مکان های دیدنی فرانسه -بخش دوم

مکان های دیدنی فرانسه

فرانسه کشوری که آرزوی هر گردشگری برای مسافرت می باشد و پاریس پایتخت این کشور زیبا که دارای بیشترین آمار گردشگری می باشد بعنوان شعر عشاق و شهر نور دارای مناطق گردشگری متنوعی می باشد که می بایست برای رفتن به مناطق دیدنی پاریس و برای اینکه جابجایی سریعتری در این مکان ها داشته باشید قبل از مسافرت آگاهی کاملی نسبت به لیست مکان های دیدنی و آدرس های آن داشته باشید و جهت بازدید راحتتر از این مکان ها از قطار سریع السیر استفاده کنید.؛ در مقاله قبلی و در بخش اول مقاله مربوط به مکان های دیدنی فرانسه برخی از مکان های مهم فرانسه را برای شما تشریح نمودیم در این مقاله به ادامه معرفی مکان های دیدنی فرانسه می پردازیم.

کلیسای قلب مقدس (Sacre-Coeure)

کلیسای قلب مقدس معروف به کلیسای سکره کور نمونه ای از یک کلیسای سلطنتی ساخته شده به سبک روم می باشد که روی تپه ی مونتمار قرار گرفته است این کلیسا بعد از نوتردام بعنوان مکانی مقدس برای فرانسوی ها می باشد این بنای مقدس در شمال شهر واقع شده و چنانچه علاقمند باشید نمای شهر را از بالا تماشا کنید می توانید با پله های مارپیچی به بالاترین قسمت کلیسا و گنبد آن بروید.

رود سن (Seine River)

طولانی ترین رود فرانسه با دارابودن 776 کیلومتر طول که از پاریس عبورکرده و به دو بخش تقسیم می شود رودسن بدلیل داشتن دو جزیره کوچک بعنوان یکی از مکان های پربازدید برای گردشگری می باشد جالب است بدانید که بخش هایی از این رودخانه در لیست آثار یونسکو ثبت جهانی شده است این رودخانه دارای عرض زیادی بوده و همین امر باعث شده قایق های تفریحی بسیاری بتوانند در این رود حرکت کنند این رودخانه با دارا بودن عمق 8 متری لقب رود آرام را نیز بخود اختصاص داده است ؛ از جمله دلایلی که باعث شده توجه گردشگران به رود سن بیشتر معطوف شود وجود مکان های تاریخی مهمی چون برج ایفل، موزه لوور، موزه ورسای، خیابان شانزه لیزه، آرامگاه ناپلئون در حوالی آن می باشد؛ این رودخانه بدلیل دارا بودن طول 776 کیلومتری محل قرارگیری پل های مشهوری چون پل هنر پاریس، پل میرابو می باشد.

کاخ گارنیه -اپرای ملی پاریس

در این کاخ باشکوه می توانید نظاره گر تصاویری ازعکس های اپراها، رقص باله روی دیوارها باشید در هریک از طبقات این موزه می توانید آثارهنری خاصی را مشاهده کنید اگر از علاقمندان اپرا هستید توجه کنید که برای رفتن به اپرا باید در تایم های بین 10 تا 16:30 در محل اپرا حاضر باشید از اینرو برای دسترسی سریعتر به کاخ گارنیه می توانید از متروی اپرا نیز استفاده کنید.

قبرستان پرلاشز

در سفر به پاریس یادتان باشد که سری به قبرستان پرلاشز بزنید این قبرستان همان جایی است که شخصیت های برجسته و مشهوری چون صادق هدایت، غلامحسین ساعدی ، شوپن، بالزاک در آنجا آرامیده اند ولی به یاد داشته باشید که این مکان صرفاً یک گورستان نبوده بلکه موزه ای بزرگ با تندیس و مجسمه های شخصیت های معروف می باشد که در آنجا آرام یافته اند؛ این مکان دیدنی توسط ناپلون بناپارت ساخته شده و امروزه بعنوان مهمترین و معروفترین گورستان های دنیا به حساب می آید.

مرکز پمپیدو (Center Pompidou)

این بنای باستانی در زمان ریاست رئیس جمهور فرانسه ژرژپمپیدو در سال 1977 با مساحتی بالغ بر 17700 مترمربع و با معماری حیرت انگیزی ساخته شده است ؛ امروزه این موزه بزرگترین موزه هنری جهان و بعنوان مرکز مهم فرهنگی پاریس محسوب می شود معماری این ساختمان حیرت انگیز به گونه ای است که تمامی کانال های کولر، لوله کشی ها، سیم کشی های ساختمان و.. در بیرون از نمای ساختمان و در معرض دید همگان می باشد برای رفتن به این موزه زیبا می توانید با استفاده از ایستگاه متروی رامبوتو خودتان را به این محل برسانید.

موزه اورسی

از معروفترین موزه های تخصصی در زمینه نقاشی و مجسمه سازی می توان به موزه اورسی اشاره کرد که پیشنهاد می کنیم حتماً در سفر به پاریس از این موزه دیدن نمایید؛ در این ساختمان زیبا که در حوالی رود سن قرار گرفته است می توانید نظاره گر مجسمه ها، عکس ها و.. باشید و با متروی اسمبلی نشنال می توانید خودتان را سریعاً به این موزه هنری برسانید.

قلعه چنانسی (Chenoncea)

قلعه ای زیبا در روستای چنانسیکس (Chenonceaux) که در روی رودخانه چر (Cher) قرار گرفته و متعلق به پادشاه فرانسیس1 می باشد و امروزه مالک آن یک شرکت معروف شکلات سازی یعنی منیر می باشد که بعد از بازسازی کامل، این باغ زیبا را جهت بازدید برای عموم مردم باز کرده اند این قلعه دیدنی بعنوان دومین ناحیه پربازدید بعد از منطقه ورسایلز (Versailles) می باشد و معماری قلعه به گونه ای است که رفتن به این قلعه یادآور تاریخ دوره رنسانس برای گردشگران می باشد.

میدان کنکورد (Place de La Concorde)

بزرگترین میدان پاریس که در مرکز آن هرم 3200 ساله از جنس سنگ قرار دارد این هرم سنگی در قرن 19 از مصر به پاریس انتقال داده شد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از وب‌سایت رسمی شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان و مطلب ویزای شینگن و ویزای شینگن فرانسه | ویزای فرانسه بازدید فرمایید.

جهت اخذ وقت سفارت با ما تماس بگیرید


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اسکای لاین می باشد.

هرگونه کپی برداری بدون درج منبع غیر مجاز خواهد بود