خدمات ساحل شنیویزا

چگونه ویزای چین بگیریم؟ همه‌چیز در مورد ویزای چین

به هر دلیلی اگر بخواهید به کشور چین سفر کنید باید ویزای چین را دریافت کنید. تحت هیچ شرایطی نمی‌توانید با پاسپورت ایران بدون گرفتن ویزا به کشور چین سفر کنید. خوشبختانه ما در آژانس ساحل شنی می‌توانیم فرآیند دریافت ویزای چین را برای شما ساده و کم‌دردرسر کنیم. برای دریافت اطلاعات بیش‌تر و واگذاری روند دریافت ویزای چین به کارشناسان ما می‌توانید با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

ویزای چین

انواع ویزای چین

برای اطلاعات کامل در مورد ویزای چین، انواع آن، مدارک لازم و … می‌توانید از مشاوره‌ی کارشناسان آژانس گردشگری ساحل شنی بهره ببرید، با این حال سعی بر این است که در ادامه‌ی این نوشتار به طور کامل در مورد ویزای چین و هرآن‌چه که به آن مربوط می‌شود صحبت شود. ابتدا در مورد انواع ویزای چین توضیح خواهم داد و در حین بحث در مورد هر یک از این انواع به مدارک لازم برای آن‌ها هم خواهم پرداخت.

ویزای چین

سایت سفارت‌خانه‌ی چین در ایران انواع مختلفی از ویزای چین را فهرست کرده که به قرار زیر هستند:

1- ویزای نوع C

این ویزا برای خدمه‌ی قطار و در کل وسایل حمل و نقل برای ورود به چین است. برای دریافت این ویزا جز مدارک عمومی‌ای که در ادامه‌ی این نوشتار به معرفی آن‌ها پرداخته خواهد شد باید یا دعوت‌نامه از یک نهاد مرتبط در کشور چین داشته باشید یا نامه از یک شرکت معتبر حمل و نقل خارجی.

2- ویزای نوع D

این ویزا برای کسانی است که به دنبال اخذ اقامت دائم کشور چین هستند. جز مدارک عمومی‌ای که در ادامه‌ی این نوشتار به آن‌ها پرداخته خواهد شد کسانی که خواهان اقامت دائم در چین هستند باید فرم تأییدیه [هم نسخه‌ی اصلی و هم کپی آن] را از وزارت امنیت عمومی کشور چین دریافت کنند.

3- ویزای نوع F

این ویزا از پرمتقاضی‌ترین ویزاهای چین بوده و  برای کسانی است که خواهان سفر به چین برای مقاصد تجاری، مبادلات علمی، تورهای تحصیلی و موارد این چنینی هستند.

4- ویزای نوع G

این ویزا در واقع ویزای ترانزیت چین است. این ویزا برای کسانی است که قصد اقامت در چین را ندارند و فقط می‌خواهند برای رفتن به کشوری جز چین از کشور چین عبور کنند.

5- ویزای نوع J1

این ویزا مخصوص خبرنگارهای خبرگزاری‌های خارجی است. خانواده‌ی خبرنگارها هم می‌توانند از طریق این ویزا در چین اقامت کنند. اعتبار آن بیش از 6 ماه است. کسانی که به دنبال این ویزا هستند باید علاوه بر مدارک مشترکی که در ادامه معرفی می‎شوند، نامه‌ای از خبرگزاری‌ای که برای آن کار می‌کنند و همچنین نامه‌ای از اداره‌ی اطلاعات وزارت امور خارجه‌ی چین دریافت کنند و مدارک را به سفارت چین در ایران تحویل دهند. البته برای دریافت این ویزا باید از قبل با قسمت سیاسی سفارت چین تماس گرفته شود.

6- ویزای نوع J2

این ویزا مانند ویزای قبلی است، منتها برای خبرنگاران و روزنامه‌نگارانی است که می‌خواهند برای مدتی کوتاه در چین اقامت کنند، بنابراین اعتبار این ویزا همیشه کمتر از 6 ماه است.

7- ویزای نوع L

ویزای نوع L ویزای توریستی چین است و پرمتقاضی‌ترین ویزا هم برای ایرانیان و هم برای شهروندان سایر کشورهاست. ویزای توریستی چین به مدرک خاصی جز مدارک عمومی‌ای که در ادامه‌ی این نوشتار به آن‌ها پرداخته خواهد شد نیاز ندارد، جز آن که اولاً باید رسید رزرو هتل داشته باشید و ثانیاً حتماً بلیط هواپیمای برگشت را هم رزرو کرده باشید. همچنین در نظر داشته باشید که برای سفر به چین باید تمکن مالی داشته باشید. در حال حاضر در اواخر سال 98 باید مقدار سپرده بانکی‌تان بیش از 60 میلیون تومان باشد.

ویزای چین

8- ویزای نوع M

این ویزا در واقع ویزای تجاری چین است و برای کسانی است که می‌خواهند صرفاً برای فعالیت‌های تجاری به چین سفر کنند.

9- ویزای نوع Q1

این ویزا را کسانی باید دریافت کنند که یکی از شهروندان چین و یا اعضای خانواده‌ی آن‌ها که در چین اقامت دارند برای آن‌ها دعوت‌نامه فرستاده باشند. اعضای خانواده به فرزندان یا والدین و یا همسر فرزندان گفته می‌شود. دایی و عمو و پسر عمو و … جزو اعضای خانواده محسوب نمی‌شوند. ضمناً ویزای نوع Q1 بیش از 180 روز اعتبار دارد.

همانطور که گفتم حتماً باید دعوت‌نامه‌ داشته باشید. این دعوت‌نامه شامل نام و نام خانوادگی دعوت‌کننده به همراه کپی مدارک اقامت دائم او، نام و نام خانوادگی دعوت‌شده، مدت اقامت، محل اقامت، منبع مخارج و تاریخ ورود و خروج از چین باشد. البته که جز دعوت‌نامه به آن مدارک مشترکی که در ادامه‌ی این نوشتار به آن‌ها اشاره خواهم کرد هم نیاز است.

10- ویزای نوع Q2

این ویزا همچون ویزای Q1 است، با این تفاوت که کمتر از 180 روز اعتبار دارد. تمامی مدارک باید برای سفارتخانه‌ی چین ارسال شوند.

11- ویزای نوع R

این ویزا برای نخبه‌ها ست. سایت سفارت چین نوشته این ویزا برای کسانی است که چین – به سبب استعداد و هوش آن‌ها – به آن‌ها نیاز دارد. این که شما می‌توانید از این نوع ویزا برای سفر به چین و اقامت در آن استفاده کنید یا نه بستگی به تصمیم مقام‌های صالح دولت چین دارد.

12- ویزاهای S1 و S2

این ویزاها برای کسانی است که بستگان آن‌ها در چین مشغول کار یا تحصیل هستند. S1 اقامتی بیش از 180 روز و S2 اقامتی کمتر از 180 روز می‌دهد.

13- ویزاهای X1 و X2

این دو ویزا برای کسانی هستند که قصد تحصیل در چین را دارند. ویزای X1 اقامتی بیش از 180 روز و ویزای X2 اقامتی کمتر از 180 روز را برای متقاضی به همراه دارد.

برای اخذ این ویزا دریافت دعوت‌نامه از سوی دانشگاه یا مؤسسه‌ی آموزشی از چین الزامی است.

14- ویزای نوع Z

این ویزا برای کسانی است که به دنبال کار در چین هستند. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد ویزای کار چین و سایر ویزاهای کشور چین می‌توانید از طریق شماره‌تلفن 02157938 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ویزای چین

مدارک لازم برای ویزای چین

در بالا عمدتاً به مدارک اختصاصیِ هر یک از ویزاها پرداخته شد، اما یک سری مدرک مشترک برای کلیه‌ی ویزاهای چین وجود دارند که هر متقاضی باید آن‌ها را تهیه کرده باشد از جمله:

  • فرم پرشده‌ی درخواست ویزا [این فرم به صورت آنلاین قابل دانلود است و باید به زبان انگلیسی پر شود. در نظر داشته باشید که پر کردن این فرم تأثیر زیادی در شانس شما برای صدور ویزا دارد و بنابراین بهتر است پر کردن فرم را به کارشناسان ما واگذار کنید.]
  • دو قطعه عکس جدید
  • پاسپورت با حداقل اعتبار 6 ماه و دارای صفحه‌ی خالی
  • اثبات وضعیت اقامت در کشور ایران
  • بیمه‌ی مسافرتی

چند نکته

1- امکان رد درخواست شما وجود دارد و بنابراین عبارت «اخذ ویزای چین تضمینی» عبارت صحیحی نیست که برخی شرکت‌ها برای تبلیغ عنوان می‌کنند. هر شرکت اگر به درستی کار خود را انجام دهد می‌تواند شانس شما را برای دریافت ویزای چین افزایش دهد.

2- معمولاً انواع ویزاهای چین تا 7 روز پس از درخواست صادر می‌شوند، در این بین اگر به دنبال ویزای فوری یا اکسپرس باشید این زمان به 3 روز کاهش می‌یابد. البته که درخواست ویزای اکسپرس به هزینه‌ی بیش‌تری نیاز دارد.

3- برای دریافت ویزا باید فرم را پر کنید و مدارک را تهیه کنید و هزینه‌ی درخواست ویزا را به همراه فرم و مدارک به سفارت چین در ایران ارسال کنید. باز هم توصیه می‌کنم که این کارها را به کارشناسان ما بسپارید. هر یک از مدارک اگر ناقص باشند و یا مرحله‌ای به درستی انجام نشود ویزا برای شما صادر نخواهد شد.

4- بهتر است از مدارکی که برای سفارت چین ارسال می‌کنید فتوکپی تهیه کنید و در سفر به چین به همراه خود داشته باشید. ممکن است در مرز چین این مدارک را از شما بخواهند.

5-  به حضور شما در سفارت چین [برخلاف ویزای شینگن] و انجام مصاحبه نیازی نیست، مگر آن که مورد خاصی پیش آید.

دریافت ویزای چین با ساحل شنی

برای واگذار کردن فرآیند دریافت ویزای چین به کارشناسان ما و البته دریافت مشاوره‌ی رایگان در این زمینه با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن