گوناگون

بهترین کشورها برای راه‌اندازی استارت‌آپ در سال ۲۰۲۳

اگر صاحب یک ایده استارت‌آپی خلاقانه و نو هستید و قصد دارید آن را در خارج از کشور اجرا کنید، می‌توانید به واسطه ویزای استارت‌آپ در کشورهای شاخص و قدرتمند در زمینه‌های اقتصادی، استارت‌آپ خودتان را راه‌اندازی کنید. اگر متقاضی ویزای استارت‌آپ باشید، احتمالاً سؤال اصلی که در ذهنتان وجود دارد این است که بهترین کشور برای راه‌اندازی انواع استارت‌آپ‌ها کدام است. در این مطلب می‌خواهیم به بررسی شرایط کلی و مزایا راه‌اندازی استارت‌آپ در کشورهای شاخص و پرمتقاضی برای ویزای استارت‌آپ بپردازیم تا بتوانید دید بهتری نسبت به این موضوع داشته باشید و در این زمینه تصمیم درستی بگیرید.

انگلیس

انگلیس دارای اقتصاد با ثبات و رو به جلو بوده و بستر‌های بسیار مناسبی را برای راه‌اندازی انواع استارت‌آپ‌ها فراهم کرده است. در واقع انگلیس به واسطه زیرساخت‌های توسعه‌یافته خود امکان استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری و دسترسی به منابع مالی برای متقاضیان راه‌اندازی استارت‌آپ در این کشور را به‌وجود آورده است. هم‌چنین امکان دسترسی کارآفرینان به بازارهای بزرگ جهانی فراهم‌شده و افراد متقاضی می‌توانند از این فرصت نهایت استفاده را ببرند. به‌طور کلی راه‌اندازی استارت‌آپ در انگلستان به ویژه لندن به عنوان پایتخت این کشور، می‌تواند بسیار سودآور باشد و به واسطه فراهم بودن امکانات مالی و اقتصادی، مسیر رشد و توسعه کسب‌وکارها هموارتر خواهد بود.

مزایا

 • وجود یک اکوسیستم استارت‌آپی غنی و عظیم

 • امکان دسترسی به بازارهای بین‌المللی

 • امکان دسترسی به منابع مالی و بهره‌مندی از حمایت سرمایه‌گذاران

 • امکان راه‌اندازی استارت‌آپ در پایتخت این کشور که مرکز کارآفرینی و نوآوری شناخته می‌شود.

 • امکان بهره‌مندی از دانش و تخصص نیروهای کار تحصیل‌کرده و ماهر در جهت راه‌اندازی و توسعه استارت‌آپ

کانادا

کانادا یکی دیگر از کشورهای پر متقاضی برای راه‌اندازی استارت‌آپ است. به واسطه وجود محیط تجاری با ثبات و گسترده در کنار سیاست‌های حمایتی دولت از استارت‌آپ‌های نو پا، بسیاری از متقاضیان تمایل دارند تا ایده استارت‌آپی خود را در این کشور اجرایی کنند. در کانادا نیروهای کار تحصیل‌کرده و ماهر زیادی وجود دارند که می‌توان در جهت رشد و توسعه استارت‌آپ از تخصص آن‌ها بهره برد. به‌طور کلی موقعیت کشور کانادا و پیوندهای فرهنگی آن با ایالات متحده، امکان دسترسی به بزرگترین بازارهای جهانی را برای متقاضیان کارآفرینی فراهم کرده است. باید بدانید که تقاضا برای راه‌اندازی استارت‌آپ در برخی استان‌های کانادا مانند آنتاریو و آلبرتا نسبتاً بیشتر از دیگر استان‌ها و شهرها است.

مزایا

 • وجود نیروهای کار ماهر و تحصیل‌کرده در زمینه‌های فناوری، مهندسی و هوش مصنوعی

 • استقبال ویژه از سیاست مهاجرت متقاضیان کارآفرینی به واسطه برنامه‌هایی مانند ویزای استارت‌آپ

 • وجود شرایط سیاسی و اقتصادی با ثبات و رو به جلو

 • وجود اکوسیستم استارت‌آپی مستقر و امکان دسترسی به بودجه‌های مربوط به حمایت از استارت‌آپ‌ها

راه‌اندازی استارت‌آپپرتغال

در بین کشورهای پر متقاضی برای راه‌اندازی استارت‌آپ، پرتغال هم به واسطه شرایط اقتصادی مناسب و رو به رشد خود، در بین کارآفرینان محبوبیت نسبتاً بالایی دارد. یکی از مهمترین ویژگی‌های پرتغال هزینه زندگی نسبتاً پایین است. هم‌چنین دولت این کشور حامی استارت‌آپ‌های نوپا است و براساس سیاست‌گذاری‌های درست و اصولی از متقاضیان راه‌اندازی کسب‌وکار و استارت‌آپ حمایت مالی می‌کند. هم‌چنین پرتغال یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و به همین واسطه دسترسی کارآفرین به بازارهای بزرگ جهانی و بهره‌مندی از وجود مشتریان بالقوه هم فراهم‌شده است. به واسطه موقعیت مناسب این کشور، شرایط مناسب برای ورود به بازارهای آمریکای لاتین و آفریقا وجود دارد که کارآفرینان می‌توانند از این فرصت نهایت استفاده را ببرند. به‌طور کلی سطح اقتصادی پرتغال نسبت به دیگر کشورهای اروپایی پایین‌تر است، اما با این حال شرایط مطلوب برای راه‌اندازی استارت‌آپ در آن وجود دارد.

مزایا

 • هزینه زندگی پایین

 • وجود حمایت‌های چند جانبه دولت از استارت‌آپ‌های نوپا

 • موقعیت مناسب جهت ورود به بازارهای اروپا، آفریقا و آمریکای جنوبی

امارات متحده عربی

به واسطه حداقل بودن نرخ مالیات برای استارت‌آپ‌ها و وجود بستر اقتصادی اصولی و گسترده برای راه‌اندازی کسب‌وکار، امارات هم به یکی از گزینه‌های محبوب و اصلی برای متقاضیان ویزای استارت‌آپ تبدیل شده است. امارات به واسطه وجود جمعیت مهاجر نسبتاً زیاد و متنوع، بستر مناسبی را برای جذب نیروهای ماهر و متخصص در حوزه‌های مختلف فراهم کرده است. هم‌چنین به واسطه موقعیت این کشور، دسترسی کارآفرینان به بازارهای بزرگ و شاخص اروپا، آسیا و آفریقا هم وجود دارد. به‌طور کلی هزینه زندگی در این کشور نسبت بالا است.

مزایا

 • موقعیت مکانی مناسب و استراتژیک برای دسترسی به بازارهای اروپا، آفریقا و خاورمیانه

 • وجود زیرساخت‌های عظیم و رو به جلو برای راه‌اندازی انواع استارت‌آپ‌ها

 • امکان دسترسی به بودجه‌های حمایتی خصوصی و دولتی برای راه‌اندازی و توسعه استارت‌آپ

راه‌اندازی استارت‌آپایرلند

ایرلند طیف وسیعی از افراد متخصص و مجرب در زمینه‌های فنی و مهندسی را در خود جای داده است. هم‌چنین این کشور هم عضو اتحادیه اروپا است. وجود یک سیستم استارت‌آپی عظیم و رو به جلو و چندین انکوباتور و شتاب‌دهنده موفق، ایرلند را به یکی از کشورهای شاخص و مطرح برای راه‌اندازی استارت‌آپ تبدیل کرده است. توجه داشته باشید که هزینه زندگی در برخی استان‌های ایرلند مثل دوبلین نسبتاً بالا است.

مزایا

 • نرخ مالیات شرکتی پایین

 • وجود سیاست‌های مالیاتی مطلوب برای استارت‌آپ‌ها

 • دسترسی به نیروی کار ماهر و متخصص در حوزه‌های فنی و مهندسی

 • امکان راه‌اندازی استارت‌آپ در دوبلین به عنوان مرکز فناوری و نوآوری این کشور

هلند

هلند دارای اکوسیستم استارت‌آپی غنی و اقتصاد رو به جلویی است. در این کشور امکان دسترسی به منابع مالی از قبیل سرمایه‌گذاری خطرپذیر، بودجه‌های حمایتی دولتی و… برای متقاضیان راه‌اندازی استارت‌آپ وجود دارد. هم‌چنین موقعیت استراتژیک هلند که در قلب اروپا واقع‌شده است امکان دسترسی به بازارهای آلمان، فرانسه و انگلیس را برای کارآفرینان فراهم می‌کند. هم‌چنین وجود نیروهای کار ماهر در حوزه‌های مهندسی، فناوری و مالی و تسلط کافی آن‌ها به زبان انگلیسی هم می‌تواند بر گسترش و توسعه انواع استارت‌آپ‌ها تأثیر بسزایی داشته باشد.

مزایا

 • امکان دسترسی به بودجه‌های خصوصی و دولتی برای توسعه و گسترش استارت‌آپ

 • امکان دسترسی به بازارهای آلمان، فرانسه و انگلیس به واسطه موقعیت استراتژیک

 • وجود نیروی کار ماهر در حوزه‌های مهندسی و مالی و مسلط به زبان انگلیسی

 • امکان دسترسی به طیف وسیعی از شتاب‌دهنده‌ها و انکوباتور‌ها، مشاوره‌های مالی و منابع حمایتی

راه‌اندازی استارت‌آپایالات متحده آمریکا

آمریکا به واسطه بستر اقتصادی عظیم، بازارهای بزرگ و متنوع، منابع مالی گسترده و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ویژه، بستر بسیار مناسب و مطلوبی را برای راه‌اندازی انواع استارت‌آپ‌ها به وجود آورده است. هم‌چنین آمریکا دارای سیاست‌های نظارتی در جهت حمایت از کسب‌وکارها با در نظر گرفتن نرخ مالیات کم است. به‌طور کلی هزینه زندگی در برخی از شهرهای ایالات متحده می‌تواند بسیار بالا باشد و به همین واسطه امکان دارد در روند راه‌اندازی و توسعه استارت‌آپ خود، با چالش‌های زیادی مواجه شوید.

مزایا

 • دسترسی بزرگترین بازارهای جهانی

 • امکان راه‌اندازی استارت‌آپ تحت عظیم‌ترین بسته اقتصادی جهان

 • دسترسی به نیروهای کار ماهر و متخصص در حوزه‌های مختلف

 • وجود یک محیط نظارت حمایتی برای استارت‌آپ‌های نوپا به ویژه در زمینه‌های فناوری و نوآوری

 • امکان استفاده از حمایت‌های مالی

جمع‌بندی

در این مطلب به بررسی کامل کشورهای شاخص و پر متقاضی برای اخذ ویزای استارت‌آپ و کارآفرین پرداختیم و مزایای هر یک از آن‌ها را ذکر کردیم. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر در این زمینه و داشتن یک انتخاب درست و اصولی براساس بودجه، شرایط و سطح نیاز خود، حتماً از مشاوره افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید.

منبع:

https://apply4residency.com/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 11 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن