وقت سفارت یونان

وقت سفارت یونان

قبل از درخواست وقت سفارت یونان بهتر است بدانید که روادید توریستی یونان به مسافرانی تعلق می گیرد که قصد بازدید و گرشگری از این کشور را دارند. این ویزا به صورت یک ماهه صادر می شود و متقاضی اجازه ی اقامت بیشتر از این مدت را نخواهد داشت.در صورت تقاضا برای ویزای یونان، مصاحبه انجام می شود. این مصاحبه حضوری است به این معنا که حضور شخص الزامی است.

تکمیل فرم تقاضای ویزا، اولین مرحله برای درخواست ویزا هر کشوری می باشد. این فرم را بای از سایت رسمی سفارت یونان دانلود کنید.

** پر کردن فرم تقاضای ویزا و پرداخت وجه مورد نظر شامل تمامی افراد خانواده ی شخص که قصد سفر با وی را دارند، می شود. فرم تقاضای ویزا باید در دو نسخه پر شود.

 

مدارک مورد نیاز وقت سفارت یونان :

_ شناسنامه ایرانی

_ گذرنامه

** اعتبار گذرنامه باید حتماً دو ماه بیشتر از تاریخ انقضای اعتبار ویزای درخواستی باشد.

** کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.

_ سه قطعه عکس رنگی

** توجه: اگر اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی ویزا ذکر شده باشد، باید برای هر کدام از همراهان دو قطعه عکس رنگی در مدارک وجود داشته باشد.

** ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر:عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، در ابعاد ۴*۳ که کمتر از سه‌ ماه پیش گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد.

_ آدرس محل کار و منزل به طور دقیق

_ اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی :

  • برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
  • برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
  • برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
  • برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
  • برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی

_ شروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.

_ ترجمه‌ی یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی

_ بلیط هواپیما یا رزرو قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان

_ در صورت لزوم، رزور هتل در یونان برای کل مدت اقامت

_ بیمه مسافرتی

لازم به ذکر است که تمامی مدارک فارسی که به سفارت تحویل میدهید، باید از طریق دارالترجمه ی رسمی ترجمه شوند ومورد تایید دادگستری باشند.

 

درباره کشور یونان :

کشور یونان در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته و پایتخت آن آتن است.یونان دارای تاریخ و فرهنگ گسترده می باشد.این کشوربه عنوان مهد دموکراسی، بازی های المپیک و نمایشنامه نویسی در اروپا و جهان شناخته می شود.

با ما همراه باشید تا بیشتر با این مکان گردشگری آشنا شوید.

عمده ترین منبع درآمد زایی کشور یونان از صنعت گردشگری است و این صنعت برای این کشور بسیار حیاتی و مهم است.

کشور یونان از نظر علمی و فلسفی بسیار غنی است و مهم ترین مهد بیشتر هنرها، مخصوصا تئاتر در این کشور شهر آتن است.

یونان یکی از زیباترین مقاصد گردشگری دنیاست. این کشور با هزاران جزایر گرم و درخشانی که دارد هر گردشگری را به خود جذب می کند. چه از نظر گردشگری و تفریح، و چه از جنبه ی تاریخ و باستان شناسی.

برشی از دیدنی های یونان:

غار ملیسانی یونان، زیباترین غار جهان است. این غار در جزیره ی کفالونیا قرار دارد و یکی از شگفتی های طبیعت محسوب می شود. Melissani Cave بسیار بزرگ است و دریاچه ای کم عمق و بسیار زلالی دارد که زیبایی این پدیده را دو چندان کرده.

شهر دلفی یونان، در گذشته یکی از پر اهمییت ترین شهر های یونان و مرکز زمین بوده است. دلفی یونان شامل معبد آپولو، تئاتر باستانی، خزانه ی آتن و میدان اسب دوانی که زمانی میزان مسابقات جهانی بوده است؛ می باشد.

کوه لیکابتوس آتن Mount Lycabetuss بلند ترین نقطه ی آتن است و در بالای آن نمایی 360 درجه از شهر آتن دارید. این تپه بر اساس داستان های قدیمی پناهگاه گرگ ها بوده است که احتمالا نامش هم از همین روایت گرفته شده است. صعود به این کوه بسیار سخت است ولی به عقیده ی گردشگران قطعا ارزش دارد.

ساحل میتوس یونان Myrtos Beach به خاطر رنگ جادویی آب در آن مشهور است. رنگ فیروزه ایی روشن آب و سفیدی ساحل تضادی بسیار زیبا با هم ایجاد کرده است. می توانید هنگام غروب آفتاب به این ساحل بروید و مجذوب منظره ی خیره کننده اش بشوید.

متئورا Meteora صومعه ی منحصر به فرد یونان است. این صومعه در ارتفاع 400 متری در بالای دره معلق در آسمان قرار دارد. متئورا یا مته اورا از 6 کلیسا تشکیل شده است که در سازمان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این کلیسا در پای یکی از ستون های گردشگری برای اقامت راهبان در قرن 12 بنا شده است. این منطقه شامل تپه های جنگلی، دره و روخانه هایی قوق العاده زیبااست.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از وب‌سایت رسمی شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان و مطلب ویزای شینگن و ویزای شینگن یونان | ویزای یونان بازدید فرمایید.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با مشاوران اسکای لاین از طریق شماره تلفن های 57938-021 تماس حاصل فرمایید.

جهت اخذ وقت سفارت و یا پیکاپ پاسپورت با مشاوران ما تماس بگیرید.


 لینک های کمکی :

وقت سفارت امریکا                                                                              وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت آلمان                                                                            وقت سفارت انگلیس    


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اسکای لاین می باشد.

هرگونه کپی برداری بدون درج منبع غیر مجاز خواهد بود