خدمات ساحل شنیویزا

چطور ویزای هنگ کنگ بگیریم؟

شهروندان ایرانی برای ورود به هنگ کنگ باید پیش از سفر نسبت به دریافت ویزای این منطقه اقدام کنند. اگر قصد سفر به هنگ کنگ را دارید و می‌خواهید ویزای آن را در زمانی کوتاه با هزینه‌ای کم دریافت کنید می‌توانید از خدمات آژانس گردشگری ساحل شنی در اخذ ویزا استفاده کنید. برای دریافت مشاوره‌ی رایگان در این ارتباط با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

ویزای هنگ کنگ
راهنمای دریافت ویزای هنگ کنگ

هنگ کنگ منطقه‌ای خودمختار در نزدیکی کشور چین است و دارندگان پاسپورت ایرانی برای ورود به آن باید از پیش نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند. در حال حاضر دریافت ویزای هنگ‌کنگ در ایران از طریق سفارت‌خانه‌ی چین در تهران انجام می‌گیرد. ویزای هنگ‌کنگ برای ایرانیان به‌صورت‌های مختلفی مانند ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای تجارت و ویزای مولتی صادر می‌شود و هر یک از آن‌ها شرایط و روال کار خاص خود را دارد. آن‌چه در این بین مهم است این است که پیش از اقدام برای ارائه‌ی درخواست صدور ویزای هنگ‌کنگ بدانید کدام یک از انواع ویزای این منطقه، با توجه به هدف‌تان از سفر، برای شما مناسب است.

بیش‌تر ایرانیانی که برای اخذ ویزای هنگ کنگ اقدام می‌کنند قصد سفر کوتاه‌مدت به این شهر را دارند و می‌خواهند پس از پایان ویزای خود به ایران بازگردند. ویزای توریستی هنگ کنگ معمولاً با اعتبار 3 ماهه برای 14 روز اقامت در این شهر صادر می‌شود و می‌تواند به دو صورت دو بار ورود و سه بار ورود باشد.

دارندگان ویزای توریستی دو بار ورود هنگ‌کنگ می‌توانند تا زمانی که ویزا اعتبار دارد، یعنی تا پیش از اتمام 3 ماه، دو بار وارد این منطقه شوند و در هر بار 14 روز در آن اقامت داشته باشند. به همین شکل دارندگان ویزای توریستی سه بار ورود هنگ کنگ می‌توانند طی زمان اعتبار ویزای خود سه بار وارد هنگ کنگ شوند و هر بار 14 روز در آن بمانند. مسافرانی که می‌خواهند پس از پایان 14 روز باز هم در هنگ کنگ بمانند، مثلاً با داشتن ویزای دو بار ورود وقتی تنها یک بار وارد این منطقه شده‌اند، باید از یک هفته قبل از پایان 14 روز برای انجام هماهنگی‌های لازم اقدام کنند. البته قوانین مربوط به روادید هنگ کنگ همواره ثابت نیستند و این امکان وجود دارد که در برخی زمان‌ها ویزای این منطقه با قوانین و شرایط دیگری به متقاضیان داده شود.

ویزای هنگ کنگ
مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی هنگ‌کنگ

برای دریافت روادید توریستی هنگ گنگ باید مدارک زیر را به سفارت چین در ایران ارائه دهید:

  • پاسپورت با دست‌کم 7 ماه اعتبار و حداقل 1 صفحه‌ی خالی
  • مدرک رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • مدرک رزرو هتل
  • فرم تکمیل‌شده‌ی روادید هنگ‌کنگ
  • عکس با مشخصات استاندارد
  • چک ضمانت و گواهی تمکن مالی
  • گواهی اشتغال به کار، اشتغال به تحصیل یا جواز کسب

این امکان وجود دارد که مدارکی علاوه بر موارد فوق برای دریافت ویزای توریستی هنگ‌کنگ مورد نیاز باشند و از آن‌جا که احتمال ردشدن درخواست صدور ویزای این منطقه درصورت ناقص‌بودن مدارک وجود دارد بهتر است پیش از اقدام برای ارائه‌ی درخواست صدور ویزا با مشورت با افراد آگاه در این زمینه مطمئن شوید مدارکی که برای ارائه به سفارت چین آماده کرده‌اید کامل هستند. گذشته از این برخی از این مدارک باید به‌صورت رسمی ترجمه شوند و در غیر این صورت برای مسئولان صدور ویزای هنگ‌کنگ فاقد اعتبار خواهند بود.

روادید هنگ کنگ
هزینه‌ دریافت ویزای توریستی هنگ کنگ

متقاضیان دریافت ویزای توریستی هنگ کنگ باید مبلغ درخواست‌شده برای صدور این ویزا از سوی سفارت چین را به صورت دلار آمریکا، یا به هر واحد پولی دیگری که توسط سفارت معتبر تشخیص داده می‌شود، پرداخت کنند. گذشته از مبلغی که به‌صورت مستقیم برای دریافت روادید هنگ کنگ پرداخت می‌کنید باید برای امور دیگری مانند رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما، رزرو هتل، بیمه‎ی مسافرتی، ترجمه‌ی رسمی مدارک و موارد مشابه نیز مبالغی را پرداخت کنید.

تمامی این امور از خدماتی هستند که ساحل شنی به مراجعان خود ارائه می‌دهد و شما می‌توانید با سپردن امور مربوط به اخذ روادید هنگ کنگ به کارشناسان آژانس گردشگری ساحل شنی از تمامی آن‌ها به‌صورت یک‌جا استفاده کنید و از پرداخت هزینه‌های غیرضروری در این بین جلوگیری کنید.

گذشته از این درصورت استفاده از خدمات ما در دریافت ویزای این منطقه مطمئن خواهید بود که درصورت عدم نقص مدارک، ویزای توریستی هنگ‌کنگ را بدون هیچ مشکلی دریافت خواهید کرد و بدین ترتیب با هزینه‌های ناشی از رد درخواست صدور ویزا و لزوم اقدام برای درخواست مجدد روبرو نخواهید شد.

مدت زمان دریافت ویزای توریستی هنگ‌کنگ

تعیین دقیق زمان بین ارائه‌ی درخواست صدور ویزا و دریافت آن امکان پذیر نیست چرا که این مدت زمان بستگی به عوامل متعددی دارد و با توجه به شرایط زمانی، صدور روادید سریع‌تر یا کندتر صورت می‌گیرد. با این وجود می‌توان گفت به‌طور میانگین 30 تا 45 روز پس از ارائه‌ی درخواست، ویزای توریستی برای متقاضیان صادر می‌شود. آن‌چه در این بین اهمیت دارد این است که با تحویل مدارک ناقص احتمال رد درخواست بسیار بالا خواهد بود و در این شرایط متقاضی باید بار دیگر برای درخواست صدور ویزا اقدام کند که این مسلماً وقت بسیار زیادی را هدر خواهد داد. با استفاده از تجربه‌ی ما می‌توانید مطمئن باشید که مدارک کامل را به سفارت چین در تهران ارائه می‌دهید و به مشکل رد درخواست صدور ویزا به علت ناقص‌بودن مدارک بر نمی‌خورید.

شرایط دریافت دیگر انواع روادید هنگ کنگ

اگر قصد دارید برای کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و موارد مشابه به هنگ کنگ سفر کنید باید از سایر انواع ویزای این کشور استفاده کنید چرا که با ویزای توریستی نمی‌توانید در این منطقه کار کنید و به هر صورت اقامتی بلندمدت داشته باشید. روال کار دریافت ویزای بلندمدت هنگ‌کنگ و مدارک مورد نیاز برای اخذ آن با ویزای توریستی این شهر تفاوت دارند.

با توجه به تنوع شرایط دریافت ویزای بلندمدت هنگ کنگ پیشنهاد می‌کنیم برای افزایش شانس دریافت این ویزا پیش از اقدام، با افراد آگاه و باتجربه در این ارتباط مشورت کنید و به این منظور می‌توانید روی تخصص به‌روز و تجربه‌ی کارشناسان ما حساب کنید.

اخذ ویزا هنگ‌کنگ با آژانس گردشگری ساحل شنی

برای اخذ ویزای هنگ‌کنگ در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کم‌ترین هزینه می‌توانید از خدمات آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر و استفاده از مشاوره‌ی رایگان کارشناسان ما با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک − یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن