اسکای‌لاین

ویزای هنرمندان کانادا در ۲۰۲۲

آیا تاکنون مفهوم ویزای هنرمندان کانادا به گوش‌تان خورده است؟ آیا به این فکر کرده‌اید که به‌صورت خود اشتغالی به کشور کانادا مهاجرت کنید؟ هنرمندانی را می‌شناسید که از طریق ویزای هنرمندان به کانادا مهاجرت کرده‌اند؟ شرایط اخذ ویزای هنرمندان کانادا چگونه است؟ برای اطلاع از این سؤالات در زمینهٔ ویزای هنرمندان و ویزای خوداشتغالی کانادا در این مقاله توضیحاتی داده شده است.

شرایط دریافت ویزای هنرمندان کانادا

ویزای هنرمندان مثل هر نوع ویزای کاری دیگر اجازهٔ کار به افراد هنرمند، در کانادا یا هر کشور خارجی دیگر را می‌دهد؛ افرادی که به مشاغل هنری مثل ورزشی و فرهنگی و هنری مشغول هستند؛ طبق برنامه‌های استانی و دولت فدرال کانادا می‌توانند بر اساس قوانین مهاجرت به کانادا، ویزا دریافت کنند و شانس دریافت اقامت دائم بالایی هم دارند.

به‌طور کلی اخذ ویزای هنرمندان کانادا به عنوان یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور لحاظ می‌شود. کشور کانادا بسیار گسترش یافته بوده و دارای تنوع فرهنگی بالایی است. از طرفی کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا لحاظ می‌شود.

این کشور دارای سیستم آموزشی عالی و مدرن است. هم‌چنین از لحاظ اقتصادی بسیار قدرتمند محسوب می‌شود. بنابراین بسیاری از افراد از جمله هنرمندان همواره به دنبال مهاجرت به این کشور و دریافت ویزای هنرمندان برای کانادا هستند.

مشاغلی که می‌توانند ویزای هنرمندان کانادا را دریافت کنند چه مواردی هستند؟

به‌طور کلی بسیاری از مشاغلی که در قالب فعالیت‌های فرهنگی و هنری قرار داشته باشند می‌توانند به دریافت ویزای هنرمندان کانادا اقدام کنند. البته در نظر داشته باشید که داشتن سابقه کاری و هم‌چنین داشتن مدارک تحصیلی مرتبط از شرایط بسیار مهم برای دریافت این ویزا لحاظ می‌شود.

بنابراین می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که تمامی افرادی که در حرفه‌های هنری فرهنگی فعالیت دارند با داشتن تخصص، مهارت، سابقه کاری و تجربه می‌توانند به دریافت ویزای هنرمندان برای کانادا دست یابند. مشاغلی که می‌توانند این ویزا را دریافت کنند شامل موارد زیر هستند:

 • محافظان و مجریان،
 • کتابداران و تکنسین‌های بایگانی عمومی،
 • مترجمان و مفسران،
 • ویراستاران و نویسندگان،
 • روزنامه‌نگاران،
 • نوازندگان،
 • آهنگ‌سازان،
 • خوانندگان،
 • بازیگران و طنزپردازان،
 • نقاشان و مجسمه‌سازان،
 • صنعتگران،
 • ورزشکاران،
 • طراحان داخلی و تزئینات داخلی،
 • طراحان گرافیک و تصویرگران،
 • گوینده‌ها،
 • طراحان پارچه و چرم و…

شرایط ویزای کانادا برای هنرمندان

همان‌طور که گفته شد شغل‌های ذکر شده در بخش قبل می‌توانند به دریافت ویزای هنرمندان کانادا اقدام کنند؛ البته این افراد باید واجد شرایط باشند. حال سؤال پیش می‌آید که شرایط ویزای کانادا برای هنرمندان چیست؟

ویزای هنرمندان کانادایکی از شرایط بسیار مهم این است که فرد متقاضی باید نشان دهد که می‌تواند از طریق فعالیت خود اشتغال‌زایی کند. هم‌چنین سود قابل توجهی در اقتصاد کشور ایجاد کند. دوره‌ای که این کشور برای بررسی فعالیت‌های هر فرد در نظر می‌گیرد 5 سال است. به عبارت دیگر پنج سال قبل از این که فرد درخواست ویزای هنرمندان برای کانادا را بدهد، کشور کانادا فعالیت‌های او را در نظر می‌گیرد. تا ببیند در زمینه درآمدزایی تا چه اندازه موفق بوده است.

از طرفی فرد متقاضی باید توانایی لازم جهت تأمین هزینه‌های زندگی خود را داشته باشد. هم‌چنین بتواند از عهده هزینه‌های فعالیت خود برآید. این فرد باید نشان دهد که قصد و توانایی انجام کارهای فرهنگی و هنری را دارد. بنابراین باید در زندگی کاری خود ثباتی را ایجاد کند تا کشور کانادا مجاب شود که به این فرد ویزای هنرمندان کانادا را بدهد.

پیوستن به انجمن‌های فرهنگی در کانادا و هم‌چنین امضای توافقنامه با نهادهای کانادایی به منظور انجام همکاری‌های آتی از مواردی در نظر گرفته می‌شود که کار را برای مهاجرت کانادا از طریق برنامه خود اشتغالی کانادا راحت‌تر می‌کند. در واقع افراد می‌توانند از طریق این برنامه‌ها راحت‌تر به هدف نهایی خود یعنی مهاجرت به کشور کانادا دست یابند.

چگونگی مهاجرت هنرمندان به کانادا

به‌طور کلی افراد باید برای آشنایی با شرایط اخذ ویزای هنرمندان کانادا درخواست خود را همراه مدارک و مستندات لازم به دفاتر مرکزی مهاجرت در کانادا ارائه دهند. این مراکز که تحت عنوان CIO شناخته می‌شوند و تمامی مدارک فرد را ارزیابی و بررسی می‌کند.

سپس در صورتی‌که با درخواست ویزای فرد مورد نظر موافقت کنند، مدارک او را به دفاتر ویزا که در کشوری نزدیک به فرد است ارسال می‌کنند. تا در آن‌جا موافقت نهایی برای اخذ ویزای هنرمندان کانادا صورت بگیرد. پس از موافقت نهایی فرد هنرمند می‌تواند به همراه خانواده در این کشور اقامت داشته باشد. لازم است عنوان کنیم مدت زمان اخذ ویزای هنرمندان کانادا می‌تواند با توجه به امتیاز فرد و هم‌چنین میزان شایستگی آن از ۹ ماه تا ۲ سال متغیر باشد.

نحوه امتیازبندی برای دریافت ویزای هنرمندان کانادا

به‌طور کلی اگر دارای سابقه کار در فعالیت فرهنگی هنری مورد نظر خود باشید، ۳۵ امتیاز به شما تعلق می‌گیرد. علاوه‌بر آن در صورتی‌که مدرک زبان فرانسه و انگلیسی داشته باشید نیز ۲۴ امتیاز دریافت خواهید کرد.

ویزای هنرمندان کانادادر صورتی‌که تنها به یکی از زبان‌ها تسلط داشته باشید، ۱۶ امتیاز دریافت می‌کنید. اگر در رشته فرهنگی و هنری خود تحصیلات تکمیلی مورد نظر را دارا باشید، ۲۵ امتیاز برای‌تان لحاظ می‌شود. داشتن شرایط سنی مناسب ۱۰ امتیاز را به دنبال دارد. در نهایت در صورت اعلام انطباق‌پذیری و یا سازگاری با قوانین و شرایط لحاظ‌شده ۶ امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت.

برای مطالعهٔ بیشتر راجع به ویزای خود اشتغالی کانادا به سایت https://sepimmigration.com سر بزنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن