Norway
رزرو هتل
گروه اسکای لاین به دلیل تقاضای زیاد متقاضیان و مشتریان همیشگی خود اقدام به راه اندازی سیستم رزرواسیون هتل نمود. حتما اطلاع دارید که برای گرفتن وقت سفارت و درخواست ویزا تکمیل بودن مدارک یکی از مهمترین نکات می باشد. قوانین کشورهای مختلف در زمان درخواست وقت سفارت و ویزا متفاوت می باشد ولی یکی از نکاتی کع در میان همه قوانین این سفارت ها تقریبا یکسان می باشد داشتن رزرو هتل معتبر می باشد. مسافران عزیزی که در زمان درخواست وقت سفارت از بستگان خود در کشور مقصد دعوتنامه نداشته باشند، می بایست حتما در زمان مراجعه به سفارت در روز مصاحبه خود پرینت رزرو هتل یا واچر هتل خود را همراه داشته باشند که از این طریق بتوانند به مسئول مصاحبه خود ثابت کنند که پیش بینی های لازم برای اقامت خود را در کشور مقصد انجام داده اند.
دلیل رزرو هتل
مسافرین عزیز باید به این نکته توجه داشته باشند که برای ارائه رزرو هتل به مسئول سفارت حتما از واچر رسمی و با اعتبار استفاده کنند زیرا در غیر این صورت با استعلام سفارت معتبر بودن آن حتما مشخص خواهد شد و در صورتی که از غیر رسمی بودن آن مطلع شوند حتما درخواست ویزای شما را رد خواهد شد.در صورتی که با موارد متناقضی در این رزو هتل برای گرفتن وقت سفارت روبرو شدید حتما با مشاوران مجرب اسکای لاین تماس بگیرید و تخصصی ترین مشاوره را با کارشناسان و مشاوران وقت سفارت اسکای لاین دریافت کنید. برای گرفتن وقت سفارت ، ویزای شینگن و رزرو هتل از طریق راههای ارتباطی اعلام شده می تواندید در ساعات اداری که در پایین وب سایت رسمی ما درج شده است، با ما در ارتباط باشید.

vaghte sefarat

دلایل نیاز بیمه مسافرتی هزینه بیمه مسافرتی برای سفارت نوع پوشش بیمه های مسافرتی
پس از گرفتن وقت از سفارت برای درخواست ویزا کامل بودن مدارک نکته قابل اهمیتی می باشد.یکی از این مدارک بیمه مسافرتی بوده و مسافرت در روز مصاحبه لازم است که مدرک خود را دال بر داشتن بیمه نامه مسافرتی به مسئول مصاحبه کنند ارائه نمایند. با این قوانین اکثرمسافرین ازمزایای بیمه مسافرتی استفاده نموده و درچنین حالتی خیالشان از نظر اتفاقات ناگوار احتمالی راحت خواهد بود .علاوه بر اجباری بودن داشتن بیمه مسافرتی باید به این موضوع نیز توجه داشته باشیم که داشتن بیمه خیال شما را از لحاظ مالی آسوده نموده و اگر اتفاق روحی یا جسمی برای شما رخ دهد دغدغه های هزینه های بالای درمان را نخواهید داشت.برای گرفتن بیمه مسافرتی برای ارائه به سفارت می توانید با کارشناسان اسکای لاین تماس گرفته و علاوه بر دریافت خدمات وقت سفارت و رزرو هتل برای سفارت از خدمات بیمه مسافرتی نیز بهرمند شوند.. در اصل هزینه های بیمه مسافرتی به نکات زیادی بستگی دارد که پشنهاد ما به شما این خواهد بود که برای اطلاع دقیق تر از این شرایط و قیمت قطعی بیمه با کارشناسان اسکای لاین در تماس باشد.برخی از این شرایط عبارتند از : هزینه ی مربوط به سقف بیمه مسافرتی با توجه به نوع کشورمورد تقاضای مسافر ، محدوده سنی فرد بیمه گذار ، مدت زمان مورد نظر برای قرارداد بیمه مسافرتی و اینکه مسافر تمایل به تقبل کردن چه مقدار ازسقف بیمه هست و ... . شاید برای شما این سوال وجود داشته باشد که نوع پوشش بیمه مسافرتی به چه صورت می باشد ،پوشش بیمه های مسافرتی به نوع کشور انتخابی برای مسافرت وابسته می باشد امابطور کلی این پوشش بیمه ای مشمول هزینه های مختلفی مثل هزینه بازگشت به کشور در موارد بیماری و یا فوت بیمه شده ، هزینه های مربوط به درمان متقاضی در موارد اضطراری و یا بستری شدن در بیمارستان میباشد
Norway
متقاضیانی که جهت انجام دادن امور کاری، توریستی، تحصیلی، تجاری ، اقامتی و.. قصد مسافرت کردن به کشورهای خارجی را دارند می بایست به این نکته توجه داشته باشند که برای ورود به برخی از کشورهای اروپایی علاوه بر داشتن پاسپورت به مدرکی دیگری نیاز دارند که مجوز ورود به کشور را به متقاضیان می دهد؛ جهت اخذ مجوز ورود به این کشورها متقاضی نیازمند اخذ ویزای کشور مربوطه می باشد. از جمله گام های اساسی اخذ ویزا تعیین کردن وقت سفارت برای مصاحبه می باشد از اینرو متقاضیان می بایست در روز مصاحبه همراه با مدارک معتبر جهت اخذ ویزا به سفارت مربوطه مراجعه نمایند و توجه داشته باشند که می بایست ترجمه مدارک در روز مصاحبه به افسر تحویل داده شود ازاینرو برای اینکه به افسر سفارت اثبات نمایند که مدارکشان معتبر و رسمی است مدارک مورد نظر باید دارای مهر دارالترجمه رسمی و در بعضی از سفارت ها دارای تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه باشد و به این نکته توجه داشته باشند که مدارک ارائه شده به افسر باید نشاندهنده بازگشت متقاضی به کشور ایران باشد بنابراین متقاضیان عزیز برای پذیرفته شدن درخواست ویزای خود در روز مصاحبه می بایست درصدد ترجمه مدارک در دارالترجمه های رسمی وبا مهر دارالترجمه باشند . شرکت اسکای لاین با دراختیار داشتن کارگزارانی متعهد آماده ارائه ی هرگونه خدمات در زمینه اخذ وقت سفارت، ترجمه مدارک و پیکاپ پاسپورت برای متقاضیان عزیز می باشد. مراحل لازم جهت دریافت تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه :

1. ارائه مدارک به دارالترجمه های معتبرجهت ترجمه رسمی مدارک با مهر و سربرگ مترجم رسمی 2. ارائه مدارک ترجمه شده توسط دفتر ترجمه به دادگستری واخذ تاییدیه و مهر دادگستری 3. ارائه مدارک تایید شده مترجم رسمی که دارای تاییدیه دادگستری بوده به وزارت خارجه جهت اخذ تاییدیه امور خارجه که درمدت زمان یک روزه انجام می پذیرد. متقاضیانی که درصدد اخذ وقت سفارت برای مصاحبه می باشند به این نکته توجه داشته باشند که مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا می بایست دارای ترجمه رسمی دارالترجمه های معتبر باشد. کارشناسان گروه اسکای لاین با دراختیار داشتن کارگزارانی مجرب آماده ارائه خدمت ترجمه مدارک در اسرع وقت به متقاضیان عزیز می باشند برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین اسکای لاین تماس حاصل نمایید. شرایط پذیرش مدارک ترجمه در سفارت های مختلف : با توجه به شرایط و قوانین مختلف سفارتها، نحوه ترجمه مدارک عموما ً متفاوت می باشد برخی از سفارتها نیازی به ترجمه رسمی مدارک نداشته و برخی دیگر نیازمند ترجمه رسمی با مهر دارالترجمه می باشند همچنین سفارت هایی نیز وجود دارند که علاوه بر مهر دارالترجمه به تاییدیه مهر دادگستری و وزارت امورخارجه هم نیاز دارند. لیست کشورهایی که نیاز به مهر دارالترجمه ، تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه دارندبه شرح زیر میباشند: 1- ترجمه مدارک برای کشورهای انگلیس، آمریکا و کانادا فقط نیاز به مهر دارالترجمه دارد. 2- آلمان نیاز به ترجمه ندارد. 3- یونان و پرتغال مهر دادگستری،وزارت امور خارجه ودارالترجمه را نیاز دارد. 4- فرانسه، ایتالیا، بلژیک، سوئد و هلند فقط مهر دارالترجمه را نیاز دارند. 5- لهستان مهر دارالترجمه را نیاز دارد ولی شناسنامه و کارت ملی مسافر باید مهر دادگستری و وزرات امور خارجه را خورده باشد. در صورتیکه متقاضی اخذ ویزای کشوری هستید که مدارک مربوطه نیاز به تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه نداشته باشد می توانید با ارسال عکس واضح یا اسکن مدارک از طریق تلگرام برای شرکت اسکای لاین در فاصله زمانی 3 روز تا یک هفته ترجمه مدارک خود را دریافت نمائید؛ هزینه ترجمه طبق تعرفه دارالترجمه و با تحویل دادن فاکتور از طریق دارالترجمه دریافت می شود و در صورت نیاز به تاییدیه وزارت خارجه و دادگستری ارسال اصل مدارک الزامی بوده و بدون وجود اصل مدارک غیرقابل تایید می باشد و دراینصورت فقط مهر دارالترجه زده می شود ؛ لازم بذکر است که اخذ تاییدیه دادگستری و وزارت امورخارجه برعهده خود مرکز دارالترجمه می باشد. متقاضیان جهت ترجمه مدارک همراه با مهررسمی دارالترجمه می توانند با کارشناسان ما در گروه اسکای لاین تماس حاصل نمایند. چه مواردی باید در ترجمه مدارک برای سفارت رعایت شود : متقاضیان جهت ترجمه مدارک توجه داشته باشند که دارالترجمه ای را انتخاب نمایند که دارای مهرمترجم رسمی باشد چون در صورت عدم داشتن مهر رسمی دارالترجمه مراجع قانونی مثل دادگستری و وزارت خارجه از پذیرش مدارک شما امتناع خواهند نمود. جهت اطمینان کامل از ترجمه دارالترجمه قبل از نهایی شدن ترجمه مدارک، درخواست Check Print نمایید و درستی ترجمه مدارک را بررسی نمایید. با توجه به حساسیت سفارت ها در ترجمه مدارک، متقاضیان می توانند جهت تسریع بخشیدن به عملیات ترجمه مدارک خود را به نیروهای مجرب و کارآزموده ما درگروه اسکای لاین محول نمایند و اطمینان داشته باشند که در اسرع وقت و در فاصله زمانی 3 روز تا یک هفته مدارک آنها ترجمه خواهد شد.

انواع ویزا

انوع ویزا ، مفهوم ویزا :

برای شناخت انواع ویزا اشنایی با مفهوم ویزا امری ضروری می باشد.ویزا(که در لاتین به معنای کاغذی که دیده شده است ) می باشد ، مجوز مشروطی است که هر کشور به فرد خارجی می دهد تا آن فرد بتواند به طور موقت وارد آن کشور شود ، ویزا اغلب محدودیت ها و شرط و شروطهای خاصی برای ماندن فرد در آن کشور دارد، مانند قلمرویی که فرد وارد آن می شود ، زمان و تاریخ ورود آن شخص به کشور ، زمانی که کشور را ترک می کند ، تعداد دفعاتی که می تواند به آن کشور سفر کند و یا اینکه آیا آن فرد حق کار در آن کشور را دارد یا خیر ، ویزا کسب اجازه رسمی یک شخص بیگانه از کشوریست که می خواهد به آن سفر کند ، این مدرک می تواند در هر زمانی که کنسولگری آن کشور تشخیص دهد باطل شود .

ویزا یک برچسب تایید است که در پاسپورت( گذرنامه) فرد می خورد ، قبلا به این صورت بود که فرد در زمان ورود به کشور دیگر ویزا دریافت می کرد اما الان یک مسافر قبل از انجام هر کار دیگری باید برای گرفتن ویزا اقدام کند ، شکل ویزا به همان صورت برچسب باقی مانده اما در بعضی شرایط ممکن است به صورت الکترونیکی یا پرونده باشد . جالب است بدانید بعضی از کشورها در جهان به ویزای کوتاه مدت احتیاج ندارند . و بعضی دیگر حتی برای خروج شهروندان خود از کشور هم مانند بیگانگان ویزای خروج می خواهند .

 انواع ویزا

انواع ویزا :

دلایل سفرهر فرد به کشورهای خارجی می تواند متفاوت باشد . بنابراین هر شخص بنابر هدفی که از سفر خود دارد باید اقدام به درخواست ویزا نماید . برای مثال کسانی که می خواهند برای دیدار اقوام خود سفر کنند باید ویزای دیدار بستگان و خانواده را بگیرند ، بنابراین هر شخص بنا بر قصد و هدف سفر باید ویزای مخصوص آن را دریافت کند .

 

1- ویزای توریستی یا گردشگری :

این نوع ویزا برای کسانی صادر می شود که فقط به منظور دیدار از آن کشور و گردش و تفریح سفر می کنند و قصد کار و غیره را ندارند .قابل توجه است که این نوع ویزا دارای مدت اعتباری محدودی است .

2- ویزای دانشجویی و تحصیلی :

کسانی که هدف و مقصودشان برای مسافرت به کشور خارجی درس خواندن یا ادامه تحصیل باشد ، باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنند به این منظور که می خواهند در کشور مورد نظر به عنوان دانشجو پذیزفته شوند .

3- ویزای دیدار از بستگان و فامیل:

اگر شما بستگان ، فامیل و اقوام نزدیکی در یک کشور داشته باشید و بخواهید برای دیدن و ملاقات آنها به آن کشور سفر کنید صد در صد گزینه مورد نظر شما ویزای دیدار از فامیل و بستگان می باشد . در این نوع ویزا معمولا یک دعوتنامه وجود دارد.

4- ویزای بیزینس یا تجاری و بازرگانی:

کسانی که مقصود سفرشان در کشور مقصد تجارت و کار است و یا به عنوان تاجر شناخته شده هستند نیاز به ویزای بیزینس دارند.

 

مراحل و چگونگی اخذ ویزا :

اگر تصمیم دارید برای اخذ ویزا اقدام کنید باید ابتدا از سفارت کشور مورد نظر برای انجام مصاحبه ، ارائه مدارک ، انگشت نگاری و ثبت هویت وقت بگیرید . سیاست سفارتخانه ها بعضا با هم متفاوت است . اما به طورکلی گرفتن وقت و مراجعه به همه سفارتخانه ها برای اخذ ویزا الزامیست . برخی کشورها مانند انگلیس و کانادا در زمان مراجعه فرد مصاحبه انجام نمی دهند و فقط بر اساس مدارک ارائه شده توسط فرد تصمیم گیری می کنند و برخی دیگر مانند آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه شنگن علاوه بر بررسی مدارک مصاحبه هم انجام می دهند . سپس با توجه به مدارک و شرایط شما و بسته به سیاست خاص خودشان تصمیم گیری انجام می شود . به طور کلی مدارک شما باید حاوی اطلاعاتی باشد که ثابت کند در زمان معین به کشور خود باز می گردید و قصد ندارید به طور غیر قانونی در آن کشور بمانید ، از پس خرج خود در مدت زمان سفر بر می آیید ، دارای سابقه جنایی نیستید و ...

 

ویزای یکبار ورود ، دو بار ورود و چند بار ورود چیست ؟

اگر برای مثال شما متقاضی سفر به کانادا هستید می توانید برای ویزای یکبار ورود و یا ویزای دو یا چند بار ورود اقدام کنید . توجه داشته باشید که هر دو برای یک دوره ثابت معتبر هستند و پس از آن منقضی خواهد شد.اگر نیاز به مسافرت بعدی به كشور مورد نظر خود را دارید، به خاطر این‌كه مجبور نباشید برای سفر بعدی ویزا بگیرید، سعی كنید ویزایی با مدت اعتبار طولانی‌تر و به صورت دو یا چندبار ورود بگیرید.

1- ویزای یکبار ورود   single entry

در این حالت شخصی که ویزای یکبار ورود دریافت کرده در بازه مشخص شده تنها یکبار اجازه ورود به کشور مورد نظر را دارد .

2- ویزای دوبار ورود   double entry

به این معناست که شخصی که ویزای ودبار ورود را دریافت کرده در بازۀ مشخص شده حداکثر دوبار اجازۀ ورود به آن کشور را دارد .

3-ویزای چندبار ورود   multiple entry

اشخاصی که بنا به هر دلیل نیاز دارند بیش از دوبار به کشور مورد نظر سفر کنند باید برای ویزای چندبار ورود اقدام کنند .

 

انواع مختلف ویزا یا روادید براساس روابط بین کشورها :

1.حرکت آزاد

2.لغو ویزا ( بدون ویزا)

3. صدور ویزا از مبدا

4 صدور ویزا در ابتدای ورود

5.سفر ممنوع

 

  1. 1.حرکت آزاد

ویزای حرکت آزاد به این معناست که بین شهروندان کشور مبدا و مقصد تفاوتی نیست و شهروندان دو کشور می توانند به طور آزاد در کشور مقصد کار ، بیزینس و تحصیل کنند . به عنوان مثال کشورهای قطر ، کویت ، عمان بحرین و عربستان و امارات متحده عربی آزاد هستند تا در هر یک از کشورهای دیگر تحصیل ، سفر و یا بیزینس کنند . نوع کامل تر این اتحاد را می توان در کشورهای عضو اتحادیه شینگن نام برد .

  1. 2.لغو ویزا

در این نوع ویزا اگر چنانچه شهروندان دو کشور مبدا و مقصد قصد مسافرت با مدت زمان کوتاه را داشته باشند نیازی به داشتن ویزا ندارند. اما به دلیل وجود مسائل مالیاتی برای انجام بیزینس و کار نیاز به اخذ ویزای تجاری و بازرگانی دارند که فرایندی نسبتا ساده است .

  1. 3.صدور ویزا از کشور مبدا

به این مفهوم است که متقاضیان می بایست قبل از انجام هر کاری از سفارتخانه کشور مورد نظر وقت گرفته و برای انجام مصاحبه و ارائه مدارک به آنجا مراجعه کنند . این پروسه نسبتا زمان گیر است و ممکن است سفارت از صدور ویزا برای شخص بنا بر دلایلی شامل کامل نبودن مدارک و شفاف نبودن قصد سفر و .. خودداری کند .

  1. 4.صدور ویزا در ابتدای ورود

صدور این نوع ویزا معمولا بیشتر برای سفرهای کوتاه مدت انجام می شود به این صورت که پس از ورود به کشور مقصد برای مسافر ویزا صادر می شود . اما در این حالت کشور مورد نظر حق دارد که از صدور ویزا خودداری کند . و صدور ویزا معمولا با پرداخت هزینه انجام می شود . برای مثال ایرانیان می توانند برای ورود به کشورهای ارمنستان و مالزی از این طریق اقدام کنند .

  1. 5.سفر ممنوع

سفر ممنوع به این معناست که دو کشور برای شهروندان خود سفر به کشور دیگر را ممنوع اعلام می کنند .(در بعضی حالات ممکن است یک کشور از شهروندان خود خواهش کند که غیر از موارد ضروری به کشور مورد نظر سفر نکنند .) این حرکت معمولا دلایل سیاسی و امنیتی دارد . برای مثال هم میهنان ایرانی اجازه ورود به خاک اسراییل را ندارند .

 

 جهت کسب اطلاعات بیشتر از وب‌سایت رسمی شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان و بخش ویزا بازدید فرمایید.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با مشاوران اسکای لاین از طریق شماره تلفن های 57938-021 تماس حاصل فرمایید.

جهت اخذ وقت سفارت و یا پیکاپ پاسپورت با مشاوران ما تماس بگیرید.


 لینک های کمکی :

وقت سفارت امریکا                                                                              وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت آلمان                                                                            وقت سفارت انگلیس    


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اسکای لاین می باشد.

هرگونه کپی برداری بدون درج منبع غیر مجاز خواهد بود