منع صدور ویزا امریکا

 

 منع صدور ویزا امریکا

به دستور رییس جمهور امریکا ، از تاریخ 1395/11/08  اجازه ورود یا ویزا برای هیچ کدام از شهروندان کشورهای ایران ، عراق، لیبی ، سوریه ، یمن ، سودان و سومالی به مدت سه ماه صادر نمی شود و پس از این تصمیم منع صدور ویزا امریکا برای شهروندان این کشورها ممنوع شد .

 

در مدت این 90 روز دولتهای نام برده شده فرصت دارند تا با در اختیار گذاشتن اطلاعت کافی به دولت امریکا ، ثابت کنند که با ورود شهروندانشان هیچ خطر تروریستی این کشور را تهدید نمی کند ! اگر دولتها این کار را انجام ندهند 60 روز دیگر نیز به آنها وقت داده خواهد شد و پس از آن در صورت موفق نبودن در این امر به شهروندان این کشورها اجازه ورود داده نمی شود .

اولین نشانه های نژادپرستی و ایران ستیزی رئیس جمهور امریکا ظاهر می شود ، قانونی که توسط ترامپ طراحی و عملی شد نشانه بی چون و چرای نژاد پرستی و دشمنی با ایران است . پیش بینی می شود برنامه بعدی او تضعیف شهروندان ایرانی مقیم امریکا و همین طور کسب و کار و موقعیت شغلی آنها باشد.    

خانواده ها ، بیزینسمن ها ، ورزشکاران ، توریستها و دانشجویان از 7 کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران برنامه های سفر و حتی برنامه ریزی آینده ی زندگی خود را در حالت معلق نگه داشته اند !

با یک حرکت قلم دونالد ترامپ برنامه زندگی هزاران نفر و امیدها و آرزوهایشان ، برای دیدار با بستگانشان و یا پیشرفتهای علمی و تحصیلی ، دچار سرنوشتی نا معلوم شد ! هر ساله بیش از 35.000 شهروند ایرانی به این کشور سفر می کنند ! و بیش از یک میلیون ایرانی ساکن آمریکا هستند .

در این مدت شرایط زندگی برای جامعه ایرانی مقیم امریکا هم سخت می شود . زیرا بستگان و خانواده شان نمی توانند به امریکا سفر کنند و مشخص هم نیست این روال تا چه مدتی ادامه داشته باشد .

در ایالات متحده آمریکا ، ایرانیهای مقیم آمریکا پس از نزول شک اولیه از صدور صریحانه چنین حکمی ، نگران دیدار بستگان خود شدند . همین طور شهروندان دارای ویزا و گرین کارت هم پریشان شدند و وضعیت زندگیشان به حالت نا معلومی دچار شده است . شکی نیست که این حکم که پریشانی های بسیاری ایجاد کرده است نا عدالتی و نا حق است . بسیاری از رسانه های آمریکایی هم این حکم را غیر منطقی و نا معقول دانستند . برای ما هم این سوال پیش می آید که چرا اسم ایران باید در این لیست باشد ؟ کشور ایران هرگز حمله تروریستی نداشته و هیچ گونه دخالتی در حادثه 11 سپتامبر نداشته است.

 

  جهت کسب اطلاعات بیشتر از وب‌سایت رسمی آژانس ساحل شنی درخشان بازدید فرمایید.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با مشاوران اسکای لاین از طریق شماره تلفن های 57938-021 تماس حاصل فرمایید.

جهت اخذ وقت سفارت و یا پیکاپ پاسپورت با مشاوران ما تماس بگیرید.


 لینک های کمکی :

وقت سفارت امریکا                                                                              وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت آلمان                                                                            وقت سفارت انگلیس    


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اسکای لاین می باشد.

هرگونه کپی برداری بدون درج منبع غیر مجاز خواهد بود