شیشلی هم منطقه‌ای است که حتماً باید سری به آن بزنید. این منطقه خیلی جاذبه‌ی گردشگری ندارد اما بسیاری از بهترین هتل‌های استانبول و همچنین مراکز خرید لوکس این شهر در این منطقه قرار گرفته‌اند.

باشاک‌شهیر و ایوپ هم دو منطقه‌ای هستند که اگر وقت داشته باشید باید سری به آن‌ها بزنید. تمامی این مناطقی که نام بردم در قسمت اروپایی استانبول قرار دارند. فاتح، شیشلی، بشیکتاش و بی‌اغلو چهار منطقه‌ای هستند که در شرق قسمت اروپایی و منتهی به تنگه‌ی بسفر قرار دارند.

تنگه‌ی بسفر تنگه‌ای‌ست که میان قسمت اروپایی و قسمت آسیایی استانبول واقع شده. این سوی تنگه قسمت اروپایی و آن سوی تنگه قسمت آسیایی استانبول است.

چون اسم قسمت آسیایی استانبول آمده بد نیست به این نکته اشاره کنم که در طی سفر به استانبول نباید فقط به گردش در قسمت اروپایی بپردازید، بلکه یک یا دو روز را هم در استانبول آسیایی سر کنید. درست است که رونق قسمت اروپایی بیش‌تر است، ولی این به معنای آن نیست که قسمت آسیایی هیچ در خود ندارد.

منطقه‌ی آتا شهیر، منطقه‌ی کادیکوی و منطقه‌ی اشکودار از بهترین منطقه‌های قسمت آسیایی استانبول هستند. جالب آن که این مناطق در غرب قسمت آسیایی قرار دارند و بنابراین (همچون منطقه‌های بشیکتاش و فاتح و امینونو) در نزدیکی تنگه‌ی بسفر قرار دارند. یک منطقه‌ی جزیره‌ایِ کوچک هم در قسمت آسیایی، در جنوب استانبول، قرار دارد که با نام منطقه‌ی آدالار شناخته می‌شود.

این منطقه‌ی آدالار شامل جزایری است که با نام جزایر پرنس شناخته می‌شود. یک روز را که در این جزایر پرنس به سر کنید خواهید دید که چه مکان‌های عالی‌ای برای خوش‌گذرانی هستند. در ضمن در یکی از این جزایر پرنس، با نام بویوک آدا، مدتی تروتسکی هم اقامت داشته‌است. در ادامه‌ی این نوشتار در مورد جزایر پرنس صحبت خواهد شد.

به هر صورت، حال که مروری کلی بر کلیت شهر استانبول داشتیم نوبت به آن رسیده که بخشی از بهترین جاذبه‌های گردشگری استانبول برای کسانی که به‌دنبال سفر به استانبول هستند معرفی شوند.

جاذبه‌های گردشگری استانبول

در نظر داشته باشید که آن‌چه در ادامه به عنوان جاذبه‌های گردشگری استانبول می‌آید فقط بخش کوچکی از تمامی جاذبه‌های گردشگری استانبول است. این شهر آنقدر جاذبه‌ی گردشگری دارد که نمی‌توان تمامی آن‌ها را در نوشتاری اینترنتی معرفی کرد.

1- مسجد ایاصوفیه [قسمت اروپایی، منطقه‌ی فاتح]

ایاصوفیهایاصوفیه را می‌توان مشهورترین بنا در کل شهر استانبول معرفی کرد. این مسجد در ابتدا یک کلیسا بوده و با آغاز حکومت عثمانی‌ها از کلیسا به مسجد تغییر کاربری می‌دهد.

آن زمان به جای آن که این کلیسا را تخریب کنند دست به تغییر چهره‌ی آن می‌زنند و نقاشی‌های دیواری از مسیح و یاران‌اش را پاک می‌کنند و شکل و شمایل کلیسا را به مسجد تغییر می‌دهند. البته که این تغییر کاربری موجب زیباتر شدن این بنا می‌شود و تا سال‌های سال و حتی اکنون، این مسجد به عنوان مشهورترین و محبوب‌ترین مسجد در میان کل مساجد استانبول باقی می‌مانَد.

در حال حاضر ایاصوفیه دیگر به عنوان مسجد استفاده نمی‌شود و به موزه‌ای تاریخی تبدیل شده. به دیدن این مسجد که بروید هم می‌توانید از عناصر موزه بازدید کنید و هم آن که به تماشای معماری زیبای مسجد بنشینید.

آدرس: Sultan Ahmet, Ayasofya Meydanı No:1, 34122 Fatih/İstanbul, Turkey

2- برج گالاتا [قسمت اروپایی، منطقه‌ی بی‌اغلو]

راهنمای سفر به استانبولبرج گالاتا همچون ایاصوفیه یکی از جاذبه‌های گردشگری تاریخی استانبول است و بسیاری از گردشگران در طی سفر به استانبول به دیدن آن می‌روند. این برج در قرون وسطی ساخته شده و برای مدت‌ها مرتفع‌ترین برج در کل استانبول بوده‌است.

در حال حاضر هنوز سرپاست و این امکان را دارید که به بالای آن بروید و از فراز آن چشم‌اندازی عالی از کلیت منطقه‌ی بی‌اغلو و «شاخ طلایی» در پیش چشم داشته‌باشید. ضمناً یک رستوران گردان هم در بالای این برج قرار دارد.

آدرس: Bereketzade, Galata Kulesi, 34421 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

3- قصر توپ‌کاپی [قسمت اروپایی، منطقه‌ی فاتح]

راهنمای سفر به استانبول
قصر توپکاپی

توپکاپی قصری‌ست که برای سال‌ها محل اقامت و زندگی پادشاهان سلسله‌ی عثمانی بوده. این کاخ معماری‌ای بسیار زیبا دارد و از مساحتی بسیار برخوردار است. در نزدیکی تنگه‌ی بسفر ساخته شده و اگر به آن وارد شوید چشم‌اندازی بسیار زیبا از تنگه‌ی بسفر در پیش چشم خواهید داشت. در حال حاضر این کاخ به موزه تبدیل شده و عناصری از تاریخ ترکیه در آن دیده می‌شوند. چند عنصر از تاریخ و فرهنگ کشورمان هم در این موزه به نمایش گذاشته‌ شده‌اند. پیشنهاد می‌شود در طی سفر به استانبول سری به این کاخ بزنید.

آدرس: Cankurtaran, 34122 Fatih/İstanbul, Turkey

4- کاخ دلمه‌باغچه [قسمت اروپایی، منطقه‌ی بشیکتاش]

راهنمای سفر به استانبول
کاخ دلمه‌باغچه

مدت‌های بسیار کاخ توپکاپی محل اقامت و زندگی پادشاهان عثمانی بود، تا آن که در اواسط قرن نوزدهم این مکان به دستور سلطان عبدالمجید یکم ساخته شد و از سال 1989 تا 1909 محل اقامت سلاطین عثمانی شد.

این کاخ کاملاً در نزدیکی تنگه‌ی بسفر قرار دارد و بدون تردید یکی از بهترین مکان‌هایی است که در طی سفر به استانبول باید از آن‌ها بازدید کنید.

5- مسجد آبی [قسمت اروپایی، منطقه‌ی فاتح]

مسجد آبی استانبولمسجد آبی یا مسجد کبود یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری استانبول است که در منطقه‌ی فاتح واقع شده. این مسجد سال‌ها پیش از تبدیل ایاصوفیه به مسجد ساخته شده و گفته می‌شود سلطان احمد ازآن‌جا که به دنبال ساخت یک مسجد بزرگ‌تر و بهتر از مسجد ایاصوفیه بوده دستور به ساخت این مسجد داده است. البته این مسجد پس از ساخت از ایاصوفیه بزرگ‌تر نشد ولی یکی از بهترین مساجد کل ترکیه شد.

رنگ آبی آن علت اصلی نام‌گذاری مسجد به این نام است. گفتنی است که این مسجد گاه با نام مسجد سلطان احمد هم شناخته می‌شود.

برای بازدید از این مسجد باید به منطقه‌ی فاتح و محله‌ی سلطان احمد بروید.

آدرس: Sultan Ahmet, Atmeydanı Cd. No:7, 34122 Fatih/İstanbul, Turkey

6- جنگل بلگراد

سفر به استانبول فقط همراه با بازدید از جاذبه‌های گردشگری تاریخی نیست، بلکه این شهر بزرگ کلی جاذبه‌ی گردشگری متنوع دیگر هم دارد که حتی اگر یک ماه هم در استانبول بمانید باز هم نمی‌توانید تمامی آن‌ها را ببینید.

جنگل بلگراد از جاذبه‌های گردشگری طبیعی استانبول است و در سالیان اخیر در نزد گردشگران ایرانی و خارجی به مکان محبوب تبدیل شده است. این جنگل البته در مرکز شهر نیست بلکه حدود 15 کیلومتر از استانبول فاصله دارد، ولی هیچ دشواری‌ای برای دسترسی به آن وجود ندارد. به‌سادگی می‌توانید به این جنگل دسترسی پیدا کنید.

جنگل بلگراد در گذشته حدود 15 هزار هکتار مساحت داشته و امروزه تقریباً 10 هزار هکتار کمتر مساحت دارد ولی هنوز هم از بهترین جاذبه‌های طبیعی استانبول است. در ماه‌های گرم سال که به این جنگل بروید می‌توانید از گرما رها شوید و در دل طبیعت سبز، خنکی طبیعی را تجربه کنید.

آدرس: Bahcekoy Merkez Mahallesi, 34453 Sariyer/Istanbul, Turkey

7- باسیلیکا سیسترن [قسمت اروپایی، منطقه‌ی فاتح]

بازگردیم به جاذبه‌های تاریخی استانبول. باسیلیکا سیسترن یک آب‌انبار قدیمی است و از محبوب‌ترین  جاذبه‌های گردشگری استانبول به شمار می‌رود. این آب‌انبار یکی از چند آب‌انبار قدیمی استانبول است ولی قطعاً بهترینِ آن‌هاست. ستون‌های زیادی در این آب‌انبار هستند و چند تا از آن‌ها کنده‌کاری‌های سنگی بسیار قابل‌توجهی دارند.

بد نیست در طی سفر به استانبول سری هم به این آب‌انبار بزنید.

آدرس: Alemdar, Yerebatan Cd. 1/3, 34110 Fatih/İstanbul, Tur

8- کاخ Beylerbeyi [قسمت آسیایی، منطقه‌ی اسکودار]

کاخ بیلربی
کاخ بیلربی

این کاخ هم از کاخ‌هایی‌ست که از دوران عثمانی به جا مانده‌اند و جالب آن که همچون کاخ دلمه‌باغچه کاملاً در نزدیکی تنگه‌ی بسفر قرار گرفته؛ ولی از طرف قسمت آسیایی. این کاخ در منطقه‌ی اشکودار قرار دارد و همچنین باغی زیبا در اطراف آن قرار دارد. روزانه تورهایی برای بازدید از این کاخ برگزار می‌شود. در سفر به استانبول اگر علاقه‌مند به بازدید از کاخ‌های دوران عثمانی هستید می‌توانید این کاخ را هم جزو برنامه‌تان قرار دهید.

آدرس: Beylerbeyi, Abdullahağa Cd., 34676 Üsküdar/İstanbul, Turkey

9- برج دختر [قسمت آسیایی]

برج دختر استانبول
برج دختر استانبول

برج دختر بر روی یک جزیره‌ی مصنوعی کوچک در تنگه‌ی بسفر قرار دارد. این برج دقیق مشخص نیست که چه زمانی و به چه دلیلی ساخته شده است و بنابراین روایت‌های چندگانه‌ای از ماجرای این برج وجود دارند؛ ولی احتمال بسیار این برج برای نظارت بر کشتی‌هایی که در تنگه‌ی بسفر تردد داشته‌اند ساخته شده‌است.

دو رستوران در این برج فعالیت می‌کنند و بازدید از آن یکی از کارهایی جالبی است که می‌توانید در طی سفر به استانبول انجام دهید.

10- جزایر پرنس

راهنمای سفر به استانبولدر بالا اشاره شد که آدالار منطقه‌ای کوچک در قسمت آسیایی استانبول و در سمت جنوب است که شامل چند جزیره با نام جزایر پرنس است. مشهورترینِ این جزایر، جزیره‌ی بویوک آدا است که خود می‌تواند حتی یک هفته شما را با جاذبه‌های گردشگری و با تفریحاتی که در آن قابل تجربه هستند سرگرم کند. در این جزیره هم می‌توانید از تفریحات ساحلی لذت ببرید و هم از مناطق تاریخی و شهری بازدید کنید. رستوران‌های خوبی هم در این جزیره فعالیت می‌کنند و کباب‌ترکی‌های آن‌ها مشهور هستند.

جزیره‌ی بویوک آدا چند ساحل دارد و بنابراین خبر خوب این است که در طی سفر به استانبول هم می‌توانید به سواحل بروید و از تجربه‌ی تفریحات ساحلی لذت ببرید. ضمناً درشکه‌سواری هم در این جزیره رایج است.

11- پارک مینیاتورک [قسمت اروپایی، منطقه‌ی بی‌اغلو]

چند تا از توریستی‌ترین شهرهای جهان از پارک مینیاتوری برخوردار اند. پارک‌های مینیاتوری پارک‌هایی هستند که میزبان نسخه‌های کوچک جاذبه‌های گردشگری اند. پارک مینیاتورک استانبول هم چنین وضعیتی دارد. این پارک بزرگ نسخه‌های کوچک بسیاری از جاذبه‌های گردشگری استانبول را در خود جای داده. در کل بازدید از این پارک یکی از کارهای لذت‌بخشی است که می‌توانید در طی سفر به استانبول انجام دهید.

آدرس: Örnektepe, İmrahor Cd. No:7, 34445 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

12- پل بسفر

پل بسفر
پل بسفر

چند پل روی تنگه‌ی بسفر قرار دارند که البته مشهورترینِ آن‌ها همین پل بسفر یا پل اول است. این پل پلی معلق است و حدود 1.5 کیلومتر طول دارد. پیاده‌روی روی این پل برای رسیدن از قسمت اروپایی استانبول به قسمت آسیایی و بالعکس می‌تواند کاری جالب در استانبول باشد؛ خصوصاً به آن دلیل که روی پل چشم‌اندازی زیبا از قسمت‌های آسیایی و اروپایی استانبول در پیش چشم دارید و بنابراین می‌توانید به عکاسی هم بپردازید.

14- پل گالاتا [قسمت اروپایی استانبول]

پل گالاتا
پل گالاتا

پل گالاتا هم یکی از پل‌های مشهور استانبول است. این پل در واقع یک پل دو طبقه است که یک طبقه‌ی آن مخصوص خودروها و یک طبقه‌ی دیگر مخصوص عابران پیاده است. در طبقه‌ی مخصوص عابران پیاده کلی رستوران و کافه وجود دارند و بدون تردید قدم‌زدن روی این پل یکی از بهترین تفریحاتی است که می‌توانید در سفر به استانبول تجربه کنید.

این نوشتار به عنوان راهنمای سفر به استانبول پیشنهاد می‌کند که در سفر به استانبول یک ساعتی را روی این پل سر کنید و دقایقی فراموش‌نشدنی را تجربه کنید.

آدرس: Kemankeş Karamustafa Paşa, Galata Köprüsü, 34425 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

15- قلعه‌ی یدیکوله

چند تا از جاذبه‌های گردشگری فهرست ما در منطقه‌ی فاتح بودند و این یکی هم در منطقه‌ی فاتح قرار دارد. قلعه‌ی یدیکوله قلعه‌ای ست که گفته می‌شود در قرن پنجم ساخته شده ولی اوج استفاده از آن در دوران عثمانی و به عنوان زندان بوده است. این قلعه در حال حاضر کاملاً سالم نیست و بخش‌هایی از آن تخریب شده‌اند. اگر به بازدید از اماکن تاریخی علاقه دارید سری به این قلعه بزنید.

آدرس:  Yedikule, Yedikule Meydanı Sk. No:9, 34107 Fatih/İstanbul, Turkey

***********

چنان‌که در بالا هم گفته شد این موارد صرفاً بخشی از جاهای دیدنی استانبول هستند. به این شهر بزرگ و زیبا که سفر کنید کلی جاذبه‌ی گردشگری برای بازدید و گشت و گذار و عکاسی در دسترس دارید.

تفریحات خاص استانبول

جز بازدید از جاهای دیدنی استانبول که در بالا معرفی شدند، یک سری تفریح خاص هم وجود دارند که امکان تجربه‌شان در استانبول فراهم است از جمله:

1- شنا

در برخی از ماه‌های سال که به جزیره‌ی بویوک آدا بروید این فرصت را دارید که در آب‌های اطراف جزیره به شنا بپردازید. توجه داشته باشید که آب‌های اطراف جزیره در بیشتر مواقع عمق زیادی دارند و ممکن است خطرناک باشند، اما در برخی مواقع آرام اند و عمق‌شان کم است و شناگرهای حرفه‌ای می‌توانند لذت شنا را در میان آب‌های اطراف منطقه‌ی آدالار تجربه کنند.

2- نوشیدن چای‌ترکی

چای ترکی بسیار مشهور است و خوشبختانه هم در قسمت اروپایی و هم در قسمت آسیایی استانبول این فرصت را دارید که به چای‌خانه‌های سنتی دسترسی داشته باشید. خیابان استقلال در منطقه‌ی بی‌اغلو، خیابان بغداد در کادیکوی، بازار بزرگ استانبول در فاتح و منطقه‌ی اورتاکوی از بهترین جاهای استانبول برای دسترسی به چای ترکی هستند.

3- تجربه‌ی حمام ترکی

حمام ترکیحمام ترکی هم مشهور است. در قسمت آسیایی استانبول این فرصت را دارید که حمام ترکی را تجربه کنید.

4- عکاسی

یک سری از جاهای استانبول واقعاً زیبا و دلنشین اند و می‌توانند گزینه‌هایی مناسب برای عکاسی باشند. به عنوان مثال، چشم‌اندازی که از فراز برج گالاتا در پیش چشم دارید یک چشم‌انداز فوق‌العاده است و حیف است که به استانبول سفر کنید و از چشم‌انداز استانبول از برج گالاتا عکس نداشته باشید؛ یا مثلاً یک محله در منطقه‌ی فاتح استانبول با نام بالات وجود دارد که این محله پر است از خانه‌های رنگارنگ و زیبا. کوچه‌های باریک این محله در کنار خانه‌های رنگارنگ نیز می‌توانند گزینه‌هایی مناسب برای عکاسی در استانبول باشند.

5- تفریحات شبانه

زندگی شبانه در استانبولخبر خوبی که برای علاقه‌مندان به زندگی شبانه در سفر دارم این است که در استانبول زندگی شبانه برقرار است و در جاهای مختلف این شهر می‌توانند در طی زندگی شبانه از تفریحات شبانه‌ی استانبول لذت ببرند. در منطقه‌ی بی‌اغلو در نزدیکی برج گالاتا یک کلاب شبانه‌ی مشهور با نام Nardis Jazz وجود دارد و گزینه‌ای عالی برای سر کردن یک شب فراموش‌نشدنی در استانبول است.

جز این کلاب می‌توانید از گشت شبانه‌ی کشتی روی تنگه‌ی بسفر لذت ببرید. بدون تردید این گشت می‌تواند از فراموش‌نشدنی‌ترین تفریحاتی باشد که در استانبول تجربه می‌کنید. البته این گشت شبانه معمولاً در ماه‌های تابستان برگزار می‌شود.

بهترین هتل‌های استانبول برای اقامت

تا کنون در راهنمای سفر به استانبول به معرفی مناطق استانبول، جاهای دیدنی استانبول  و همچنین برخی از تفریحات خاص استانبول پرداخته شده و این بار نوبت به معرفی بهترین هتل‌های استانبول رسیده است.

اگر با تور استانبول آژانس گردشگری ساحل شنی به استانبول سفر کنید می‌توانید بسته به بودجه‌تان در هتل‌های پنج ستاره، چهارستاره و سه ستاره اقامت کنید؛ با این حال اگر فقط به دنبال اقامت در هتل‌های پنچ ستاره هستید موارد زیر می‌توانند گزینه‌هایی مناسب باشند:

1- هتل دیوان

Divanاین هتل از بهترین هتل‌های استانبول است و گزینه‌ای لوکس برای کسانی‌ست که فقط در هتل‌های لوکس اقامت می‌گزینند. هتل دیوان از آن هتل‌هایی‌ست که در نزدیکی میدان تکسیم، قلب شهر استانبول، قرار داند و بنابراین دسترسی‌‎شان به بسیاری از جاذبه‌های گردشگری استانبول ساده و بدون دردسر است. این هتل پنج ستاره تمامی امکانات لازم برای یک اقامت لوکس را در خود دارد و پیشنهاد می‌شود اگر محدودیتی در خرج‌کردن ندارید یکی از سوییت‌های آن را برای اقامت انتخاب کنید.

این هتل در منطقه‌ی شیشلی و در 500 متری میدان تکسیم قرار دارد.

آدرس: Asker Ocağı Cad. No:1 Taksim, Sisli, 34367 Istanbul, Turkey

2- هتل مارمارا

هتل‌های میدان تکسیم استانبولهتل مارارا هم در نزدیکی میدان تکسیم است و گزینه‌ای عالی برای اقامت در استانبول محسوب می‌شود. این هتل 5 ستاره نیز امکانات اقامتی لوکس را در استانبول در خود دارد.

این هتل 20 طبقه است و نزدیک به 400 اتاق دارد. کاملاً در نزدیکی میدان تکسیم قرار دارد و پیشنهاد می‌شود اگر محدودیتی در هزینه‌ها ندارید در سوییت‌های این هتل اقامت کنید.

آدرس: Taksim Meydani, Beyoglu, 34437 Istanbul, Turkey

3- هتل الیت ورلد

Elite Worldالیت ورلد یا الیت ورد هم از بهترین هتل‌های استانبول است. این هتل هم هتلی 5 ستاره و لوکس است و امکانات کافی برای اقامتی لوکس در استانبول را در خود دارد.

آدرس: Şehit Muhtar Mh, Şht. Muhtar Bey Cd. No:42, 34437 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

4- هتل فور سیسنز

هتل فور سیسنز در یکی از بهترین محله‌های استانبول یعنی محله‌ی سلطان احمد (که در منطقه‌ی فاتح قرار دارد) واقع است و بنابراین اگر در سفر به استانبول این هتل را برای اقامت انتخاب کنید به بسیاری از جاذبه‌های گردشگری استانبول به‌سادگی دسترسی خواهید داشت.

این هتل 5 ستاره معماری بسیار زیبایی دارد و از تمامی امکانات لوکس هم برخوردار است.

آدرس: Tevkifhane Sok., No:1, Sultanahmet, Fatih, 34110 Istanbul, Turkey

5- هتل شانگری‌لا

راهنمای سفر به استانبولدر استانبول این فرصت را دارید که در هتلی اقامت کنید که از چشم‌اندازی زیبا به تنگه‌ی بسفر برخوردار است. این هتل، یعنی هتل شانگری‌لا بسفر،  در نزدیکی تنگه‌ی بسفر و در منطقه‌ی بشیکتاش قرار دارد. اکثر سوییت‌ها و اتاق‌های این هتل چشم‌اندازی از تنگه‌ی بسفر دارند، چنان‌که در تصویر هم می‌توانید ببینید.

این هتل 5 ستاره است و از تمامی امکانات لازم برای اقامتی لوکس برخوردار است. آدرس هتل هم به قرار زیر است:

Sinan Pasa Mah. Hayrettin Iskelesi Sok. No:1 Besiktas, Besiktas, 34353 Istanbul, Turkey

6- هتل کاخ سفید

راهنمای سفر به استانبولاگر بخواهم لوکس‌ترین هتل کل استانبول را معرفی کنم بدون تردید نظرم روی همین هتل کاخ سفید است. این هتل هم از نمای بیرونی و هم از نمای درونی بسیار زیباست. اتاق‌ها و سوییت‌های آن هم همگی لوکس و شیک اند و خلاصه گزینه‌ای عالی برای اقامتی لوکس در منطقه‌ی فاتح و در محله‌ی علمدار است.

هتل کاخ سفید از سایت tripadvisor نمره‌ی 5 یعنی عالی را از حدود 4900 رأی دریافت کرده.

آدرس: Alemdar, Çatalçeşme Sk. No:21, 34110 Fatih/İstanbul, Turkey

************

این هتل‌ها هم فقط بخشی از بهترین هتل‌های استانبول هستند. برای رزرو هتل در استانبول هم می‌توانید از خدمات رزرو هتل آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد رزرو هتل و دریافت مشاوره‌ی رایگان با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

برای ادامه‌ی راهنمای سفر به استانبول در بخش دوم روی لینک کلیک کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن