خدمات ساحل شنیویزا

چطور ویزای شینگن بگیریم؟ همه‌چیز در مورد ویزای شینگن

بخش عمده‌ای از کشورهای اروپا جزو منطقه‌ی شینگن یا شنگن هستند و برای سفر به این کشورها باید ابتدا ویزای شینگن دریافت کنید. برای اخذ ویزای شینگن می‌توانید روی تجربه و تخصص کارشناسان آژانس گردشگری ساحل شنی حساب کنید. پیشنهاد می‌کنم با کارشناسان ساحل شنی تماس بگیرید تا تمامی توضیحات لازم برای ویزای شنگن را به شما ارائه دهند. برای این منظور شماره‌تلفن 02157938 در اختیار شماست.

ویزای شینگن 02157938

کشورهای عضو منطقه‌ی شینگن

گفته شد که می‌توانید برای دریافت اطلاعات کامل در مورد ویزای شنگن با کارشناسان ما تماس بگیرید، با این حال بد نیست با هم مروری بر یک سری از اطلاعات مربوط به ویزای شینگن داشته باشیم. اولین موردی که در این راستا به کارمان می‌آید فهرست کشورهای عضو منطقه‌ی شنگن است.

در حال حاضر 26 کشور عضو منطقه‌ی شنگن یا پیمان شینگن هستند. از میان این 26 کشور 22 تای آن‌ها در زمره‌ی کشورهای اتحادیه‌ی اروپا قرار دارند. همچنین 4 کشور دیگر هم هستند که به طور رسمی جزو کشورهای شینگن نیستند ولی برای سفر به آن‌ها به ویزای شنگن نیاز است، این کشورها عبارت اند از رومانی، بلغارستان، کرواسی و قبرس. نکته‌ی دیگر آن که ویزای شنگن فقط برای غیراروپایی‌ها است. اعضای کشورهای شینگن می‌توانند آزادانه میان این کشورها تردد کنند.

فهرست کشورهای عضو منطقه‌ی شینگن یا پیمان شینگن به قرار زیر است:

1- ایتالیا

2- فرانسه

3- سوییس

4- نروژ

5- پرتغال

6- اسپانیا

7- مالت

8- بلژیک

9- ایسلند

10- دانمارک

11- سوئد

12- آلمان

13- اسلواکی

14- اسلوونی

15- لهستان

16- یونان

17- مجارستان

18- لتونی

19- لیتوانی

20- لیختن اشتاین

21- استونی

22- فنلاند

23- اتریش

24- جمهوری چک

25- لوکزامبورگ

26- هلند

ویزای شنگن

انواع ویزای شینگن

نوع ویزای شینگنی که برای سفر خود به منطقه‌ی شینگن می‌خواهید به هدف شما از سفر به کشورهای عضو شنگن بستگی دارد. قبل از آن که انواع ویزای شینگن را معرفی کنم باید به این نکته اشاره کنم که با وجودی که دارنده‌ی ویزای شنگن می‌تواند بدون دریافت ویزای جدید به کشورهای منطقه‌ی شینگن سفر کند، آن مقصد اصلی که ویزای شینگن برای آن دریافت می‌شود هم مهم است. یعنی آن که در ابتدا باید مشخص شود که ویزای شینگن کدام کشور دریافت شود. مثلاً می‌توانید از ابتدا ویزای شنگن فرانسه یا ویزای شنگن مجارستان یا ویزای شنگن هلند و … را دریافت کنید. شرایط کلی هر یک از این ویزاها با هم مشابه است، اما در جزئیات تفاوت‌هایی وجود دارد.

این تفاوت‌های جزئی موجب می‌شوند که مثلاً ویزای شینگن یکی از کشورهای اروپایی نسبت به ویزای شینگن کشوری دیگر آسان‌تر برای ایرانیان قابل وصول باشد. بنابراین آگاهی شما از این که کدام کشور ساده‌تر و کم‌دردسرتر ویزای شنگن را اعطا می‌کند می‌تواند در درصد موفقیت شما برای دریافت ویزای شینگن مؤثر باشد. در چنین موقعی است که مشورت با کارشناسان با تجربه و متخصص می‌تواند به کمک شما بیاید. برای این منظور با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید. کارشناسان ما به شما خواهند گفت که به نسبت شرایطی که دارید کدام کشور گزینه‌ی بهتری برای دریافت ویزای شنگن است.

فارغ از این بحث، انواع ویزای شنگن به صورت زیر هستند:

1- Uniform Schengen Visas یا USV

Uniform Schengen Visas یا ویزای اتحادیه‌ی شینگن یکی از انواع ویزای شینگن است که خود به چند نوع دیگر تقسیم می‌شود. ویزای اتحادیه‌ی شینگن ویزایی نیست که از طریق آن بتوان در کشورهای منطقه‌ی شینگن اقامت دائم گرفت بلکه این ویزا فرصت اقامت دارنده‌ی ویزا را به مدت 90 روز و آن هم در طی دوره‌های شش‌ماهه به دارنده‌ی ویزا می‌دهد.

خود این ویزا چند نوع دارد که عبارت اند از:

 • ویزای نوع A: این نوع ویزا با نام ویزای ترانزیت فرودگاهی شنگن شناخته می‌شود و برای کسانی است که بخواهند از کشوری غیر از کشورهای منطقه‌ی شینگن به کشوری غیر از کشورهای منطقه‌ی شنگن سفر کنند ولی هواپیمای آن‌ها در طی سفر مجبور به توقف در یکی از فرودگاه‌های یکی از کشورهای منطقه‌ی شنگن است. با داشتن این ویزا فقط می‌توان برای چند ساعت در یکی از فرودگاه‌های کشورهای منطقه‌ی شینگن اقامت داشت و با در دست داشتن آن نمی‌توان از فرودگاه خارج شد و به خیابان‌های کشورهای منطقه‌ی شینگن رفت. تنها چند کشور هستند که شهروندان‎شان نیاز به این ویزا برای حتی توقفی چند ساعته در فرودگاه‌های منطقه‌ی شینگن دارند که البته ایران جزو این کشورها است.
 • ویزای نوع B: این ویزا تقریباً شبیه ویزای قبلی است. با ویزای نوع B هم نمی‌توان در کشورهای منطقه‌ی شینگن اقامت کرد، مگر برای 5 روز. این ویزا اجازه می‌دهد که با قطار و یا با خودرو آن هم در ظرف 5 روز از کشورهای عضو منطقه‌ی شنگن عبور کنید و به کشوری بروید که عضو این منطقه نیست.
 • ویزای نوع C: اصلی‌ترین نوع ویزای اتحادیه‌ی شینگن برای گردشگری همین ویزا است. این ویزا به دارنده‌ی آن اجازه می‌دهد که برای مدت مشخص (نهایتاً 90 روز) در کشورهای منطقه‌ی شنگن اقامت داشته باشد. خود این ویزای نوع C هم به چند نوع تقسیم می‌شود. نوع اول ویزای نوع C ویزای یک بار ورود است. ویزای یک بار ورود، همانطور که از نام‎اش مشخص است، فقط اجازه‌ی یک بار ورودِ شخص به کشورهای شینگن را می‌دهد و در صورتی که موعد خروج فرا رسد و شخصِ دارنده‌ی ویزا از کشورهای این منطقه خارج شود، دیگر نمی‌تواند با همان ویزا باری دیگر به این کشورها سفر کند و باید یک بار دیگر برای اخذ ویزای شینگن اقدام کند. نوع دوم ویزای نوع C ویزای دو بار ورود است که به دارنده این مجوز را می‌دهد که در بازه‌ی 6 ماه دو بار وارد کشوری در منطقه‌ی شینگن شود. نوع سوم هم در همین راستا ویزای چندبار ورود است که امکان چند بار ورود به کشوری در منطقه‌ی شینگن را می‌دهد. در نظر داشته باشید که هر یک از این ویزاهای یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود از نوع ویزای نوع C هستند و فقط برای اقامت کوتاه‌مدت مناسب اند.

کشورهای منطقه شنگن

2- Limited territorial validity visas یا LTV

ویزای اعتبار منطقه‌ایِ محدود یا Limited territorial validity visas نوع دوم از ویزای شنگن است. در بالا اشاره شد که دارنده‌ی ویزای شنگن می‌تواند در تمامی کشورهای منطقه‌ی شینگن تردد کند، اما این نوع ویزای شنگن، یعنی ویزای نوع دوم با عنوان ویزای اعتبار منطقه‌ایِ محدود، فقط اجازه‌ی تردد در کشور مورد نظر و یا کشورهایی که در ویزا ذکر شده‌اند را می‌دهد. این ویزا البته چندان رایج نیست و عمدتاً در شرایط اضطراری و یا بنا به برخی دلایل خاص اعطا می‌شود. در کل اگر بخواهم ملموس‌تر در مورد این ویزا توضیح دهم باید بگویم که اگر مثلاً ویزای اعتبار منطقه‌ایِ محدود شینگن هلند را دریافت کنید و در ویزای شما نام هیچ کشور دیگری ذکر نشده باشد، در این شرایط فقط می‌توانید در هلند تردد کنید و بنابراین برخلاف سایر انواع ویزای شنگن هیچ حقی نسبت به ورود به سایر کشورهای شنگن ندارید.

3-  ویزای ملی یا ویزای نوع D

کسانی که به دنبال اقامت در کشورهای شینگن هستند باید به دنبال این نوع ویزا باشند. ویزای ملی برای تحصیل، کار و یا در کل اقامت در کشورهای شینگن مناسب است. بدیهی است که دریافت این نوع ویزا نسبت به سایر ویزاهای شنگن دشواری و پیچیدگی بیش‌تری دارد. برای دریافت ویزای نوع D شینگن می‌توانید با ما تماس بگیرید: 02157938.

**********

این سه نوع، انواع اصلی ویزای شینگن هستند. اما بسته به هدف سفر، یک دسته‌بندی دیگر از ویزای شنگن بسته به هدف سفر وجود دارد. انواعِ این دسته‌بندی عبارت اند از:

 • ویزای تحصیلی
 • ویزای کار
 • ویزای ترانزیت فرودگاه
 • ویزای ترانزیت [این ویزا هم مانند ویزای ترانزیت فرودگاه است منتها برای سفرهای دریایی و زمینی کاربرد دارد.]
 • ویزای گردشگری
 • ویزای تجاری
 • ویزای پزشکی
 •  و …

در واقع این موارد اهدافی هستند که هر یک از متقاضیان ویزای شنگن ممکن است داشته باشند، ولی در صورتِ کلی برای دریافت هر یک از این ویزاها باید از انواع سه‌گانه‌ی ویزای شینگن استفاده شود. مثلاً ویزای تحصیلی ویزایی از نوع ویزای ملی یا نوع D است و یا ویزای ترانزیت فرودگاهی ویزایی از نوع ویزای نوع A است و یا ویزای گردشگری ویزایی از نوع ویزای نوع C است و به همین ترتیب.

کشورهای منطقه شنگن

مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن

کلیت مدارک برای دریافت انواع ویزا برای کلیه‌ی کشورهای شینگن مشابه هستند، اما در یک سری جزئیات مربوط به مدارک (بسته به کشور مقصد و همچنین نوع ویزا و هدف سفر) ممکن است متغیر باشند. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد مدارک ویزای شنگن می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید، اما در کل مدارک به قرار زیر هستند:

 • فرم ویزا
 • گردش حساب [گردش سه‌ماهه‌ی اخیر حساب شما که باید از بانک دریافت کنید]
 • نامه‌ی تمکن مالی [این نامه باید نشان دهد که شما مبلغ زیادی در سپرده‌ی خود دارید. در حال حاضر در سال 1398 این مبلغ حدود 120 میلیون تومان برای هر نفر است.]
 • بیمه‌ی مسافرتی [برای دریافت بیمه‌ی مسافرتی هم می‌توانید از خدمات آژانس ساحل شنی استفاده کنید.]
 • گواهی اشتغال به کار
 • سند ازدواج برای افراد متأهل
 • پاسپورت دارای 3 تا 6 ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس رنگی بیومتریک
 • مدارکی که نشان می‌دهند چرا می‌خواهید به کشورهای شنگن سفر کنید

همانطور که گفتم این‌ها کلیتِ مدارک هستند و ممکن است مثلاً افرادی که به دنبال دریافت ویزای کاری هستند مدارکی دیگر هم به جز این مدارک نیاز داشته باشند. این موارد را می‌توانید از کارشناسان ما بپرسید.

ضمناً مدارک شما باید به زبان کشوری که می‌خواهید به آن سفر کنید ترجمه شوند و این ترجمه باید رسمی باشد. برای ترجمه‌ی مدارک می‌توانید از دارالترجمه‌های رسمی که دارای مجوز قوه‌ی قضاییه هستند کمک بگیرید.

ویزای شینگن

چند نکته

1- برای دریافت ویزای شنگن لازم است که حتماً یک بار به سفارت و یا کارگزاری کشور مورد نظر بروید و به سوالات مسئولان جواب دهید. مسئولان سفارت سوالات عجیبی نمی‌پرسند اما عمدتاً می‌خواهند اهداف شما از سفر به کشورهای شنگن را متوجه شوند و بنابراین سوالات‌شان عمدتاً حول هدف شما از سفر، تأهل و یا تجرد، میزان دارایی شما، شغل شما و موارد این قبیل است.

2- برای ملاقات با مسئولان در سفارت‌خانه‌ها باید حتماً از قبل وقت سفارت تعیین شود. این‌گونه نیست که راحت به ملاقات بروید. برای دریافت وقت سفارت هم می‌توانید روی تجربه و تخصص کارشناسان آژانس ساحل شنی حساب کنید.

3- یک سری مدرک برای کودکان زیر 18 سال و 12 سالی که می‌خواهند به کشورهای شنگن سفر کنند لازم است. کارشناسان ما این مدارک را به شما معرفی خواهند کرد.

4- تا جای امکان نباید قرار ملاقات با کارکنان سفارت را کنسل کنید و یا به تعویق بیاندازید. این کار در شانس شما برای دریافت ویزا تأثیر می‌گذارد.

دریافت ویزای شینگن با ساحل شنی

ویزای شینگن 02157938

برای دریافت ویزای شنگن می‌توانید تمامی مراحل را به کارشناسان ما بسپارید. سپردن انجام مراحل دریافت ویزای شنگن به کارشناسان ما یعنی سپردن کارهای دریافت ویزا به افراد متخصص و مجرب؛ و این یعنی افزایش شانس دریافت ویزای شینگن.

در نظر داشته باشید که هر نوع کاستی‌ای در مدارک شما ممکن است به رد درخواست ویزا از سوی سفارت کشورهای منطقه‌ی شنگن منجر شود و بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که برای جلوگیری از رد درخواست و افزایش شانس دریافت ویزای شنگن از تجربه و تخصص کارشناسان آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کرده و بهره ببرید.

این نکته را هم فراموش نکنید که چیزی به نام ویزای شینگن تضمینی وجود ندارد و هر نوع تبلیغی که با این عنوان می‌بینید را کاملاً باید نادیده بگیرید.

ویزای شینگن را برای هر کشور و برای هر هدفی که بخواهید می‌توانید روی تخصص و تجربه‌ی کارشناسان ما حساب کنید. برای مشاوره‌ی رایگان و همچنین استفاده از خدمات آژانس گردشگری ساحل شنی با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن