جاذبه‌های گردشگریژاپن

ژاپن به روایت تصویر؛ 12 تصویر از زیباترین منطقه‌های ژاپن

مجمع‌الجزایر ژاپن پر از زیبایی‌های طبیعی هستند. عکاسانی که به‌دنبال عکاسی از منطقه‌های بکر جهان برای ثبت تصاویری زیبا و فراموش‌نشدنی اند، نمی‌باید کشور ژاپن و زیبایی‌های‌اش را از نظر دور بدارند. این شرقی‌ترین نقطه‌ی زمین به‌واسطه‌ی طبیعت بکرش و البته فرهنگ خاصی که دارد بهترین منظره‌ها را پیش روی عکاسان قرار می‌دهد. خیلی‌ها شاید با شنیدن نام ژاپن یاد آسمان‌خراش‌های متعدد با تراکم بالا بیفتند، اما ژاپن جز آسمان‌خراش‌های مدرن سرشار از مناطق بکر طبیعی هم هست. با هم در ادامه‌ی این نوشتار 12 تا از زیباترین منطقه‌های ژاپن که سوژه‌هایی عالی برای عکاسی هستند را مرور خواهیم کرد.

در ضمن عزیزانی که به دنبال سفر به ژاپن هستند این فرصت را دارند که از تور ژاپن آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنند. همچنین برای دریافت ویزای ژاپن نیز می‌توانید روی خدمات ما حساب کنید. شماره‌تلفن 02157938 برای دریافت اطلاعات بیشتر در اختیار شماست.

زیباترین منطقه‌های ژاپن

1- جنگل‌های بامبوی آراشیاما [Arashiyama]؛ کیوتو

زیباترین جاهای ژاپن
جنگل‌های بامبو در آراشیاما

جنگل‌های بامبو در شهر کیوتو در منطقه‌ای توریستی و مشهور با نام آراشیاما قرار دارند. در این جنگل‌ها درختان سربه‌فلک‌کشیده‌ی بامبو منظره‌ای فوق‌العاده رقم زده‌اند. در میان این درختان مسیرهایی برای قدم‌زدن وجود دارد. به این منطقه که بروید هم می‌توانید مشغول عکاسی از مناظر زیبا شوید و هم به پیاده‌روی در یکی از زیباترین منطقه‌های جهان بپردازید.

مسیر پیاده‌روی 500 متری این جنگل‌ها به معبدی مشهور با نام Tenryu-ji ختم می‌شود. خود آن معبد هم بسیار دیدنی است.

آدرس: Japan, 〒605-0028 Kyoto, Higashiyama Ward, Bunkicho, 61

2- دره‌ی تاکاچیهو [Takachiho]؛ میازاکی

زیباترین منطقه‌های ژاپندره‌ی تاکاچیهو در استان میازاکی یکی دیگر از زیباترین منطقه‌های کشور ژاپن است. در این تنگه، آبشاری 17 متری وجود دارد که با نام Minainotaki شناخته می‌شود؛ آبشاری که شکوه و جلال بسیاری به آن دره بخشیده است.

جالب آن که برای عکاسی از این منطقه هم می‌توان قایق کرایه کرد و به پایین‌ترین نقطه رسید و از پایین آبشار مشغول عکاسی از آبشار و صخره‌های باشکوه اطراف شد و هم می‌توان در بالای آبشار از مسیرهایی خاص به پیاده‌روی مشغول شد و از آن صحنه به عکاسی پرداخت.

در هر صورت این دره با آبشار طویل‎اش از زیباترین منطقه‌های ژاپن هم برای عکاسی و هم برای غرق‌شدن در طبیعت بکر است.

آدرس: Mukoyama, Takachiho, Nishiusuki District, Miyazaki 882-1103, Japan

3- دهکده‌ی شیراکاوا [Shirakawa-go]؛ گیفو

دهکده‌ی شیراکاوا در ژاپنیکی از خاص‌ترین دهکده‌های ژاپن همین دهکده‌ی شیراکاوا در استان گیفو است. این دهکده شکل و شمایلی ژاپنی دارد و تمامی عناصر آن مربوط به سرزمین آفتاب تابان است.

خبر خوب این است که در طی فصل بهار در این دهکده شکوفه‌های گیلاس به‌طرز چشمگیری سربرمی‌آورند و بر زیبایی دهکده می‌افزایند.

تمامی خانه‌هایی که در این دهکده وجود دارند با معماری سنتی ژاپن ساخته شده‌اند و خلاصه همانطور که در بالا هم گفته شد تمامی عناصر این دهکده، حتی شکوفه‌های گیلاس‌اش، ژاپنی هستند. در آخر گفتنی است که این دهکده در زمره‌ی میراث جهانی یونسکو درآمده است.

آدرس: 517 Hatogaya, Shirakawa-mura, Ōno-gun, Gifu-ken501-5692

4- باغ‌های کاخ امپراتوری؛ توکیو

باغ‌های کاخ امپراتوری توکیو
باغ‌های کاخ امپراتوری در توکیو

کاخ امپراتوری از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن است. این کاخ محوطه‌ای بزرگ دارد که در این محوطه باغ‌هایی زیبا وجود دارند و بر زیبایی کاخ اضافه کرده‌اند. دهه‌های متمادی است که این کاخ محل زندگی امپراتور ژاپن است و امروز نیز اوضاع به همان منوال قبل است.

گردشگرانی که به سمت این کاخ می‌روند می‌توانند از باغ‌ها و از قسمت‌های بیرونی کاخ بازدید کنند. البته دو بار در سال امکان ورود به محوطه‌ی داخلی کاخ نیز وجود دارد: یکی پس از سال نو و دیگری در روز تولد امپراتور.

آدرس: 1-1 Chiyoda, Chiyoda City, Tokyo 100-8111, Japan

5-Tateyama Kurobe Alpine

Tateyama Kurobe Alpine
Tateyama Kurobe Alpine

در مسیر بسیار مشهور Alpine سدی وجود دارد که با نام سد Kurobe شناخته می‌شود. در اطراف این مسیر و در اطراف این سد محوطه‌ای بسیار زیبا وجود دارد که بدون تردید یکی از زیباترین منطقه‌های ژاپن است. چه به دنبال عکاسی باشید و چه به دنبال گردش در یکی از زیباترین منطقه‌های ژاپن می‌توانید روی این منطقه حساب کنید.

آدرس: Tateyama, Nakaniikawa District, Toyama 930-1406, Japan

6- دهکده‌ی Gokayama؛ تویاما

دهکده‌ی Gokayama
Gokayama

جز دهکده‌ی شیراکاوا یک دهکده‌ی سنتی دیگر در ژاپن، در تویاما، وجود دارد که بسیار مشهور است. این دهکده‌ی سنتی هم در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و همانطور که در تصویر می‌بینید بسیار زیباست. خانه‌های این دهکده بیش از 300 سال قدمت دارند و همه از سقف‌های gassho (نوعی سقف شیب‌دار) برخوردار اند.

این دهکده بدون شک یکی از زیباترین منطقه‌های ژاپن است و هم گزینه‌ای عالی برای عکاسی است و هم برای گشت‌وگذار و آشنا شدن با فرهنگ سنتی کشور ژاپن.

7- غرفه‌ی طلایی در کیوتو

زیباترین منطقه‌های ژاپنهفتمین تصویر از فهرست ما تصویری از غرفه‌ی طلایی در کیوتو است. این غرفه در میان مجموعه‌معابد Rokuon-ji در کیوتو قرار دارد و چنان‌که در تصویر می‌بینید بسیار زیبا و چشمگیر است.

هم خود غرفه زیباست و هم محیط اطراف آن. در کل این منطقه هم از بهترین مناطق ژاپن برای عکاسی محسوب می‌شود و البته یکی از گزینه‌های عالی برای گردشگران نیز هست.

8- کوه یوشینو [Yoshino]؛ نارا

کوه Yoshino
شکوفه‌های گیلاس در دامنه‌های کوه Yoshino

شکوفه‌های گیلاس در فصل بهار در کشور ژاپن شهرتی بسیار دارند. این شکوفه‌ها در جای‌جای مجمع‌الجزایر ژاپن در فصل بهار قابل مشاهده هستند و زیبایی‌ای خاص به مناطق زیبای ژاپن می‌بخشند. یکی از بهترین مناطق ژاپن برای تماشای شکوفه‌های گیلاس کوه یوشینو است. این کوه از مشهورترین کوه‌های ژاپن است و در طی فصل بهار هم پایه‌های آن و هم بالای آن بسیار زیبا و دل‌انگیز می‌شوند.

در پایه‌های کوه معبدی هم برای آیین شینتو وجود دارد که از قدیمی‌ترین معابد ژاپن است. گفته می‌شود این معبد حول و حوش سال 1600 ساخته شده و بنابراین اگر به این منطقه از ژاپن سفر کردید بد نیست از این معبد قدیمی هم بازدید کنید.

آدرس: Yoshino-cho, Yoshino-gun, Nara, Japan

9- تالاب آبی؛ هاکایدو

زیباترین منطقه‌های ژاپنیکی دیگر از زیباترین منطقه‌های ژاپن هم برای عکاسی و هم برای گردش و پرسه‌زدن تالاب آبی است. این تالاب در واقع تالابی ‌ست که نه ساخته‌ی طبیعت بلکه ساخته‌ی انسان است. در ضمن رنگ بسیار آبی آن به سبب وجود آلومینیوم هیدروکسید کولوئیدی در آب است.

جالب آن که از ابتدا نیت‌شان ساخت این تالاب نبوده است بلکه به‌نوعی به صورت تصادفی ساخته شده است؛ آن هم زمانی که مهندسان در حال ساخت سدی در آن منطقه بوده‌اند.

در فصول بهار و تابستان به این منطقه که بروید تالاب را در زیباترین حالت خواهید دید. فضایی عالی برای عکاسی در این منطقه فراهم است و فکر می‌کنم بهتر است که در طی سفر به ژاپن بازدید از این منطقه را از دست ندهید.

آدرس: Shirogane, 美瑛町 Biei, Kamikawa District, Hokkaido 071-0235, Japan

10- کوه فوجی

کوه فوجینمی‌توان از زیباترین منظره‌ها و منطقه‌های ژاپن صحبت کرد و نامی از کوه فوجی نیاورد. کوه فوجی نماد کشور ژاپن است و از دیرباز یکی از زیباترین منطقه‌های ژاپن هم برای عکاسی و هم برای کوهنوردی به شمار می‌رفته است. این کوه بلندترین کوه کشور ژاپن هم هست و همچنین در نزد پیروان آیین شینتو کوهی مقدس به شمار می‌رود.

در واقع در کل کشور ژاپن سه کوه به عنوان کوه مقدس شناخته می‌شوند که یکی از آن‌ها همین کوه فوجی است.

فوجی همچنین یک آتش‌فشان خاموش است و گفته می‌شود آخرین فوران آن به سال‌های نخست قرن هجدهم بازمی‌گردد. برخی زمین‌شناسان برای این باور هستند که هر آن احتمال فوران این کوه وجود دارد و بدی این ماجرا در این است که هیچ نشانه‌ی اولیه‌ای وجود ندارد که بر طبق آن بتوان فهمید که کوه قرار است به زودی فوران کند.

در اطراف کوه فوجی 5 دریاچه وجود دارند که هر یک چشم‌اندازی عالی از کوه فوجی دارند و البته هر یک گزینه‌ای مناسب برای کمپینگ در شرق ژاپن به شمار می‌روند.

11- Miyako-jima؛ اوکیناوا

Miyako-jimaیازدهمین تصویر از سفر تصویری ما به کشور ژاپن تصویری از جزیره‌ی Miyako-jima است. همانطور که می‌بینید این جزیره از نمای بالا بسیار زیباست و خصوصاً آب‌های اطراف آن رنگی فوق‌العاده دارند. جالب آن که این جزیره از محبوب‌ترین منطقه‌های ژاپن برای غواصان است. هر ساله چندین هزار غواص از جاهای مختلف راهی این جزیره می‌شوند و به غواصی در زیر آب‌های نیلگون اطراف آن می‌پردازند.

خود جزیره هم بسیار زیباست و لیاقت آن که به عنوان یکی از زیباترین منطقه‌های ژاپن معرفی شود را دارد. افزون بر این، یک فانوس دریایی در لبه‌ی جزیره وجود دارد که دیدن طلوع و غروب آفتاب در کنار آن از لذت‌بخش‌ترین کارهایی است که می‌توان در این جزیره انجام داد.

به خاطر داشته باشید که کشور ژاپن مجموعه‌ای از بیش از 6 هزار جزیره است و خیلی از این جزایر مساحتی در همین حد دارند.

12- آبشار ناچی [Nachi]

آبشار ناچیاین آبشار طولانی‌ترین آبشار در کل کشور ژاپن است و جالب آن که منطقه‌ی اطراف آن در نزد پیروان آیین شینتو منطقه‌ای مقدس است. این آبشار هم در فهرست میراث جهانی یونسکو در آمده و یکی از زیباترین منطقه‌های ژاپن است. در تصویر فوق معبد مقدس شینتو را در نزدیکی آبشار مشاهده می‌کنید.

سخن آخر

گشتی تصویری در کشور ژاپن داشتیم و با هم مروری بر 12 تا از زیباترین منطقه‌های ژاپن داشتیم. ژاپن محدود به آسمان‌خراش‌های توکیو و کیوتو نیست بلکه این کشور پر است از جاذبه‌های طبیعی و سنتی که هر یک از شهرتی جهانی برخوردار هستند.

به این کشور زیبا که سفر کنید فرصت تجربه‌ی ماجراجویی‌هایی بسیار را در جای‌جای جزیره‌های آن خواهید داشت. خوشبختانه می‌توانید با استفاده از تور ژاپن آژانس گردشگری ساحل شنی به کشور ژاپن سفر کنید. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد تور ژاپن و رزرو این تور با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید. کارشناسان تورهای خارجی ما در مورد تور تمامی توضیحات را خدمت شما ارائه خواهند داد.

همچنین فرصت استفاده از خدمات ما برای دریافت ویزای ژاپن را هم دارد. با همان شماره‌تلفن که تماس بگیرید کارشناسان ما در مورد ویزای ژاپن نیز به شما توضیح خواهند داد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 18 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن