وقت شنگن

وقت شنگن

متقاضیانی که خواستار مسافرت به کشورهای اروپایی هستند با داشتن وقت شنگن و ویزای شنگن می توانند بدون اخذ ویزای هر کشور بطور مجزا در طول اعتبار ویزای شنگن خود به کشورهای اروپایی مسافرت کنند. اولین گام جهت اخذ ویزای شنگن تعیین وقت شنگن می باشد، تعیین وقت شنگن مستلزم دریافت و تکمیل فرم درخواست ویزا می باشد متقاضیان می توانند فرم مذکور را از سایت های سفارت های عضو شنگن دانلود نمایند. بعد از تکمیل فرم مورد نظر می بایست متقاضی در تاریخ تعیین شده در سفارت همراه با مدارک لازم جهت مصاحبه حضوری حاضر باشد.

وقت شنگن

شرکت اسکای لاین با تخصص در زمینه وقت شنگن و ویزای شنگن آماده مشاوره به مسافرین عزیزمی باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 57938(021) تماس بگیرید.

اعضای توافقنامه شنگن

امروزه 26 کشور اروپایی جز پیمان شنگن می باشند ؛ کشورهای عضوتوافقنامه شنگن عبارتند از: کشورهای بلژیک، دانمارک، سوئد، استونی، فنلاند، فرانسه، یونان، ایتالیا، اسپانیا، ایسلند، اسلوواکی، لتونی، لوکزامبورگ، لیتوانی، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلوانی، چک، آلمان، مجارستان ، اتریش، سوئیس ولیختن اشتاین، لازم بذکر است که تمامی 26 کشور عضو شنگن ملزم به پیروی کردن قوانین توافقنامه شنگن می باشند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شنگن

 • فرم درخواست ویزای یکی ازکشورهای حوزه شنگن: فرم مورد نظر را ازتمامی سایت های کشورهای عضو شنگن قابل دانلود می باشد و متقاضی می بایست فرم تکمیل شده و امضا شده را روز مصاحبه تحویل دهد.
 • ارائه اصل و کپی ازصفحات شناسنامه با ترجمه ی رسمی آن
 • اصل گدرنامه و کپی از صفحات اول ،کپی از صفحاتی که دارای مهر شنگن می باشد نیط ضروری است توجه داشته باشید که گذرنامه باید دارای اعتبار حداقل 6 ماهه بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد.
 • سه قطعه عکس رنگی 4*6 با پشت زمینه سفید و بصورت تمام رخ که جدیداً گرفته شده باشد.
 • پرینت گردش سه ماه آخر ومانده حساب بانکی متقاضی
 • ارائه سند مالکیتی که نشاندهنده تمکن مالی متقاضی باشد.
 • ارائهمدارک شغلی متقاضی که برای کارمندان حقوق بگیر شامل گواهی اشتغال به کاری که نشاندهنده تاریخ دقیق شروع به کار و مدت مرخصی ،فیش حقوقی ماه قبل وصورتحساب بانکی آنها باشد و برای مشاغل آزاد شامل کارت صنفی و صورتحساب بانکی آنها ، برای دانشجویان واعضای هیئت علمی کارت دانشجویی بین المللی و کارت اعضای هیئت علمی وبرای تجار وصاحبان صنف نیز باید شامل سند ثبت موسسه و صورتحساب بانکی باشد.
 • ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما به کشور مقصد
 • ارائه بیمه مسافرتی فردی/جمعی که حداقل هزینه 30 یورویی را پوشش می دهد.
 • برگه رزرواتاق در هتل یا واچرهتل که نشاندهنده رزرو هتل برای کل مدت اقامت متقاضی باشد. در صورت داشتن برگه دعوتنامه به برگه رزرو هتل نیاز نخواهد بود.
 • ارائه دعوتنامه رسمی درصورت وجود: دعوتنامه رسمی خانوادگی، کاری، تجاری ، پزشکی و.. متقاضیان می توانند با داشتن دعوتنامه ای که از سمت دوستان واقوامی که در مناطق شنگن ساکن هستند می توانند برای کشور مورد نظر ویزا بگیرند؛ در صورت نداشتن دعوتنامه متقاضیان می توانند جهت اخذ ویزا درخواست مسافرت بصورت توریستی را بدهند. درصورت ارائه دعوتنامه به سفارت می بایست مدارک شخص ارسال کننده دعوتنامه مثل مدارک شناسایی،مدارک مالی و.. نیز ارائه داده شود.
 • پرداخت هزینه ویزای شنگن که با توجه به سن و نوع ویزای متقاضی متغیر می باشد؛ بطور معمول جهت اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی و ویزای اقامت کمتر از 90 روز مبلغ 60 یورو، جهت ویزای اقامتی بیشتر از 90 روز مبلغ 99 یورو پرداخت می شود که می بایست بصورت نقدی مبلغ مورد نظر درسفارت پرداخت شود توجه داشته باشید که مبلغ پرداخت شده به هیچ وجه قابل استرداد نمی باشد.

متقاضیان عزیز به این نکته توجه داشته باشند که کلیه مدارکی که به سفارت تحویل می دهند باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و مهر دادگستری داشته باشد و می بایست نسخه کپی شده مدارک فوق به سفارت تحویل داده شود.

سوالات پرسیده شده در روز مصاحبه به زبان فارسی می باشد واغلب سوالاتی که پرسیده می شود درچارچوب اطلاعات کلی اشخاص ،علت وهدف آنها از سفر می باشد.

دارندگان ویزای شنگن به نکات زیر توجه کنند:

 • جهت مسافرت کردن به کشورهای جزحوزه ی شنگن کشور ورودی متقاضی می بایست کشوری باشد که ویزای شنگن خود را از آن کشور دریافت نموده اید با رعایت این مورد متقاضی می تواند در مدت زمان اعتبار ویزای شنگن خود به هریک از کشورهای عضوشنگن مسافرت نماید.
 • ویزای شنگن دارای دوتاریخ مجزا می باشد که یکی نشاندهنده مدت اعتبار ویزای شنگن بوده که معمولا بازه زمانی 6ماه می باشد و دیگری تعداد روزهایی است که متقاضی می تواند در کشورهای اروپایی اقامت داشته باشد که معمولا 90 روز می باشد ؛ متقاضیانی که برای نخستین بار درخواست ویزای شنگن می کنند مدت اعتبار ویزای آنها 15 روز می باشد.
 • کد نوشته شده درویزای شنگن نشاندهنده تعداد دفعاتی است که شخص می تواند به حوزه شنگن وارد شود که بصورت یکبار ورود تا بصورت نامحدود می باشد.

زمان بررسی مدارک جهت صدور ویزای شنگن بین 2-3 هفته متغیرمی باشد و در پاره ای از اوقات تا 6 هفته نیز بطول انجامیده؛ متقاضیان می بایست در تاریخ اعلام شده بمنظور دریافت نتیجه ی مصاحبه و دریافت پاسپورت به سفارت مراجعه کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از وب‌سایت رسمی شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان و مطلب ویزای شینگن | ویزای شنگن بازدید فرمایید.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با مشاوران اسکای لاین از طریق شماره تلفن های 57938-021 تماس حاصل فرمایید.

جهت اخذ وقت سفارت و یا پیکاپ پاسپورت با مشاوران ما تماس بگیرید.


 لینک های کمکی :

وقت سفارت امریکا                                                                              وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت آلمان                                                                            وقت سفارت انگلیس    


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اسکای لاین می باشد.

هرگونه کپی برداری بدون درج منبع غیر مجاز خواهد بود