منع صدور ویزا امریکا

 

 منع صدور ویزا امریکا

به دستور رییس جمهور امریکا ، از تاریخ 1395/11/08  اجازه ورود یا ویزا برای هیچ کدام از شهروندان کشورهای ایران ، عراق، لیبی ، سوریه ، یمن ، سودان و سومالی به مدت سه ماه صادر نمی شود و پس از این تصمیم منع صدور ویزا امریکا برای شهروندان این کشورها ممنوع شد .

 

در مدت این 90 روز دولتهای نام برده شده فرصت دارند تا با در اختیار گذاشتن اطلاعت کافی به دولت امریکا ، ثابت کنند که با ورود شهروندانشان هیچ خطر تروریستی این کشور را تهدید نمی کند ! اگر دولتها این کار را انجام ندهند 60 روز دیگر نیز به آنها وقت داده خواهد شد و پس از آن در صورت موفق نبودن در این امر به شهروندان این کشورها اجازه ورود داده نمی شود .

اولین نشانه های نژادپرستی و ایران ستیزی رئیس جمهور امریکا ظاهر می شود ، قانونی که توسط ترامپ طراحی و عملی شد نشانه بی چون و چرای نژاد پرستی و دشمنی با ایران است . پیش بینی می شود برنامه بعدی او تضعیف شهروندان ایرانی مقیم امریکا و همین طور کسب و کار و موقعیت شغلی آنها باشد.    

خانواده ها ، بیزینسمن ها ، ورزشکاران ، توریستها و دانشجویان از 7 کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران برنامه های سفر و حتی برنامه ریزی آینده ی زندگی خود را در حالت معلق نگه داشته اند !

با یک حرکت قلم دونالد ترامپ برنامه زندگی هزاران نفر و امیدها و آرزوهایشان ، برای دیدار با بستگانشان و یا پیشرفتهای علمی و تحصیلی ، دچار سرنوشتی نا معلوم شد ! هر ساله بیش از 35.000 شهروند ایرانی به این کشور سفر می کنند ! و بیش از یک میلیون ایرانی ساکن آمریکا هستند .

در این مدت شرایط زندگی برای جامعه ایرانی مقیم امریکا هم سخت می شود . زیرا بستگان و خانواده شان نمی توانند به امریکا سفر کنند و مشخص هم نیست این روال تا چه مدتی ادامه داشته باشد .

در ایالات متحده آمریکا ، ایرانیهای مقیم آمریکا پس از نزول شک اولیه از صدور صریحانه چنین حکمی ، نگران دیدار بستگان خود شدند . همین طور شهروندان دارای ویزا و گرین کارت هم پریشان شدند و وضعیت زندگیشان به حالت نا معلومی دچار شده است . شکی نیست که این حکم که پریشانی های بسیاری ایجاد کرده است نا عدالتی و نا حق است . بسیاری از رسانه های آمریکایی هم این حکم را غیر منطقی و نا معقول دانستند . برای ما هم این سوال پیش می آید که چرا اسم ایران باید در این لیست باشد ؟ کشور ایران هرگز حمله تروریستی نداشته و هیچ گونه دخالتی در حادثه 11 سپتامبر نداشته است.

 

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با مشاوران اسکای لاین از طریق شماره تلفن های 57938-021 تماس حاصل فرمایید.

جهت اخذ وقت سفارت و یا پیکاپ پاسپورت با مشاوران ما تماس بگیرید.


 لینک های کمکی :

وقت سفارت امریکا                                                                              وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت آلمان                                                                            وقت سفارت انگلیس    


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اسکای لاین می باشد.

هرگونه کپی برداری بدون درج منبع غیر مجاز خواهد بود