آداب و رسوم در هلند

آداب  و رسوم در هلند

هلند کشوری هست که در شمال غربی اروپا واقع شده و اکثر جمعیت اون رو مسیحیان پروتستانی تشکیل می دهند و پایتخت اون آمستردام می باشد؛ از جمله شهرهای اصلی هلند می توان به آمستردام، بندر رتردام و لاهه اشاره کرد و جالبه بدونید بندر رتردام بعنوان دومین شهر بزرگ هلند و جز بزرگترین بندرهای اروپایی محسوب میشه . از لحاظ گستردگی و وسعت جغرافیایی هلند با دارا بودن 17 میلیون جمعیت بعنوان دهمین کشور پرجمعیت جهان محسوب میشه. هلند از جمله کشورهایی هست که فرهنگ جالبی داره و برای زندگی در این کشور باید با یکسری از آداب و رسوم و فرهنگ های آن آشنا باشید . در این مقاله قصد داریم شما رو با برخی از آداب و رسوم متداول تو هلند آشنا کنیم.

موقعیت و زبان در هلند

کشور هلند فاقد کوهه ( اگه عاشق کوهنوردی هستید برای کوهنوردی میتونید مثلاً تو تعطیلات به کوه های آلپ برید) و بیشتر ماسه ای هست و بیشتر بخش های اون با کشتزارها ، چراگاه های سرسبز پوشیده شده از اینرو اقتصاد هلند بیشتر بر پایه کشاورزی و دامداری هست. اکثریت هلندی ها به زبان هلندی صحبت می کنند فرهنگ جالب و اعتقاد همگی افراد به تساوی حقوق در بین تک تک افراد از جمله خصوصیات خاص هلندی هاست.

شهرت هلند به آسیاب های بادی، دوچرخه سواری، پنیر و گل های زیبا ی اون مثل گل لاله هست و میشه گفت که هلند از لحاظ پرورش گل و پیاز گل اولین جایگاه را به خودش اختصاص داده و جایی هست که تقریباً اغلب طرفداران گل و گیاه آرزو دارند در فستیوال های گل اون شرکت کنند.

یکی از سنت های رایجی که در قدیم بین هلندی ها شهرت داشته و امروزه در برخی از مناطق آن مثل روستای Broek بروئک یعنی بخش شمالی آمستردام مشاهده میشه فرهنگ پوشیدن کفش های چوبین به جای کفش های معمولی هست که بدلیل جنس و ماهیت این کفش میشه گفت که علیرغم صدای بلندی که هنگام راه رفتن ایجاد می کنه محافظ خوبی برای رطوبت هست.

در هلند نیز مثل کشورهای اروپایی آغاز سال میلادی با ژانویه هست و جالبه بدونید که تعداد روزهای تعطیل در هلند خیلی کم و به 10-11 روز میرسه.

فرهنگ دست دادن هنگام سلام و خداحافظی از جمله رسوماتی هست که بین هلندی ها مشاهده میشه و حتی در صورت ارتباط خیلی خودمانی و نزدیک با طرف مقابل بوسیدن صورت به تعداد سه بار نیز بین مردم هلند رایج هست.

زندگی مردم هلند برپایه برنامه ریزی های سخت استوار هست از این بابت رعایت کنید هیچوقت سر زده و بدون اطلاع قبلی به مهمونی کسی نرید.

وقتیکه به منزل یه هلندی دعوت شدید سعی کنید با خریدن گل، جعبه شکلات یا کتابی به دیدار اونها برید و دقت کنید که میز غذا برای هلندی ها بسیار محترمه تا حدی که تقریباً تا تمام شدن غذا کسی میز شام رو ترک نمی کنه و از میز بلند نمیشه.

شوخ طبعی نیز از جمله ویژگی های بارز هلندی هاست که اغلب سعی کنید در این رابطه مرز خودتون رو حفظ کنید.

در ارتباطات متقابل با مردم هلند بدونید که صراحت کلام و رُک گویی از جمله خصلت های بارز این افراد هست بنابراین در جریان باشید که با مردمی بسیار منتقد و انتقاد پذیر مواجه هستید .

فستیوال های بهاره گل که در ماه اردیبهشت برگزار میشه جلوه دیگه ای به هلند میده و جالبه بدونید در آمستردام و در نزدیکی لاهه بزرگترین باغ گل قرار گرفته

فرهنگ دوچرخه سواری یکی از رسومات رایجی تو هلند هست که کودکان و بزرگسالان هشتاد ساله تمایلی زیادی به آن دارند .

از ویژگی های بارز هلندی ها آزادی، صلح طلبی ، مهمان نوازی است. جالبه بدونید هلندی ها اهل تعارف نیستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از وب‌سایت رسمی شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان و مطلب ویزای شینگن و ویزای شینگن هلند | ویزای هلند بازدید فرمایید.

جهت اخذ وقت سفارت با ما تماس بگیرید


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اسکای لاین می باشد.

هرگونه کپی برداری بدون درج منبع غیر مجاز خواهد بود