Norway
رزرو هتل
گروه اسکای لاین به دلیل تقاضای زیاد متقاضیان و مشتریان همیشگی خود اقدام به راه اندازی سیستم رزرواسیون هتل نمود. حتما اطلاع دارید که برای گرفتن وقت سفارت و درخواست ویزا تکمیل بودن مدارک یکی از مهمترین نکات می باشد. قوانین کشورهای مختلف در زمان درخواست وقت سفارت و ویزا متفاوت می باشد ولی یکی از نکاتی کع در میان همه قوانین این سفارت ها تقریبا یکسان می باشد داشتن رزرو هتل معتبر می باشد. مسافران عزیزی که در زمان درخواست وقت سفارت از بستگان خود در کشور مقصد دعوتنامه نداشته باشند، می بایست حتما در زمان مراجعه به سفارت در روز مصاحبه خود پرینت رزرو هتل یا واچر هتل خود را همراه داشته باشند که از این طریق بتوانند به مسئول مصاحبه خود ثابت کنند که پیش بینی های لازم برای اقامت خود را در کشور مقصد انجام داده اند.
دلیل رزرو هتل
مسافرین عزیز باید به این نکته توجه داشته باشند که برای ارائه رزرو هتل به مسئول سفارت حتما از واچر رسمی و با اعتبار استفاده کنند زیرا در غیر این صورت با استعلام سفارت معتبر بودن آن حتما مشخص خواهد شد و در صورتی که از غیر رسمی بودن آن مطلع شوند حتما درخواست ویزای شما را رد خواهد شد.در صورتی که با موارد متناقضی در این رزو هتل برای گرفتن وقت سفارت روبرو شدید حتما با مشاوران مجرب اسکای لاین تماس بگیرید و تخصصی ترین مشاوره را با کارشناسان و مشاوران وقت سفارت اسکای لاین دریافت کنید. برای گرفتن وقت سفارت ، ویزای شینگن و رزرو هتل از طریق راههای ارتباطی اعلام شده می تواندید در ساعات اداری که در پایین وب سایت رسمی ما درج شده است، با ما در ارتباط باشید.

vaghte sefarat

دلایل نیاز بیمه مسافرتی هزینه بیمه مسافرتی برای سفارت نوع پوشش بیمه های مسافرتی
پس از گرفتن وقت از سفارت برای درخواست ویزا کامل بودن مدارک نکته قابل اهمیتی می باشد.یکی از این مدارک بیمه مسافرتی بوده و مسافرت در روز مصاحبه لازم است که مدرک خود را دال بر داشتن بیمه نامه مسافرتی به مسئول مصاحبه کنند ارائه نمایند. با این قوانین اکثرمسافرین ازمزایای بیمه مسافرتی استفاده نموده و درچنین حالتی خیالشان از نظر اتفاقات ناگوار احتمالی راحت خواهد بود .علاوه بر اجباری بودن داشتن بیمه مسافرتی باید به این موضوع نیز توجه داشته باشیم که داشتن بیمه خیال شما را از لحاظ مالی آسوده نموده و اگر اتفاق روحی یا جسمی برای شما رخ دهد دغدغه های هزینه های بالای درمان را نخواهید داشت.برای گرفتن بیمه مسافرتی برای ارائه به سفارت می توانید با کارشناسان اسکای لاین تماس گرفته و علاوه بر دریافت خدمات وقت سفارت و رزرو هتل برای سفارت از خدمات بیمه مسافرتی نیز بهرمند شوند.. در اصل هزینه های بیمه مسافرتی به نکات زیادی بستگی دارد که پشنهاد ما به شما این خواهد بود که برای اطلاع دقیق تر از این شرایط و قیمت قطعی بیمه با کارشناسان اسکای لاین در تماس باشد.برخی از این شرایط عبارتند از : هزینه ی مربوط به سقف بیمه مسافرتی با توجه به نوع کشورمورد تقاضای مسافر ، محدوده سنی فرد بیمه گذار ، مدت زمان مورد نظر برای قرارداد بیمه مسافرتی و اینکه مسافر تمایل به تقبل کردن چه مقدار ازسقف بیمه هست و ... . شاید برای شما این سوال وجود داشته باشد که نوع پوشش بیمه مسافرتی به چه صورت می باشد ،پوشش بیمه های مسافرتی به نوع کشور انتخابی برای مسافرت وابسته می باشد امابطور کلی این پوشش بیمه ای مشمول هزینه های مختلفی مثل هزینه بازگشت به کشور در موارد بیماری و یا فوت بیمه شده ، هزینه های مربوط به درمان متقاضی در موارد اضطراری و یا بستری شدن در بیمارستان میباشد
Norway
متقاضیانی که جهت انجام دادن امور کاری، توریستی، تحصیلی، تجاری ، اقامتی و.. قصد مسافرت کردن به کشورهای خارجی را دارند می بایست به این نکته توجه داشته باشند که برای ورود به برخی از کشورهای اروپایی علاوه بر داشتن پاسپورت به مدرکی دیگری نیاز دارند که مجوز ورود به کشور را به متقاضیان می دهد؛ جهت اخذ مجوز ورود به این کشورها متقاضی نیازمند اخذ ویزای کشور مربوطه می باشد. از جمله گام های اساسی اخذ ویزا تعیین کردن وقت سفارت برای مصاحبه می باشد از اینرو متقاضیان می بایست در روز مصاحبه همراه با مدارک معتبر جهت اخذ ویزا به سفارت مربوطه مراجعه نمایند و توجه داشته باشند که می بایست ترجمه مدارک در روز مصاحبه به افسر تحویل داده شود ازاینرو برای اینکه به افسر سفارت اثبات نمایند که مدارکشان معتبر و رسمی است مدارک مورد نظر باید دارای مهر دارالترجمه رسمی و در بعضی از سفارت ها دارای تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه باشد و به این نکته توجه داشته باشند که مدارک ارائه شده به افسر باید نشاندهنده بازگشت متقاضی به کشور ایران باشد بنابراین متقاضیان عزیز برای پذیرفته شدن درخواست ویزای خود در روز مصاحبه می بایست درصدد ترجمه مدارک در دارالترجمه های رسمی وبا مهر دارالترجمه باشند . شرکت اسکای لاین با دراختیار داشتن کارگزارانی متعهد آماده ارائه ی هرگونه خدمات در زمینه اخذ وقت سفارت، ترجمه مدارک و پیکاپ پاسپورت برای متقاضیان عزیز می باشد. مراحل لازم جهت دریافت تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه :

1. ارائه مدارک به دارالترجمه های معتبرجهت ترجمه رسمی مدارک با مهر و سربرگ مترجم رسمی 2. ارائه مدارک ترجمه شده توسط دفتر ترجمه به دادگستری واخذ تاییدیه و مهر دادگستری 3. ارائه مدارک تایید شده مترجم رسمی که دارای تاییدیه دادگستری بوده به وزارت خارجه جهت اخذ تاییدیه امور خارجه که درمدت زمان یک روزه انجام می پذیرد. متقاضیانی که درصدد اخذ وقت سفارت برای مصاحبه می باشند به این نکته توجه داشته باشند که مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا می بایست دارای ترجمه رسمی دارالترجمه های معتبر باشد. کارشناسان گروه اسکای لاین با دراختیار داشتن کارگزارانی مجرب آماده ارائه خدمت ترجمه مدارک در اسرع وقت به متقاضیان عزیز می باشند برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین اسکای لاین تماس حاصل نمایید. شرایط پذیرش مدارک ترجمه در سفارت های مختلف : با توجه به شرایط و قوانین مختلف سفارتها، نحوه ترجمه مدارک عموما ً متفاوت می باشد برخی از سفارتها نیازی به ترجمه رسمی مدارک نداشته و برخی دیگر نیازمند ترجمه رسمی با مهر دارالترجمه می باشند همچنین سفارت هایی نیز وجود دارند که علاوه بر مهر دارالترجمه به تاییدیه مهر دادگستری و وزارت امورخارجه هم نیاز دارند. لیست کشورهایی که نیاز به مهر دارالترجمه ، تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه دارندبه شرح زیر میباشند: 1- ترجمه مدارک برای کشورهای انگلیس، آمریکا و کانادا فقط نیاز به مهر دارالترجمه دارد. 2- آلمان نیاز به ترجمه ندارد. 3- یونان و پرتغال مهر دادگستری،وزارت امور خارجه ودارالترجمه را نیاز دارد. 4- فرانسه، ایتالیا، بلژیک، سوئد و هلند فقط مهر دارالترجمه را نیاز دارند. 5- لهستان مهر دارالترجمه را نیاز دارد ولی شناسنامه و کارت ملی مسافر باید مهر دادگستری و وزرات امور خارجه را خورده باشد. در صورتیکه متقاضی اخذ ویزای کشوری هستید که مدارک مربوطه نیاز به تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه نداشته باشد می توانید با ارسال عکس واضح یا اسکن مدارک از طریق تلگرام برای شرکت اسکای لاین در فاصله زمانی 3 روز تا یک هفته ترجمه مدارک خود را دریافت نمائید؛ هزینه ترجمه طبق تعرفه دارالترجمه و با تحویل دادن فاکتور از طریق دارالترجمه دریافت می شود و در صورت نیاز به تاییدیه وزارت خارجه و دادگستری ارسال اصل مدارک الزامی بوده و بدون وجود اصل مدارک غیرقابل تایید می باشد و دراینصورت فقط مهر دارالترجه زده می شود ؛ لازم بذکر است که اخذ تاییدیه دادگستری و وزارت امورخارجه برعهده خود مرکز دارالترجمه می باشد. متقاضیان جهت ترجمه مدارک همراه با مهررسمی دارالترجمه می توانند با کارشناسان ما در گروه اسکای لاین تماس حاصل نمایند. چه مواردی باید در ترجمه مدارک برای سفارت رعایت شود : متقاضیان جهت ترجمه مدارک توجه داشته باشند که دارالترجمه ای را انتخاب نمایند که دارای مهرمترجم رسمی باشد چون در صورت عدم داشتن مهر رسمی دارالترجمه مراجع قانونی مثل دادگستری و وزارت خارجه از پذیرش مدارک شما امتناع خواهند نمود. جهت اطمینان کامل از ترجمه دارالترجمه قبل از نهایی شدن ترجمه مدارک، درخواست Check Print نمایید و درستی ترجمه مدارک را بررسی نمایید. با توجه به حساسیت سفارت ها در ترجمه مدارک، متقاضیان می توانند جهت تسریع بخشیدن به عملیات ترجمه مدارک خود را به نیروهای مجرب و کارآزموده ما درگروه اسکای لاین محول نمایند و اطمینان داشته باشند که در اسرع وقت و در فاصله زمانی 3 روز تا یک هفته مدارک آنها ترجمه خواهد شد.

سوالات مربوط به سفارت کانادا

1.درخواست های کاغذی با درخواست های آنلاین چه فرقی میکند ؟


با مراجعه به این لینک میتوانید اطلاعات مربوطه را دریافت کنید.


2. آیا سفارت کانادا از متقاضیان مصاحبه میگیرد؟


خیر،در درخواست های غیر مهاجرتی هیچ گونه مصاحبه ایی صورت نمی گیرد و متقاضیان تنها در جهت تحویل مدارک و انجام انگشت نگاری به شرکت (VAC)مراجعه می کنند.


 

3. آیا در همان روز انگشت نگاری و تحویل مدارک نتیجه ویزا مشخص می شود؟


خیر،از روز تحویل مدارک و انگشت نگاری 2هفته تا 3 ماه جواب ویزا طول می کشد و تا آن زمان نتیجۀ ویزا مشخص نیست.


 

4. درخواست ویزای کانادا در آنکارا،استانبول و یا ابوظبی چه فرقی باهم دارند؟


هیچ فرقی با هم ندارند و سفارت کانادا در هیچ کدام از این مکان ها،درخواست هارا به صورت مستقیم دریافت نمی کند و این کار توسط کارگزارهای مستقیم این سفارت که در امارات و ترکیه می باشند، انجام می گیرد.


 

5. برای درخواست روادید کانادا در ترکیه ، بین آنکارا و استانبول کدام را پیشنهاد میکنید؟


هیچ فرقی بین درخواست روادید کانادا و استانبول وجود ندارد ولی بدلیل نبود پرواز روزانه برای آنکارا،متقاضیان حداقل 2 شب و 3 روز باید در آنکارا اقامت داشته باشند در صورتی که انجام کارهای درخواست روادید شما یک ساعته تمام می شود.
لازم ذکر است که پرواز تهران به استانبول و استانبول به تهران در یک روز وجود دارد و متقاضیان صبح وارد استانبول می شوند و همان شب می توانند به ایران بازگردند.پس انتخاب استانبول گزینۀ هوشمندانه تری نسبت به آنکاراست.


6. اولین وقت سفارت کانادا چه زمانی می باشد؟


گرفتن نوبت انگشت نگاری برای سفارت کانادا(شرکت VAC) در آنکارا از 2-1 هفتۀ آینده امکان پذیر می باشد لازم به ذکر است که سفارت کانادا در استانبول وابوظبی نیازی به وقت قبلی ندارند ولی در صورت تمایلِ متقاضی امکان گرفتن وقت نیز هست.
لازم به ذکر است که در صورت نداشتن وقت انگشت نگاری ممکن است نیاز باشد که برنامه های خود را تغییر دهید لذا به شما پیشنهاد میکنیم که قبل از سفر ِخود، وقت انگشت نگاری رزرو کنید.


 

7.برای سفارت کانادا نیازی به گرفتن وقت قبلی هست؟


گرفتن وقت الزامی نمی باشد و ومتقاضیان می توانند بدون گرفتن وقت قبلی،درخواست خود را ارائه دهند،ولی در صورت شلوغی سفارت ویا هر موضوع دیگری ممکن است متقاضی چندین روز منتظر بماند.این اقدام ریسک می باشد و امکان این وجود دارد که متقاضی متحمل پرداخت هزینه های اضافی شود.


 

8. برای گرفتن وقت کانادا چه مدارکی لازم است؟


-اسکن صفحه اول پاسپورت

-شماره موبایل متقاضی

-آدرس ایمیل متقاضی


 

9. آیا انجام پرداخت وجه سفارت کانادا توسط شرکت شما امکان پذیر است؟


بله،این شرکت با دریافت مبلغ اندکی کارمزد این کار را برای متقاضیان انجام می دهد و رسید آن را برای متقاضی ارسال می نماید.
لازم به ذکر است که واریزی وجه سفارت کانادا به صورت حضوری در یکی از شعب بانکی در ترکیه انجام میشود و این مبلغ قابل پرداخت به صورت آنلاین نیست.


 

10.پیکاپ ویزای کانادا چقدر طول می کشد؟


در صورت موافقت سفارت کانادا برا ی دادن ویزا به متقاضی،ایمیلی مبنی بر ارسال پاسپورت جهت الصاق ویزا(Pass Request) دریافت می کند،پس از دریافت ایمیل ،متقاضی نهایتاً یک ماه فرصت دارد تا پاسپورت خود را به سفارت ارسال کند.
تمامی پیکاپ ها به صورت هفتگی توسط این مرکز انجام میگیرد. پس از تحویل پاسپورت و مدارک خود به اسکای لاین 2-1 هفته زمان میبرد تا پاسپورت ها به سفارت مربوطه ارسال شود و دوباره به ایران بازگردد.


 

11. برای پیکاپ ویزای کانادا چه مدارکی لازم است؟


- اصل پاسپورت امضاء شده

- پرینت ایمیل سفارت

- برگۀ وکالت نامۀ امضاء شده (که در این سایت در قسمت دانلودها موجود می باشد.)

- برای در خواست های اقامتی هم تمامی مدارک بالا لازم است به انضمام 2 قطعه عکس و اطلاعاتی مانند اندازۀ قد و رنگ چشم ِ شخص مورد نیاز است.


 

12.چه اشخاصی برای Super Visa می توانند اقدام کنند؟


این نوع ویزا (Super Visa) را اشخاصی در خواست می دهند که اقوامِ درجه اول آنها دارای اقامت دائم و یا PR کارت باشند.
Super Visa نوعی از ویزا می باشد که 10 ساله صادر میشود ولی به علت آنکه پاسپورت ایرانیان 5 ساله است نهایتاّ مدت 5 ساله به ایرانیان تعلق می گیرد.

13.پاسپورت کانادایی خود را چگونه تمدید کنیم؟


برای تمدید پاسپورت کانادایی و یا Passport Renewal نیازی به گرفتن وقت قبلی نیست و خودِ متقاضی با مراجعه به سفارت کانادا و انجام واریزی ( پرداخت 190$ برای پاسپورت 5 ساله و یا 260$ برای پاسپورت 10 ساله )در همان کشور و با تحویل مدارک مربوطه میتوانند برا ی تمدید پاسپورت خود اقدام کنند.

14.مدارک مورد نیاز سفارت برای تمدید پاسپورت کانادایی چیست؟


-پاسپورت قدیمی
-2 قطعه عکس
-فیش واریزی
-فرم در خواست Passport Renewal

15.آیا تا آماده شدن پاسپورت برای تمدید پاسپورت کانادایی باید در ترکیه اقامت داشته باشیم؟


خیر،این در خواست هم توسط این مرکز امکان پذیر است.
در روز درخواست متقاضی می بایست نمایندۀ این مرکز را جهت انجام پیکاپ و بازگرداندن آن به ایران معرفی نماید.
پیکاپ این نوع از درخواست ها 3-2 هفته به طول می انجامد.

16. PR کارت چیست؟


افرادی که برای Citizenship کانادا درخواست می کنند و با درخواستشان موافقت می شود بعد از سفر به کانادا و پر کردن فرم های مربوطه ،بعد ازحدود یک ماه PR CARDآنها به محل اقامت متقاضی ارسال می شود.
افرادی که PR کارت دارند اجازۀ اقامت قانونی و محدود را در کانادا دارند.بعد از گذشت 5 سال از صدور PRکارت متقاضی، در صورتی که 3 سال از 5 سال گذشته را در کانادا بسر برده باشند می توانند برای Citizenship کانادا درخواست نمایند.

17.اعتبار PR کارت من تمام شده،چگونه می توانم آن را تمدید کنم؟


PRکارت قابل تمدید نیست و فقط در کانادا صادر می شود. شما می توانید درخواست Travel Document و یا همان برگۀ عبور کنید و بعد از موافقت با درخواست شما و پس از سفر به کانادا، PRکارت شما همانجا صادر می شود.

18. برای درخواست Travel Document چه مدارکی لازم است و هزینۀ آن چقدر می باشد ؟


- فرم درخواست Travel Document
- مدارک مالی و اقامتی در کانادا
-2 قطعه عکس
- کپی تمام صفحات پاسپورت
-اصل PR کارت قدیمی
- فیش های واریزی(که توسط این مرکز هم انجام می شود)

پس از درخواست یک Tracking Number دریافت می کنید که با آن می توانید وضعیت پرونده خود را جویا شوید.

هزینه درخواست Travel Document :

هزینۀ ویزا : 50$ +7لیر+73 لیر + 30$ کارمزد
250 هزار تومان هزینه پیکاپ برای هر خانواده، که این درخواست ها ممکن است بین 2 روز تا 2 ماه به طول انجامد.

سوالات مربوط به سفارت امریکا


1.فرم DS-160 چیست ؟


فرم DS-160 ، فرمی است که تمامی متقاضیان ویزای امریکا جهت درخواستِ خود باید آن را تکمیل نمایند.

2. آیا نسخۀ فارسی فرم DS-160 را دارید ؟


بله، نسخۀ فارسی فرم DS-160 را می توانید در قسمت دانلودهای همین وب سایت دانلود نمایید و کامل کنید و نسخه پر شدۀ آن + اسکن عکس خود را جهت تکمیل فرم برای ما ایمیل کنید.

3. مشخصات عکس برای فرم DS-160 امریکا چگونه باید باشد ؟


برای پرکردن فرم DS-160 امریکا ، نیاز به آپلود عکسِ خود دارید و این عکس باید 5*5 و با رزولیشن 600*600 اسکن شده باشد و یا میتوانید عکس خود را با DPI بالا اسکن کنید و برای ما ارسال کنید.

4.اولین وقت سفارت امریکا چه تاریخی می باشد؟


گرفتن وقت مصاحبۀ سفارت امریکا در کشورهای مختلف (ترکیه،ارمنستان،امارات) و در فصل های مختلف، متفاوت می باشند ولی به طور کلی از 2 هفته تا یک ماه آینده امکان گرفتن وقت سفارت امریکا در این کشورها وجود دارد.
لطفاً در نظر داشته باشید که در فصل تابستان و عید نوروز و عید میلادی به دلیل بالا رفتن درخواست ها، وقت های دیرتری وجود دارد.پس قبل از خرید بلیط برای سفر به امریکا و قبل از هرگونه اقدامی برای سفارت امریکا با ما تماس بگیرید تا از وقت های آزاد مطلع شوید.

5. وقت سفارت امریکای خود را گرفته ام، آیا امکان تغییر وقت و گرفتن وقت فوری امریکا وجود دارد؟


بله،امکان تغییر وقت گرفته شده وجود دارد و اسکای لاین می تواند شما را در این امر یاری کند.

6. وقت سفارت امریکا در آنکارا همیشه بسته است،چگونه می توانم برای اخذ وقت اقدام کنم؟


وقت سفارت امریکا در آنکارا به علت بالا بودن درخواست ها معمولاً بسیار سریع پر می شوند و هر 2-1 ماه فقط یکبار وقتهای سایت باز می شوند، ما می توانیم برای دریافت وقت آنکارا به شما کمک کنیم.

7. آیا وقت سریعتری برای درخواست ویزای دانشجویی وجود دارد؟


بله، برای درخواست های دانشجویی وقت های ویژه ای وجود دارد که از حالت های توریستی بسیار سریعتر است و دانشجویان معمولا از یک روز تا یک هفته آینده به بعد می توانند وقت سفارت خود را تقاضا کنند.

8. آیا پرداخت SEVISبرای ویزای دانشجویی سفارت امریکا را انجام می دهید؟


بله،پرداخت SEVIS برای تایپ های مختلف از جمله F،M،J توسط این مرکز امکان پذیر است.

9.پیکاپ پاسپورت سفارت امریکا از آنکارا امکان پذیر است ؟


بله ، پیکاپ امریکا از آنکارا توسط خود فرد و یا اقوام درجه یک ایشان امکان پذیر است ولی توسط شخص دیگری پیکاپ امریکا از آنکارا انجام نمیگیرد.

10.پیکاپ پاسپورت سفارت امریکا از دبی و ایروان امکان پذیر است و چه مدت زمان می برد؟


بله،پیکاپ پاسپورت از سفارت امریکا توسط شخص ثالث و یا این مرکز امکان پذیر است به طور معمول از روز ارسال پاسپورت به سفارت 3-2 هفته زمان می برد تا پاسپورت به متقاضی باز گردد.
لازم به ذکر است که بنا به درخواست سفارت ممکن است این مدت طولانی تر شود.

11. برای پیکاپ پاسپورت از سفارت امریکا در ارمنستان چه مدارکی لازم است؟


تنها اصل پاسپورت

12. برای پیکاپ پاسپورت از سفارت امریکا در دبی چه مدارکی لازم است؟


-اصل پاسپورت
-برگۀوکالت نامۀ امضا شده
-DS-160 Confirmation
- Appointment Confirmation

لطفاً قبل از ارسال پاسپورتِ خود برای پیکاپ، از آماده بودن جواب ویزای خود در سایت رسمی سفارت امریکا مطلع شوید.

13. از روز مصاحبه چه مدت طول میکشد تا جواب ویزا آماده شود؟


در صورت دریافت برگۀ زرد بین 3 هفته تا 3 ماه طول می کشد تا جواب ویزای شما آماده شود،در این مدت شما می توانید با ورود به سایت رسمی سفارت امریکا از آماده شدن جواب ویزای خود مطلع شوید.

14. دریافت برگۀ زرد یا صورتی در روز مصاحبه به چه معناست ؟


با مراجعه به این لینک میتوانید اطلاعات مربوطه را دریافت کنید.

15. آیا امکان تمدید ویزای توریستی امریکا وجود دارد؟


بله،معمولاً برای ایرانیان ویزاهای 3 ماهه صادر می شود که در صورت ارائۀ دلایلِ قانع کننده به ادارۀ مهاجرت قابل تمدید می باشد.

16. برای درخواست ویزای امریکا آیا مصاحبه ای انجام میگیرد ؟


بله ، سفارت امریکا در آنکارا، دبی و ایروان برای ایرانیان افسر فارسی زبان دارد، که این مصاحبه کاملاً به زبان فارسی صورت میگیرد.

سوالات مربوط به سفارت انگلیس


1-چگونه می توانید برای پر کردن فرم سفارت انگلیس کمک کنید؟


نسخه فارسی فرم سفارت انگلیس را می توانید در قسمت دانلود های سایت اسکای لاین دانلود نمایید ، کامل کرده و نسخه پر شدۀ آن را جهت تکمیل فرم برای ما ارسال کنید.

2.ویزای انگلیس را در چه شهر هایی می توانم در خواست دهم؟


متقاضیان ایرانی درخواست های خود را می توانند در آنکارا،استانبول،دبی و ابوظبی درخواست دهند.

3. اولین وقتی که برای درخواست ویزا در ترکیه میتوان گرفت چه تاریخی میباشد؟


وقتها در آنکارا و استانبول معمولاً از 5-4 روز آینده قابل رزرو هستند.

4. جهت درخواست وقت سفارت انگلیس چه مدارکی لازم است ؟


_ اسکن صفحه اول پاسپورت.
_ اسکن پر شدۀ فرم سفارت انگلیس (که در قسمت دانلودهای این سایت موجود است.)
_ اسکن دعوتنامه ومدارک اقامتیِ دعوت کننده/ رزرو هتل در انگلیس

5. برای درخواست ویزای انگلیس آیا مصاحبه ای انجام میگیرد ؟


خیر، هیچ مصاحبه ای انجام نمیشود وشما فقط مدارک خود را تحویل داده وانگشت نگاری می شوید.

6. آیا می توانم برای دریافت ویزای 2 ساله یا 5 ساله توریستی سفارت انگلیس اقدام کنم؟


اگر بار اولتان است که به انگلستان سفر میکنید خیر. شما ابتدا باید درخواست ویزای 6 ماهه کنید پس از داشتن چند ویزای 6ماهه میتوانید درخواست ویزای 2 ساله کنید و پس از دریافت چند ویزای 2 ساله می توانید تقاضای ویزای 5 ساله کنید.

7. با دریافت ویزای توریستی 6 ماهه از سفارت انگلیس چه مدت در انگلستان می توانم اقامت داشته باشم؟


با دریافت این ویزا شما میتوانید 180 روز در انگلیس اقامت داشته باشید و ویزای شما چند بار ورود می باشد یعنی شما می توانید چندین بار تا تاریخ انقضاء ویزا به انگلستان سفر کنید.

8. آیا سفارت انگلیس اصل پاسپورت را به متقاضی باز می گرداند؟


خیر، سفارت انگلیس اصل پاسپورت را تا آماده شدن جواب ویزا نزد خود نگه میدارد.
متقاضیان در ترکیه میتوانند با دریافت برگۀ عبور، بدون پاسپورت به ایران باز گردند ولی متقاضیانی که به امارات میروند تا آماده شدن جواب ویزا باید در امارات اقامت داشته باشند.

9. با توجه به اینکه شرکت شما پیکاپ پاسپورت سفارت انگلیس را در ترکیه انجام میدهد آیا نیازی به اقامت در ترکیه برای دریافت پاسپورت هست یا خیر؟


خیر شما حداقل یکبار باید به آنکارا و استانبول جهت تحویل مدارک و انگشت نگاری سفر کنید و پس از دریافت برگۀ عبور میتوانید به ایران باز گردید. شما با معرفی نمایندۀ اسکای لاین جهت پیکاپ، پس از آماده شدن جواب ویزا ،پاسپورت را دریافت کرده و به شما تحویل میدهیم.

10. پیکاپ پاسپورت سفارت انگلیس در امارات امکان پذیر است؟


خیر متقاضیانی که جهت درخواست ویزای خود به امارات مراجعه میکنند تا آماده شدن جواب ویزای خود(حدود 2 هفته) باید در امارات اقامت داشته باشند.

11. پیکاپ پاسپورت سفارت انگلیس از ترکیه چند روزه انجام میشود؟


از روز مصاحبه حداقل دو هفته طول میکشد تا پاسپورت آمادۀ پیکاپ شود واز روز آماده شدن برای پیکاپ حداکثر یک هفته طول میکشد تا پاسپورت به دست ما برسد.

12. دریافت برگۀ عبور از آنکارا به چه صورت انجام میشود؟


پس از تحویل پاسپورت و مدارکِ خود به شرکت TelePerformance ، با اصل رسید و مدارک لازم جهت دریافت برگۀ عبور به سفارت ایران در آنکارا مراجعه کنید.
لازم به ذکر است که زمان لازم جهت صدور برگۀ عبور 2-1 روز کاریست ، بنابراین از متقاضیان درخواست میشود پس از دریافت رسید از شرکت TelePreformance جهت دریافت برگه عبور خود اقدام کنند.
لطفاً قبل از سفر خود به ترکیه از ساعات کاری و روزهای تعطیل سفارت/ کنسولگری ایران در ترکیه با خبر شوید.

شماره سفارت ایران در آنکارا :

4683357-4682820-4682821(312)0090

آدرس سفارت ایران در آنکارا :

Tahran cad.no:10 kavaklidere / Ankara – Turkey

آدرس سایت سفارت ایران در آنکارا :

http://www.iranembassy-tr.ir/

13. دریافت برگۀ عبور از استانبول به چه صورت انجام میشود؟


قبل از تحویل مدارک و پاسپورت خود به شرکت Tele Performance با مدارک لازم جهت برابر اصل کردن مدارک خود، به کنسولگری ایران واقع در استانبول مراجعه کنید و پس از تحویل مدارک و پاسپورت خود به شرکت Tele Performance با اصل رسیدی که دریافت میکنید، جهت انجام ادامۀ مراحل دوباره به کنسولگری ایران واقع در استانبول مراجعه کنید.
لطفاً قبل از سفر خود به ترکیه از ساعات کاری و روزهای تعطیل سفارت/ کنسولگری ایران در ترکیه با خبر شوید.

شماره سرکنسولگری ایران در استانبول :

33-5138230(212)0090

آدرس سرکنسولگری ایران در استانبول :

Ankara cad.na:1.334410 Cagaloglou, Istanbul, Turkey

آدرس سرکنسولگری ایران در استانبول :

http://istanbul.mfa.ir/

14. چه مدارکی جهت دریافت برگۀ عبور لازم است ؟


-اصل شناسنامه
-اصل کارت ملی
- 4 قطعه عکس رنگی 4*6 ، پشت زمینه سفید

لطفاً قبل از سفر خود به ترکیه از ساعات کاری و روزهای تعطیل سفارت/ کنسولگری ایران در ترکیه با خبر شوید.

15. ساعات کاری سفارت / کنسولگری ایران در ترکیه چگونه است ؟


روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 8:30 لغایت 12:00 .

16. سفارت / کنسولگری ایران در ترکیه چه روزهایی تعطیل میباشد ؟


سفارت / کنسولگری ایران در ترکیه روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل میباشد و معمولاً اکثر تعطیلاتِ رسمیِ شمسی و میلادی هم تعطیل میباشند.
با مراجعه به سایت رسمی سفارت / کنسولگری ایران در ترکیه میتوانید از روزهای تعطیل با خبر شوید.

17. آیا با دریافت برگۀ عبور می توانم دوباره به ترکیه باز گردم؟


خیر با دریافت برگۀ عبور فقط میتوانید یکبار به ایران باز گردید.

18. آیا امکان درخواست برای ویزای آمریکا و انگلیس بصورت همزمان وجود دارد؟


بله، شما در آنکارا و دبی میتوانید بصورت همزمان برای ویزای آمریکا و انگلیس درخواست کنید.

ویزا، وقت سفارت، پیکاپ پاسپورت، تور، بیمه مسافرتی، رزرو هتل و بلیط هواپیما | ساحل شنی درخشان

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با مشاوران اسکای لاین از طریق شماره تلفن های 57938-021 تماس حاصل فرمایید.

جهت اخذ وقت سفارت و یا پیکاپ پاسپورت با مشاوران ما تماس بگیرید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اسکای لاین می باشد.

هرگونه کپی برداری بدون درج منبع غیر مجاز خواهد بود