سفر به پاریس

سفر به پاریس              

اگر تصمیم سفر به پاریس را دارید بدانید که پاریس،شهر عشق است.شهر ایفل و شانز لیزه .شهری که بیشترین پیشرفت را در زمینه ی اشپزی در تاریخ داشته است..همینطور سرزمین یکی از تحصیل کرده ترین جامعه های دنیا. پاریس شهریست که هر کسی در دنیا علاقه دارد از ان دیدن کند.اگر شما برنامه ی سفر به پاریس را دارید،بدون شک چیز هایی هست که دوست دارید پیش از شروع سفر به پاریس بدانید.

سفر به پاریس

سعی کنید فرانسوی صحبت کنید...

بر خلاف باور های عمومی،فرانسوی ها انسانهای مغرور و پر افاده ای نیستند.اگر شما سعی کنید که به زبان انها صحبت کنید،انها از تلاش شما بسیار قدردانی میکنند.پس اگر میترسید که مورد تمسخر واقع شوید،ترس خود را کنار بگذارید و این زبان را در اغوش بگیرید.

برای استفاده از سرویس بهداشتی باید پول پرداخت کنید...

برای گردشگران کشور های دیگر،این یک مفهوم بیگایه است.اما در پاریس شما برای اینکه از سرویس بهداشتی استفاده کنید باید مبلغ کمی پرداخت کنید.پس پیش از شروع گردش های طولانی اطمینان حاصل کنید که مبلغ مورد نیازتان را به همراه داشته باشید.

در فرانسه اکثر مردم سیگار میکشند..

بیش از یک سوم ازفرانسوی ها سیگار میکشند.به هر صورت واژه ی(سیگار)یک واژه ی فرانسوی است. از انجا که هیچ منعی برای سیگار کشیدن در مکان های عمومی وجود ندارد،اگر شما سیگاری نیستید،خودتان را اماده کنید که در میان ابری از دود پیاده روی کنید.

صورت های طبیعی..

ارایش غلیظ در فرهنگ فرانسه جایی ندارد.زنان در پاریس واقعا چهره ی طبیعی را پذیرفته اند،اگر میخواهید در پاریس همرنگ جماعت شوید،انرا امتحان کنید

فرانسوی ها انسانهای خشک وخشنی نیستند...

مردم پاریس شاید از لحاظ فرهنگی متفاوت باشند،اما تفاوت،ضرورتا به معنای خشک بودن نیست.قانون طلایی هنوز هم کارساز است.حتی در فرانسه...پس مطمعن شوید که با مردم با لبخندی روی صورتتان برخورد میکنید.

هنگام ورود و خروج به یک مکان سلام و خداحافظ بگویید...

خوب،شاید در دیگر کشور ها این کار خیلی مرسوم نباشد.اما همینطور که در کشور ما نیز هست،در فرانسه مردم هنگام ورود و خروج از هر مکانی به یکدیگر سلام و خداحافظ میگویند.

متروی دوست داشتنی...

این وسیله ی حمل و نقل عمومی در پاریس،مثل بسیاری ازدیگر شهر های اروپایی،فوق العاده است.کافی است فقط مقصدتان را انتخاب کنید،با این مترو میتوانید به هر کجا که دوست دارید بروید.برای یادگیری اینکه مترو چطور کار میکند زمان بگذاریدو از استفاده از در حین سفرتان نترسید.

تاکسی ها گران اند...

درست مثل هر شهر با کلاس دیگری در دنیا،در پاریس تاکسی ها گران هستند. واقعا گران... هر وقت امکانش بود سعی کنید از مترو استفاده کنید.

برای غذا خوردن وقت بگذارید...

غذا های فرانسوی از بهترین غذا های دنیا هستند.در حالیکه رستوران های امریکایی به سرعت خود مینازند،این در پاریس اصلا اهمیتی ندارد.پاریسی ها دوست دارند از غذایشان لذت ببرند.انها میتوانند حتی چند ساعت در رستوران بنشینند.

صورتحساب را فراموش نکنید...

ان غذاهای طولانی که راجع بهشان صحبت کردیم را به یاد دارید؟

خوب..در واقع انها میتوانند حتی طولانی تر هم بشوند اگر مجبور شوید منتظر پیشخدمت بمانید تا صورتحساب را بیاور.شما باید پیش از اتمام غذایتان صورتحساب را درخواست کنید.

مبدل ولتاژ...

وسایل برقی شما در پاریس یا هر شهر اروپایی دیگر کار نخواهند کرد.حتی اگر مبدل خریده اید،باید بدانید که ولتاژ برق اروپا قدرتمند تر است و ممکن است وسایل شما را بسوزاند.بنابراین حتما مولد ولتاژ را تهیه کنید.شما میتوانید ان را از فروشگاهی در فرانسه تهیه کنید،اما در انجا بیش از حد گران هستند.پس پیش از شروع سفرتان انها را بخرید.

اگوست ماه تعطیلی...

اگر دوست دارید پاریس واقعی را بدون ان همه گردشگر تجربه کنید،در ماه اگوست از سفر به پاریس اجتناب کنید.در این وقت از سال در پاریس بازار توریست داغ است...همینطور که در این ماه پرواز ها و هتل ها هم گرانتر هستند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از وب‌سایت رسمی شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان و مطلب ویزای شینگن و ویزای شینگن فرانسه | ویزای فرانسه بازدید فرمایید.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با مشاوران اسکای لاین از طریق شماره تلفن های 57938-021 تماس حاصل فرمایید.

جهت اخذ وقت سفارت و یا پیکاپ پاسپورت با مشاوران ما تماس بگیرید.


 لینک های کمکی :

وقت سفارت امریکا                                                                              وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت آلمان                                                                            وقت سفارت انگلیس  


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اسکای لاین می باشد.

هرگونه کپی برداری بدون درج منبع غیر مجاز خواهد بود