خدمات ساحل شنیویزا

چطور ویزای کانادا بگیریم؟ | همه‌چیز در مورد ویزای کانادا

برای دریافت انواع ویزای کانادا می‌توانید از خدمات تخصصی ساحل شنی در زمینه‌ی دریافت ویزا استفاده کنید. برای کسب اطلاعات کامل درباره‌ی ویزای  کانادا و استفاده از مشاوره‌ی رایگان کارشناسان ساحل شنی با استفاده از شماره‌تلفن 02157938 با ما تماس بگیرید.

ویزای کانادا

یکی از نخستین اقدامات سفر به کانادا دریافت ویزای این کشور است، چرا که شهروندان ایرانی نمی‌توانند بدون داشتن ویزا وارد کانادا شوند. کانادا کشوری‌ست که فرصت‌های مختلف تفریحی، تجاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و … را به شهروندان دیگر کشورها می‌دهد و به همین خاطر متقاضیان نسبتاً زیادی برای ورود، اقامت و مهاجرت به این کشور وجود دارند. بسته به این که هدف‌تان از سفر به کانادا چیست باید برای دریافت یکی از ویزاهایی که به همین منظور تعریف شده‌اند اقدام کنید و البته پیش از ارائه‌ی درخواست باید بدانید دقیقاً چه نوع ویزایی مناسب شرایط شماست.

مشخص‌کردن دقیق و درست ویزایی که متناسب با هدف شما از سفر به کانادا و شرایط کلی‌تان است اهمیت بسیاری در جریان دریافت ویزای‌کانادا دارد و اشتباه در تعیین درست نوع ویزای درخواستی احتمال ریجکت شدن تقاضای صدور ویزا را بسیار زیاد می‌کند. گذشته از این مدارکی که برای هر یک از انواع ویزا مورد نیاز هستند مشابه نیستند و شما باید دقیقاً همان مدارکی را ارائه کنید که برای ویزای مورد نظر شما درخواست شده. ناقص بودن مدارک یکی از اصلی‌ترین علت‌های ریجکت شدن تقاضای صدور ویزای کاناداست اما خوشبختانه در بسیاری از موارد می‌توان با مشورت با افراد باتجربه و مطلع تا حد زیادی از پیش آمدن مشکل از این بابت جلوگیری کرد. در ادامه انواع ویزاهای کانادا آشنا خواهیم شد.

ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای کانادا

همان‌گونه که گفتیم کانادا ویزاهای متنوعی را برای متقاضیان مختلف صادر می‌کند و هر متقاضی باید با توجه به شرایط خود ویزای مناسب را انتخاب و درخواست کند. ویزاهای کانادا به دو دسته‌ی کلی ویزای موقت کانادا و ویزای اقامت دائم کانادا دسته‌بندی می‌شوند و هر یک از این موارد زیر مجموعه‌های دیگری دارد. ویزای موقت کانادا، همان‌طور که از نام آن پیداست، برای افرادی صادر می‌شود که قصد اقامت موقت در این کشور را دارند و بنابراین این ویزا برای یک محدوده‌ی زمانی مشخص اعتبار دارد اما ویزای دائم و به عبارت بهتر اقامت دائم برای افرادی‌ست که اجازه‌ی اقامت بدون محدودیت زمانی در کانادا را دارند.

انواع ویزای موقت کانادا شامل موارد زیر هستند:

 • ویزای توریستی کانادا: ویزای توریستی کانادا برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند در زمانی نسبتاً کوتاه در این کشور حضور داشته باشند.
 • ویزای سینگل کانادا: این ویزا برای یک مدت محدود صادر می‌شود و دارنده‌ی آن طی مدت اعتبار فقط یک بار اجازه‌ی ورود به کانادا را دارد. مدت اعتبار ویزای سینگل کانادا معمولاً 6 ماه است.
 • ویزای مولتیپل کانادا: این ویزا که با عنوان ویزای 5 ساله‌ی کانادا هم شناخته می‌شود به دارنده‌ی ویزا اجازه می‌دهد که طی مدت اعتبار چندین بار از کانادا خارج و دوباره وارد کشور شود. این ویزا برای دارندگان پاسپورت ایرانی حداکثر 5 سال اعتبار دارد.
 • سوپرویزای‌کانادا: سوپر ویزای‌کانادا [یا ویزای والدین کانادا] برای والدین و مادربزرگ و پدربزرگ افرادی صادر می‌شود که دارای اقامت دائم کانادا باشند. دریافت سوپرویزای‌کانادا مشروط به شروطی مثل دعوت‌نامه از سوی فرد مقیم کانادا، پرداخت هزینه‌ی بیمه، داشتن تأییدیه‌ی پزشکی و … است.
 • ویزای تحصیلی کانادا: این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد تحصیل در مدارس، کالج‌ها یا دانشگاه‌های کانادا را دارند.
 • ویزای فرصت مطالعاتی: این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که به منظور شرکت در برنامه‌های مطالعاتی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی کانادا قصد سفر به این کشور را دارند. این ویزا معمولاً به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که سوابق پژوهشی قابل توجهی داشته و یا از یکی از مراکز آموزشی کانادا دعوت‌نامه داشته باشند.
 • ویزای همراه تحصیلی کانادا: این ویزا مخصوص بستگان افرادی‌ست که دارای یکی از ویزاهای تحصیلی کانادا هستند.
 • ویزای کار: ویزای کار برای افرادی صادر می‌شود که دارای شرایط کار در کانادا باشند. این ویزا معمولاً در ابتدا موقت است اما می‌توان برای دائمی کردن آن اقدام کرد.

ویزای کانادا

انواع ویزای دائم کانادا یا ویزای اقامت کانادا شامل موارد زیر هستند:

 • ویزای دائم با سرمایه‌گذاری: متقاضیانی که دارای شرایط سرمایه‌گذاری در کانادا دارند می‌تواند با سرمایه‌گذاری در این کشور اقامت دائم دریافت کند.
 • ویزای دائم با کارآفرینی: افرادی که سابقه‌ی مدیریت و یا مالکیت کسب‌وکارهای خصوصی را دارند می‌توانند با دارا بودن دیگر شرایط ویزای کارآفرینی از این طریق اقامت دائم کانادا را دریافت کند.
 • ویزای دائم با خرید بیزنس: افرادی که یکی از بیزنس‌های مرتبط با سابقه‌ی کاری خود را در کانادا خریداری کنند درصورت داشتن دیگر شرایط می‌توانند از این طریق اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.
 • ویزای دائم با خوداشتغالی: افرادی که در زمینه‌های مختلفی مثل ورزش، هنر و … دارای مدارک معتبر و یا جوایز بین‌المللی هستند، می‌توانند ثابت کنند که توانایی ایجاد یک کسب‌وکار مرتبط با تخصص خود در کانادا را دارند و واجد دیگر شرایط هم هستند می‌توانند از طریق خوداشتغالی اقامت دائم در کانادا را دریافت کنند.
 • ویزای دائم نیروی کار: افرادی که دارای مهارت خاصی که مورد نیاز کشور کانادا باشند هستند، می‌توانند درصورت برخورداری از دیگر شرایط، مثلاً تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی، از این طریق اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.
 • ویزای دائم با راه‌اندازی استارت آپ: افرادی که دارای طرحی نوآورانه هستند و سرمایه‌گذار واجد شرایط برای استفاده اجرایی‌ شدن این طرح را پیدا کرده‌اند می‌توانند از این طریق اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.
 • ویزای دائم با ازدواج: افرادی که دارای اقامت دائم در کانادا هستند می‌توانند با داشتن شرایط ویژه‌ی این نوع اقامت برای همسر خود اقامت دائم در کانادا بگیرند.

دقت داشته باشید که انواع ویزای‌کانادا محدود به این موارد نیستند و ما به مهم‌ترین و پراستفاده‌ترین ویزاهای کانادا برای شهروندان ایرانی اشاره کردیم. برای آشنایی با جزئیات انواع ویزای‌کانادا و همچنین برای این‌که بدانید باید تقاضای صدور چه نوع ویزایی را از مسئولان صدور ویزای کشور کانادا داشته باشید تنها کافی‌ست از طریق شماره‌تلفن 02157938 با ما تماس بگیرید و از مشاوره‌ی رایگان کارشناسان بخش دریافت ویزای کانادای آژانس مسافرتی ساحل شنی استفاده کنید.

مراحل دریافت ویزای کانادا

پیش از اقدام برای دریافت ویزای کانادا باید ابتدا مطمئن شوید که واجد شرایط دریافت این ویزا هستید یا خیر و اگر نیستید ابتدا، درصورت امکان، مشکل را برطرف کرده و پس از آن نسبت به درخواست صدور ویزا اقدام کنید. البته این‌که آیا شما واجد شرایط دریافت ویزای‌کانادا هستید یا خیر در نهایت توسط مسئولان صدور ویزای کانادا، بعد از بررسی تقاضا و مدارک شما، مشخص می‌شود اما برخی شروط هستند که می‌توان آن‌ها را پیش‌نیاز ثبت نام برای دریافت ویزای‌کانادا دانست.

تمکن مالی و یا داشتن فردی که متقاضی را از این نظر تضمین کند، توانایی اثبات وابستگی به ایران برای تضمین بازگشت تا پیش از اتمام مهلت ویزا، نبود مشکلات مربوط به گذرنامه از جمله نداشتن صفحات خالی و اعتبار کافی از جمله شروطی هستند که در صورت فقدان آن‌ها احتمال صدور ویزای‌کانادا آن‌قدر زیاد می‌شود که بتوان آن‌ها را پیش شرط تقاضا برای صدور ویزا دانست. البته دقت داشته باشید که در تمامی موارد فقدان این شروط منجر به رد تقاضا نمی‌شوند و گذشته از این شروط متعدد دیگری هم هستند که باید پیش از درخواست صدور ویزای‌کانادا مورد بررسی قرار گیرند.

همان‌طور که گفتیم توجه به این نکته که آیا واجد شرایط دریافت ویزا برای کانادا هستید یا خیر از این نظر اهمیت دارد که به شما این فرصت را می‌دهد تا در صورت وجود مشکلی از این بابت ابتدا آن مشکل را برطرف کرده و پس از آن درخواست صدور ویزا کنید. برای کسب اطلاع از جزئیات شروط دریافت انواع ویزای‌کانادا می‌توانید از تخصص و تجربه‌ی کارشناسان ما استفاده کنید، برای استفاده از مشاوره‌ی رایگان کارشناسان ساحل شنی با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

ویزای کانادا

پس از آن‌که مطمئن شدید که واجد شرایط اخذ ویزای‌کانادا هستید باید فرم‌های مربوط به درخواست رسمی صدور ویزای‌کانادا را پر کنید، مدارکی که برای دریافت ویزای این کشور هستند را تحویل داده و به سوالاتی که از شما پرسیده می‌شوند پاسخ دهید. در حال حاضر دو روش برای ارائه درخواست صدور ویزا برای کانادا وجود دارد: روش حضوری و روش آنلاین.

از آن‌جا که در حال حاضر کشور کانادا در ایران سفارت‌خانه ندارد برای اقدام حضوری برای دریافت ویزای‌کانادا باید به یکی از کشورهایی بروید که سفارت‌خانه‌ی کانادا دارند. شهرهای استانبول، آنکارا، دبی و ابوظبی از بهترین شهرها به این منظور هستند. پس از ارائه‌ی درخواست و مدارک، انگشت‌نگاری و پاسخ به پرسش‌های آفیسر سفارت کانادا باید منتظر شوید تا جواب درخواست‌تان از سوی سفارت به شما اعلام شود. توجه داشته باشید که برای ارائه‌ی مدارک و پاسخ‌گویی به پرسش‌های آفیسر سفارت‌خانه باید خود شخصاً در محل سفارت حضور داشته باشید.

برای ارائه‌ی درخواست صدور ویزای‌کانادا به‌صورت آنلاین باید از وب‌سایت رسمی سفارت کانادا که به همین منظور طراحی شده استفاده کنید. در این وب‌سایت می‌توانید تمامی امور مربوط به اخذ ویزای‌کانادا را به‌صورت آنلاین انجام دهید و تنها برای انگشت‌نگاری باید به یکی از دفاتر وَک (VAC) مراجعه کنید.

با توجه به این‌که کانادا در ایران سفارت‌خانه ندارد در حال حاضر بهترین روش برای شهروندان ایرانی استفاده از روش آنلاین درخواست صدور ویزای‌کانادا ست. درصورت استفاده از روش آنلاین این امکان را، البته در بعضی موارد، خواهید داشت تا درصورت ناکامل‌ بودن مدارک‌تان نسبت به تکمیل آن‌ها اقدام کنید، امتیازی که در روش حضوری از آن برخوردار نیستید. به‌خاطر مجموع مزایای استفاده از روش آنلاین، و با توجه به این‌که کانادا خود استفاده از روش آنلاین را بهتر از روش حضوری می‌داند، ثبت درخواست صدور ویزا در ساحل شنی به همین روش انجام خواهد شد و این باعث کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف وقت مراجعان می‌شود.

ویزای کانادا

با استفاده از این روش تنها کافی‌ست مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست را برای ما ارسال کنید و پس از دریافت تأییدیه در حداقل زمان ممکن برای انگشت‌نگاری به یکی از دفاتر وک مراجعه کنید. با استفاده از تخصص کارشناسان ما برای ارائه‌ی درخواست صدور ویزا مطمئن خواهید بود که مدارک شما بدون هیچ نقصی برای سفارت کانادا ارسال می‌شوند و بهترین پاسخ‌ها در جواب پرسش‌هایی که طی مراحل درخواست صدور ویزا پرسیده می‌شوند داده می‌شوند. برای اطلاع دقیق از جزئیات ثبت نام ویزای‌کانادا و ثبت سفارش خود در ساحل شنی با استفاده از شماره‌تلفن 02157938 با ما تماس بگیرید.

دریافت ویزای کانادا با ساحل شنی

 با سپردن امور به مربوط به دریافت ویزای‌کانادا به آژانس گردشگری ساحل شنی مطمئن خواهید بود که تمامی مراحل به درستی و بدون هیچ نقصی انجام می‌شوند و گذشته از این نیازی به مراجعه به مراکز دیگر برای ترجمه‌ی مدارک، دریافت بیمه‌ی مسافرتی، پیکاپ ویزا، خرید بلیط هواپیما و … نخواهید داشت. برای این منظور با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن