در سفر به باکو خیابان نظامی باکو را بگردید

باکو به عنوان پایتخت آذربایجان اولین مقصد اکثر گردشگرانی است که از سراسر دنیا وارد این کشور میشوند. یکی از پر رفت و آمد ترین مناطق باکو خیابان تارگوی است که مرکزیت آن میدان فواره و خیابان نظامی است.ما به شما پیشنهاد میدهیم این نوشته را بخوانید و در سفر به باکو از این خیابان بازدید کنید.

سفر به باکو

مغازه ها،برندهای معروف دنیا،رستوران ها،کافه ها و کافی شاپ های فراوانی را با دیزاین های داخلی و معماری های خاص در خود جای داده است.کلمه تارگوی به معنای تجاری است که از زبان روسی برگرفته شده است. نامگذاری این خیابان به این دلیل است که در این خیابان ها،مغازه ها مراکز خرید و سرگرمی های فراوانی را می توان یافت.

نام اصلی این خیابان که بیشتر آن شناخته شده و در سراسر دنیا معروف است خیابان نظامی است.مرکز باکو شناخته می شود.مراکز خرید و سرگرمی های فراوان تارگوی به خاطر ساختمان های و معماری های خاص معروف است. معماری ساختمانهای موجود در خیابان نظامی برگرفته از طرحهای معماری قرن نوزدهم می باشد که بین گردشگران در تور باکو محبوبیت فراوان دارد.

نورپردازی منحصر به فرد آن علی الخصوص در شب یکی دیگر از ویژگی‌های برتر خیابان نظامی می باشد. تمامی ساختمانها دارای نورپردازی های منحصر به فرد و خاص خود دارند که در شب نمای فوق‌العاده‌ای را برای گردشگران ایجاد می‌کند.ریسه های نوری که در وسط خیابان نظامی برافراشته است فضای بی‌نظیری را در شب ایجاد می کند.قبلاً گفته شد خیابان نظامی به خاطر رستوران ها و کافه های موجود در آن بسیار معروف است.می توانید انواع غذاهای سنتی آسیایی،اروپایی،چینی،هندی و سایر کشورها را با کیفیت خاص و ویژه پیدا کنید.

سفر به باکو

اکثر رستوران های برند از جمله هارد راک،مک دونالد،کی اف سی و همچنین کافی‌شاپ هایی مثل استارباکس،گلوریا جونز و غیره در خیابان نظامی میزبان گردشگران می باشد. بخش مورد علاقه خانم ها خرید در خیابان نظامی است که می‌توان تمامی برندهای بین‌المللی و معروف دنیا را که در باکو شعبه دارند در در اینجا پیدا کرد.همه وسایل مورد نیاز از جمله لباس،کیف،کفش،وسایل الکترونیکی و مغازه هایی برای خرید سوغاتی در خیابان موجود میباشد.

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری خیابان نظامی فواره هایی است که در وسط منطقه تارگوی قرار گرفته است می باشد.وجود فواره های فراوان این میدان را میدان فواره‌ها می نامند. مجسمه‌های مشاهیر معروف دنیا و همچنین مجسمه نظامی نیز برای گردشگران جلب توجه می کند.جشن هایی همچون کریسمس؛نوروز و جشن های باستانی دیگر در خیابان تارگوی برگزار میشود.

اگر دوست دارید به همه دیدنی های شهر دسترسی داشته باشید،پیشنهاد میدهیم در هنگام رزرو هتل در باکو، از بین هتل های این منطقه انتخاب کنید.به عنوان مثال اگر شما در نزدیکی میدان فواره اقامت داشته باشید،به راحتی میتوانید به شهر قدیمی باکو دسترسی داشته باشید.یا با پای پیاده میتوانید به بلوار باکو بروید و از دیدنی هایی نظیر موزه فرش باکو،ونیز کوچک و …نیر بازدید کنید.

همچنین اکثر مراکز خرید معروف در نزدیکی منطقه تارگووی واقع شده اند که شما میتوانید با کمی پیاده روی به ان دسترسی داشته باشید.با اقامت در این منطقه به راحتی میتوانید بخش زیادی از هزینه های سفر در باکو را بکاهید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن