Norway
رزرو هتل
گروه اسکای لاین به دلیل تقاضای زیاد متقاضیان و مشتریان همیشگی خود اقدام به راه اندازی سیستم رزرواسیون هتل نمود. حتما اطلاع دارید که برای گرفتن وقت سفارت و درخواست ویزا تکمیل بودن مدارک یکی از مهمترین نکات می باشد. قوانین کشورهای مختلف در زمان درخواست وقت سفارت و ویزا متفاوت می باشد ولی یکی از نکاتی کع در میان همه قوانین این سفارت ها تقریبا یکسان می باشد داشتن رزرو هتل معتبر می باشد. مسافران عزیزی که در زمان درخواست وقت سفارت از بستگان خود در کشور مقصد دعوتنامه نداشته باشند، می بایست حتما در زمان مراجعه به سفارت در روز مصاحبه خود پرینت رزرو هتل یا واچر هتل خود را همراه داشته باشند که از این طریق بتوانند به مسئول مصاحبه خود ثابت کنند که پیش بینی های لازم برای اقامت خود را در کشور مقصد انجام داده اند.
دلیل رزرو هتل
مسافرین عزیز باید به این نکته توجه داشته باشند که برای ارائه رزرو هتل به مسئول سفارت حتما از واچر رسمی و با اعتبار استفاده کنند زیرا در غیر این صورت با استعلام سفارت معتبر بودن آن حتما مشخص خواهد شد و در صورتی که از غیر رسمی بودن آن مطلع شوند حتما درخواست ویزای شما را رد خواهد شد.در صورتی که با موارد متناقضی در این رزو هتل برای گرفتن وقت سفارت روبرو شدید حتما با مشاوران مجرب اسکای لاین تماس بگیرید و تخصصی ترین مشاوره را با کارشناسان و مشاوران وقت سفارت اسکای لاین دریافت کنید. برای گرفتن وقت سفارت ، ویزای شینگن و رزرو هتل از طریق راههای ارتباطی اعلام شده می تواندید در ساعات اداری که در پایین وب سایت رسمی ما درج شده است، با ما در ارتباط باشید.

vaghte sefarat

دلایل نیاز بیمه مسافرتی هزینه بیمه مسافرتی برای سفارت نوع پوشش بیمه های مسافرتی
پس از گرفتن وقت از سفارت برای درخواست ویزا کامل بودن مدارک نکته قابل اهمیتی می باشد.یکی از این مدارک بیمه مسافرتی بوده و مسافرت در روز مصاحبه لازم است که مدرک خود را دال بر داشتن بیمه نامه مسافرتی به مسئول مصاحبه کنند ارائه نمایند. با این قوانین اکثرمسافرین ازمزایای بیمه مسافرتی استفاده نموده و درچنین حالتی خیالشان از نظر اتفاقات ناگوار احتمالی راحت خواهد بود .علاوه بر اجباری بودن داشتن بیمه مسافرتی باید به این موضوع نیز توجه داشته باشیم که داشتن بیمه خیال شما را از لحاظ مالی آسوده نموده و اگر اتفاق روحی یا جسمی برای شما رخ دهد دغدغه های هزینه های بالای درمان را نخواهید داشت.برای گرفتن بیمه مسافرتی برای ارائه به سفارت می توانید با کارشناسان اسکای لاین تماس گرفته و علاوه بر دریافت خدمات وقت سفارت و رزرو هتل برای سفارت از خدمات بیمه مسافرتی نیز بهرمند شوند.. در اصل هزینه های بیمه مسافرتی به نکات زیادی بستگی دارد که پشنهاد ما به شما این خواهد بود که برای اطلاع دقیق تر از این شرایط و قیمت قطعی بیمه با کارشناسان اسکای لاین در تماس باشد.برخی از این شرایط عبارتند از : هزینه ی مربوط به سقف بیمه مسافرتی با توجه به نوع کشورمورد تقاضای مسافر ، محدوده سنی فرد بیمه گذار ، مدت زمان مورد نظر برای قرارداد بیمه مسافرتی و اینکه مسافر تمایل به تقبل کردن چه مقدار ازسقف بیمه هست و ... . شاید برای شما این سوال وجود داشته باشد که نوع پوشش بیمه مسافرتی به چه صورت می باشد ،پوشش بیمه های مسافرتی به نوع کشور انتخابی برای مسافرت وابسته می باشد امابطور کلی این پوشش بیمه ای مشمول هزینه های مختلفی مثل هزینه بازگشت به کشور در موارد بیماری و یا فوت بیمه شده ، هزینه های مربوط به درمان متقاضی در موارد اضطراری و یا بستری شدن در بیمارستان میباشد
Norway
متقاضیانی که جهت انجام دادن امور کاری، توریستی، تحصیلی، تجاری ، اقامتی و.. قصد مسافرت کردن به کشورهای خارجی را دارند می بایست به این نکته توجه داشته باشند که برای ورود به برخی از کشورهای اروپایی علاوه بر داشتن پاسپورت به مدرکی دیگری نیاز دارند که مجوز ورود به کشور را به متقاضیان می دهد؛ جهت اخذ مجوز ورود به این کشورها متقاضی نیازمند اخذ ویزای کشور مربوطه می باشد. از جمله گام های اساسی اخذ ویزا تعیین کردن وقت سفارت برای مصاحبه می باشد از اینرو متقاضیان می بایست در روز مصاحبه همراه با مدارک معتبر جهت اخذ ویزا به سفارت مربوطه مراجعه نمایند و توجه داشته باشند که می بایست ترجمه مدارک در روز مصاحبه به افسر تحویل داده شود ازاینرو برای اینکه به افسر سفارت اثبات نمایند که مدارکشان معتبر و رسمی است مدارک مورد نظر باید دارای مهر دارالترجمه رسمی و در بعضی از سفارت ها دارای تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه باشد و به این نکته توجه داشته باشند که مدارک ارائه شده به افسر باید نشاندهنده بازگشت متقاضی به کشور ایران باشد بنابراین متقاضیان عزیز برای پذیرفته شدن درخواست ویزای خود در روز مصاحبه می بایست درصدد ترجمه مدارک در دارالترجمه های رسمی وبا مهر دارالترجمه باشند . شرکت اسکای لاین با دراختیار داشتن کارگزارانی متعهد آماده ارائه ی هرگونه خدمات در زمینه اخذ وقت سفارت، ترجمه مدارک و پیکاپ پاسپورت برای متقاضیان عزیز می باشد. مراحل لازم جهت دریافت تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه :

1. ارائه مدارک به دارالترجمه های معتبرجهت ترجمه رسمی مدارک با مهر و سربرگ مترجم رسمی 2. ارائه مدارک ترجمه شده توسط دفتر ترجمه به دادگستری واخذ تاییدیه و مهر دادگستری 3. ارائه مدارک تایید شده مترجم رسمی که دارای تاییدیه دادگستری بوده به وزارت خارجه جهت اخذ تاییدیه امور خارجه که درمدت زمان یک روزه انجام می پذیرد. متقاضیانی که درصدد اخذ وقت سفارت برای مصاحبه می باشند به این نکته توجه داشته باشند که مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا می بایست دارای ترجمه رسمی دارالترجمه های معتبر باشد. کارشناسان گروه اسکای لاین با دراختیار داشتن کارگزارانی مجرب آماده ارائه خدمت ترجمه مدارک در اسرع وقت به متقاضیان عزیز می باشند برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین اسکای لاین تماس حاصل نمایید. شرایط پذیرش مدارک ترجمه در سفارت های مختلف : با توجه به شرایط و قوانین مختلف سفارتها، نحوه ترجمه مدارک عموما ً متفاوت می باشد برخی از سفارتها نیازی به ترجمه رسمی مدارک نداشته و برخی دیگر نیازمند ترجمه رسمی با مهر دارالترجمه می باشند همچنین سفارت هایی نیز وجود دارند که علاوه بر مهر دارالترجمه به تاییدیه مهر دادگستری و وزارت امورخارجه هم نیاز دارند. لیست کشورهایی که نیاز به مهر دارالترجمه ، تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه دارندبه شرح زیر میباشند: 1- ترجمه مدارک برای کشورهای انگلیس، آمریکا و کانادا فقط نیاز به مهر دارالترجمه دارد. 2- آلمان نیاز به ترجمه ندارد. 3- یونان و پرتغال مهر دادگستری،وزارت امور خارجه ودارالترجمه را نیاز دارد. 4- فرانسه، ایتالیا، بلژیک، سوئد و هلند فقط مهر دارالترجمه را نیاز دارند. 5- لهستان مهر دارالترجمه را نیاز دارد ولی شناسنامه و کارت ملی مسافر باید مهر دادگستری و وزرات امور خارجه را خورده باشد. در صورتیکه متقاضی اخذ ویزای کشوری هستید که مدارک مربوطه نیاز به تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه نداشته باشد می توانید با ارسال عکس واضح یا اسکن مدارک از طریق تلگرام برای شرکت اسکای لاین در فاصله زمانی 3 روز تا یک هفته ترجمه مدارک خود را دریافت نمائید؛ هزینه ترجمه طبق تعرفه دارالترجمه و با تحویل دادن فاکتور از طریق دارالترجمه دریافت می شود و در صورت نیاز به تاییدیه وزارت خارجه و دادگستری ارسال اصل مدارک الزامی بوده و بدون وجود اصل مدارک غیرقابل تایید می باشد و دراینصورت فقط مهر دارالترجه زده می شود ؛ لازم بذکر است که اخذ تاییدیه دادگستری و وزارت امورخارجه برعهده خود مرکز دارالترجمه می باشد. متقاضیان جهت ترجمه مدارک همراه با مهررسمی دارالترجمه می توانند با کارشناسان ما در گروه اسکای لاین تماس حاصل نمایند. چه مواردی باید در ترجمه مدارک برای سفارت رعایت شود : متقاضیان جهت ترجمه مدارک توجه داشته باشند که دارالترجمه ای را انتخاب نمایند که دارای مهرمترجم رسمی باشد چون در صورت عدم داشتن مهر رسمی دارالترجمه مراجع قانونی مثل دادگستری و وزارت خارجه از پذیرش مدارک شما امتناع خواهند نمود. جهت اطمینان کامل از ترجمه دارالترجمه قبل از نهایی شدن ترجمه مدارک، درخواست Check Print نمایید و درستی ترجمه مدارک را بررسی نمایید. با توجه به حساسیت سفارت ها در ترجمه مدارک، متقاضیان می توانند جهت تسریع بخشیدن به عملیات ترجمه مدارک خود را به نیروهای مجرب و کارآزموده ما درگروه اسکای لاین محول نمایند و اطمینان داشته باشند که در اسرع وقت و در فاصله زمانی 3 روز تا یک هفته مدارک آنها ترجمه خواهد شد.

ویزای شنگن فوری

ویزای شنگن فوری

ویزای شنگن فوری به متقاضیان اجازه می دهد که برای مدت زمانی خاص به هریک از کشورهای عضو توافقنامه شنگن مسافرت داشته باشند. شهروندان کشورهای اروپایی جز حوزه ی شنگن می باشند بنابراین ساکنین کشورهای غیر عضو شنگن می بایست برای ورود به حوزه ی شنگن جهت اخذ ویزای شنگن فوری اقدام نمایند .

ویزای شنگن فوری

توجه داشته باشید که برای مسافرت به حوزه های شنگن می بایست کشور ورودی شما کشوری باشد که ویزای شنگن خود را از آن دریافت کرده اید در اینصورت می توانید در مدت زمان مشخص شده به هریک از کشورهای عضوشنگن مسافرت کنید؛ بعنوان مثال چنانچه ویزای شنگن خودرا از کشور ایتالیا دریافت نموده اید می توانید با ورود به کشور ایتالیا اقدام به مسافرت به سایر کشورهای اعضای شنگن نمایید.

انواع ویزای شنگن فوری :

بسته به ماهیت وهدف سفر از طرف سفارت ویزای شنگن به یکی ازصورت های زیر صادر می شود.

1- ویزای عادی اتحادیه شینگن (USV)

این ویزا همانند ویزای یکی از کشورهای عضو شنگن جهت حمل ونقل واقامت در منطقه ای خاص می باشد متقاضی با داشتن این ویزا می تواند برای حداکثر زمان 90 روزه که اعتبار 6 ماهه دارد مسافرت نمایید باتوجه به نوع سفر ویزای عادی شنگن غالبا به سه دسته ی A,B,C تقسیم می شوند:

الف) ویزای ترانزیت یا نوع A   :

این ویزا اجازه ی استفاده کردن از فرودگاه های محدوده شنگن را به کاربران می دهد در حقیقت مسافرانی که ویزای انها از نوع A است نمی توانند از فرودگاه خارج شوند و در صورت نیاز به تعویض هواپیما باید در یکی از فرودگاه های عضو شنگن پیاده شده وبه کشور مورد نظری که خارج از شنگن است مسافرت نمایند.

ب) ویزای عبور یا نوع B:

درصورت داشتن ویزای نوع B مسافر می تواند فقط از فرودگاه خارج شود و درمدت زمان حداکثر5 روزه با یکی از وسایل نقلیه زمینی خود را به یکی از کشورهای غیر عضو منطقه شنگن برساند .

ج) ویزای بازدید یا ویزای نوع C :

این ویزا متداولترین نوع ویزا می باشد و اغلب ایرانی ها با داشتن این ویزا می توانند وارد کشورهای عضو شنگن شوند مدت اعتبار این ویزا نیز 90 روز است. متقاضیانی که ویزای نوع C را دارند بسته به شرایط وهدف سفر می توانند یکی از انواع ویزاهای یکبار ورود- دو بار ورود و چند بار ورود را دریافت کنند.

-  ویزای یکبار ورود(Single Entry)

این ویزای اجازه یکبار ورود به محدوده های شنگن را می دهد بدیهی است بعد از ورود به کشور عضو شنگن اعتبار ویزا به پایان می رسد.

- ویزای دوبار ورود

با داشتن این ویزا متقاضی دو بار حق اجازه ورود به کشورهای عضو شنگن را دارد .

-  ویزای چند بار ورود(Multiple-entry)

این ویزا دارای اعتبار 90 روزه بوده و اعتبار آن هر 6 ماه یکبار قابل تمدید می باشد و به محض ورود متقاضی به کشورهای عضو شنگن زمان آن محاسبه می گردد.

2-ویزا با اعتبار محدود منطقه ای (LTV)

با داشتن این ویزا شما اجازه ورود به کشوری که از آن ویزا گرفته اید ویا کشورهای عضو شنگنی که در زمان اخذ ویزا اسم آنها مشخص شده است را دارید.

3-ویزای ملی (National Visa)

ویزای ملی بعنوان ویزای دسته D نیز معروف می باشد واغلب جهت تحصیل دانشجویان ، تجار وجهت کار یا اقامت در مدتی مشخص در محدوده شنگن برای متقاضیان صادر می شود. این ویزا می تواند محدود به یکبار ورود متقاضی به یکی از کشورهای عضو شنگن بعنوان مثال جهت خدمات درمانی باشد یا اینکه بصورت چند بار ورود صادر شود ؛ لازم به ذکر است که دانشجویان بین المللی جهت اجرای پروژه های کمتر ازیکسال یا جهت تحصیل در دوره های آموزشی ، انجام دادن کارهای آموزشی وعلمی در موسسات ومراکز تحقیقاتی و یا هنرمندان و ورزشکاران برای اشتراک گذاشتن تخصصشان و افرادیکه بدلیل درمانی نمی توانند منطقه شنگن را ترک کنند می توانند ویزای چند بار ورود ازنوع D را دریافت کنند.

اخذ وقت سفارت ویزای شنگن

درخواست ویزای شنگن همانند درخواست ویزای کشورهای دیگر مستلزم دریافت فرم درخواست ویزا می باشد این فرم کاملا رایگان بوده و از سایت سفارت های عضو شنگن قابل دانلود شدن است. بعد از تکمیل فرم درخواست ویزا و ارسال آن به یکی از سفارت های عضو منطقه شنگن، ایمیلی از سفارت برای شما ارسال می شود که حاوی تاریخ مصاحبه است و متقاضی می بایست با ارائه ی مدارک لازم جهت اخذ ویزای شنگن در تاریخ مشخص شده جهت مصاحبه حضوری در سفارت مورد نظرحاضرباشد. سوال هایی که در روز مصاحبه از متقاضیان پرسیده می شود بصورت فارسی ودر چارچوب دریافت اطلاعات کلی در مورد اشخاص و دلایل سفر آنها می باشد .

مدارک لازم جهت اخذ ویزای شنگن

1 فرم درخواست ویزای کشور خاص: این فرم را می بایست از سفارت موردد نظر بصورت حضوری یا اینترنتی دریافت نمایید و پس از تکمیل باید آنرا در زمان مصاحبه تحویل دهید.

2 ارائه اصل و کپی شناسنامه با ترجمه ی رسمی آن

3 اصل گدرنامه و کپی از صفحات اول وصفحات دارای مهر شنگن توجه داشته باشید که گذرنامه باید حداقل دارای اعتبار 6 ماهه بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد.

4 دارا بودن سه عکس رنگی 4*6 با زمینه سفید و بصورت تمام رخ

5 پرینت گردش حساب بانکی سه ماه آخر ومانده حساب آن

6 اصل و ترجمه سند مالکیتی که نشاندهنده تمکن مالی متقاضی باشد.

7 اصل و ترجمه مدارک شغلی متقاضی که می تواند شامل حکم کارگزینی، گواهی اشتغال به کار، ترجمه ی جواز کسب و کار و کارت های بازرگانی وی باشد.

8 اصل و کپی بلیط رفت و برگشت هواپیما به کشور مقصد

9 اصل و کپی بیمه مسافرتی که حداقل هزینه 30 یورویی را شامل باشد.

10 برگه رزرو هتل که نشاندهنده رزرو هتل برای کل مدت اقامت متقاضی باشد. در صورت داشتن برگه دعوتنامه به برگه رزرو هتل نیازی نخواهید داشت.

11 دعوتنامه: دعوتنامه رسمی خانوادگی، کاری، تجاری ، پزشکی و.. بعنوان مثال با داشتن دعوتنامه ای از طرف اعضای خانواده که درمحدوده مناطق شنگن ساکن هستند می توانید برای کشور مورد نظر ویزا بگیرید؛ لازم به ذکر است که در صورت نداشتن دعوتنامه هم می توانید برای درخواست ویزا درخواست مسافرت بصورت توریستی را بدهید.

12 هزینه ویزای شنگن با توجه به سن متقاضی و نوع ویزا متغیر می باشد؛ بطور معمول جهت اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی و ویزای اقامت کمتر از 90 روز مبلغ 60 یورو، جهت ویزای اقامتی بیشتر از 90 روز مبلغ 99 یورو پرداخت می شود که هر کدام از متقاضیان باید بصورت نقدی مبلغ مورد نظر را درسفارت م ورد نظرپرداخت نمایند ضمنا مبلغ پرداخت شده به هیچ وجه قابل استرداد نمی باشد.

متقاضیان عزیز به این نکته توجه داشته باشند که کلیه مدارک ترجمه ای که به سفارت تحویل می دهند باید دارای مهر دادگستری باشد.

زمان بررسی مدارک جهت صدور ویزای شنگن بین 2-3 هفته متغیر بوده و در بعضی شرایط تا 6 هفته نیز بطول خواهد انجامید؛ در هر صورت سفارت تاریخی را اعلام می کند که می بایست متقاضیان در تاریخ اعلام شده بمنظور دریافت نتیجه ی مصاحبه و تحویل پاسپورت به سفارت مراجعه کنند.

نکاتی مهم اعتبار ویزای شنگن

1     اعتبار ویزای شنگن در مدت زمان 6 ماهه حداکثر 90 روزه صادر می شود، در اینصورت مسافر نمی تواند بیش از 90 روز در کشورهای عضو شنگن اقامت داشته باشد.

2     اعتبار ویزای شنگن برای اولین بار 14 روز می باشد .

3     برای ورود به کشورهای عضو شنگن باید تاریخ اعتبار ویزا و تعداد روزهای مجازی که مسافر می تواند در منطقه شنگن سکونت داشته باشد معتبر باشد.

   توافقنامه شنگن :

     نام شنگن از نام شهری درکشور لوکزامبورگ گرفته شده که درسال 1985 توافقنامه ای با عنوان توافقنامه شنگن درکشور لوکزامبورگ بین پنج کشور اروپایی منعقد گردید ؛ به موجب این قرارداد مرز بین 6 کشور اروپایی برداشته شد و مسافرت به کشورهای عضو شنگن برای مسافرانی که دارای ویزای شنگن بودند امکانپذیر شد. بعد از توافق اولیه بتدریج دیگر کشورهای اروپایی نیز به این پیمان ملحق شدند .

     کشورهای عضو توافقنامه شنگن

     درحال حاضر26 کشور اروپایی جز اعضای پیمان شنگن می باشند که همه این کشورها ملزم به پیروی کردن قوانین توافقنامه هستند ؛ کشورهای عضو شنگن عبارتند از: کشورهای بلژیک، دانمارک، سوئد، استونی، فنلاند، فرانسه، یونان، ایتالیا، اسپانیا، ایسلند، اسلوواکی، لتونی، لوکزامبورگ، لیتوانی، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلوانی، چک، آلمان، مجارستان ، اتریش، سوئیس ولیختن اشتاین.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر از وب‌سایت رسمی شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان و مطلب ویزای شینگن | ویزای شنگن بازدید فرمایید.

 

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با مشاوران اسکای لاین از طریق شماره تلفن های 57938-021 تماس حاصل فرمایید.

جهت اخذ وقت سفارت و یا پیکاپ پاسپورت با مشاوران ما تماس بگیرید.


 لینک های کمکی :

وقت سفارت امریکا                                                                              وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت آلمان                                                                            وقت سفارت انگلیس  


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اسکای لاین می باشد.

هرگونه کپی برداری بدون درج منبع غیر مجاز خواهد بود