ترکیهجاذبه‌های گردشگری

با 12 تا از پربازدیدترین پارک‌های ملی آمریکا آشنا شوید

در نوشتار مربوط به پارک‌های ملی کانادا به معرفی 6 تا از زیباترین پارک‌های ملی کانادا پرداختیم و به همراه یکدیگر دیدیم که این پارک‌های ملی در کشور کانادا تا به چه اندازه زیبا اند و تا چه حد می‌توان در آن‌ها و در دل طبیعت از برخی تفریحات لذت برد، اما در آمریکای شمالی جز در کانادا در ایالات متحده آمریکا نیز چندین پارک ملی وجود دارند. بر طبق آمارها، در سال 2019 بیش از 327 میلیون نفر از پارک‌های ملی آمریکا بازدید کرده‌اند و در آن‌ها به گردش پرداخته‌اند که البته این رقم بسیار رقم قابل‌توجهی است. در ادامه‌ی این نوشتار به معرفی پربازدیدترین پارک‌های ملی آمریکا در سال 2019 خواهم پرداخت.

محبوب‌ترین پارک‌های ملی آمریکا

1- پارک ملی Great Smoky Mountains

پربازدیدترین پارک‌های ملی آمریکا Great Smoky Mountains در سال‌های اخیر همواره پربازدیدترین پارک ملی در کل ایالات متحده بوده است. این پارک ملی بسیار زیبا و دل‌انگیز است و در آن می‌توان تفریحاتی متعدد را تجربه کرد. Great Smoky Mountains در میان دو ایالت کارولینای شمالی و تنسی واقع شده و از مناظری نفس‌گیر از حیوانات وحشی در زمینه‌ی فرش سبز طبیعت برخوردار است.

2- پارک ملی Grand Canyon

پربازدیدترین پارک‌های ملی آمریکا Grand Canyon دومین پارک ملی محبوب در میان پارک‌های ملی آمریکا است. این پارک ملی در ایالت آریزونا در غرب آمریکا قرار دارد، برخلاف پارک ملی قبلی که در شرق ایالات متحده واقع است. این پارک ملی در میان خود آمریکایی‌ها بسیار محبوب است و اغلب خانواده‌ها در ایالات غربی آمریکا برای روزهای تعطیل به این پارک می‌روند.

3- پارک ملی Rocky Mountain

پارک ملی Rocky Mountain سومین پارک ملی پربازدید و محبوب ایالات متحده است. این پارک ملی 415 مایل مربع مساحت دارد و در ایالت کلرادو در شمال شرق آریزونا واقع است. مسیرهای پیاده‌روی زیادی در این پارک ملی وجود دارند و همچنین گونه‌های مختلف حیوانات وحشی در این منطقه زندگی می‌کنند و در برخی مکان‌ها امکان مشاهده‌ی آن‌ها نیز فراهم است.

4- پارک ملی Zion

Zion نیز پارکی ست که در غرب آمریکا و در نزدیکی کلرادو و آریزونا قرار دارد، در ایالت یوتا. صخره‌های ماسه‌سنگی بزرگ و قرمز از شاخص‌ترین ویژگی‌های این پارک ملی اند. جز این صخره‌های ماسه‌سنگی بزرگ، صخره‌های باریک و کوچک به همراه مجموعه‌ای غنی از گیاهان و حیوانات نیز در این پارک ملی دیده می‌شوند. بسیاری از خانواده‌های آمریکایی که به این پارک می‌روند، سری هم به پارک ملی Bryce Canyon که صرفاً 78 مایل آن‌طرف‌تر است می‌زنند.

5- پارک ملی Yosemite

Yosemite نیز در غرب ایالات متحده در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این پارک ملی اولین پارک ملی کالیفرنیاست و از سال 1864 تا کنون محافظت می‌شود. Yosemite به آبشارهای بسیار زیبایی که دارد مشهور است، اما در مساحت 1200 مایل مربعی‌اش مراتع بزرگ و سبز، دره‌های عمیق و حتی مناطق بیابانی نیز یافت می‌شوند.

چندین مکان برای اقامت در این پارک ملی وجود دارند که البته برای اقامت در آن‌ها باید از قبل رزرو شوند.

6- پارک ملی Yellowstone

Yellowstone در سال 1872 به طور رسمی و به عنوان اولین پارک ملی آمریکا تأسیس شد. این پارک ملی یکی از زیباترین پارک‌های ملی آمریکا ست و از تنوع عناصر طبیعی و اکوسیستم به خوبی برخوردار است از جمله رشته‌کوه، دریاچه، رودخانه، چشمه، مناظر زیبا و گل و درخت.

در این پارک ملی همچنین گرگ‌ها و حیوانات وحشی زیادی زندگی می‌کنند و یکی از بهترین مناطق آمریکا برای دیدن حیوانات وحشی است. Grand Teton یک پارک ملی نزدیک به پارک ملی  Yellowstone در قسمت جنوب است و بسیاری از خانواده‌های آمریکایی سفرشان به Yellowstone را با گردش در پارک ملی Grand Teton ترکیب می‌کنند.

7- پارک ملی Acadia

پربازدیدترین پارک‌های ملی آمریکا این پارک ملی یکی دیگر از پربازدیدترین پارک‌های ملی آمریکا است. Acadia به‌عنوان نخستین پارک ملی شرقی در سواحل ناهموار Maine شناخته می‌شود. پارک ملی Acadia میزبان انواع گوناگونی از حیوانات و گیاهان است و همچنین بلندترین قله در ساحل اقیانوس اطلس را در خود جای داده است.

خانواده‌های آمریکایی یا غیرآمریکایی‌ای که این پارک ملی را به‌عنوان مقصد گشت و گذار خود انتخاب می‌کنند، می‌توانند به پیاده‌روی و کوهنوردی در اطراف قله‌های گرانیتی، دوچرخه‌سواری در جاده‌های دل‌انگیز و تماشای مناظر روح‌نواز ساحلی مشغول شوند.

8- پارک ملی Grand Teton

همانطور که در بالا گفتم پارک ملی Grand Teton در نزدیکی پارک ملی Yellowstone قرار دارد و به همین سبب بسیاری از کسانی که به سمت Yellowstone می‌روند، سری هم به Grand Teton می‌زنند. این پارک ملی در ایالت وایومینگِ آمریکا قرار دارد و فقط 10 مایل با پارک ملی Yellowstone فاصله دارد. بزرگ‌راه John D. Rockefeller Jr. Memorial Parkway این دو پارک ملی را به هم متصل می‌کند.

9- پارک ملی Olympic

Olympic یکی دیگر از پربازدیدترین پارک‌های ملی آمریکا است. این پارک ملی در شرق آمریکا در ایالت واشنگتن قرار دارد و به‌نوعی تلفیقی از سه پارک است. حدود 95 درصد آن بیابانی است ولی درعین‌حال مکان مناسبی برای گردش در دل طبیعت است. گردشگرانی که به این پارک ملی می‌روند می‌توانند از گردش در اطراف کوه‌های نفس‌گیر لذت ببرند تا تماشای امواج رنگارنگ جزرومدهای اقیانوس!

10- پارک ملی Glacier

پارک ملی Glacier از دیگر پارک‌های ملی محبوب آمریکاست. این پارک ملی در شمال آمریکا در نزدیکی مرز آمریکا و کانادا در ایالت مونتانا قرار دارد. پارک ملی Glacier مکانی ناب برای طبیعت‌گردی است. دو رشته‌کوه زیبا را شامل می‌شود، از بیش از 130 دریاچه‌ی خوش‌رنگ برخوردار است و همچنین گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری در آن زندگی می‌کنند.

در ضمن از 700 مایل مسیر پیاده‌روی برخوردار است. پیاده‌روی در این مسیرها آن هم با داشتن منظره‌ای فوق‎العاده در پیش چشم می‌تواند تجربه‌ای فراموش‌نشدنی در دل طبیعت آمریکا باشد.

جاده‌ی 50 مایلی Going-to-the-Sun در این پارک ملی یکی از جاده‌های سمبلیک آمریکا ست، از آن جاده‌هایی که دشوار بتوان فقط روی جاده تمرکز کرد، چراکه منظره‌ی فوق‌العاده‌ای که در پیش چشم قرار می‌گیرد مدام به‌دنبال جلب توجه راننده است.

11- پارک ملی Cuyahoga Valley

پارک ملی Cuyahoga Valleyاین پارک در ایالت اوهایو واقع است و تنها پارک ملی این ایالت است. این پارک ملی نیز بسیار زیباست و مکانی مناسب برای پیک‌نیک، کمپینگ، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری برای خانواده‌ها ست.

12- پارک ملی Mount Rainier

Mount Rainierاین پارک پنجمین پارک ملی قدیمی آمریکاست و نام آن برگرفته از کوه آتشفشان Rainier است، کوهی که 14 هزار فوت ارتفاع دارد. این پارک ملی نیز بسیار زیباست. در فصل بهار، آبشارهای متعدد آن رنگ و بویی بهاری به آن می‌بخشند و در فصل تابستان گل‌های وحشی جلوه‌ی پارک را تغییر می‌دهند. مسیرهای پیاده‌روی زیبا و زیادی هم در این پارک ملی وجود دارند و خلاصه فضا برای لذت‌بردن از طبیعت ناب این پارک فراهم است.

سخن آخر

در این نوشتار روی 12 تا از پربازدیدترین پارک‌های ملی آمریکا تمرکز داشتیم و به همراه یکدیگر دیدیم که ایالات متحده‌ی آمریکا از چه پارک‌های طبیعی زیبایی جهت لذت‌بردن از طبیعت برخوردار هستند. از شما دعوت می‌کنم در نوشتار مربوط به پارک‌های ملی کانادا، مروری هم بر بهترین پارک‌های ملی کانادا از جمله پارک ملی بنف و پارک ملی یوهو که از زیباترین مناطق جهان هستند داشته باشید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا
بستن