جاذبه های گردشگری هلند-بخش اول

جاذبه های گردشگری هلند

هلند شهری که دارای مناظر دیدنی بسیاری هست بنابراین قبل از سفر به هلند می بایست در مورد مناطق دیدنی آن اطلاعاتی داشته باشید. پایتخت هلند آمستردام بوده که بدلیل وجود کافی شاپ های فراوان خیلی معروفه.از برجسته ترین مناطق گردشگری هلند می تونیم به پارک ملی یوخه ،خیابان جوردان آمستردام ، باغ کوکنهوف و... اشاره کرد. یادتون باشه که بزرگترین منطقه گردشگری هلند آمستردام یعنی پایتخت هلند هست همچنین کانال های آمستردام هم از جمله جذابیت های جذابی هستند که در حاشیه آمستردام قرار گرفتند و در حاشیه این کانال ها می تونید خونه های خیلی زیبا هم مشاهده کنید. در ادامه به معرفی برخی از مناطق گردشگری هلند می پردازیم؛ با ما همراه باشید.

دهکده گیتورن (Giethoorn)

دهکده ای زیبا در فاصله 5 کیلومتری شهر استینویک (Steenwijik) و جالبه بدونید که این شهر در گذشته ای نه چندان دور فقط محل تردد عابرین پیاده بوده و ماشین ها در این محدوده تردد نداشتند این محدوده با عناوینی چون ونیز هلند یا ونیز شمال معروفه. امروزه این دهکده دیدنی به یکی از شهرهای توریستی بین المللی شناخته شده و برای گشت و گذار در این دهکده تفریحی میتونید از کانال های اون هم استفاده کنید.

منطقه جوردان ( (Jordaan District

از جمله مناطقی که دارای زیبایی خاصی در امستردام می باشد منطقه جوردان آمستردام بوده که این منطقه بعنوان شادترین محله های آمستردام دارای کانال های زیبا بوده و جالبه بدونید این منطقه پیشتر بعنوان یکی از مناطق منفور آمستردام به حساب می اومد، امروزه این شهر بدلیل وجود کوچه های تودرتو، کافی شاپ ها و بوتیک های مخصوص برندها بعنوان منطقه ای مشخص و سرشناس در آمستردام محسوب میشه.

اوترخت (Utrecht)

شهراوترخت با بافت قدیمی خود شهری است که مهمان نوازی در آن شهرت فراوان داشته و در این محله قدیمی می تونید از بلندترین کلیسای آن یعنی کلیسای گوتیک و باغچه های زیبای اون دیدن فرمایید.

باغ کوکنهوف (Keukenhof Garden)

از جمله مشهوریت های هلند به گل های لاله اون می باشد چنانچه از علاقمندان به گل و گیاه هستید پیشنهاد می کنیم در فصل بهار به هلند مسافرت کنید چون این فصل بهترین زمان برای دیدن گلهای لاله می باشد باغ کوکنهوف در فصل بهار منظره بسیار زیبایی به خود می گیرد و گل های لاله با رنگ های قرمز، بنفش ، زرد در این باغ چشم هر رهگذری را به خود جلب می کند این باغ معروف به باغ اروپا بوده که از بزرگترین باغ های گل هلند نیز محسوب میشود.

لیدن (Leiden)

شهری کوچک و زیبا در چند مایلی آمستردام که در این شهر دانشگاه های قدیمی قرار داشته و بدلیل مهاجرت دانشجویان به این شهر محلی برای زندگی جوانان می باشد این شهر زیبا دارای کانال های اب فراوان، موزه و شهرهای قدیمی هم می باشد.

کیندردیک (Kinderdijk)

دهکده ای که در 16 کیلومتری رتردام قرار گرفته و دارای آسیاب های بادی میباشد که مربوط به قرون وسطی بوده و یکی از مکان های گردشگری مهم در هلند محسوب میشود از اینرو یونسکو در سال 1997 این دهکده گردشگری رو بعنوان میراث جهانی ثبت کرد اگه قصد دارید به هلند مسافرت کنید به یاد داشته باشید که در بازه زمانی خاص یعنی دوم تا هفتم سپتامبر نورپردازی روی آسیاب ها انجام میشه و این رویداد با عنوان Mills in Floodlight معروف می باشد پس یادتون باشه که در همین بازه زمانی هلند برید.

پارک ملی بیسبوچ(Biesbosch National Park)

از جمله مناطقی که باقی مانده جزر و مد اروپا ییست منطقه پارک ملی بیسبوچ می باشد جالبه بدونید این پارک از پیوستن رودها و دلتاها تشکیل شده است. این منطقه جالب محلی برای دوچرخه سواری ، اسب سواری، قایق سواری ، پیاده روی و... می باشد.

میدان رامبراند (Rembrandt)

میدانی شلوغ در آمستردام که در مرکز میدان می تونید مجسمه ای از رامبراند نقاش معروف هلندی رو مشاهده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از وب‌سایت رسمی شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان و مطلب ویزای شینگن و ویزای شینگن هلند | ویزای هلند بازدید فرمایید.

جهت اخذ

ویزای انگلیس ویزای کانادا

با ما تماس بگیرید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اسکای لاین می باشد.

هرگونه کپی برداری بدون درج منبع غیر مجاز خواهد بود