انگلیسجاذبه‌های گردشگری

14 تا از زیباترین شهرهای توریستی انگلیس | از منچستر تا بریستول

جزیره‌ی بریتانیا از زیباترین منطقه‌های اروپاست. طبیعت این منطقه از اروپا بسیار عالی‌ست و در واقع نمونه‌ی بارز «قاره‌ی سبز» است. افزون بر این، بریتانیا و خصوصاً انگلیس بسیار پیشرفته است و از شهرهایی مدرن با بافت شهری بسیار زیبا برخوردار است. در ضمن، انگلیس تاریخی غنی دارد و از همین رو پر است از جاذبه‌های گردشگری تاریخی. این سه دست در دست هم گذاشته‌اند و موجب گشته‌اند که انگلیس یکی از توریستی‌ترین کشورهای اروپا و جهان باشد. اما در خود انگلیس هم یک سری شهرها وضعیت بهترین نسبت به سایر شهرها برای جذب توریست دارند. این نوشتار درست بر روی همین شهرها تمرکز دارد. با هم در ادامه خواهیم دید که زیباترین شهرهای توریستی انگلیس کدام شهرها هستند.

در ضمن برای سفر به انگلیس می‌توانید از خدمات آژانس گردشگری ساحل شنی برای اخذ ویزای انگلیس و همچنین رزرو بلیط هواپیما لندن استفاده کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از خدمات آژانس مسافرتی ساحل شنی در راستای سفر به انگلیس می‌توانید با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

بهترین شهرهای توریستی انگلیس

14- کمبریج [Cambridge]

بهترین شهرهای توریستی انگلیس کمبریج شهری دانشگاهی در شرق انگلیس و مرکز استان کمبریج‌شایر است. بدون‌شک مشهورترین جاذبه‌ی گردشگری کمبریج، دانشگاه این شهر با همین نام است. این دانشگاه چندصد سال سابقه دارد و در حال حاضر یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است. دانشگاه کمبریج از چند کالج یا دانشکده از جمله کالج پادشاه، کالج ملکه و کالج ترینتی برخوردار است.

شهر کمبریج حدود 125 هزار نفر جمعیت دارد که 30 هزار نفرِ آن‌ها دانشجو هستند!

13- آکسفورد [Oxford]

بهترین شهرهای توریستی انگلیس کمی آن‌طرف‌ترِ کمبریج، به سمت چپ، اکسفورد قرار دارد که قطعاً لیاقت آن‌که نام‌اش را در فهرست بهترین و توریستی‌ترین شهرهای انگلیس آوریم را دارد. آکسفورد شهری باستانی‌ست و سازه‌هایی زیبا و قدیمی از معماری سنتی انگلیس را در خود جای داده‌است. هم‌چنان‌که کمبریج به‌مثابه‌ی شهری دانشگاهی شناخته می‌شود، آکسفورد نیز همچون شهری دانشگاهی مشهور است. یکی از دانشگاه‌های برتر جهان یعنی دانشگاه آکسفورد در همین شهر قرار دارد. دانشگاه آکسفورد در قرن دوازدهم تا کنون فعال است، لیکن قبل از این قرن نیز محوطه‌ی دانشگاه محیطی علمی بوده‌است.

اگر روزی به آکسفورد سفر کردید و فقط فرصت بازدید از یک سازه را داشتید، آن سازه باید کتابخانه‌ی نفس‌گیرِ Bodleian باشد. کتابخانه در سال 1601 تأسیس شده و از بیش از 11 میلیون کتاب برخوردار است. برای فیلمبرداری بسیاری از فیلم‌ها از جمله هری‌پاتر از این کتابخانه استفاده شده‌است.

12- برایتون [Brighton]

برایتون شهری ساحلی در جنوب انگلیس است و از زیباترین شهرهای توریستی انگلیس محسوب می‌شود. این شهر هم همچون دو شهر فوق شهری دانشگاهی است، اما عمدتاً به‌واسطه‌ی ساحلی‌بودن‌اش در نزد گردشگران انگلیس محبوب است. از آن‌جا که با قطار صرفاً یک ساعت با لندن فاصله دارد، به مقصدی محبوب برای لندنی‌هایی که در تعطیلات به‌دنبال گردش در شهری ساحلی هستند تبدیل شده‌است. این شهر همچنین مقصد بسیاری از لندنی‌ها در روزهای گرم تابستان است.

Palace Pier یکی از بهترین مکان‌های برایتون برای گردشگران است. در طی سفر به برایتون گردش در این مکان زیبا را از دست ندهید.

11- منچستر [Manchester]

منچسترمنچستر تقریباً در شمال غرب انگلیس قرار دارد و یکی دیگر از توریستی‌ترین شهرهای انگلیس است. منچستر شهری بزرگ است و گاه با نام پایتخت شمال انگلستان شناخته می‌شود. البته به اندازه‌ی لندن ثروتمند و بزرگ نیست، اما در کل شهری ثروتمند است و در انگلیس اهمیت زیادی دارد. خوشبختانه در منچستر جاذبه‌های گردشگری زیادی وجود دارند، از کلیسا و دانشگاه گرفته تا ارکستر سمفونیک هیل. یک محله‌ی چینی هم در منچستر هست که محله‌ای عالی برای خوردن غذاهای مختلف آسیایی‌ست.

10- باث [Bath]

بهترین شهرهای توریستی انگلیس
بهترین شهرهای توریستی انگلیس

باث شهری در جنوب غربی انگلستان و یکی دیگر از بهترین شهرهای توریستی انگلیس است. از باث تا لندن حدود 150 کیلومتر فاصله وجود دارد. این شهر تقریباً 85 هزار نفر جمعیت دارد و پر است از چشمه‌های آب‌گرم طبیعی. به‌نوعی این شهر شبیه به بوداپست در مجارستان است. چندین چشمه‌ی آب گرم طبیعی در باث وجود دارند و از دیرباز موجبات شهرت این شهر را نزد انگلیسی‌ها و غیرانگلیسی‌ها فراهم آورده‌اند.

شهر از ریشه‌های رومی برخوردار است و عمده‌ی توجه رومیان هم به آن به سبب همین چشمه‌های آب گرم طبیعی بوده‌است. به این شهر که سفر کنید خواهید دید که سازه‌هایی با معماری رومی از آن زمان به یادگار مانده‌اند. مشهورترین سازه‌ی باث «هلال سلطنتی» نام دارد. در واقع هلال سلطنتی یک سازه نیست بلکه مجموعه‌ای از چند سازه است. قطعاً سفرتان به باث کامل نخواهد بود اگر سری به هلال سلطنتی نزنید.

9- لیورپول [Liverpool]

بهترین شهرهای توریستی انگلیس لیورپول نیز همچون برایتون شهری ساحلی یا در واقع شهری بندری است، منتها این شهر در غرب انگلیس قرار دارد. لیورپول عمدتاً به‌واسطه‌ی باشگاه فوتبال لیورپول و همچنین گروه راکِ بیتلز شهرت دارد، اما در این شهر عناصر زیادی برای گردشگران در راستای خوش‌گذرانی وجود دارند. جاذبه‌های گردشگری تاریخی و امکان تجربه‌ی لذت‌های ساحلی از جمله‌ی این عناصر هستند.

یک خیابان مشهور هم در لیورپول وجود دارد که با نام  Wood Street شناخته می‌شود. این خیابان پر است از بارها و کافه‌های متنوع.

8- ناتینگهام [Nottingham]

ناتینگهام از شهرهای مرکزی انگلیس و یکی از باسابقه‌ترینِ آن‌هاست. ناتینگهام شهری بسیار زیباست، ولی چندان اهمیتی بدان داده نمی‌شود. ناتینگهام می‌تواند مقصدی عالی برای گردشگرانی باشد که به تاریخ یا معماری علاقه دارند. قلعه‌ی ناتینگهام که مربوط به قرن یازدهم است از بهترین جاذبه‌های گردشگری ناتینگهام است و ارزش آن را دارد که در طی سفر به انگلیس برای بازدید از آن سری به ناتینگهام بزنید.

7- نیوکسل [Newcastle]

بهترین شهرهای توریستی انگلیس نیوکاسل شهری مشهور در شمال شرقی انگلیس و یکی دیگر از زیباترین شهرهای توریستی انگلیس است. این شهر زیبا در سواحل رود تاین قرار دارد و یکی از علل شهرت‌اش لهجه‌ی خاص ساکنان‌اش با نام Geordies است. نیوکاسل حدود 2 هزار سال پیش به‌عنوان قلعه‌ای رومی ساخته شد و در طی این 20 سده پیشرفت‌های زیادی داشته‌است. به نیوکاسل که بروید می‌توانید از بازید از جاذبه‌های گردشگری این شهر که عمدتاً تاریخی و معماری اند لذت ببرید.

6- سنت ایوس [St. Ives]

بهترین شهرهای توریستی انگلیس
بهترین شهرهای توریستی انگلیس

سنت ایوس در جنوب‌غربی‌ترین نقطه‌ی انگلیس قرار دارد و شهری ساحلی محسوب می‌شود. این شهر یکی از توریستی‌ترین شهرهای انگلیس است و سالانه گردشگران زیادی را به خود می‌خوانَد. این شهر در ناحیه‌ی کورنوال [Cornwall] قرار دارد. ساکنین این ناحیه به‌شدت به میراث فرهنگی و تاریخی خود افتخار می‌کنند.

گردشگران افزون بر آن‌که می‌توانند در سنت ایوس به قدم‌زدن در ساحل Porthminster و تجربه‌ی شنا و قایق‌سواری در این منطقه مشغول شوند، امکان گردش در چند موزه‌ی تاریخی و هنری این شهر را نیز دارند.

5- بریستول [Bristol]

بهترین شهرهای توریستی انگلیس بریستول در نزدیکی باث قرار دارد و از زیباترین شهرهای توریستی انگلیس است. بریستول نیز شهری بندری است و از اهمیت زیادی در سیاست، فرهنگ و اقتصاد انگلیس برخوردار است. از بریستول تا لندن حدود 170 کیلومتر فاصله است. بریستول تا قبل از قرن دوازدهم هم وجود داشت، اما رسماً در قرن دوازدهم بود که مورد استفاده قرار گرفت و به محلی مسکونی، اقتصادی و سیاسی تبدیل شد. در این شهر تاریخی مجموعه‌ای جذاب از جاذبه‌های گردشگری طبیعی، تاریخی و شهری وجود دارند و قطعاً گردشگران از سفر به آن پشیمان نخواهند شد.

یک قسمت در این شهر وجود دارد که با نام شهر قدیم شناخته می‌شود. هنوز هم بخش عمده‌ای از بافت این شهر مربوط به قرون وسطی است.

4- چستر [Chester]

چستر نیز از بهترین شهرهای توریستی انگلیس است و در نزدیکی لیورپول در غرب انگلیس در نزدیکی مرز ولز قرار دارد. این شهر نیز شهری بندری است و به‌شدت زیباست. قطعاً در طی سفر به انگلیس از گردش و گشت‌وگذار در چستر خسته نمی‌شوید. چستر گذشته‌ای رومی دارد و از همین رو چند جاذبه‌ی گردشگری تاریخی در خود دارد. مشهورترین جاذبه‌ی گردشگری چستر کلیسای جامع این شهر است که از معدود سازه‌هایی‌ست که به‌طور کامل از دست هنری هشتم جان سالم به‌در برده‌اند، چراکه بسیار زیباتر از آن بود که بتوان ویران‌اش کرد. جز این کلیسا، ویرانه‌های زیادی از سازه‌های مربوط به روم باستان در این شهر برای بازدید وجود دارند.

در ضمن یک پارک مشهور با نام Grosvenor در این شهر وجود دارد که مربوط به قرن نوزدهم و دوران ویکتوریاست. این پارک هنوز هم بهترین مکان چستر برای پیک‌نیک است.

3- دورام [Durham]

بهترین شهرهای توریستی انگلیس
بهترین شهرهای توریستی انگلیس

دورام در شمال شرق انگلیس و در نزدیکی نیوکاسل قرار دارد. این شهر شهری کوچک و کم‌جمعیت است، اما شهری تاریخی محسوب می‌شود و از این رو سالانه گردشگران زیادی را به خود می‌خواند. کلیسای جامع دورام و قلعه‌ی دورام از مشهورترین و محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری دورام هستند.

قلعه‌ی دورام اکنون به‌عنوان قدیمی‌ترین اقامتگاه دانشگاهی جهان شناخته می‌شود و بسیار زیباست. ساخت این قلعه به قرن یازدهم میلادی برمی‌گردد. کلیسای جامع نیز بسیار زیباست و از معماری‌ای خیره‌کننده برخوردار است. باغ‌های اطراف این کلیسا نیز از جاذبه‌های گردشگری دوران به شمار می‌روند.

2- یورک [York]

بهترین شهرهای توریستی انگلیس

یورک بدون‌شک از زیباترین شهرهای توریستی انگلیس است و اگر لندن در انگلیس وجود نداشت می‌شد یورک را توریستی‌ترین شهر انگلیس معرفی کرد. یورک شهری مهم در انگلیس محسوب می‌شود و از تاریخی‌ترین شهرهای کل اروپاست. بناهای تاریخی زیادی در یورک قابل‎بازدید هستند و قطعاً از گردش در آن به‌شدت لذت خواهید برد. آثار باستانی یورک مربوط به دوران روم باستان، قرون وسطی و حتی وایکینگ‌ها است و خوشبختانه اغلب‌شان سالم هستند.

کلیسای یورک مینستر مربوط به قرن هشتم، موزه‌ی یورک‌شر، گرند اپرا هاوس، تئاتر سلطنتی یورک و ایستگاه راه‌آهن از بهترین جاذبه‌های گردشگری یورک هستند.

1- لندن [London]

بدون‌تردید توریستی‌ترین و زیباترین شهر انگلیس برای گردشگران لندن است. لندن پایتخت انگلیس است و تقریباً در جنوب شرقی این کشور قرار دارد. جاذبه‌های گردشگری متعددی در لندن وجود دارند و حتی اگر یک ماه کامل را در لندن بمانید باز هم احتمالاً نمی‌توانید از تمامی جاذبه‌های گردشگری لندن بازدید کنید.

ما در نوشتاری مجزا به‌اختصار به معرفی بهترین تفریحاتی که گردشگران می‌توانند در لندن تجربه کنند پرداخته‌ایم. از شما دعوت می‌کنم برای آشنایی با تفریحات لندن روی لینک کلیک کنید.

سخن پایانی

به همراه یکدیگر مروری بر بهترین شهرهای توریستی انگلیس داشتیم. اگر تجربه‌ای از سفر به انگلیس دارید، لطفاً آن را با ما و کاربران در میان بگذارید.

در ضمن برای سفر به انگلیس می‌توانید روی خدمات آژانس گردشگری ساحل شنی حساب کنید. شماره‌تلفن 02157938 پل ارتباط ما و شماست.

همچنین بخوانید: زیباترین شهرهای ترکیه

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن