ترکیهجاذبه‌های گردشگری

زیباترین شهرهای ترکیه | از کاش تا کوش‌آداسی

ترکیه کشوری نسبتاً پهناور است و شهرهای زیادی دارد. در میان شهرهای متعدد این کشور برخی زیباتر از شهرهای دیگر اند و جاذبه‌های گردشگری بیشتری دارند. از همین رو است که این شهرها در میان گردشگران محبوب‌تر اند و گردشگران بیشتری را به خود می‌خوانند. پیش‌تر در نوشتاری جداگانه به معرفی بهترین شهرهای توریستی ترکیه پرداخته‌ایم، می‌توانید با کلیک روی لینک به آن نوشتار دسترسی داشته باشید. در این نوشتار می‌خواهیم به معرفی زیباترین شهرهای ترکیه بپردازیم.

زیباترین شهرهای ترکیه

1- آنتالیا

زیباترین شهرهای ترکیه آنتالیا از زیباترین شهرهای ترکیه است. آنتالیا در واقع مرکزِ استانِ آنتالیا ست و در جنوب کشور ترکیه قرار گرفته است. آنتالیا شهری ساحلی‌ست و به دریای مدیترانه ختم می‌شود. سواحل متعددی در آنتالیا وجود دارند و هر یک از بهترین گزینه‌ها برای تجربه‌ی تفریحات ساحلی هستند. چند تا از این سواحل بسیار زیبا هستند و نقش مهمی در زیبایی شهر آنتالیا دارند از جمله ساحل کلئوپاترا، ساحل کنیالتی و ساحل اورنکوی. در ضمن آنتالیا علاوه‌برآن‌که شهری ساحلی با طبیعتی ناب و زیباست، شهری تاریخی نیز هست و از جاذبه‌های گردشگری تاریخی و زیبایی متعددی هم برخوردار است.

آنتالیا از توریستی‌ترین شهرهای ترکیه هم هست و سالانه میلیون‌ها گردشگر را به خود می‌خوانَد. ایرانیان زیادی هم هرساله به آنتالیا سفر می‌کنند. شما عزیزان هم می‌توانید برای سفر به آنتالیا روی تورهای آنتالیای آژانس گردشگری ساحل شنی حساب کنید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تور آنتالیا و رزرو تور با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

2- استانبول

زیباترین شهرهای ترکیه استانبول از دیگر شهرهای زیبای ترکیه است. استانبول باوجودی‌که پایتخت ترکیه نیست، بزرگ‌ترین و توریستی‌ترین شهر ترکیه است. برای چندین قرن استانبول با نام قسطنطنیه پایتخت امپراتوری عثمانی بود و در طی این دوران بود که بناهای زیادی در این شهر ساخته شدند. طبیعت استانبول نیز بسیار زیباست. در قسمت جنوبی استانبول جزایر پرنس یا آدالار قرار دارند که بسیار زیبا هستند. این جزایر هم چند ساحل در خود دارند و هم از جنگل‌های زیبایی برخوردار هستند. تنگه‌ی بسفر نیز از زیباترین مناطق استانبول است و بسیار بر زیبایی کل شهر استانبول افزوده است.

فراموش نکنید که استانبول تنها شهر جهان است که در دو قاره قرار گرفته است. نیمه‌ی شرقی استانبول در قاره‌ی آسیا و نیمه‌ی غربی آن در قاره‌ی اروپا واقع است و حدفاصل این دو نیز تنگه‌ی بسفر است. نیمه‌ی غربی استانبول در میان گردشگران از محبوبیت بیشتری برخوردار است، اما نیمه‌ی شرقی هم زیبایی‌هایی دارد. ما در نوشتاری مجزا به معرفی زیبایی‌های قسمت آسیایی استانبول پرداخته‌ایم. مطالعه‌ی آن نوشتار خالی از فایده نیست.

برای سفر به استانبول نیز می‌توانید از خدمات آژانس گردشگری ساحل شنی بهره ببرید. جهت رزرو تور استانبول و دریافت اطلاعات کامل در این زمینه با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

3- بدروم

شهرهای زیبای ترکیهبدروم شهری ساحلی در جنوب غربی ترکیه و در نزدیکی برخی جزایر یونان است. این شهر نیز همچون شهر زیبای آنتالیا به دریای مدیترانه راه می‌برد و از زیباترین شهرهای ترکیه است. انواع تفریحات ساحلی و جنگلی را می‌توان در بدروم تجربه کرد. ساحل Yalikavak، ساحل Gumusluk، ساحل Guvercinlik، ساحل Bitez، ساحل Akyarlar و ساحل Ortakent از زیباترین سواحل بدروم هستند. روستای گومبت نیز یکی از زیباترین منطقه‌های بدروم است. در ضمن بدروم نیز به‌واسطه‌ی نزدیکی‌اش به یونان از قدیمی‌ترین شهرهای ترکیه است و بقایایی از تمدن یونان باستان در آن وجود دارند.

برای سفر به بدروم هم می‌توانید روی خدمات تور بدروم آژانس مسافرتی ساحل شنی حساب کنید. 02157938 برای رزرو تور و دریافت اطلاعات بیشتر در اختیار شماست.

4- مارماریس

مارماریس در نزدیکی بدروم در جنوب غربی کشور ترکیه واقع است و از زیباترین شهرهای ترکیه محسوب می‌شود. مارماریس نیز وضعیتی همچون بدروم دارد، یعنی آن‌که شهری ساحلی‌ست و درعین‌حال تاریخی غنی دارد و چندین جاذبه‌ی گردشگری تاریخی در آن هستند. در مارماریس می‌توان انواع تفریحات ساحلی و دریایی را تجربه کرد و به عکاسی در کنار زیبایی‌های دریای مدیترانه مشغول شد.

برای سفر به مارماریس می‌توانید از تور مارماریس آژانس مسافرتی بهره ببرید. رزرو تور مارماریس از طریق تماس با شماره‌تلفن 02157938 امکان‌پذیر است.

5- کاش

شهرهای زیبای ترکیهشهر کاش یکی دیگر از زیباترین شهرهای ترکیه است و در نزدیکی مارماریس و آنتالیا و بدروم قرار گرفته. این شهر در جنوب غربی ترکیه است و از سواحلی بسیار زیبا برخوردار است. در هر ساعت از روز که به سواحل کاش بروید و منظره‌های زیبای آن را در جلوی نگاه‌تان داشته باشید بدون‌تردید لذتی فراموش‌نشدنی را تجربه خواهید کرد.

کاش در استان آنتالیا قرار دارد و بسیار به شهر آنتالیا نزدیک است. فکر می‌کنم عالی شود اگر در طی سفرتان به آنتالیا یک روز را هم به گردش در کاش – این شهر زیبایِ تاریخی – اختصاص دهید.

6- وان

وان شرقی‌ترین شهر در فهرست ما در مورد زیباترین شهرهای ترکیه است و بنابراین بسیار به کشورمان نزدیک است. نزدیکی وان به ایران موجب شده که تورهای زمینی هم برای سفر به وان در ایران قابل‎رزرو باشند. وان شهری زیباست و عمده‌ی شهرت گردشگری‌اش به‌واسطه‌ی دریاچه‌ی وان است. دریاچه‌ی وان بزرگ‌ترین دریاچه‌ی کل کشور ترکیه است و همانطور که در تصویر بالا می‌بینید بسیار زیباست. چند جزیره‌ی کوچک نیز روی این دریاچه قرار دارند که قبلاً مسکونی بوده‌اند. چندین بنای تاریخی هم در اطراف این دریاچه قرار دارند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به کلیساهای صلیب مقدس، کلیسای سنت جرج، و آلتینساج، مقبره‌های مربوط به قرون وسطی در شهر احلات و موزه‌ای که در همین شهر، در شمال دریاچه، ساخته شده وگورستان گواش اشاره داشت.

احتمالاً سفر به وانِ ترکیه هم بتواند سفری عالی و فراموش‌نشدنی برای شما باشد، خصوصاً از این نظر که وان علاوه بر زیبایی‌هایی که دارد یکی از بهترین مکان‌های ترکیه برای خرید است و اتفاقاً بخشی از کسانی که وان را برای سفر به ترکیه انتخاب می‌کنند هدف اصلی‌شان خرید در وان است.

برای سفر به وانِ ترکیه نیز می‌توانید با کارشناسان تورهای خارجی ما تماس بگیرید. اطلاعات کامل در مورد تور وان را خدمت شما توضیح خواهند داد.

7- ازمیر

ازمیر در غرب ترکیه واقع است و افزون بر آن که از زیباترین شهرهای ترکیه محسوب می‌شود، یکی از شهرهای مهم این کشور است.

ازمیر شهری ساحلی است و ازآن‌جا‌که به یونان نزدیک است در تمدن یونان باستان نیز نقشی داشته و از همین رو چندین جاذبه‌ی گردشگری تاریخی هم در آن وجود دارند. یکی از شهرهای تاریخی ترکیه که محل تولد چندین فیلسوف و تاریخ‌نگار و هنرمند تمدن یونان باستان بوده در نزدیکی همین ازمیر قرار دارد و بنابراین گردشگرانی که به ترکیه سفر می‌کنند و مقصد سفرشان شهر ازمیر است، این فرصت را دارند که از زیبایی‌های این شهر تاریخی نیز لذت ببرند. این شهر با نام شهر تاریخی افسوس شناخته می‌شود. ما در نوشتاری جداگانه تمام و کمال در مورد شهر افسوس و زیبایی‌هایی که دارد صحبت کرده‌ایم. برای دسترسی به آن نوشتار می‌توانید روی لینک شهر تاریخی افسوس کلیک کنید.

به ازمیر اگر سفر کردید سری هم به روستای Şirince بزنید. این روستا بسیار زیباست و طبیعی زنده و روح‌نواز دارد. قطعاً از گردش در آن لذت خواهید برد.

یک منطقه‌ی دیگر هم در ازمیر وجود دارد که با نام منطقه‌ی Çesme شناخته می‌شود. این منطقه را می‌توانم زیباترین منطقه‌ی ازمیر معرفی کنم. Çesme منطقه‌ای ساحلی است و دو ساحل Alaçati و Ilica  را در خود جای داده است.

خوشبختانه می‌توانم این خبر خوب را اعلام کنم که برای سفر به ازمیر هم می‌توانید روی خدمات آژانس گردشگری ساحل شنی حساب کنید. جهت رزرو تور ازمیر و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

 8- کوش آداسی

کوش آداسیباز هم شهری در غرب ترکیه! کوش آداسی در غرب ترکیه و در نزدیکی ازمیر واقع شده است. کوش آداسی هم همچون چند شهر دیگر که در بالا نام بردم شهری ساحلی با طبیعتی بسیار زیباست و درعین‌حال چند جاذبه‌ی گردشگری تاریخی را در خود جای داده است.

کوش آداسی شهری ست در استان آیدین در غرب کشور ترکیه. این شهر در ساحل دریای اژه قرار گرفته و از کلی ساحل زیبا برخوردار است. از بهترین سواحل این شهر باید به ساحل بانوان، ساحل لانگ و ساحل سبز اشاره کنم. هر سه‌ی این سواحل از زیباترین سواحل کل کشور ترکیه هستند و در آن‌ها می‌توان انواع تفریحات ساحلی را تجربه کرد. پارک ملی دیلک هم از زیباترین مناطق کوش آداسی است و نقشی اساسی در این که کوشی آداسی را یکی از زیباترین شهرهای ترکیه معرفی کنیم دارد.

برای سفر به کوش آداسی هم می‌توانید از خدمات آژانس مسافرتی ساحل شنی بهره ببرید. جهت رزرو تور کوش آداسی با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

سخن پایانی

8 تا از زیباترین شهرهای ترکیه را با هم مرور کردیم، اما بدون‌شک شهرهای زیبای ترکیه به این موارد محدود نیستند. قونیه، آکسارای، آنکارا، قیصریه، فتحیه و آدانا باوجودی‌که شهرهای ساحلی نیستند از زیبایی‌های قابل‌توجهی برخوردار اند و درصورتی‌که بخواهید چند شهر ترکیه را بگردید، بدون‌شک این شهرها لایق آن‌که یک یا چند مورد از این شهرها را نیز در برنامه قرار دهید هستند.

همچنین بخوانید: راهنمای سفر به استانبول

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن