خدمات ساحل شنیویزا

چطور ویزای شینگن یونان بگیرم؟ همه‌چیز در مورد ویزای یونان

کشور یونان یکی از کشورهای 26گانه‌ی عضو توافق‌نامه‌ی شنگن است. چنان‌که می‌دانید برای سفر به کشورهای شینگن باید ویزای شینگن دریافت کنید و بنابراین برای سفر به یونان هم به ویزای شینگن یونان نیاز است. برای دریافت ویزای شینگن یونان می‌توانید روی خدمات آژانس گردشگری و جهانگردی ساحل شنی حساب کنید. برای این منظور از طریق شماره‌تلفن 02157938 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ویزای شینگن یونان

چرا برای سفرهای خارجی به ویزا نیاز است؟

همه‌ی شهروندان جهان برای سفر به کشورهای خارجی به ویزا نیاز ندارند. مردم برخی از کشورهای جهان با داشتن پاسپورت و بدون نیاز به دریافت ویزا می‌توانند به بسیاری از کشورهای جهان سفر کنند، اما شهروندان کشور ایران برای رفتن به بسیاری از کشورهای جهان به ویزا نیاز دارند. کشورهای منطقه‌ی شینگن نیز فهرستی از کشورهایی که شهروندان آن‌ها برای سفر به کشورهای منطقه‌ی شینگن به ویزای شینگن نیاز دارند را ارائه کرده‌اند که البته نام ایران در میان این کشورها دیده می‌شود.

نکته‌ی دیگر آن که همین کشورهای شینگن یک نوع ویزا با نام ویزای ترانزیت فرودگاهی تدارک دیده‌اند که فقط چند کشور معدود [به تعداد انگشتان دو دست] باید این ویزا را تهیه کنند. ویزای ترانزیت فرودگاهی، که با نام ویزای شینگن نوع A هم شناخته می‌شود، ویزایی است که شهروندان یک سری کشور مشخص باید آن را هنگامی که حتی برای نیم ساعت قرار است در یکی از فرودگاه‌های کشورهای شنگن توقف کنند دریافت کنند. متأسفانه نام کشور ایران در این فهرست هم دیده می‌شود.

ویزای شینگن یونان

ویزای شینگن چیست؟

برای دریافت اطلاعات کامل در مورد ویزای شینگن می‌توانید از لینک چطور ویزای شینگن بگیریم استفاده کنید، اما برای توضیحی مختصر باید بگویم که ویزای شینگن ویزایی است برای شهروندان یک سری کشور غیر شینگن. با استفاده از این ویزا می‌توان در تمامی کشورهای شینگن تردد داشت. به عنوان مثال اگر شما ویزای توریستی کشور یونان را دریافت کنید می‌توانید با همین ویزا و بدون دریافت ویزایی جدید به کشورهای لهستان، مجارستان، آلمان و سایر کشورهای شینگن هم سفر کنید.

ویزای شینگن 4 نوع کلی دارد. یک نوع همان ویزای نوع A است که در بالا به آن اشاره شد، نوع دوم ویزای نوع B است که تقریباً همان ویزای نوع A است ولی برای سفرهای زمینی کاربرد دارد، نوع سوم ویزای نوع C است که یک ویزای کوتاه‌مدتِ 90 روزه به شمار می‌رود و ویزای چهارم ویزای نوع D یا ویزای ملی است که برای اقامت دائم یا بلندمدت کاربرد دارد.

برای دریافت هر یک از این انواع ویزاها برای سفر به یونان می‌توانید با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

انواع ویزای شینگن یونان کدام اند؟

4 نوعی که در بالا برای ویزای شینگن نام بردم برای ویزای شینگن یونان هم صادق هستند. یعنی برای سفر به یونان هم، بسته به هدف، می‌توان یکی از انواع ویزای شینگن نوع A، ویزای شینگن نوع B، ویزای شینگن نوع C و یا ویزای ملی یونان را دریافت کرد.

کسانی که به دنبال اقامت در یونان هستند باید به دنبال ویزای شینگن نوع D باشند. آنانی که می‌خواهند ویزای توریستی یونان را دریافت کنند باید در پی ویزای نوع C باشند. بدیهی است که ویزاهای تحصیلی، تجاری و موارد این قبیل که همراه با اقامتی بیش از 3 ماه در یونان هستند جزو ویزاهای بلند مدت به شمار می‌روند و برای دریافت آن‌ها باید به دنبال ویزای نوع D بود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن یونان

هر یک از ویزاهای شینگن یونان [از جمله کاری، تجاری، توریستی و …] یک سری مدرک مختصِ خود را نیاز دارند، اما در کل میان انواع ویزاهای شینگن یونان مدارکی هستند که مشترک باشند از جمله:

  • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه و دو برگه‌ی سفید
  • شناسنامه
  • عکس بیومتریکِ جدید
  • اثبات تمکن مالی
  • گردش حساب سه ماهه‌ی اخیر
  • بلیط هواپیما [برای اقامت‌های کوتاه‌مدت باید حتماً بلیط برگشت هم خریداری شود]
  • رسید رزرو هتل [کسانی که دعوت‌نامه دارند نیازی به رسید هتل ندارند.]
  • گواهی اشتغال به کار
  • بیمه‌ی مسافرتی

در نظر داشته باشید که این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند و ترجمه هم باید ترجمه‌ی رسمی باشد. برای ترجمه‌ی مدارک نگران نباشید، می‌توانید این کار را به کارشناسان ساحل شنی بسپارید.

ویزای شینگن یونان

چه مراحلی برای دریافت ویزای شنگن یونان باید طی شوند؟

در وهله‌ی اول باید فرم درخواست ویزا از طریق سایت سفارت یونان پر شود. پس از آن نیاز به اخذ وقت سفارت یونان است. این وقت سفارت برای ملاقات با مسئولان سفارت یونان است. در طی ملاقات با آ‌ن‌ها باید به یک سری پرسش [از جمله هدف سفر، اثبات تمکن مالی و …] پاسخ دهید و همچنین مدارکی که در بالا نام بردم [و البته مدارک مربوط به ویزای کاری، یا ویزای تجاری، یا ویزای تحصیلی و …] را به آن‌ها ارائه دهید.

پس از مصاحبه و انگشت‌نگاری و موارد این قبیل در سفارت یونان حداقل دو هفته بعد پاسخ درخواست ویزای شما را می‌دهند. در نظر داشته باشید که این «دو هفته» معمولاً به یک ماه می‌رسد و گاه حتی به بیش از 1 ماه هم می‌رسد. در همین راستا پیشنهاد کارشناسان ما این است که سه ماه قبل از زمان سفر به یونان برای دریافت ویزای شینگن یونان اقدام کنید.

نقاشی‌ای از آکروپلیسِ آتن
نقاشی‌ای از آکروپلیسِ آتن

چند نکته

1- مرحله‌ی ملاقات با سفارت یونان باید حتماً با حضور شخص متقاضی ویزا طی شود. در این مرحله نیاز به انگشت‌نگاری است و کسی دیگر نمی‌تواند جای متقاضی باشد.

2- بهتر است رأس ساعت مقرر در سفارت یونان حضور داشته باشید. تأخیر و یا عدم حضور در سفارت در ساعت مقرر شانس دریافت ویزای شینگن یونان را به شدت کاهش می‌دهد.

3- احتمال رد شدن درخواست ویزا وجود دارد و این یعنی تحت هیچ شرایطی هیچ شرکتی نباید قول ویزای شینگن یونان تضمینی دهد؛ اما اگر مدارک به درستی تهیه شوند و مراحل به خوبی طی شوند و پاسخ پرسش‌هایی که مسئولان سفارت از شما می‌پرسند را به خوبی بدهید احتمال صدور ویزا به شدت افزایش می‌یابد. اگر انجام مراحل دریافت ویزای یونان را به کارشناسان ما بسپارید آن‌ها با تجربه و تخصص خود در این زمینه تمامی مراحل را به بهترین شکل انجام می‌دهند و بنابراین احتمال ریجکت‌شدن درخواست ویزا را بسیار پایین می‌آورند.

4- هزینه‌ی زندگی در یونان به نسبت سایر کشورهای شینگن پایین است و این خود یکی از علل تقاضای بالای ایرانی‌ها برای اخذ ویزای یونان است.

5- کسانی که می‌خواهند در سایر کشورهای منطقه‌ی شینگن اقامت داشته باشند نیز گاه به سمت دریافت ویزای شینگن یونان می‌آیند چراکه برای دریافت ویزای این کشور نیازی نیست که حتماً در این کشور اقامت کنید، این در حالی است که مثلاً برای دریافت ویزای اسپانیا باید برای مدتی مشخص در اسپانیا اقامت داشته باشید.

اخذ ویزای شینگن یونان با ساحل شنی

شما عزیزان می‌توانید برای برداشتن زحمات اخذ ویزای یونان از دوش خود و همچنین بالا بردن شانس صدور ویزا از تجربه و تخصص کارشناسان آژانس ساحل شنی استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیش‌تر با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن