معرفی هتل‌ها

هتل ریتز در پاریس | از لوکس‌ترین هتل‌های فرانسه

هتل ریتز در پاریس [Hôtel Ritz Paris] از لوکس‌ترین هتل‌های پاریس است – از آن هتل‌هایی که هر کسی که به پاریس سفر کند و بخواهد در هتلی لوکس و باامکانات و البته با دسترسی عالی اقامت داشته باشد، می‌توانند گزینه‌هایی عالی برای اقامت باشند. به‌دنبال سفر به پاریس اگر هستید و خواهان آن اید که در هتلی عالی اقامت داشته باشید پیشنهاد می‌کنم در این نوشتار از مجله‌ی اسکای‌لاین‌ویزا به‌طور کامل با این هتل آشنا شوید تا آن را اولین اولویت خود برای اقامت در پاریس قرار دهید.

معرفی کلی هتل ریتز در پاریس

هتل ریتز در یکی از بهترین مناطق پاریس قرار دارد. هم منطقه‌اش بسیار لوکس است و هم آن که این منطقه دسترسی‌ای عالی به بسیاری از جاذبه‌های گردشگری پاریس دارد. به عنوان مثال فاصله‌ی این هتل تا موزه‌ی لوور پاریس فقط 0.5 مایل است.

ریتز چند سال پیش دچار آتش‌سوزی شد و به‌واسطه‌ی این آتش‌سوزی خسارات زیادی به آن وارد شد، اما چندی نگذشت که باری دیگر برخاست و زندگی‌ای تازه آغاز کرد. پس از آتش‌سوزی بازسازی‌های زیادی در این هتل انجام گرفت و سرانجام هتل شکوه پیشین خود را به دست آورد.

هزینه‌های هتل بسیار بالا هستند. در واقع هم رزرو اتاق و سوییت در این هتل همراه با هزینه‌ای بالاست و هم سالادها و غذاها و نوشیدنی‌ها و … بسیار گران اند.

ارنست همینگوی، نویسنده‌ی مشهور آمریکایی، در جمله‌ای مشهور گفته «هر وقت که من زندگی در بهشت را تصور می‌کنم، این کار همواره در ریتز پاریس انجام می‌گیرد». این جمله به‌تنهایی می‌تواند نشان دهد که هتل ریتز پاریس چه هتل لوکس و زیبا و با امکاناتی است.

هتل ریتز پاریس دهه‌هاست که یکی از بهترین هتل‌های پاریس است و سال‌هاست که محل تجمع سیاست‌مداران، بازیگران، تجار، خوانندگان و سایر افراد مهم جامعه است. هتل ریتز همچنین محل فیلمبرداری چندین فیلم هم بوده از جمله سه‌گانه‌ی Audrey Hepburn.

ریتز در نیمه‌ی نخست قرن بیستم بارها محل اقامت نویسندگان و هنرمندان مشهور آن زمان بود. مارسل پروست، ژان پل سارتر، اسکات فیتزجرالد، رودلف والنتینو و اینگرید برگمن از مشهورترین افرادی هستند که در نیمه‌ی نخست قرن بیستم برای مدتی نسبتاً طولانی در هتل ریتز پاریس اقامت داشته‌اند.

هتل ریتز

ریتز در طی عمر خود همواره هتلی مهم بوده و امروز هم پس از حدود 120 سال از عمرش یکی از مهم‌ترین هتل‌های پاریس است. همان ابتدای تأسیس ریتز هم نشانه‌های زیادی وجود داشت که از طریق آن‌ها می‌شد حدس زد که ریتز هتل مهمی خواهد شد. در سال 1898، زمانی که هتل تأسیس شد، پادشاهان منطقه، ثروتمندان و در کل اعضای بلند جوامع در مراسم تأسیس حضور داشتند. ریتز همان زمان، یعنی در اواخر قرن نوزدهم، امکانات لوکسی داشت که البته در حال حاضر امکانات آن زمانِ هتل ریتز پاریس جزئی از امکانات معمولی و استاندارد هتل‌ها به شمار می‌روند: از جمله حمام خصوصی، تلفن داخل اتاق و تختخواب کینگ.

ریتز در سال 2016 یک بازسازی اساسی را تجربه کرد و بسیار شیک‌تر شد. در حال حاضر بسیاری از گردشگرانی که به پاریس سفر می‌کنند حتی اگر نخواهند در این هتل اقامت کنند سری به آن می‌زنند. سخن مارسل پروست هنوز هم برای کسانی که حتی یک روز در هتل ریتز پاریس گذرانده‌اند زنده و صادق است:

در هتل ریتز هیچ‌کس شما را تحت فشار قرار نمی‌دهد.

اتاق‌های هتل ریتز پاریس

هتل ریتز چند نوع اتاق و سوییت دارد که البته همه گران هستند و فقط کسانی باید این هتل را برای اقامت انتخاب کنند که محدودیتی در خرج‌کردن ندارند.

اتاق‌ها و سوییت‌های هتل به قرار زیر هستند:

1- اتاق دوبل سوپریور

هتل ریتز پاریس

اتاق‌های سوپریور از یک تخت دو نفره برخوردار هستند و مساحت‎شان 35 متر مربع است. چشم‌انداز خوبی دارند و محیط آن‌ها همانطور که در تصویر می‌بینید بسیار زیباست. از جمله امکانات این اتاق‌ها می‌توان به مینی‌بار، تلویزیون و ماهواره، حمام اختصاصی، تهویه مطبوع، ورودی اختصاصی، تلفن، رادیو، یخچال، گاوصندوق و کمد اشاره داشت.

این اتاق‌ها عایق صدا هستند و همچنین مهمانان این اتاق‌ها برای استفاده از پارکینگ باید روزانه 50 یورو بپردازند.

2- اتاق دوبل اکسکیوتیو

اتاق‌های اکسکیوتیو هتل ریتز 40 متر مربع مساحت دارند. تخت آن‌ها عموماً دو نفره است و چشم‌انداز خوبی از سطح شهر دارند. از جمله امکانات این اتاق‌ها هم می‌توان به مینی‌بار، یخچال، تلفن، تلویزیون و ماهواره، سی‌دی پلیر، تخت بسیار بزرگ، حمام خصوصی با تمامی امکانات [سشوار، حوله، دمپایی و …]، کانال‌های کابلی، گاوصندوق، فرش، تهویه مطبوع، ورودی اختصاصی و کمد اشاره داشت. ضمناً این اتاق عایق صداست و ظاهری شیک‌تر از اتاق سوپریور دارد. مهمانان این اتاق هم امکان دسترسی به پارکینگ را دارند، منتها روزی 50 یورو باید برای پارکینگ بپردازند.

3- اتاق دوبل دلوکس

لوکس‌ترین اتاق هتل ریتز پاریس همین اتاق دلوکس است. اتاق‌های دلوکس 45 متر مربعی هستند و از امکاناتی مانند مینی‌بار، تلویزیون، ماهواره، یخچال، تخت دونفره‌ی بزرگ، میز و کاناپه، یخچال، گاوصندوق، فرش و حمام اختصاصی با تمامی امکانات برخوردار هستند.

این اتاق‌ها هم عایق صدا هستند و چشم‌اندازی مناسب و جذاب دارند.

4- سوییت جونیور

هتل ریتز پاریس

سوییت‌های جونیور 75 متر مربع مساحت دارند و بسیار لوکس و شیک هستند. سوییت جونیور از یک اتاق خواب بزرگ به همراه تختی بزرگ برخوردار است و یک نشیمن مناسب و عالی هم دارد. بین نشیمن و اتاق خواب دیوار یا در وجود ندارد [البته خاصیت سوییت جونیور در تمامی هتل‌ها این است]، ولی طاقی که حد فاصل اتاق خواب و نشیمن است بسیار زیبا و چشم‌نواز است.

5- سوییت اکسکیوتیو

این سوییت‌ها لوکس‌تر و بزرگ‌تر از سوییت‌های جونیور هستند. مساحت سوییت‌های اکسکیوتیو 80 متر مربع است و از یک نشیمن بزرگ و یک اتاق خواب بزرگ برخوردار اند. در اتاق خواب یک تخت بزرگ به همراه یک میز و صندلی وجود دارند و در نشیمن هم یک دست مبل بسیار شیک به همراه فرش و لوازم دکوری قرار دارند.

مینی‌بار، میز ناهارخوری، یخچال، حمام اختصاصی با وسایل کامل، تهویه مطبوع و گاوصندوق از جمله امکانات سوییت‌های اکسیکوتیو هتل ریتز پاریس هستند.

6- سوییت دلوکس

هتل ریتز پاریس

سوییت دلوکس بهترین و بزرگ‌ترین سوییت هتل ریتز است و علاوه بر امکانات سوییت‌های قبلی از بالکن هم برخوردار است. سوییت‌های دلوکس 100 متر مربع مساحت دارند و گزینه‌ای عالی برای اقامتی لوکس در پاریس به شمار می‌روند.

رستوران هتل ریتز

رستوران

این هتل از یک رستوران بزرگ و عالی برخوردار است. رستوران این هتل با نام رستوران L’Espadon عمدتاً غذاهای فرانسوی سرو می‌کند. نوع منوی آن آلاکارت است و همچنین برای صبحانه، ناهار و شام می‌توانید روی آن حساب کنید.

امکانات هتل

هتل ریتز

در بالا به امکانات هر یک از اتاق‌های هتل اشاره داشتم، اما خود هتل به طور کلی از یک سری امکانات هم به جز امکانات اتاق برخوردار است. استخر سربسته، استخر برای شنا، سونا، مرکز فیتنس، سالن ماساژ، بار، کافه، وای‌فای رایگان در تمامی مناطق هتل، صرافی، خشکشویی، شاتل فرودگاه، فروشگاه و خدمات 24 ساعته‌ی اتاق از جمله امکانات این هتل هستند.

ضمناً اگر حیوان خانگی به همراه دارید این خبر خوب را برای‌تان دارم که می‌توانید حیوان خانگی‌تان را با خود به هتل ببرید، اما به احتمال بسیار زیاد نیاز به پرداخت هزینه‌ی اضافی دارید.

ضمناً پرسنل هتل به زبان‌های مختلف از جمله فرانسوی، انگلیسی، چینی، ایتالیایی، پرتغالی، ژاپنی، آلمانی و اسپانیایی صحبت می‌کنند.

دسترسی به هتل ریتز

هتل ریتز پاریس در Place Vendôme در نزدیکی بسیاری از بهترین جاذبه‌های گردشگری پاریس از جمله کاخ اپرا و موزه‌ی لوور قرار دارد. برای دسترسی به این هتل می‌توانید به ایستگاه متروی Opera [در لاین‌های 3 و 7] بروید. از این ایستگاه تا هتل حدود 5 دقیقه پیاده راه است. ضمناً فرودگاه شارل دو گل هم تا این هتل 35 دقیقه با خودرو فاصله دارد.

آدرس: 15 Place Vendôme, 1st arr., 75001 Paris, France

رزرو هتل ریتز پاریس

برای رزرو هتل ریتز می‌توانید از خدمات رزرو هتل آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات کامل و رزرو هتل با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

منابع: booking | thegoodthebadandtheluxurious

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن